Skocz do zawartości

PSX Extreme - numer Zerowy


Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, LeifErikson napisał:

Chyba nikt jeszcze nie wspominał, a bardzo fajny jest papier w tym numerze. Wydaje mi się, ze cieńszy niż w normalnych wydaniach, ale taki miękki jest, dobrze leży w łapie. :D

Mógłby taki być w regularnych wydaniach jak dla mnie.

To musi być inny papier, czuć różnicę od razu po zmacaniu ;)

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Kmiot napisał:

W Suikodenie screen z Suikodena 2, ale ok, mogło umknąć, w końcu MAŁO POPULARNA GRA.

Za to w Residencie screen z Residenta 2 to już trochę kryminał i zapachniało amatorszczyzną, albo składaniem w pośpiechu + po pijaku. 

 

To i tak nie przebija screena z Jet Set Radio podpisanego jako THPS3 w Pixelu XD (w jakimś starszym numerze) 

Odnośnik do komentarza

Tymczasem przyszedł numer Zerowy z Patronite i nie chciałbym nikomu psuć jubileuszu, ale co się stało z deklaracją:

Cytat

 

100 zł miesięcznie

Stówka to nie są żarty. Dziękujemy najmocniej i zwracamy szczególną uwagę na ten próg!

[...]
I, uwaga, ta nagroda powoduje u nas chyba największe ciary. Otrzymasz... dwa zerowe numery PSX EXTREME w druku (jeden do czytania, drugi do przekazania dla następnych pokoleń Czytelników)!

 

Miały być dwa numery, przyszedł jeden i domyślam się, że u innych Patronów to samo. Co prawda ja już nie patronuję i takie momenty mi przypominają dlaczego tego nie robię. Obsługa inicjatywy jak żart, deklaracje bez pokrycia, prenumerata opóźniona.

Oczywiście nie oczekiwałem rzetelności, bo przewidująco zakupiłem też numer z allegro, ale niesmak pozostał. 

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Napisałeś taki potężny post, że nawet nie wiadomo jaką reakcję zostawić, bo każda by pasowała.

 

Co do numeru, z połowę recenzji pękło, no i dawno tak dobrze się ich nie czytało. Z reguły głównie interesuje mnie publicystyka, ale tym razem, wyjątkowo, szala chyba pójdzie w drugą stronę. Dosłownie się nimi napawam, nawet jeśli z konkretną grą, czy jej odsłoną, nie byłem bezpośrednio związany.

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Kmiot napisał:

Tymczasem przyszedł numer Zerowy z Patronite i nie chciałbym nikomu psuć jubileuszu, ale co się stało z deklaracją:

Miały być dwa numery, przyszedł jeden i domyślam się, że u innych Patronów to samo. Co prawda ja już nie patronuję i takie momenty mi przypominają dlaczego tego nie robię. Obsługa inicjatywy jak żart, deklaracje bez pokrycia, prenumerata opóźniona.

Oczywiście nie oczekiwałem rzetelności, bo przewidująco zakupiłem też numer z allegro, ale niesmak pozostał. 

Jak przyjdzie jeden to uderzam do Pani Marleny. Bo jubileusz jubileuszem, ale "szanujmy się trochę" powinno działać w obie strony.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No to już możesz uderzać.

W dniu 24.08.2022 o 17:01, LeifErikson napisał:

Przyszła paczka z Patronite. :cool2: Tyle że mialy być chyba 2 egzemplarze, a jest jeden. :D U Was też tak?

 

Chyba ze 2 sztuki są tylko dla tych co wpłacają min 100 zł miesięcznie, a dla reszty jeden?

Przez pół roku opłacałem próg 100zł miesięcznie, a i tak dostałem jeden numer. Nie sądzę, że ktoś w tym bałaganie to weryfikuje ile dany patron wpłacał.

Jeszcze na koniec zmienili deklarację i teraz numer 0 dostaną nawet ci, którzy w sumie przez cały okres wspierania wpłacili 100zł, więc zamieszanie jest tym większe.

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Kmiot napisał:

No to już możesz uderzać.

Przez pół roku opłacałem próg 100zł miesięcznie, a i tak dostałem jeden numer. Nie sądzę, że ktoś w tym bałaganie to weryfikuje ile dany patron wpłacał.

Jeszcze na koniec zmienili deklarację i teraz numer 0 dostaną nawet ci, którzy w sumie przez cały okres wspierania wpłacili 100zł, więc zamieszanie jest tym większe.

U mnie tak samo.

Jeden numer w skrzynce.

Również opłacałem wsparcie na poziomie 100 zeta przez pół roku. Z historii mi wynika nawet, że przez pierwsze trzy miesiące wsparcia opłacałem próg 200.

Oczywiście też już nie jestem patronem, właśnie przez takie akcje i kiepskie podejście wydawcy do akcji ze wsparciem.

 

Może ktoś łaskawie przypomnieć ile tych gościnnych felietonów w ramach wsparcia czytelników przewinęło się w ostatnim roku przez magazyn? 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, kr4wi3c napisał:

Może ktoś łaskawie przypomnieć ile tych gościnnych felietonów w ramach wsparcia czytelników przewinęło się w ostatnim roku przez magazyn? 

Tyle samo co wstępniaków napisanych przez czytelników i spotkań online z redakcją.

Odnośnik do komentarza

@Mantis, piękna nostalgia wyszła z Twej treści, zupełnie jakbym widział siebie w roli bohatera tego posta. Identyczna kolejność posiadania platform, również po PSX, zakochałem się w Kostce. Po drodze zajrzało Nintendo 64, z takiego sklepu, Game Attack. Ofertę sprzedawcy dało się odnaleźć w tele-gazecie. 

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś był fanem Residenta, to myślenie o kostce było czymś normalnym. Wtedy to był potężny szok, że Capcom przenosi serię na Gacka. Szkoda, że sama konsola nie odniosła sukcesu (mimo to była to ostatnia konsola Nintendo gdzie naprawdę liczyła się jakość) i sprzedaż gier była przeciętna, bo planowali całą serię odświeżyć jak jedynkę. 

Odnośnik do komentarza

Extreme Plus - numer poświęcony historii powstawania Dolphin, potem oficjalnie GameCube, jest masa historycznego contentu do ujęcia w ciekawą opowieść. Plus rozdział dotyczący randki Mikamiego z Nintendo. Ostatni raz, gdy ekskluzywność zawdzięczano szacunkowi do danej firmy a nie korporacyjnym drylom myślenia. 

 

Numer z taką zawartością, take my money. 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
41 minut temu, kr4wi3c napisał:

U mnie tak samo.

Jeden numer w skrzynce.

Również opłacałem wsparcie na poziomie 100 zeta przez pół roku. Z historii mi wynika nawet, że przez pierwsze trzy miesiące wsparcia opłacałem próg 200.

Oczywiście też już nie jestem patronem, właśnie przez takie akcje i kiepskie podejście wydawcy do akcji ze wsparciem.

 

Może ktoś łaskawie przypomnieć ile tych gościnnych felietonów w ramach wsparcia czytelników przewinęło się w ostatnim roku przez magazyn? 

"mniej niż zeroooooooo..."

Odnośnik do komentarza

W 2002 roku numer PE z recenzją Resident Evil na GC. To wtedy pierwszy raz zapragnąłem mieć GC, drugi raz gdy zobaczyłem numer majowy w 2003 roku, a tak recki Metroid Prime i Zeldy WW. Miesiąc później zapowiedz, że wychodzi remake MGSa jedynki na GC. To wtedy już zakochałem się bez reszty w GC i do dziś jest to moja ulubiona konsola. Też numer majowy z 2004 roku gdzie było RE4 i te już ujęcia z wiochy. No jak ja wtedy zobaczyłem je... Dla mnie było to jakby nagle ukazała się nowa generacja. Ta gra wizualnie zjadała wtedy absolutnie wszystko. To był jakiś nowy szalony poziom. Numery PE i Neo Plus z materiałami z RE4 wertowałem miliony razy. Zabrane były na wakacje nad morze, z niektórych do dziś nawet wypada piasek XD

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Nemesis napisał:

Extreme Plus - numer poświęcony historii powstawania Dolphin,

To powinno być normalnie w gazecie. Głupie te podziały, jakieś kserówki czarno białe. A właściwie to ja to widzę tylko w pdfie. Szkoda ze to trafia do mniejszej ilości osób, w pdfie tak wygodnie się nie czyta jak na papierze. Na papierze jest dla patronów? 

Chciałbym więcej stron, wiekszą cenę, więcej real screenshotów :) kiedyś tak trudno się wyciągało screeny, dzisiaj robi się to przyciskiem z pada,  a same bullshoty z neta, nie przedstawiające prawdziwa rozgrywkę. Jestem boomerem, nie oglądam często yt i nie wchodzę na serwisy niusowe i chce w PE mieć wszystko na tacy, żebym nie musiał odpalać telefonu i sprawdzać jak wyglada dana gra. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Mantis napisał:

W 2002 roku numer PE z recenzją Resident Evil na GC. To wtedy pierwszy raz zapragnąłem mieć GC, drugi raz gdy zobaczyłem numer majowy w 2003 roku, a tak recki Metroid Prime i Zeldy WW. Miesiąc później zapowiedz, że wychodzi remake MGSa jedynki na GC. To wtedy już zakochałem się bez reszty w GC i do dziś jest to moja ulubiona konsola. Też numer majowy z 2004 roku gdzie było RE4 i te już ujęcia z wiochy. No jak ja wtedy zobaczyłem je... Dla mnie było to jakby nagle ukazała się nowa generacja. Ta gra wizualnie zjadała wtedy absolutnie wszystko. To był jakiś nowy szalony poziom. Numery PE i Neo Plus z materiałami z RE4 wertowałem miliony razy. Zabrane były na wakacje nad morze, z niektórych do dziś nawet wypada piasek XD

 

Piękna recenzja wtedy się napisała. Oczywiście, to było tak, pochmurny dzień, ja szedłem obok liceum, wciąż układałem w głowię receptę by jak najszybciej ukończyć po raz sto-pierwszy RE2. Stał nieopodal kiosk, którego dzisiaj nie ma. Patrzę, PSX Extreme z okładką konsolowej wersji Morrowind. Zerkam lewy, dorny róg - Resident Evil. Kupiłem. Recenzję przeczytałem sześć razy tego samego dnia, pamiętam nawet jeden cytat, który szczególnie utkwił mi w pamięci:

 

Cytat
Spoiler

"każdy zmarnowany nabój, ciężko odpokutujesz"

 

 

Nie podam oceny końcowej, w zgodzie z nowymi wytycznymi Rogera, ale do 10 brakło niewiele ;)

 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, grzybiarz napisał:

To powinno być normalnie w gazecie. Głupie te podziały, jakieś kserówki czarno białe. A właściwie to ja to widzę tylko w pdfie. Szkoda ze to trafia do mniejszej ilości osób, w pdfie tak wygodnie się nie czyta jak na papierze. Na papierze jest dla patronów? 

Chciałbym więcej stron, wiekszą cenę, więcej real screenshotów :) kiedyś tak trudno się wyciągało screeny, dzisiaj robi się to przyciskiem z pada,  a same bullshoty z neta, nie przedstawiające prawdziwa rozgrywkę. Jestem boomerem, nie oglądam często yt i nie wchodzę na serwisy niusowe i chce w PE mieć wszystko na tacy, żebym nie musiał odpalać telefonu i sprawdzać jak wyglada dana gra. 

Extreme Plus jest w wersji drukowanej, nie wiem do których patronów jest wysyłany. Kwestia jak to wygląda, to decyzja wydawcy, dlatego jak mogę to staram się dawać raczej arty i concepty, niż screeny itp, aby to pasowało - reszta w rękach DTP :(
Natomiast co do screenów to zawsze podrzucam screeny złapane w grze, gdyż jak napisałeś dziś to jeden dodatkowy przycisk, inna sprawa że często nie wiem co się dzieje z tymi screenami (do PSX0 była cała masa screenów i artów, a w piśmie widzę że wujek G pomagał), sporadycznie coś z presskit`a podrzucę ale to tylko jeśli to są screeny z gry, a nie "screeny" z cutscenki lub bez UI...
Extreme Plus by lepiej wyglądał w kolorze i zapewne był by to miły dodatek, oraz mniejszy problemów dla czytelników, gdyby był integralną częścią każdego numeru, ale ja się "nie znam"...

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...