Skocz do zawartości

Dragon's Dogma 2


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

Hot info dla RTXowców, można jednak naprawić tą gierkę :D właśnie sprawdziłem tego moda (mod to dużo powiedziane, kopiuj-wklej jednego pliku) na odblokowanie Frame Gena i gra cudownie ozdrowiała, dajecie w grze Borderless Window i ustawiacie limit fps na 60, FG dokłada drugie tyle i włala, locked 120 w mieście. Pozwiedzałem sobie tak całe miasto, pogadałem z NPCami, pobrałem questy i przydarzyło się w tym czasie tylko kilka delikatnie odczuwalnych zwolnień, jedno mocniejsze, a tak płynne 120 cały czas niezależnie od prędkości biegania i ilości NPCów w danym miejscu. 

 

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, AdiCarrion napisał:

Więc już powineneś wiedzieć że taki Arcadikuss gada głupotyi.Jeba....producentów gier za hu...we praktyki to jedno, ale nagrywanie filmu nie wiedząc nawet jak pewne rzeczy wygladają w grze to drugie .Bo można bez problemu grać bez mikropłatności.Mało tego, Ja po kilkunastu godzinach ani razu nie odczułem,żebym jakoś specjalnie  p[otrzebował tych rzeczy, za które trzeba zapłacić

Jeden zagraniczny jutuber nagrał filmik przyznając się do błędu i tłumacząc że skopał sprawę, może ten też tak zrobi :yao:

A co do ogólnego gadania że nie powinno być przedmiotów ułatwiających grę to ta rozmowa jest spóźniona o jakieś 10-15 lat bo już wtedy edycje deluxe dodawały przedmioty które psuły balans (i to o wiele bardziej niż w DD). Na pewno Deus Ex miał takie edycje/DLC, ostatnio ogrywałem FF15 Windows/Royal Edition i też na przywitanie dostałem mega mieczyk a do tego pancerz który robił mnie nieśmiertelnym. NBA2K co roku dostaje masę 0 na MC za mikrotransakcje, jakoś się tym nie przejmują.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, messer88 napisał:

 

no to ładne z dupy posty ludzie piszą 

 

Nigdzie nie mówiłem, że grałem w grę. Dotychczas jak wypowiadałem się o grach od Capcomu, to było bardzo pozytywnie, głównie o Resident Evil 2 na przykład. Nie słucham też żadnych "bożków" z internetu, ponieważ do wczoraj nie wiedziałem, że tacy w ogóle są. Natomiast jak przeczytałem, że można zapłacić za przedmioty w grze i sloty do zapisania gier rzeczywistymi pieniędzmi to napisałem, że mi się to po prostu nie podoba, ja bym nie zapłacił za przedmiot, który ułatwia granię, albo jak za dodatkową opcję jak zapis gry. Jeżeli ktoś chce niech płaci, a jeżeli tego nie ma w grze, no to super, tylko, że wszystkie informacje jakie widziałem, mówiły że jest to płatne. 

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajny motyw z tymi Pioneczkami. Gra nie posiada multi (trochę szkoda, bo aż się o to prosi), ale dzięki tym NPCom czuć jakiś wkład innych graczy w świat oraz to, że sami dodajemy coś od siebie dla innych gaymerów. Raz sobie śmigałem po ukrytej jaskini na drugim końcu mapy z wypożyczonym Pionkiem i usłyszałem, że jak tylko wróci do swojego Arisena, to powie mu o tym miejscu, bo można tu znaleźć niezłe fanty. Jak wykopałem ziomka z teamu to mu dałem 1 gila, żeby przekazał swojemu właścicielowi, więc typo będzie miał podwójny profit :boomer:

 

 

Edytowane przez Josh
Odnośnik do komentarza

Pograłem z 2h Gierka ma mocny vibe Skyrima. Gram na xsx i no tak nie czuć że jest 30 fps dzięki mechanizmom niwelującym to uczucie ale jednak też nie czuć że to 60 klatek przy których pewnie grałoby się 2x lepiej, nie mniej podoba mi się to co widzę gdybym nie miał pobudki o 5 do roboty to pewnie grałbym do później nocy . (Wiadomo polskiego nie ma też trochę szkoda ale da się to jakoś przełknąć)

Odnośnik do komentarza

Jak to widzicie, to macie przejebane :leo:

RDT_20240324_2243421632752014654907066.jpg

Pawn może wymordować całą wioskę i zamienić się w smoka, kto wymyślił taką mechanikę bez save slota :problem:.

 

Generalnie to jest wyjaśnione w tutorialu, ale Dragon Covid istnieje i trzeba na to uważać, o czym się właśnie przekonałem xD. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

Mnie raz jakiś randomowy smok napotkany w lesie śledził z kilkaset metrów, to spierdoliłem do osady bo pomyślałem, że da mi tam spokój. Poleciał i tu :shieeet: Na szczęście wsioki z motykami go trochę podziabały, a ja w tym czasie schowałem się za jednym z domków :kekw: po chwili bestia straciła zainteresowanie i poleciała w siną dal, ale lekko się zcykałem że zaraz wymorduje wszystkich i mi jakieś questy przepadną.

Edytowane przez Josh
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Jakoś mnie gierka nie ujęła jak na te kilka początkowych godzin. Jak kolega wyżej wspomniał, mocny feeling Skyrima ale te pustki pasowały do gry sprzed kilkunastu lat a teraz to już tak nie bardzo. 
Technicznie fpsy nie gryzą (PS5) ale animacja bohatera już bardziej. Poza tym Pawny pięknie spadają w przepaście, o matko ile razy. Irytuje brak szybkiej podróży, campy tylko w z góry ustalonych miejscach, spadający poziom dostępnego zdrówka, śmieciowy lot i fabułka taka se.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Paolo1986 napisał:

żeby mieć możliwość szybkiej podróży

 

Szybka podróż tutaj wygląda inaczej niż w innych grach tego typu. Z miast do innych miast masz wozy, które tak właśnie działają z tym że podróż może zostać przerwana przez atak, a raz mi podczas takiego ataku coś zniszczyło wóz i nie dało się jechać dalej xD 

 

Z innych miejsc jak chcesz się szybko przenieść masz specjalne kamyki (które znajdujesz normalnie w świecie bądź otrzymujesz jako nagrodę z questów) i za ich pomocą możesz się przenieść do głównych miast. Jak w części pierwszej. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Po 22 godzinach grania mam już dwa punkty do których mogę się przenosić, co najmniej z 10 kamyków teleportujących, do tego mnóstwo kasy, żeby wynająć "taxi" pomiędzy miastami / osadami. Nie wydałem nawet złotóki, pozdrawiam. 

 

 

Trochę boli brak jakichkolwiek minigierek i w ogóle mała ilość ciekawych pobocznych aktywności. Zwłaszcza po ograniu Infinite Wealth oraz Rebirth, w których było od groma takich rzeczy. Dalej pyka się fajnie, ale stwierdzam że to bardziej gra na 7/10 (solidne), a nie jakiś mesjasz. 9.5/10 z PPE to jakiś żart.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Paolo1986 napisał:

Jeżeli dobrze zrozumiałem kontekst postów na ostatnich kilku stronach...żeby mieć możliwość szybkiej podróży, trzeba zapłacić w mikrotransakcjach? :down:

Za takie pomysły to ja dziękuję:down:

Musisz przeczytać jeszcze raz :D. 

6 minut temu, Josh napisał:

Po 22 godzinach grania mam już dwa punkty do których mogę się przenosić, co najmniej z 10 kamyków teleportujących, do tego mnóstwo kasy, żeby wynająć "taxi" pomiędzy miastami / osadami. Nie wydałem nawet złotóki, pozdrawiam. 

 

 

Trochę boli brak jakichkolwiek minigierek i w ogóle mała ilość ciekawych pobocznych aktywności. Zwłaszcza po ograniu Infinite Wealth oraz Rebirth, w których było od groma takich rzeczy. Dalej pyka się fajnie, ale stwierdzam że to bardziej gra na 7/10 (solidne), a nie jakiś mesjasz. 9.5/10 z PPE to jakiś żart.

Nie no IW, czy tym bardziej Rebirth to jednak inna liga, ja dałbym po 15h solid 8/10, jest kilka niedociągnięć i wkurzających mechanik jak Dragon Covid, ale to w sumie sól tej gry. 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie po 18h to niestety zawód generacji. Bardzo mocno na pewno na ocenę wpływa jakoś optymalizacji, ale gra jest też kurewsko wolna w porównaniu do jedynki, mapa nie zachęca do zwiedzania, za duża ilość walki (jest dosłownie co 5m przeciwnik), mała różnorodność przeciwników, spłycenie systemu skilli, gdzie w jedynce były dwa okienka pod przypisane skulle, tu jest jedno, itd. nawet nie chce mi się pisać nic więcej. 

Do tego jeśli dd2 jest pokazówka zmian w re engine to strach pomyśleć jak będą działały re9 i mhw.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...