Skocz do zawartości

Lies of P


Szermac

Rekomendowane odpowiedzi

Też uważam , że gruba przesada. Elden czy bloodborne trochę zbyt każualowe i proste żeby stawiać je obok lies of pi :problem:

 

Po biskupie narazie idzie mi bez większych przeszkód. Spoko że praktycznie co chapter odblokowuje się jakieś gówienko systemowe, jakiegoś npc w hubie czy coś. Gra się bardziej otwiera. Jest respec i szeroki wachlarz broni więc można pokombinować. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ten stwor na bagnach to poki co byl najwiekszy problem. Pierwsza faza na luzie, ale druga mnie wymeczyla. No ale padl gdzies kolo 10 proby. Dla mnie to jest mocne 8/10 choc mam pare uwag jak:

- brak poise

- movment bossow jest czesto nie do przewidzeniam i akcje ze bos robi z 5 combosow pod rzad nie sa rzadkoscia

- okienko na parry moglo by miec kilka klatek wiecej

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie wbiłem do 10 rozdziału, chyba końcówka, każdy boss na max dwa podejścia robiony, to parry to już po takim czasie grania elegancko wychodzi, za to mam problemy w drodze do bossa, za każdym razem, szczególnie z mobkami tymi wielkimi, wycierają mną podłogę aż miło xD 

Najlepszy tytuł Souls nie od From 

klimat jest genialny

szukanie sekretów/ eksploracja daje mi mega radochę 

Demko kupiło mnie z miejsca i wiedziałem że będzie sztos ale nie podejrzewałem że aż taki :banderas:

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jest jakaś OP broń pod motoryke(siłe)? Obecnie latam z mieczem uzyskanym za dusze z bossa i szału nie ma . Natomiast zdziwiło mnie w stosunku do souls-ów od FS że tutaj broń miotana robi takie spustoszenie , nie mogłem ubić biskupa aż nie władowałem w niego wszystko co miałem i nawet fiolka nie była potrzebna. No ale giereczka super , obecnie wszystko poszło w odstawkę i staram się skupić na Lies of P.

Odnośnik do komentarza

Gierka skończona po męsku bez pomagiera xd Solidne 8/10 bym wystawił, bo jedyne do czego się mogę tak naprawdę przypierdolić to randomowy balans trudności i praktycznie brak nowości w gatunku poza montowaniem broniek. Bardziej liniowe lokacje(vs gry from) mi nie przeszkadzały, bo nadal można było sobie poszukać sekretów, a nie mam jakoś ostatnio ochoty błąkać się po otwartym świecie. Koreańce to wybitnie stany pana miyazakiego i chyba jako jedyni z powodzeniem zreplikowali feeling gierek from w gameplayu, bo do tej pory każda gierka która próbowała mieć movement i walke ala soulsy to rozwalala sobie ryj(jakies code vein,potowrne lords of fallen albo drewniane mortal shell. nioh bym tu nie zaliczal, bo gierki team ninja maja swoje wlasne flow).

BTW na ng+ sprawdzilem sobie tego przywolanca i zajebiscie to ulatwia bitki z bossami.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, bebbop napisał:

Jak wyglada sprawa z wykorzystaniem przedmiotow? Jak cos uzyje i zgine to mam to ponownie po smierci, czy juz przepada? 

Przepada, ja nawet próbowałem w trakcie walki jak widzę, że nie układa się dobrze a wykorzystałem przedmioty to zamykać grę. Najczęściej stan się od razu zapisuje. 

 

Kombinowałem też wychodzić w trakcie 2 fazy bossa (jeśli ma drugą) wtedy trzeba wyłączyć grę bardzo szybko żeby Ci nie zapisało zużytych przedmiotów podczas 2 fazy jak zauważysz, że Ci nie idzie. Czasami udawało mi się zachować to co wykorzystałem podczas 2 fazy. Oczywiście przedmioty zużyte z 1 fazy przepadają bo wchodzi autosave pomiędzy fazami.

 

Trzeba uważać żeby za późno nie zamykać gry tj. sekundy po śmierci bo od razu jest znaczek autozapisu i trzeba farmic od nowa itemy. Dla bezpieczeństwa jak już czujesz że umrzesz to lepiej wyłączyć przed śmiercią.

 

Czuje się jak ostatni stulejarz pisząc to, ale próbuje wszystkiego tylko żeby sobie ułatwić grę i zminimalizować farmienie ;)

 

 

 

 

Edytowane przez michu86-
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ogólnie to polecam inwestować w udźwig bardziej niż w stamine i życie, bo te ciężkie itemy zbroi naprawdę mocno wpływają na otrzymywany dmg i można sporo wytankować jeśli jest się słabym w parry(jak ja). Podwojny dash i dash z lezenia to tez podstawa do kupienia w drzewku.

Z bossów to bym powiedział, że laxasia najtrudniejsza jest, szczególnie pojebana i nieczytelna druga faza. Na farcie to przeszedłem, bo mimo wielu prób i wymasterowania fazy 1 to 2 nie ogarnąłem nawet na podejściu gdzie wygrałem i jakoś na farcie ją ubiłem.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, michu86- napisał:

Przepada, ja nawet próbowałem w trakcie walki jak widzę, że nie układa się dobrze a wykorzystałem przedmioty to zamykać grę. Najczęściej stan się od razu zapisuje. 

 

Kombinowałem też wychodzić w trakcie 2 fazy bossa (jeśli ma drugą) wtedy trzeba wyłączyć grę bardzo szybko żeby Ci nie zapisało zużytych przedmiotów podczas 2 fazy jak zauważysz, że Ci nie idzie. Czasami udawało mi się zachować to co wykorzystałem podczas 2 fazy. Oczywiście przedmioty zużyte z 1 fazy przepadają bo wchodzi autosave pomiędzy fazami.

 

Trzeba uważać żeby za późno nie zamykać gry tj. sekundy po śmierci bo od razu jest znaczek autozapisu i trzeba farmic od nowa itemy. Dla bezpieczeństwa jak już czujesz że umrzesz to lepiej wyłączyć przed śmiercią.

 

Czuje się jak ostatni stulejarz pisząc to, ale próbuje wszystkiego tylko żeby sobie ułatwić grę i zminimalizować farmienie ;)

 

 

 

 

Czyli skonczy sie jak zawsze. Czlowiek bedzie oszczedzal na pozniejsze, trudniejsze etapy, a w ostatecznosci nigdy nic niewykorzysta. 

Odnośnik do komentarza

Właśnie lecą napisy końcowe, ostatni boss to takie 5/10 jeżeli chodzi o trudność ale szefik przed nim ta laktacja to napsuła mi krwi skubana, pierwsza faza to przebieżka ale drugą powtarzałem z 10 razy albo i więcej i już nawet pada wycelowałem w telewizor ale na szczęście się ogarnąłem, zjadłem i wróciłem skopać jej dupsko :cool2:

Znakomicie się bawiłem, gdybym miał ocenić za całokształt i ile funu dała mi gra to 9/10, bella fantastico :banderas:

W ogóle jak już ktoś wcześniej wspominał ta muza z płyt które zbieramy jest zayebista 

 

najlepsze że lip sync jest do bani ale jest, postacie otwierają gęby a w grach From npc są większymi kukłami niż te w Pinokiu :leo:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wjechał patch zmieniający sporo rzeczy. Niestety +kilku klatek na perfect guard nadal brak. Niemniej i tak będzie zdecydowanie łatwiej teraz.

 

Balance Changes:
 
Field Monster Balance Changes


- Decreased the HP of certain field monsters
- Increased the chance of breaking some monsters' stance and the frequency of stagger
- Increased the staggerable window time
 

Decrease the HP of all 3 types of Dimensional Butterflies

 

Adjusted the rewards for some monsters

- Increased the drop rate of Moonstone type items
- Decreased the drop rate of Star Fragments
- Increased the drop rate of Ergo items
- Increased the Ergo rewards of certain monsters that appear after Lorenzini Arcade"
 

Boss Monster Balance Changes

- Decreased the HP of 'Fallen Archbishop Andreus'
- Decreased the HP of 'King of Puppets' in the first phase
- Decreased the HP of 'Simon Manus, Arm of God'
- Decreased the damage of 'Simon Manus, Awakened God'
- Increased the chance to break the stance of 'Simon Manus, Awakened God'"
 

Increased the Specter's HP and damage


System Changes Related to the Character Progression Reset

- Added the feature to reset the character's level, P-Organ, and Legion Arms at the 'Gold Coin Tree'
- Characters created after this patch will now receive 8 Gold Coin Fruits instead of 5 for their first harvest
- Adjusted the required amount of gold coins to reset the character's level, P-Organ, and Legion Arms
 

Additional Changes

- Players will now be able to carry more weight for each point spent on Capacity
- Decreased the weight of Amulets that could be purchased with Boss Ergo
- Players will now be able to land attacks better when they use fable arts that consume three or more slots. (includes Fable Arts that stack)
- Successfully performing the Fable Art 'Guard Parry' will now break the monster's stance

Edytowane przez Amer
Odnośnik do komentarza

Teraz z taką kosą latam - Bone Cutting Sawblade + Bramble Curved Sword Handle. Fable art z rękojeści daje mi do niej całkiem dobre combo kosztujące 1 fable, które mogę przedłużać. Pod mocniejszym atakiem z kolei mam teraz spory zasięg. Padły króliki jedziemy dalej.

9WGAqu9.jpeg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, michu86- napisał:

Jak ja się tyle namęczyłem z kapłanem i królem marionetek to teraz niech mnie w dupę pocałują :beka:

ale za to jakie osiągnięcie, pokonanie bossów, których nawet developerzy uznali za zbyt trudnych jest chyba lepsze od platynki :) całe szczęście ja nie zdążyłem jeszcze włączyć tej gry XD bo design mnie urzekł, ale po waszych postach mi sie odechciało. Chociaż Eldena też sie bałem, a nie było tak źle 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...