Skocz do zawartości

Dragon's Dogma 2


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Schranz1985 napisał:

Zapłacisz I ci łaskawie dadzą.
Fajnie że nie mam hajpu, wpadnie kiedyś na 5 pro za 1/3 ceny z OLX.

Wysłane z pixela przez taptalk bo mnie stać
 

Jeżeli to rzeczywiście kwestia cpu i npców to lepiej już czekaj na PS6:ragus:

Odnośnik do komentarza

Jakby ktoś był zainteresowany to proszę 

 

 

 

Widać jak procesorozerna jest ta gra, w mieście spadki a na słabszym CPU nie pomaga w ogóle ustawienie grafiki na najniższe. RT zabiera jakieś 5 klatek a widać w tych kilku scenach, że jednak dosyć mocno poprawia jakość.

 

Edit: do usunięcia, po wstawieniu dopiero zobaczyłem, że już ktoś wrzucił linka.

 

Edytowane przez Qbon
Odnośnik do komentarza

Eksploracja to jest sztosik, za to uwielbiałem jedynke i tu pewnie będzie to samo. Popie*dalam sobie duktem ze swoimi pionkami i w towarzystwie jakiegoś szlachcica i jego świty, dość spora grupa. Gdzieś po drodze pionek drze ryja że obok jest jaskinia i pewnie są skarby, no to dwa razy nie trzeba mi powtarzać.
Jaskinia dość spora, dużo przeciwników ale ekipa mocna to wszystko umiera szybko, skrzynki są łupione, exp leci, wszystko cacy. Po dość długim łażeniu korytarzami docieram do dużej "polanki" i już widzę że coś śpi na środku - chyba lew. Będzie boss myślę i nacieram, aż tu bydle wstaje i już wiem że mam prze*ebane bo to Chimera. 15s później cała ekipa leży i nie dycha. Szybki load i ponowna próba ale efekt taki sam. Po kilku następnych próbach z podkulonym ogonem zawijam się z jaskini, oczywiście twierdząc że jeszcze tu wrócę.
Przed opuszczeniem jaskini szybki rzut oka na mapę i okazuje się że jedna odnoga nie sprawdzona. W odnodze ujawniam drabinę na piętro wyżej, następny korytarz a na końcu duża pieczara z jakimiś regałami, książkami, stoły z jakimiś słojami, świece, no jest mroczny klimat. Na środku pomieszczeniach jakiś postument a nim wielka skrzynia. No to mamy skarb! Biegnę, otwieram i... mogłem to przewidzieć ale polecam samemu odkryć
To będzie fantastyczna przygoda.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Już postanowiłem że jednak poczekam z zakupem aż dadzą 60fps na ps5 i ogarną babole z tymi sejwami. Jedynkę co prawda przeszedłem chyba z 4-5razy ale tam pod koniec pe es czwórki wszystko z dlckami śmigało elegancko. DD2 poczeka bo nie podoba mi się to co czytam i widzę. Uwielbiam DD jedynkę ale tym razem będzie bez podpałki, kilka fakapów ostudziło chwilowo moje zapędy.

  • Lubię! 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
Już postanowiłem że jednak poczekam z zakupem aż dadzą 60fps na ps5 i ogarną babole z tymi sejwami. Jedynkę co prawda przeszedłem chyba z 4-5razy ale tam pod koniec pe es czwórki wszystko z dlckami śmigało elegancko. DD2 poczeka bo nie podoba mi się to co czytam i widzę. Uwielbiam DD jedynkę ale tym razem będzie bez podpałki, kilka fakapów ostudziło chwilowo moje zapędy.

A mają wprowadzić patch z 60 klatkami ?
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Banan91PL napisał:


A mają wprowadzić patch z 60 klatkami ?

Raczej nie sądzę, by to było możliwe, chociaż cuda się zdarzają w tej generacji...

 

Przegrałem dzisiaj 8 godzin na PC gra działa dosyć dobrze na mocnym sprzęcie, ale są spadki, jest stuttering w mieście i mimo, że poza nim mamy te 90-100 fps, to wciąż jest to wszystko dalekie od ideału pod względem płynności. 

 

Ale sama gra jest bardzo dobra. Questy wpadają same, eksploracja nagradza nas na każdym kroku. Podobnie jak jedynka gra jest dosyć wymagająca, ale bez przesady, zginąłem raz, ale też kilka razy byłem blisko i musiałem wrócić do miasta odnowić zasoby, zdobyć nowy sprzęt itp. Świat i NPC dosłownie żyją i latają po krainie, ciągle coś się dzieje, są questy związane z czasem i wiele kończy się niepowodzeniem, gra inna od pozostałym RPG, niby 99% czasu walczymy, ale jednak jest to zrobione inaczej poprzez ten system pawnów, czy sporej losowości wydarzeń. 

 

Wstępnie dałbym 8.5/10. Czas na weekendową przerwę :)

 

image.thumb.jpeg.b91c7d895c0d7d09c6eed3f881ca2615.jpeg

Odnośnik do komentarza

U mnie też stolica. To co najważniejsze siedzi, walka fajna, czuć ciosy, widać gdzie zadane, krew się fajnie leje, spoko efekty czarów (ta pierwsza walka z cyklopem nocą z tymi wszystkim czarami, efektami, no fajnie to wygląda). Tylko ta animacja biegu, albo coś zjebałem przy tworzeniu postaci albo coś im nie pykło, moja blondi biega jak po dobrym gangbangu z Rocco i przyjaciółmi. No i już od pierwszych chwil widać, że gierka dosłownie woła hej przygodo. Na plus też przydupasy, biegają całkiem ok, nie blokują się co chwilę na wszystkim, w walce nawet ogarniają.

Co do grafiki to pełen przekrój, od bardzo ładnie po bardzo średnio. Zapewne nikogo nie zaskoczę :D ale chodzi mi to całkiem dobrze (poza miastem o czym za chwilę), 5120x2160 UW z DLSS Balanced i RT podczas eksploracji i w czasie walki koło 100 fps, walki płynne, responsywne, fpsy nie skaczą, nic nie przycina (poza momentami jak się robi autosave). Sytuacja za to diametralnie zmienia się w stolicy, tzn. fpsy wciąż są ok. bo jakieś 60-80, ale gierka nie wyrabia jak się biega po mieście i doładowuje w tle tych NPCów i assety, wtedy na chwilę CPU się dusi i klatki lecą poniżej 60 nawet do 40 kilku, po czym po chwili znowu jest ok i tak w kółko. Także problemem tu raczej nie jest sama ilość NPCów, tylko konieczność ich doładowania w tle w czasie poruszania się, bo jak już się wszystko w danym obszarze wczyta to klatki są stabilne powyżej 60. Ale to miasto i tak jest brzydkie i puste, także tylko zrobić co trzeba i zawijać na zewnątrz.

 

Parę fotek, niebo jakieś dziwnie prześwietlone wychodzi na screenach

 

YlIPI74.jpeg

 

im68psl.jpeg

 

V2NCk4c.jpeg

 

6hlxDxu.jpeg

 

rMrotjK.jpeg

 

8DGINcy.jpeg

 

v9KlpyX.jpeg

 

bK1nDv1.jpeg

 

jTecNSM.jpeg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, messer88 napisał:

Pograł ktoś więcej, da się zmienić ryja pawnowi? :) Nie będę 3 raz zaczynał bo już kilka h jest. 

W stolicy przy głównym Rift stonie po lewej stronie jest kolo z globusem na biurku. U niego  możesz kupić 2 sztuki art of metamorphosis(za Rift crystals)

I u barberki je wykorzystać na całkowitą zmianę wyglądu 

Póki co nie wiem czy gdzieś jeszcze można to kupić .

U barberki masz też do wyboru podstawowe zmiany włosów i makijażu ale każde za kupę złota 

Delikatnie mówiąc specjalnie jest to utrudnione 

Edytowane przez Plackus
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, messer88 napisał:

Ale z tego co pamietam z jedynki to tam fast travel to też nie było hop siup i trzeba było taktycznie se te kamyki rozstawiać, większość czasu i tak z buta chodziłem. 
 

spoko 1 taki item powinien wystarczyć, mam nadzieję xD 

No jasne, powiedziałem to z przekąsem w stronę Capcomu :). W tej grze tułaczka jest ważna, pod koniec gry i tak pełno kamieni będzie w eq...

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

Zawsze miałem wrażenie, że te mikro u Capcomu psują frajdę z gry, ale czemu by ich mieli nie dodać, skoro coś tam na pewno na nich zarobią? I tak w DMC5 były rzeczy psujące learning curve i flow progresji, tak tu... No właśnie, nie chce wyciągać pochopnych wniosków, ale nie jest tak, że gra rzeczywiście jest zaprojektowana by była dobra bez fast travel, ale dodali ja w mikro, bo ktoś pewnie kupi i grosz wpadnie? Czy jest odwrotnie, rzeczywiście powinna być?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...