Skocz do zawartości

The Last of Us Part I


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

o jak dobrze wjechać w ten remake jako rozgrzewkę przed serialem HBO, nie wiem czy by mi się w remastera chciało a tutaj chociaż nowa graficzka 

 

miazga totalna to nie jest (brak RT bajerów i rzeczy z UE5 które dopiero nadejdą), ale ta gra wyglądała już na poziomie na PS3, teraz to wszystko jest ładnie podkręcone z baked oświetleniem i modelami postaci na równi z cutscenkami więc jest czym nacieszyć oko

 

a że TLOU ma ten znak firmowy ND czyli przywiązanie do detali to nie wiem czy da się tu zrobić kiepski screen

 

zawsze miałem problem z TLOU bo naczelna myśl to była "czemu oni to wydają na koniec generacji, przecież to by zmiażdżyło na wejściu w nową", w sumie chciałbym jakaś zmianę :) albo więcej gier z tego uniwersum, nawet kosztem Uncharted 

 

nadal podtrzymuję że ten remake to strata czasu/nakładu sił ale używkę można wziąć ze spokojnym sumieniem nawet jak si to już ograło wcześniej 2x 

 

185afbf75e513-screenshotUrl.jpg

 

185afbfa7a372-screenshotUrl.jpg

 

185afc0943d6-screenshotUrl.jpg

 

185afc0693b2-screenshotUrl.jpg

 

185afc03dd777-screenshotUrl.jpg

 

185afc019662-screenshotUrl.jpg

 

185afbff73d68-screenshotUrl.jpg

 

185afbfcbea35-screenshotUrl.jpg

 

185afc15a5388-screenshotUrl.jpg

 

185afc1358c6-screenshotUrl.jpg

 

185afc0fff690-screenshotUrl.jpg

 

185afc0b2df92-screenshotUrl.jpg

Edytowane przez nero2082
  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Pomijając już kwestie czy to remake czy wersja OG PS3 to gram też teraz w haptycznego Joela i ta gra nic a nic się nie zestarzała. Jedyna rzecz po której widać że to tytuł z korzeniami w PS3 to niektóre lokacje i ich konstrukcja, moim zdaniem np alejki, podwórka i podobne małe sekcje są dość proste i mało "realistyczny" mają układ. Nie umiem tego lepiej wyjaśnić o co mi chodzi :) Wczoraj byłem w kanałach i ło panie jak tam oświetlenie, latarki robi i jak to wygląda na oledzie bożym. 

 

A fabularnie dalej to jest złoto mimo że grałem chyba z 4 razy PS3/PS4, kukman chuju co zrobiłeś z tą marką. 

Odnośnik do komentarza

To dla mnie mega dobry gameplay i totalnie dopracowana gra ze spoko otoczką fabularną. Ja wiem, że jedynka wywindowała oczekiwania i ciężko powtórzyć pewne rzeczy w kontynuacjach mistrzowskich gier/filmów. No ale daj bóg, aby więcej gier miało tak oddane emocje, bohaterów (ok nie wszystkich) jak part Two. Mi się ten motyw zemsty podobał, a napewno nie mógłby mi przysłonić tego jak dobra, to była gra pod kątem rozgrywki czy oprawy. 
 

 

  • Plusik 9
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, messer88 napisał:

Moim zdaniem mogli już całkiem zamknąć historię J&E i przy dwójce się skupić na nowych postaciach, może gdzieś tam w tle żeby się przewinęli w scence czy jakimś segmencie gry, coś jak np murzyny tutaj. W sumie Joel ma swój taki segment w 2 :spicy:

Nie no mi by było smutno jakbym młodej nie widział czy Joela.  

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.09.2022 o 13:41, Sylvan Wielki napisał:

The Last of Us Part I ukończyłem dwukrotnie zdobywając przy tym swoje platynowe trofeum nr 180,

 

Rozumiem że mogę sobie odpalić NG+ i tam dozbierać tylko brakujące znajdźki, ale czy np rozmowy i żarty na takiej samej zasadzie? Raczej mam ochotę na 2gie przejście więc nie chce mi się bawić w sprzątanie przez chaptery. 

Odnośnik do komentarza

Tak. Jeżeli jest tego więcej, to nawet to bardziej sensowne rozwiązanie. Rzecz jasna gra jest kapitalna, zatem śmiało można jej kolejne naście godzin poświęcić. Od siebie dodam, że przy wyborze rozdziału należy szczególną uwagę zwrócić na zapis stanu gry. Może zdarzyć się bowiem tak, iż grę ukończyliśmy, wybierzemy rozdział 4 (przykładowo), stan się nadpisze i gdy będziemy chcieli przygodę kontynuować, to do wyboru będziemy mieli już tylko 4 pierwsze rozdziały i tym samym, jeśli pod koniec zostanie coś do zebranie, to będzie trzeba chronologicznie do tego momentu dojść.
Niby można bawić się z wgraniem stanu z chmury, ale warto o tym pamiętać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

10 nieśmiertelników i po około 20 rozmów i artefaktów. Wolę sobie przejść drugi raz i skompletować brakujące. Rozmowy i tak chyba muszę zaliczyć wszystkie bo tego nie zapamiętam które już miałem, w przypadku znajdziek widziałem opcję że gra odznacza te już znalezione w kolejnych PT. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Sylvan Wielki napisał:

Może zdarzyć się bowiem tak, iż grę ukończyliśmy, wybierzemy rozdział 4 (przykładowo), stan się nadpisze i gdy będziemy chcieli przygodę kontynuować, to do wyboru będziemy mieli już tylko 4 pierwsze rozdziały

Nie wiem co za debil to projektował. W Part 2 też liczy osobno czas dla takiego sejwa, tutaj też?

Odnośnik do komentarza

Ostatnio nie miałem w ogóle czasu na granie na konsoli, ale obserwowałem sobie w międzyczasie używki na OLX. Za 160 zł można było spokojnie dostać, ale z braku czasu stwierdziłem, że poczekam i pewnie kupi się jeszcze taniej - Janusz  :)

W końcu mogę w weekend usiąść przy konsoli więc wszedłem na OLX, a tam dosłownie pustki, tylko 200 zł +.

Premiera serialu zrobiła robotę.

Odnośnik do komentarza

Właśnie sprawdziłem wersję próbną o  może połatali  bo było okey, przynajmniej prolog i początek 1 rozdziału.
No ale panie co tam jest za światło, w ogóle jak to wygląda :banderas:

Ja jakoś po tym GoW w 40ks fajnie się przyzwyczaiłem do tego trybu i takie „akcyjaniczki” leżą w tych 40ks.  

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, balon napisał:

Właśnie sprawdziłem wersję próbną o  może połatali  bo było okey, przynajmniej prolog i początek 1 rozdziału.
No ale panie co tam jest za światło, w ogóle jak to wygląda :banderas:

Ja jakoś po tym GoW w 40ks fajnie się przyzwyczaiłem do tego trybu i takie „akcyjaniczki” leżą w tych 40ks.  

 

 

Zobacz sobie od 7:15, między 30 a 40 fps lata.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...