Skocz do zawartości

Dragon's Dogma 2


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, XM. napisał:

Dla mnie po 18h to niestety zawód generacji. Bardzo mocno na pewno na ocenę wpływa jakoś optymalizacji, ale gra jest też kurewsko wolna w porównaniu do jedynki, mapa nie zachęca do zwiedzania, za duża ilość walki (jest dosłownie co 5m przeciwnik), mała różnorodność przeciwników, spłycenie systemu skilli, gdzie w jedynce były dwa okienka pod przypisane skulle, tu jest jedno, itd. nawet nie chce mi się pisać. 

Zdecydowanie na 89 meta NIE jest zasłużone dla tej gry, tym bardziej w wersji konsolowej, to jest porażka recenzentów, którzy po raz kolejny nie potrafią odróżnić gry dobrej od bardzo dobrej. 

 

Spadło do 88, tak czy inaczej, Capcom dostał to raczej w spadku

 

image.png.33834f5642770eedbb24b182c4c09514.png

 

przypominam, że jedynka, to była gra oceniona na 75 i 81 w wersji Dark Arisen, a dwójka to jest w zasadzie dokładnie to samo 10 lat później. 

Edytowane przez KrYcHu_89
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, KrYcHu_89 napisał:

Zdecydowanie na 89 meta NIE jest zasłużone dla tej gry, tym bardziej w wersji konsolowej, to jest porażka recenzentów, którzy po raz kolejny nie potrafią odróżnić gry dobrej od bardzo dobrej. 

Dokładnie, należy się minimum 95.

Odnośnik do komentarza

Zastrzeżenia po 15h mam do:

 

- beznadziejne AI pawnów

- rozumiem, że z tą woda to "lore" ale bez przesady

- dragon covid ta mechanika mogła być dużo lepiej rozwiązana

- fatalna optymalizacja

- brak opcji zrobienia nowej postaci

- fabuła jest tak słaba jak w jedynce

 

Żeby nie było, że gra jest totalnie słaba, po prostu nie jest to żaden GOTY contender i przełom w stosunku do jedynki. 

Odnośnik do komentarza

No niestety, podzielam opinię XM. Gra na pewno nie jest zła i potrafi dać sporo frajdy, ale to nie jest ani 1 liga open worldów, ani 1 liga erpegów, a już zdecydowanie nie 1 liga gier Capcomu. Nie mam porównania do jedynki, bo w nią nie grałem, ale po mistrzu Itsuno spodziewałem się znacznie więcej, zwłaszcza jeżeli chodzi o system walki. DD2 udowadnia też, że RE Engine nie nadaje się do dużych przestrzeni- tak jak Residenty potrafi zmiażdżyć grafą (zwłaszcza RE2R i RE3R), tak tutaj nie ma mowy o wizualnych wodotryskach, o płynnej animacji nie wspominając. Dziadzio Itsuno niech się lepiej bierze za DMC6.

Odnośnik do komentarza

O KURVA, trzeba czekać na patcha

image.thumb.png.90a38fee9373fb87881e3886b7377bd5.png

Wyłączenie rt już dużo da, a cap na 30 wreszcie będzie to gówno grywalne.

 

Także na razie przestaje grać, może zacznie się nawet od nowa jak wydadzą patcha.

Trzeba czekać 2/3 msc a na razie jebać ich.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, XM. napisał:

O KURVA, trzeba czekać na patcha

image.thumb.png.90a38fee9373fb87881e3886b7377bd5.png

Wyłączenie rt już dużo da, a cap na 30 wreszcie będzie to gówno grywalne.

 

Także na razie przestaje grać, może zacznie się nawet od nowa jak wydadzą patcha.

Trzeba czekać 2/3 msc a na razie jebać ich.

Można to tylko określić sentencją "niedojebanie umysłowe" czemu wyłączenie RT na konsolach zawsze muszą dodać dopiero w patchach xD. 

Lock na 30 fps też zrobi dużo dobrego, kto wpadł na pomysł robienia unclocked framerate na konsole, skoro skacze pomiędzy 15, a 45, to ten ficzer powinien być  jak coś dodany w patchach, bo będzie ładnie działać na PS6 we wstecznej :D. 

8 minut temu, messer88 napisał:

ale spawn mobków jest z dupy, w środku miasta mi nagle 4 krokodyle się pojawiły 

Miałem teraz sytuację z Cyklopem w mieście, walka na całego, a tutaj nagle jakiś quest mi się załączył i Cyklop zniknął :/. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Donatello1991 napisał:

Po co w ogóle rt w takiej grze.

Ładne jest tutaj RTGI i dosyć dobrze zoptymalizowane (może dlatego, że cała gra nie jest :D). W sensie wyłączenie go obrzydza oprawę dosyć znacznie i nie daje dużego boosta do wydajności, ale te 5-10% jednak spada, dla konsol może być i więcej, wiadomka. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, KrYcHu_89 napisał:

Ja wrzucam badge na różne stworki i golda :D. 

 

i jak to działa, ten hajs wtedy idzie do gracza który wypożyczył pawna z Twojej postaci? 

 

tak samo nasz pawn może zostać wypożyczony tylko jak używamy gospody, podobno odpoczynek w domu nie działa? 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, messer88 napisał:

 

i jak to działa, ten hajs wtedy idzie do gracza który wypożyczył pawna z Twojej postaci? 

 

tak samo nasz pawn może zostać wypożyczony tylko jak używamy gospody, podobno odpoczynek w domu nie działa? 

Chyba tylko wtedy nam "zalicza" questy, dostajemy badge i punkty do rifta oraz expa. Jak ustawisz jakiś chujowy quest to po pierwsze nikt twojego pionka nie weźmie, po drugie dostaniesz pewnie słaby item w "podzięce". 

Hajs idzie od Ciebie, w sensie ten item co ustawisz, lub gold. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza



Pawn może wymordować całą wioskę i zamienić się w smoka, kto wymyślił taką mechanikę bez save slota :problem:.
 
Generalnie to jest wyjaśnione w tutorialu, ale Dragon Covid istnieje i trzeba na to uważać, o czym się właśnie przekonałem xD. 

Ku*wa właśnie mnie to dopadło podczas odpoczynku w domu w stolicy. Wszystkie npc w stolicy nie żyją, na ulicach pełno ciał... ja (pipi)ie kilkanaście h rozgrywki w (pipi)ec.
Próbuje wygooglować czy można to odwrócić ale wychodzi na to że nie.
Wygląda na to że moja przygoda z DD2 dobiegła końca. Poj*bane mechaniki.
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, KOMARZYSKO napisał:


 


Ku*wa właśnie mnie to dopadło podczas odpoczynku w domu w stolicy. Wszystkie npc w stolicy nie żyją, na ulicach pełno ciał... ja (pipi)ie kilkanaście h rozgrywki w (pipi)ec.
Próbuje wygooglować czy można to odwrócić ale wychodzi na to że nie.
Wygląda na to że moja przygoda z DD2 dobiegła końca. Poj*bane mechaniki.

:kratoswoke: no cóż, możesz teraz farmić wakestony przez kilka tygodni, żeby wskrzesić wioskę  stolicę :D 

 

 

 

3 types of people

 

 

3-types-of-people-v0-hvwvpr4aseqc1.jpeg?

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, KOMARZYSKO napisał:


 


Ku*wa właśnie mnie to dopadło podczas odpoczynku w domu w stolicy. Wszystkie npc w stolicy nie żyją, na ulicach pełno ciał... ja (pipi)ie kilkanaście h rozgrywki w (pipi)ec.
Próbuje wygooglować czy można to odwrócić ale wychodzi na to że nie.
Wygląda na to że moja przygoda z DD2 dobiegła końca. Poj*bane mechaniki.

 

 

Czemu od nowa przecież masz tak jakby 2 save sloty, nigdy nie robiłeś zapisu przez tawernę?

Odnośnik do komentarza
 
 
Czemu od nowa przecież masz tak jakby 2 save sloty, nigdy nie robiłeś zapisu przez tawernę?
Ponieważ odpoczynek w domu jest traktowany jak sejw tawernie i po wczytaniu go budzę się w chacie po ataku smoczej klątwy.
Mam do wyboru grać dalej bez tych wszystkich npc lub od nowa...
Najpierw mam plan iść do kostnicy i zobaczyć ile tych npców tam śpi.
Piękne kłody pod nogi ta gra rzuca
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...