Skocz do zawartości

Prime Video


Wojtq

Rekomendowane odpowiedzi

Niezwyciężony 2x07 - druga połowa wynagradza wolniejszą pierwszą. Sezon ogląda się super, tylko całościowo trochę wolno fabuła posuwa się do przodu. Za tydzień finał i tak na prawdę jest na tym samym etapie co na początku. Niby przerwa przed S3 ma być krótsza, ale i tak szkoda, że "mało" się działo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

PrimeVideo - ciekawe jest to, że na tej platformie, szukając startrekowych filmów do wypożyczenia, natrafiłem na paradoks: są wszystkie filmy, absolutnie wszystkie ,,treki" do oglądnięcia w ofercie czy wypożyczonka, ale... akurat ,,Treka no.5" nie ma. :dafuq:... Gdy ten był mi potrzebny. Pewnie na ,,Jabłuszku" będzie dostępny za 9,99zł do wypożyczona, w jak. UHD i polskimi napisami. 

 

W dniu 29.03.2024 o 11:44, Masorz napisał:

Zawsze możesz ogarnąć komiks, jak się nie możesz doczekać co dalej:

https://readcomiconline.li/Comic/Invincible/Issue-0?id=103323

 

:potter:

 

Tylko ostrzegam, obsada nie jest aż tak różnorodna rasowo jak w serialu.

 

Zaledwie 3 odcinki s02 ,,Niezwyciężonego" za mną... zaledwie! Co istotne, szata graficzna serialu to taki miks współczesnych animacji od WBA dla DC z ,,kreską" i kompozycją teł ze Scooby-Doo od WBA oraz zadziornością ostrych konturów z serialu "Liga Młodych" od DC/DCEU. Jest to coś innego we współczesnej stylistyce animacji superbohaterskiej; fabularnie dzieje się dużo, a sam początek pierwszego odcinka s02 (paradoks czasoprzestrzenny?) zbił mnie mocno z tropu, co z kolei wprowadza suspensik, bo ,,zacierasz rączki" z myślą, że coś się musi wydarzyć w tak rozpisanym scenariuszu - i nie możesz doczekać się co - co doprowadzi do tego, co mieliśmy w początkowych minutach pilotowego epizodu serii drugiej. Generalnie jest dość dobrze: 7/10. Sama produkcja inspiruje mnie do sięgnięcia po komiks właśnie. Ale pierwsze tomy "Invincible" w polskim wydaniu, to takie białe kruki - ciężko je dostać, a jak już są dostępne, to za kurłaaaa chorą cenę. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.04.2024 o 21:32, Masorz napisał:

Seson bardzo solidny, chyba nawet lepszy od poprzedniego.

Pierdolę, nie będę czekał rok czy dłużej i już zacząłem nakurwiać komiksy.

 

 

2 sezony "Invincible" za mną. Również i Ja jestem zdania, że s02 tego Uniwersum to było o pewną skalę geometryczną lepiej we wszystkim niż s01! Ależ to było treściwe superbohaterskie mięsko! To była godna uwagi wybrednego widza animacja superheroe, no ale nie w klasycznym rozumieniu tego słowa, ani określenia i idei, które ze sobą superbohaterstwo niesie. Brutalna, pasująca do dynamiki narracji, przeprowadzanych pojedynków między postaciami i wielu innych aspektów tej produkcji, linia grafiki. Tak było to dobre, że aż za dobre. Bo ta jucha, to aż do przesady się z cielsk podczas ,,bitek" lała - kolorystyka krwi, jej rysowanie i wypełnienie gęstości, jak z jakiegoś Painta, bez polotu i stylu. Tu nie chodzi o agresję tego rodzaju krwawych scen, a o bardzo natarczywe eksploatowanie fizycznych szkód, które ponosi ciało obijanej osoby, istoty etc. Bleeee. Tylko za to serial dostał minus w mojej ostatecznej ocenie. No i dostaliśmy fioletowego Thanosa... XD. Ogólna ocena tytułu w 2 sezonach, to ode mnie: 9/10. 

No a Omni-Man... Tiu, tiu, ależ kreacja! Jednostka cierpiąca wewnętrznie niesamowicie; to jest tak opowiedziana postać, że aż jej ból i rozdarcie psyche wypływa z ekranu - widz może to odczuć. 

 
Odnośnik do komentarza

 

Kiego grzyba! Wczorajszego dnia nikt mi nie miał prawa zepsuć! Tak też było. 5-ty pełny, jak zawsze immersyjny, seans "Batman: Maska Batmana". Tym razem późnym wieczorkiem, na OLEDziku! Jako coś wypożyczonego za 10zł, z PrimeVideo, w najwyższej jakości obrazu i dźwięku: UHD, HDR10 i systemy Dolby! W kwestii wrażeń i mojego odbioru całości tak kultowej animacji: nic się nie zmienia w ocenia tej produkcji od wielu, wielu lat jej oglądania, w różnych formatach, na różnych sprzętach etc. Ta Baśń, ta konwencja ,,gotyckiego, z elementami noir pompatycznego mroku"! A czas akcji, jego specyfik i obszar rozgrywanych wydarzeń - Gotham City niczym świat z wystawy a'la ,,Miasto Przyszłości" z lat 30-tych XX wieku, opisany w alternatywnej rzeczywistości. A jak to w zremasterowanej i doboostowanej do najwyższych standardów wersji wyglądało i brzmiało! :obama: PrimeVideo wykonał część roboty znakomicie... no a część zawsze ,,dokłada" dobry TV.

11/22/63 - serial z PrimeVideo, z oferty tej platformy. Kurnia, drewno po pierwszym odcinku - nic specjalnego pod względem wątków aberracji czasowoprzestrzennych w popkulturze. Wizualnie świetnie i ze stylem. No ale reszta... Pierwszy odcinek: 4,5/10. Ciągnę to dalej, ale ze względu na obsadę aktorską, no i urok scenografii i odtwarzanej epoki. 

  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza

Pilot serialu "Lazarus Project" okazał się dość dobrym, ale zbyt powolnym ,,akcyjnie" odcinkiem. Nie żebym ,,wymęczył bułę" przez te 45 minut, ale miejscami było baaaardzo powolnie, choć przynajmniej ,,skoki napięcia" i nagłe delikatne zwroty akcji wyszły tu na plus. Jakoś brytyjsko (oprócz Doctora WHO) dziwnie ogląda się coś o podróżach w czasie i temu podobne.
Z mojej strony ocenię s01e01 ,,Lazarusa" na: 6/10.

Ano właśnie, "RoboCop 2" - będzie oglądane; PrimeVideo ma ten film w swojej ofercie! Damn it!:obama:

Odnośnik do komentarza

Lazarus project obejrzany, perełka wśród seriali, początek faktycznie powoli się rozkręca, poźniej jest lepiej. Sezon 2 mocno zmienia narrację, ale nie traci tempa. Polecam.

 

Fallout w trakcie, wkręciłem się ja i moja młodzież, syn zna temat źródłowy, córka w ogóle, a wsiąkła na całego.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...