Skocz do zawartości

Prime Video


Wojtq

Rekomendowane odpowiedzi

Na szczęście dobrze, że ,,Sagę Fear The Walking Dead" za kilkanaście odcinków będę miał za sobą. Sezon 6 i 5 z tego cyklu uważam za najlepszy; najlepsza seria epizodów dla postaci Morgana - to w nich ,,Ronin z kijaszkiem" prezentował się najefektywniej: sezon 6. Cóż, nie tak dawno zacząłem oglądać s08 "FTWD". Powiem tak: nie jest za specjalnie dobrze. Ciągnięcie tego wagonu z tak pokiereszowaną fabułą... już staje się takie mozolne, tak jakby nudne, że ja pierdziu. Mało tego... ot tak, z dupy - co jest naprawdę cholernie dziwne - pojawiła się Madison (jest to fabularnie wyjaśnione, jednakże zostało to zrealizowane za późno i na siłę!), a akcja sezonu 8 przesuwa się bodaj o  7 lub 8 lat w przód od finału poprzedniego sezonu. Najlepszym wątkiem w serii no,8 jest suspensowy MacGuffin: od odcinka pierwszego sezonu 8 do głosu zaczyna dochodzić PADRE - to właśnie to kim jest PADRE z perspektywy widza plus to jak ,,skończą" nasi bohaterowie chcący dowiedzieć się kim on jest, pokonać go, uratować te wszystkie dzieci z jego rąk (tego wątku też nie ogarniam), ratuje honor tej produkcji. Paradoksalnie plener i efekty praktyczne są w sezonie 8 najlepsze od lat w tym serialu! 6,5/10 - tymczasowa ogólna ocena sezonu 8 "FTWD". :Coolface:

Odnośnik do komentarza

Reacher S2 skończony. Koniec końców jestem zadowolony, choć po tym szóstym odcinku byłem mocno skołowany i bałem się jakie kuriozalne akcje się jeszcze odwalą. Ale fajnie się to ogląda i zamknięcie jest satysfakcjonujące. Nieszczególnie przepadam za kryminałami, a w tym sezonie było strasznie dużo rozmów na temat intryg i śledztwa. Natłok informacji zabijał mi trochę radość z oglądania, ale wracałem do serialu, bo dobrze się ogląda Reachera i jego interakcje z ludźmi, a żarty z jego bezdomności wciąż mnie bawiły. Nie wiem, jakoś mi imponuje taka niezależność.
S1 jednak znacznie lepszy.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Myślę, że wielu to ucieszy

 

Cytat

The book for Reacher season 3 has been selected, confirming a solo story for Alan Ritchson’s titular character. Reacher season 2 recently concluded on Prime Video, bringing an end to an action thriller that saw Jack Reacher reuniting with friends from his past and revealing more backstory.

In comments to The Messenger, book author and show’s executive producer Lee Child confirmed that the book for Reacher season 3 will be a solo Jack Reacher story. Read the full quote below:

 

“We’ve picked it up, it’s chosen. It’s a good choice, I gotta say. I think we’ve been very creative about how we’ve sequenced the type of story.”

We felt we needed a book that was more Reacher alone for the third season,” Child said. “And so it was a question of which story would work best for that, and which one would have a great opening scene and all of that, and we found one that we loved.

 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Banshee > Reacher no tu chyba bez dyskusji. Co za kapitalny serial to był.

 

A co do Reachera to ostatnio nadrobilem. Dobrze sie bawilem, ale zadna rewelacja. Sceny w helikopterze na koniec S2. No nie wiem, lubie dobre bajki o silnych gosciach, ale to złapanie tego łóżka to juz serio wybuchnalem smiechem. Chyba, ze tworcy pojda w takie klimaty i w nastepnym sezonie Reacher plonacy zywcem, przebity mieczem z granatem w gebie bedzie costam robił, to spoko, chetnie poogladam.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

No i nie czułem jakoś katharsis po rozprawieniu się z

Spoiler

finałowym bossem, panem ciekłym terminatorem z T2. Jeb z helikoptera i tyle. Nawet chyba w mordę nie dostał po tym co zrobił.

 

A ten brytyjski sprzedawca broni to w ogóle jak random jakiś

Spoiler

wlazł w zasadzkę i nara. Po tylu zabójstwach liczyłem, że trochę pocierpi.

 

Niedościgniony pod tym względem pozostaje serial Punisher i zejście Agenta Orange w łapkach Franka.

 

 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, _Red_ napisał:

No i nie czułem jakoś katharsis po rozprawieniu się z

  Pokaż ukrytą zawartość

finałowym bossem, panem ciekłym terminatorem z T2. Jeb z helikoptera i tyle. Nawet chyba w mordę nie dostał po tym co zrobił.

 

A ten brytyjski sprzedawca broni to w ogóle jak random jakiś

  Pokaż ukrytą zawartość

wlazł w zasadzkę i nara. Po tylu zabójstwach liczyłem, że trochę pocierpi.

 

Niedościgniony pod tym względem pozostaje serial Punisher i zejście Agenta Orange w łapkach Franka.

 

 

W kolejnych sezonach też się tego nie spodziewaj,

Spoiler

Reacher działa szybko i skutecznie, strzał w łeb albo skręcenie karku i nara

i pewnie tego nie beda zmieniac

Odnośnik do komentarza

Gen V - trochę za dużo teen dramy, ale całościowo nie wyszło to źle. Kilka fajnych brutalnych scen, ciekawe postacie (Tek Knight <3), trochę cameo, końcówka mi odrobinę Legionem zaleciała, ale jak na coś na co w ogóle nie liczyłem że się uda to miło spędzony czas i umilenie czekania na Boysów. 

Odnośnik do komentarza

Już niby pewne, że trzeci sezon Reachera będzie oparty na siódmej książce Siła Perswazji, no nie do końca mi się podoba ten wybór, pewnie znowu jakieś retrospekcje wcisną i dopiszą na siłe te drewnianą Neagley dla diversity

Krótki opis książki ze strony wydawcy

Cytat

Nigdy nie wybaczaj, nigdy nie zapominaj.

To jedna z zasad, jakimi kieruje się Jack Reacher. Na pewno nie wybaczył Francisowi Xavierowi Quinnowi, oficerowi wywiadu wojskowego, który próbował sprzedać Irakowi amerykańskie plany strategiczne. I wcale się nie zmartwił jego śmiercią.

Tylko że Quinn nie zginął. Po dziesięciu latach Reacher widzi go wysiadającego z czarnego cadillaca pod bostońską filharmonią.

Nie przepraszaj, z niczego się nie tłumacz. To kolejna z jego zasad. I konsekwentnie się do niej stosuje: kiedy podczas jego interwencji przy próbie porwania pewnego studenta ginie kilka osób, Reacher nie zamierza składać żadnych wyjaśnień.

Czyżby przestał odróżniać dobro od zła? A może po prostu nie znosi niezałatwionych do końca spraw?

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

 

Doppelgänger. Sobowtór - polski film szpiegowsko-sensacyjny; 2023 rok, dostępny dla aktywnych/zarejestrowanych użytkowników PrimeVideo, co samo w sobie jest niespodzianką. Taka produkcja, i to na streamingu takiej platformy?! Nie no, rewelka! Czyli można! 

W ,,Sobowtórze" Holoubek zaprasza widza - co jest moim subiektywnym zdaniem, bo reżyser stosuje dość wytrawny zabieg - za kulisy szpiegowskiego świata, wprost w wir intymnych relacji Agenta Rządowego, różnych jego działań, sposobu rozumienia tego środowiska, który kradnie nie tyle co tajemnice państwowe, ale ludzkie tożsamości, historię i szczęście.

PrimeVideo, niestety, nawet ze względu na specyfikę filmu Holoubka gdy klikniemy dźwięk polski i napisy polskie w ustawieniach do tego filmu, nie wyświetla polskich napisów tłumaczących niemieckie i francuskie dialogi między bohaterami. Po prostu... jeśli nie znasz tych języków, nie ma szans w tym obrazie na zrozumienie wielu rzeczy, relacji, pochwycenie istotnych zapewne informacji, które płyną w rozmowach. Nie wyobrażałbym sobie obejrzenia ,,Sobowtóra" na takich warunkach w kinie. Masakra i strzał PrimeVideo sobie w kolano! Ale mimo wszystko, mimo tych drobnych potknięć podczas seansu, ocenię ów obraz Holoubka na: 7/10.

Odnośnik do komentarza

Toszku ignorancko i cynicznie: PrimeVideo zaczyna lecieć w kulki z widzem, ale jedynie w kwestii wypożyczanka i kupowanka filmów. Dawniej ta platforma co jakiś czas regularnie oferowała ,,promki" na wypożyczenie właśnie: od 3zł do 7zł - takie ceny tyczyły się jeszcze większości filmów... jakieś pół roku temu, ewentualnie do roku. Teraz mamy coraz mniej i mniej filmów, które można tu wypożyczyć za 10zł. Eh meh, teraz lepszy jest pod tym względem AppleTV+, który jakością strumieniowanych internetowo olbrzymiej ilości danych do obrazu 4K i dźwięku DolbyAtmos etc. zaczyna powoli przewyższać Disney+ i PrimeVideo. Damn it! 

Gerard Butler - tak, to ten artysta kina, który w katastroficznych filmach, czy też w czymś z gatunku akcji, thrillerka i nawet sci-fi, kurnia balans, spisuje się w sam raz. Tak zauważyłem, że Butler powoli... staje się twarzą PrimeVideo. Aktor występuje w coraz większym repertuarze produkcji oryginalnych Amazona. Na ,,głównej" aplikacji PrimeVideo siedzi dobre kilka tygodni - dobra nasza, bo jeśli mnie przeczucie nie myli znalazł on tą swoją niszę w filmach, w których czuje się dobrze. A oglądał ktoś z was, któryś z obrazów PrimeVideo, w których występuje? Np. tych nowych jak "Przerwany lot", "Kandahar"?

 

spacer.png

 

 

obraz_2024-01-29_164041640.png.0cfe4cdbc69d40686803fe0350e94694.png


 

Odnośnik do komentarza

Skończyłem szósty sezon Boscha i :banderas:

Cała historia Daisy Clayton ciągnąca się od sezonu 5 wywarła na mnie duże wrażenie. Klimat codziennej pracy detektywów LA podany jest w świetny sposób. Naprawdę bardzo przyjemny serial i słusznie polecany. Dla fanów The Wire pozycja obowiązkowa.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...