Skocz do zawartości

The Last of Us Part I


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Patrzę na to z boku i się zastanawiam, o co tak naprawdę ten ból dupy, większy, niż w przypadku dziesiątek innych "skoków na kasę" wypuszczanych praktycznie w każdym roku, jeśli nie miesiącu.

 

Cała branża pełna jest perfidnych zagrywek mających wyłącznie na celu wyciągnięcie kasy od konsumentów, że akurat wydanie poprawionej gry z niedawnej generacji - nawet za pełną cenę - wydaje mi się tutaj akurat najmniejszym "grzechem".

 

Tymczasem gdzie indziej mamy owieczki rzucające mamoną na gry mobilne i jakieś gache, kupujące co roku te same gówniane gry sportowe, te same tasiemcowe serie strzelanek wojennych, wydających kasę na wszechobecne mikrotransakcje, albo ledwo działające na premierę "megahity AAA". A to i tak tylko przykłady.

 

Normalny gracz by się z tym już dawno pogodził, a tak naprawdę każdy sam decyduje, na co wydaje swoją kasę, na co nie. W końcu nikt nikogo nie zmusza. Przypuszczam, że większość narzekających też jest "winna" wspierania tych "złych i okropnych korporacji", mniej lub bardziej świadomie. No i spoko, normalna sprawa. Ale dorabianie teraz jakiejś ideologii, bo parę osób kupi tę samą grę po raz n-ty, to już chyba przesada. Jak kogoś stać i chce, to jego sprawa. Niech lepiej kupi TLOU niż FIFA 2023, albo wirtualną walutę na telefonie, moim zdaniem. Oczywiście nie żebym popierał ND, bo sam bym wolał, żeby gra była tańsza, ale skala hejtu wydaje mi się mocno przesadzona. No chyba, że to tylko taki forumkowy trolling.

 

Ja się przyznaję bez bicia, że TLOU nie przeszedłem. Próbowałem grać na PS3 swego czasu. Fabuła fajna, ale gameplay mnie nie wciągnął, a framerate odrzucił. Na PS4 jak na razie się nie zebrałem, żeby grę kupić. A skoro wyszedł teraz remaster remastera, to w sumie chyba nim się powinienem zainteresować, zamiast wersją PS4, co nie? Mogę? ;) Co prawda moje zainteresowanie na ten moment jest znikome i na pewno nie kupię tego za pełną cenę, ale jak będzie kiedyś za dużo poniżej 100zł to chętnie przygarnę wersję PS5.

 

No chyba, że teraz 'elyta' graczy przejdzie na krytykę osób, które do tej pory świętej krowy TLOU nie ukończyli. ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tez sie zastanawiam i dziwie, bo pare tygodni temu bylo ogromne poruszenie i polowa forum testowalo Diablo Immortal ktore jest absolutnym upadkiem gejmingu i czlowieczenstwa. Wtedy jakos nikt nie prowadzil krucjaty przeciwko skokowi na kase. Widac, ze niektorych dotknelo TLOU2 do tego stopnia ze juz bedzie bol dupy o cokolwiek z tej serii :kaz:

Odnośnik do komentarza

No jak wy już tu porównujecie mobilne ścierwa których celem istnienia jest uzależnić osobę żeby wydawała pieniądze na nic niewarte rzeczy a później zastanawiała się co z nią nie tak do gry wydawcy który podobno jest ostatnią ostoją "normalych" singlowych doświadczeń to nieźle się tam bawicie :pawel:  Użytkownik Quantum Flux wyjaśnił graczyków kupujących to ścierwo więc chyba temat skończony dla hejterów :) możecie teraz opisywać wrażenia z przechodzenia tej świeżynki

Odnośnik do komentarza

Trochę mnie triggeruje, że marka mojego dzieciństwa, czyt. PlayStation (PlejKurwa - stan na 02.09.2022) tak bardzo odbiega od przeszłości i sukcesywnie przekracza kolejne granice żenady i dymania ludzi, dzięki którym firma Sony jako tako się jeszcze trzyma. Dla mnie to po prostu kolejny punkt zapalny, po podniesieniu cen gier w tej generacji, jakichś obudowach z aliexpress w cenie pada, podnoszeniu cen konsol w konkretnym regionie świata, bo "tutaj możemy dymać i to przejdzie". To nie jest żadna marka premium, a bezczelnie żerują na sentymentach i dorobku swoich poprzedników. Autentycznie przeszły mi jakiekolwiek sentymenty, a w przeszłości zdarzało się podejmować decyzje na zasadzie "Sony to jest to". No niestety, od dłuższego czasu już nie jest.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Proszę bardzo, wrażenia po godzince.

 

Gra jest o wiele bardziej brutalna i dosadna. Pamiętacie śmierć Sary? Na jej twarzy były tylko jakieś zadrapania. Teraz krew z nosa,

ust, a dzięki o wiele wiele bardziej sugestywnej mimice wygląda to... no nie chcę pisać lepiej, więc napiszę realniej. To samo jest z mimiką i oczyma duszonych przez nas postaci. Rany i postrzały wyglądają makabrycznie. Widać otwory wlotowe, wylotowe, w co trafiliśmy. To jest ten kierunek i poziom co Soldier of Fortune. Krew się leje, pryska, tworzy obłoki przy postrzałach. Ja wiem, że to nie są gamechangery, ale to wszystko tworzy klimat. Dialogi nie zostały nagrane od nowa, ale dźwięk jest lepszy niż w oryginale, wystrzały bardziej soczyste, otoczenie bardziej wielopoziomowe. Ewidentnie jest to poprawione. Graficznie miazga, zwłaszcza twarze. Chociaż w sumie wszystko. Oczywiście nadal to ta sama gra, więc tylko dla kogoś to albo nie grał, albo jest turbofanem. 

  • Lubię! 1
  • Haha 1
  • WTF 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
1 minute ago, Rotevil said:

No a jak się sprawuje haptyka i spusty w kontrolerze? 

 

Trochę za mało akcji było żeby to określić, a ja, szczerze mówiąc, nie bardzo zwracam na to uwagę. W sensie jestem świadomy, że to jest, czuję wibracje jak np. przejeżdża obok ciężarówka, spusty stawiają opór przy strzelaniu czy leczeniu, fajnie wibrują przy craftingu, ale pewnie odczułbym bardziej brak tych wszystkich bajerów gdyby ich zabrakło niż teraz dostrzegam ich obecność.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Il Brutto napisał:

Tez sie zastanawiam i dziwie, bo pare tygodni temu bylo ogromne poruszenie i polowa forum testowalo Diablo Immortal ktore jest absolutnym upadkiem gejmingu i czlowieczenstwa. Wtedy jakos nikt nie prowadzil krucjaty przeciwko skokowi na kase. Widac, ze niektorych dotknelo TLOU2 do tego stopnia ze juz bedzie bol dupy o cokolwiek z tej serii :kaz:

Bez kitu, upadki gejmingu i człowieczeństwa powstają tak co miesiąc, a tu krucjata na jakiś remake, jakby brickowali ludziom konsole przez internet, albo dokonywali ludobójstwa :kekw:

 

@KarolJanuszGejmingu zamawiamy gierkę?

 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Figuś napisał:

Jak już chcą łatwego skoku na kasę to niech dostosowują gry z 7 generacji małym kosztem których nie można ograć poza PS3 i chmurą, podbija rozdziałkę i dadzą 60FPS i 120 na PS5. 

 

Cała masa IP gnije na 7 generacji albo w chmurze premium. Nikt nie pisze że muszą być odjebane jak SotC, Demon Souls itp. Samo podbicie rozdziałki, stabilne FPSy, i może w niektórych przypadkach dodanie alternatywnego sterowania, cena premierowa 25-30$ lub 60-70$ jak jest to kolekcja kilku gier, wypuszczenie tego na konsolach i PC, kasa by leciała i mało kto by im miał to za złe. I żeby to robił ktoś z zewnątrz, a nie wewnętrzne studia.

 

Sam chętnie bym wybecelował 300zł za kolekcje GoWów(obie w tej cenie) HD podniesioną do 4K, skoro nie dają rady ich emulować na mocnym sprzęcie dwie generacje później.


Oj, jak bardzo się zgadzam :banderas:
Sam bym płacił za zwykłe remastery z PS3 tony pieniędzy - jest jeszcze tyle gier z tamtej generacji, których nie ograłem, a nawet jeśli ograłem to chętnie bym wrócił po latach w lepszej oprawie z płynniejszą animacją.
 

6 godzin temu, Jakim napisał:

Czy ktoś psioczył w ten sposób na remake SotC? Nie, bo było za połowę ceny. A zrobili DOKŁADNIE to samo co teraz ND.


Nie przypominam sobie, żeby z remake'u SotC wycięto połowę zawartości w stosunku do oryginału :reggie:
 

5 godzin temu, Homelander napisał:

Tak samo jak różnica w oprawach gier jest większa w przypadku PS2-PS4 niż PS3-PS5


Shadow of the Colossus też miał przecież swój remaster na PS3 :sir:

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Wredny napisał:

Sam bym płacił za zwykłe remastery z PS3 tony pieniędzy - jest jeszcze tyle gier z tamtej generacji, których nie ograłem

dlatego zainwestowałem w PC, no ale tam wszystkiego też nie będę miał, ostatnio mnie włanie naszło na jakiegoś "slasherka" i tak, w gowy stare nie zagram bo nie mam PS3 a GoW3 ograne w chuj razy, to sobie myślę Dante's Inferno wleci jak złoto i co, nie ma na PC nosz kurwa. Na szczęście jest C:LoS

(tak wiem dla purystów to nie są slashery tylko mashery czy ki chuj)

Odnośnik do komentarza

Tez nie kumam tej krucjaty. Jeszcze pare miechow temu forumowe pokolenie Pupcia rzucalo sie z nostalgia na to hd gowno od R* i jakos oburzenia ani smichow nie bylo.

 

Ficus pisze, ze trzeba sie postawic takim praktykom bo nie wychodza nowe gierki a dwa zdania dalej, ze kupowalby remastery z ps3 xD Glosowac portfelami to bylo trzeba generacje wczesniej, teraz to sobie mozecie pokrzyczec na forumie i dac minusa w zakupach dla ulzenia. Wydawcy juz dawno skumali, ze sluchacie tych melodii, ktore dobrze znacie i nie zamierzaja z tego rezygnowac. Moze placz graczy hardcoreowych cos by pomogl gdyby zaczelo szmacic sie From, ale na mainstreamowe ND to nie zadziala, ani na Ubi, ani na EA, ani na Activision ani na bijatyki rozpisane na sezony.

 

Poza tym nie sprzedawajcie starych konsol kiedy nadejdzie nowa generacja tylko wpier.dolcie do szafy i potem ogracie gierki za smieszne pieniadze. Bo jesli zadacie remasterow to sami sobie zakldacie petle na szyje. Latwiej jest odkurzyc jakis tytul i wydac ponownie niz inwestowac w nowe ip. I kolo sie zamyka.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Mejm napisał:

Tez nie kumam tej krucjaty. Jeszcze pare miechow temu forumowe pokolenie Pupcia rzucalo sie z nostalgia na to hd gowno od R* i jakos oburzenia ani smichow nie bylo.

 

Ficus pisze, ze trzeba sie postawic takim praktykom bo nie wychodza nowe gierki a dwa zdania dalej, ze kupowalby remastery z ps3 xD Glosowac portfelami to bylo trzeba generacje wczesniej, teraz to sobie mozecie pokrzyczec na forumie i dac minusa w zakupach dla ulzenia. Wydawcy juz dawno skumali, ze sluchacie tych melodii, ktore dobrze znacie i nie zamierzaja z tego rezygnowac. Moze placz graczy hardcoreowych cos by pomogl gdyby zaczelo szmacic sie From, ale na mainstreamowe ND to nie zadziala, ani na Ubi, ani na EA, ani na Activision ani na bijatyki rozpisane na sezony.

 

Poza tym nie sprzedawajcie starych konsol kiedy nadejdzie nowa generacja tylko wpier.dolcie do szafy i potem ogracie gierki za smieszne pieniadze. Bo jesli zadacie remasterow to sami sobie zakldacie petle na szyje. Latwiej jest odkurzyc jakis tytul i wydac ponownie niz inwestowac w nowe ip. I kolo sie zamyka.

Nie było oburzenia i smiechow na partaczy z r* oj mejm znowu kłamiesz dla forumowicza  :(

Odnośnik do komentarza

Jak pisałem, też nie biorę na premiere. Ogram jak bedzie w plusie albo ktoś na OLX z bundla puści to kupie żeby była, bo to jednak gra top i warto mieć żeby raz a jakiś czas wrócić. Natomiast dechy z tego pospolitego ruszenia na forum z minusami i pojazdem. To jest yebana rozrywka więc jak ktoś chce i go stać na wyjebanie kasy trzeci raz to chyba fajnie że e-kumpel z forum sobie pogra, nie. Śmieszne to bardzo ale też tragiczne trochę, niestety. 

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Rozi said:

 

 

@KarolJanuszGejmingu zamawiamy gierkę?

 

Tak

Dobre opinie zbiera gra, recenzenci chwalą.

Wielu gości opowiada,że to nie jest zwykły rimejk to odyebana gierka do dzisiejszych standardów.

Za takie coś warto wydać pieniądze.

Kolega @Homelander

Niezle hajpuje,znowu się czuje jak po koniec generacji PS3.

Tylko teraz mamy grafikę jak życie i ulepszone AI.

 

@Rozilecimy z tym koksem GOTY w tym roku murowane.

 

Spoiler

:kekw:

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...