Skocz do zawartości

The Last of Us Part I


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Pupcio napisał:

Wygląda jak 2 letnie tlou 2 

Jakbyś gral w obie, to byś wiedział, że Part I wyglada lepiej :). Oczywiście nie jest to różnica jak pomiędzy 1 remastered na PS4, a  Part II na PS4. Ale jak na obecne standardy, gdzie decydują detale i już ciężko coś mocno poprawić, to tak, to kolejny krok naprzód graficznie. Poziom detali w niektórych miejscach gniecie jajca. W photomode widać to najbardziej. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
On 9/13/2022 at 12:41 PM, Sylvan Wielki said:

No dobrze. The Last of Us Part I ukończyłem dwukrotnie zdobywając przy tym swoje platynowe trofeum nr 180, zatem kilka słów o grze.

IOSJxur.jpg
EGAdKgc.jpg

To nie jest tak, że Part I nie otrzymało żadnych dodatków względem oryginału. Całe to bogactwo opcji znane z Part II zostało tu przeniesione i mamy do dyspozycji ogrom modyfikatorów rozgrywki. Dodatkowo gra otrzymała sporo bonusów - zmiana dźwięków, różnego typu filtry graficzne (pikselowa grafika, zaświaty, gdzie postaci wyglądają jak zombie i tak dalej), a także sporo skórek postaci, grafiki koncepcyjne i tym podobne.



ULUyMfL.jpg


Już na PS3 tła zachwycały swoim bogactwem detali. To nieprawdopodobne, że tak przyłożono się do odwzorowania wielu pomieszczeń, do których tak po prawdzie nie trzeba wchodzić, w których nie znajdziemy też ani surowców, ani znajdźiek. Remaster na PS4 z miejsca stał się jedną z ładniejszych gier w 2014r. W Part I jest podobnie. Tytuł w tym aspekcie budzi podziw nie tylko oferując ogrom detali, ale także imponuje efektami cząsteczkowymi i grą świateł. Stylistycznie całość też wypada na medal.

ItFtSGU.jpg
tsrR78E.jpg
sUMrpz5.jpg
J5AmSmD.jpg
9hgZ4jG.jpg





 

  Reveal hidden contents

BYmRust.jpg
wLMV4C6.jpg
zZKwwBV.jpg
vwlvYyk.jpg
OCfCq6a.jpg
lzzxqYS.jpg
QUXrYpx.jpg
99gFddl.jpg

 

Absolutnie podpisuje sie pod tym co napisałeś Sylvan, ale ta gra nadal nie jest warta 350 zl, szczególnie dla tych, ktorzy grali w oryginał oraz TLOU2. Gdyby poziom grafiki byłby taki jak na materiał prezentowanych na silniku Unreal Engine 5 (tam to czuc prawdziwy next-genowy „feeling”), to bez wahania wydał bym na ta gre nawet 500 zl. Ale, niestety, to nadal poziom TLOU 2, choc rzecz jasna opraw A/V jest zupgrade’owana.

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, walek said:

Absolutnie podpisuje sie pod tym co napisałeś Sylvan, ale ta gra nadal nie jest warta 350 zl, szczególnie dla tych, ktorzy grali w oryginał oraz TLOU2. Gdyby poziom grafiki byłby taki jak na materiał prezentowanych na silniku Unreal Engine 5 (tam to czuc prawdziwy next-genowy „feeling”), to bez wahania wydał bym na ta gre nawet 500 zl. Ale, niestety, to nadal poziom TLOU 2, choc rzecz jasna opraw A/V jest zupgrade’owana.

 

To jest wyżej, i to zdecydowanie, niż TLoU2. Gram w dwójkę zaraz po jedynce i różnica jest duża. A czy jest coś warte tyle czy tyle to każdy sobie odpowiada. Dla mnie jest, dla Ciebie nie

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Platyna wbita. Gra ograna ogólnie chyba z 10ty raz.

2x na PS3, chyba z 6 na PS4 i PS5 wersja remastered. Teraz Part 1 na PS5, graficznie screeny nie oddaja niczego, tak samo jak i filmy na Youtube,to trzeba zobaczyc na własne oczy, zagrać i wtedy widać dopiero jak dopieszczony graficznie jest ten tytuł i jak obłędnie to wygląda, sam w to aż tak nie wierzyłem dopóki nie odpalilem tego na własnym monitorze... grafika i animacje to obłęd.

Jedna z moich ulubionych gier dekady czyli pierwsza częśc TLOU, uwielbiam ją i jej klimat, pomimo wszystko TLOU2 jest u mnie 0.5 pkt nad pierwszą częścią, dwójkę przeszedłęm 4.5x a to 0.5 dlatego że w połowie padłem w trybie permadeath xD

TLOU to świetne gry, czekam z wypiekami na twarzy na ten nowy tryb frakcji, ceny TLOU1 nie komentuje, każdy zrobi jak uważa ja kupiłem za 319zł przez prawie 2 tyg na spokojnie ogrywałem z wielką przyjemnością i sprzedałem za 260zł - deal dla mnie idealny :) nie mogłem czekać na spadek ceny i straciłem 60zł imo warto. Przykład z Horizon:FW nie chciałem na premire bo jedynke przeszedłem ale mi jakoś specjalnie nie zaimponowała, może przez chwilę. Więc poczekałem spokojnie do kwietnia, jak znalazłem okazję wersje PS4(darmowy up do PS5) w folii to kupiłem za 150zł i? Do dnia dzisiejszego miałem 15h i totalnie mi nie podeszło, te przemiesczanie się od punktu A do punktu B było tak męczące że nie dałem rady, sprzedałem przedwczoraj za 95zł... niby ten sam silnik co DeathStranding a mimo to kodżimbo przemieszanie się z pkt A do pkt B zrobił o wiele lepiej :)

Polecam!

spacer.png:)

Edytowane przez iNETSTAR
  • Plusik 7
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja bez platyny w jedynce, mimo, że teraz dużo prostsza, to jednak chyba wolałbym 3ci raz dwójkę ograć na permadeath albo grounded, niż znowu jedynkę po raz 4rty...

 

image.thumb.png.3ba3315eec8bc96a014dbd1bb775be45.png

 

Anyway Tlou1 to pierwsza gra po Baldur's Gate 1&2, którą przeszedłem więcej niż 2 razy (chyba, że liczyć gry pokroju Nier: Automata albo Soulsy, gdzie mam NG+, inne endingi itp., ale to trochę co innego) i to w 3ch róznych wersjach :D. W kolejnego remastera czy rimejka już nie zagram ,wystarczy już doktorku. 

 

 

2d4ecb199682850d1010.gif

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
On 9/30/2022 at 4:53 PM, aset said:

Tak chwalicie grę a zobaczcie to..

A dokładniej ząbkowanie czerwonego budynku. Na dwóch trybach to się pojawia. I wiele takich oddalonych elementów tak ma, aż razi w oczy.

Dla mnie niedopuszczalne w grze POD SAMO PS5 w dodatku w takiej cenie.

 

posiadać PS5 z dedykowanym od 2 generacji share guzikiem i nagrywać ekran, niedopuszczalne xD

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...
3 godziny temu, ASX napisał:

I trailer dobrej informacji

Cena jednak nie zachęca, więc poczekam na jakąś promocje

 

swoją drogą gra na Steam jest tańsza niż na PS Store

1127821296_tloupsstore.png.d8dff9862d32bdff2a903729b16e3091.png890317647_tlousteam.png.5962a6739f27f45e4ae37850d1694ef8.png

 

trudno to racjonalnie wytłumaczyć, ale nie będę narzekał

Kupiłem dwa dni temu za 169 zł w pudełku, nowe latają po 229, nie ma  co patrzeć na ceny w sklepiku Sony, one  w zasadzie w dniu premiery są przebitką pudełka. A  z  tym bajzlem tam to ta cena będzie się utrzymywać jeszcze 3 lata.

Edytowane przez Rtooj
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.