Skocz do zawartości

PSX Extreme - numer Zerowy


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Homelander napisał:

A gdzie przepraszam za nieporozumienie? Ten mail to na zasadzie masz ten drugi numer i się odpierdol

I wystarczy, już się odpierdalam. Szkoda tylko, że NIESMAK POZOSTAŁ i muszę się wykłócać o swoje. A ten album ze zdjęciami czy tam karty to mi zwisają, więc orewłapatronajt.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Bzduras napisał:

I wystarczy, już się odpierdalam. Szkoda tylko, że NIESMAK POZOSTAŁ i muszę się wykłócać o swoje. A ten album ze zdjęciami czy tam karty to mi zwisają, więc orewłapatronajt.

Mi też już odpisał że drugi 0 i plakat wyśle dzisiaj a resztę (album i karty) niebawem.

Ehh zamiast od razu załatwić wszystko profesjonalnie to teraz musi płacić 3x za wysyłkę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja mam może głupie pytanie, ale na stronie 86 jest wywiad z jakimś siwym dziadkiem. Ze wstępu dowiadujemy się tylko, że ma na imię Piotrek. To jakaś osoba z branży? Jakis twórca? Poszło na to 6 stron i w zasadzie dla mnie na pierwszy rzut oka to jakiś znajomy autora i tyle bo nigdzie na początku ani na końcu pod tekstem nie jest napisane kto to. Może w wywiadzie jest to wyjaśnione? Czy to zwykle pierdu pierdu znajomków na 6stron w numerze 0?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No Piotrek. Piotrka nie znasz?

 

Z drugim numerem Bzdurasa to brecht xd

 

Gdybym wiedział, że dwa numery będą przysługiwać tylko aktywnym wspierającym w progu 100 zł, to bym poczekał i zaczął wspierać dopiero teraz. Ale człowiek chciał pomóc WTEDY, w najtrudniejszym okresie lockdownów, kiedy zapewne każda stówa się liczyła i nie kalkulowałem. W dodatku te zapewnienia, które wklejał Łom tylko mnie utwierdzały, że będą dwa numery. Tak naprawdę to nawet nie potrzebuję tego drugiego numeru i tak zapewne bym go komuś oddał, ale dziwna sytuacja. Ktoś, kto w zeszłym miesiącu wsparł za 100 zł dostaje dwa egzemplarze, a ktoś, kto w 2021 roku wsparł za sumę 600 zł już nie dostanie. Dostanie jeden i to z takim komentarzem:

Cytat

Ten jeden numer, który Pan otrzymał to "bonus" z naszej strony

Dzięki Mordo, bardzo łąskawe.

Ma to sens, nie powiem xd

  • Plusik 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza

Dzień dobry wszystkim!

 

Na początek wielkie podziękowania dla WSZYSTKICH, którzy poświęcili czas i pieniądze na udział w akcji Patronite. To w dużym stopniu pozwala nam nadal dostarczać pismo. Łatwo nie jest, ale jedziemy, choć comiesięczne podwyżki kosztu druku o 15-20% są coraz większym obciążeniem... Ale nie o tym. Konkretnie odnośnie numeru 000 dla Patronów. Wysłaliśmy już wszystkie, ale nastąpił jeden błąd po naszej stronie. Po 2 egzemplarze poszły tylko do aktywnych wspierających nas na min. 100 PLN, a powinny pójść też dwa (nie jeden, jak to się stało) do tych, co wspierali nas na min. 100 PLN miesięcznie, a już aktywni nie są. Jutro do tych osób dosyłamy drugi egzemplarz, a jakby do końca tygodnia nie dotarł - proszę o email do mnie bezpośrednio: rlapinski@idea-ahead.com. Karty są przygotowane do druku, łącznie z pudełkami na talie i chcemy je wyprodukować do końca października. Wówczas je dostarczymy. Przepraszam osobiście za wszelkie niedociągnięcia i że rzadko tu zaglądam. Postaram się bywać regularnie. Pozdrawiam wszystkich serdecznie, dziękuję za Wasz czas, który poświęcacie na słowa krytyki i wskazówki - wiedzcie, że to doceniam. Pozdrawiam!

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Plugawy napisał:

Ja mam może głupie pytanie, ale na stronie 86 jest wywiad z jakimś siwym dziadkiem. Ze wstępu dowiadujemy się tylko, że ma na imię Piotrek. To jakaś osoba z branży? Jakis twórca? Poszło na to 6 stron i w zasadzie dla mnie na pierwszy rzut oka to jakiś znajomy autora i tyle bo nigdzie na początku ani na końcu pod tekstem nie jest napisane kto to. Może w wywiadzie jest to wyjaśnione? Czy to zwykle pierdu pierdu znajomków na 6stron w numerze 0?

też o to pytałem. Gość który robił wywaid, często gościł w extrimie z tekstami, jak to w latach '80, jakiś biznesmen przywoził sprzęty z niemiec i otwierał salon gier. I to pewnie taki tekst, nie pisany pod numer zero, a ogólnie. Może i leżało na dysku z rok. Tylko co to za siwy gość?

Odnośnik do komentarza

Oho, coś czuję w kościach, że maksymalnie rok i żegnamy PE.

No nic, fajnie chociaż, że dostaliśmy tak świetnie zrobione numery jak 300 i 0, plus niedługo film do tego. 

 

Też mnie zdziwił wywiad z Piotrkiem na 6 stron. Autor wziął jakiegoś swojego ziomka, co lubi winyle i łapać dziewczyny za dupę (wtf?). Pasuje do reszty numeru jak pięść do nosa.

Edytowane przez Pix
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, grzybiarz napisał:

też o to pytałem. Gość który robił wywaid, często gościł w extrimie z tekstami, jak to w latach '80, jakiś biznesmen przywoził sprzęty z niemiec i otwierał salon gier. I to pewnie taki tekst, nie pisany pod unmer zero, a ogólnie. Może i leżało na dysku z rok. Tylko co to za siwy gość?

 

No ja właśnie też sie zastanawiam. Wywiad może z nudów przeczytam, ale jeśli to rzeczywiście jakiś nołnejm, to można było lepiej to miejsce wykorzystać.

Odnośnik do komentarza

Już kiedyś pisałem, że Pan Dziatkiewicz czasami jak się odpali z jakimś tematem, to nie do końca wiem dokąd zmierza. 

Zdarzają mu się fajne wywiady/materiały z jakimś właścicielem gralni z lat 90. czy 80., albo o konkretnych automatach.

Ale potem przychodzi wywiad z synem koleżanki Krzysztofa, co rozmieniał bilon w salonie gier. Albo rozmowa z wokalistą zespołu Sprężysta Łydka o filmach, życiu i o tym, że kiedyś tam grał w Arkanoid. Straszna loteria.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

   Dobra poczytane trochę nru 0 więc będzie krótka historia. W mniej więcej 97 jak dorwałem na spółkę z bratem PS1 kupowałem w miarę regularnie Neo a dokładnie do 'opisu' Tekkena 3 gdzie po prostu była skopiowana lista ciosów, pierwszy numer PSXa który kupiłem to 13, wcześniejsze też jakieś trafiały ale zamiast czytać to się grało w Soul Blade'a (btw za niska ocena o oczko :). W tym numerze były przewidywania Hiv'a odnośnie PS2 i w głowie był już pomysł żeby dorwać je na premierę.

Spoiler

image.thumb.jpeg.e4038a86713631491c260df0dabb108f.jpeg

   Później była długa przerwa z kupowaniem Extreme'a bo... piractwo rozkwitło w mojej mieścinie, konsol się namnożyło więc dostęp do gier był coraz lepszy. Następnie kupiłem nr 31 gdzie był już hype na PS2 a następnie 32 czyli relacja z wyprawy do Japonii po PS2. Cena przewidywana w Polsce 1500zł. Taka kasa u gówniaka 12 lat i jego starszego brata to nie była codzienność więc skończyło już się tak częste kupowanie piratów i pierdół tylko odkładanie każdej złotówki.

 

   Nadchodzi październik 2000, PS1 ze wszystkim sprzedany, kasa w miarę odłożona, brakowało z 200-300zł ale rodzice powiedzieli że dołożą więc kupuję PSX Extreme nr 39 i 40 a tam informacja że w Polsce PS2 kosztuje koło 2 tysi (okazało się że oficjalna cena to 2400 czy 2600). Co robić, rodzice robią telefon jeden, drugi i załatwiają sprawę, kuzynka z Niemiec kupi za 700 marek (1400zeta) i dostarczy przed świętami. No i tym sposobem na święta 2000 roku grałem już na PS2 kumple z klasy nie wierzyli ale demko SSXa wyjaśniało sprawę. No i jak już miało się tak drogi sprzęt i właściwie wymiana gier ze znajomymi była niemożliwa, bo nikt nie miał PS2, piractwo też dopiero raczkowało to każdy zakup musiał być przemyślany więc trzeba było opierać się na reckach z Extreme'a. Od 39 mam wszystkie numery na premierę, brakujące (oprócz 1 i 2) dorwałem na OLX/Allegro/sklepie PSX Extreme w Wawie i tym sposobem mam cały regał w szmatławcach+poradnikach Extreme (zdjęcie poniżej) a artykuł z nru 42 'Jak powstają gry' ukierunkował mnie zawodowo xd

Spoiler

image.thumb.jpeg.3fa7062d83559db1c4813b2d2c073886.jpeg

 

  • Plusik 5
  • Lubię! 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

@Roger Mam jeszcze jeden pomysł na retro Extreme'y jak już N64, Saturn, Pegasus i inne konsole się skończą. A gdyby tak zrobić numery z najważniejszymi premierami i wydarzeniami danego roku? Np. PSX Extreme 1994 i 100 stron o grach, sprzęcie, wydarzeniach itd. w 1994r. Tak jak 0 tylko bez ograniczenia na platformy. Później 1995, 1996 itd. Mało tego kupił bym nawet jeśli takie coś by miało z 200 stron i zostało ogarnięte przez @koso

  • Plusik 3
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

@up

W sensie takie GOTY danego rocznika? W sumie spoko pomysł, o ile by chwycił, bo nerwowo bym nie wytrzymał, jeśli nie wyszłaby cała dekada :P. Z tego powodu wydaje mi się też, że po dedykowanych dla danej platformy specjalach bezpieczniejszą ścieżką byłoby wydanie przekrojów dla całych generacji (tutaj pewnie musiałaby wjechać większa liczba stron, bez zapchajdziur).

Edytowane przez Badus
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Konsolite napisał:

Spokojnie, nie nie ma i nic nie będzie, szczególnie imprezy z okazji 25lat.
Numer 0 powinien przysługiwać każdemu, kto wpłacił te 100zł, biorąc pod uwagę cenę na alledrogo...

Klasycznie - pisz do Łapusza, niech tłumaczy jak to działa...

Małe sprostowanie
Numer 0 dostanie każdy kto wsparł PSXE na kwotę 100zł

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Badus napisał:

@up

W sensie takie GOTY danego rocznika? W sumie spoko pomysł, o ile by chwycił, bo nerwowo bym nie wytrzymał, jeśli nie wyszłaby cała dekada :P. Z tego powodu wydaje mi się też, że po dedykowanych dla danej platformy specjalach bezpieczniejszą ścieżką byłoby wydanie przekrojów dla całych generacji (tutaj pewnie musiałaby wjechać większa liczba stron, bez zapchajdziur).

Zależy co jest do ogarnięcia. Wolał bym dostać te max 120 stron na temat danego roku wydawane powiedzmy co pół roku niż czekać 2 lata na zapełnienie 300 stron o danej generacji. No i tym sposobem jednak o wiele więcej treści dało by radę przekazać bo na generację przypadło by w sumie jakieś 600 stron. A co do gier to oprócz najlepszych tytułów z chęcią bym zobaczył też jakieś ukryte perełki które nie są idealne ale mają jakieś ciekawe pomysły a które warto sprawdzić. I w takich 120 stronach myślę że dało by radę wpakować z 30-40 recek + 40 stron artykułów o najważniejszych wydarzeniach growych danego roku (premiery konsol i akcesoriów (Norby nawet może zrobić testy :) , targi, informacje o przejęciach, zawiązanych współpracach itd. itp.). Temat jest ogromny a czasy 1994-2005 są tak średnio udokumentowane. A 94-97 to już w ogóle bo Neo i Extreme jeszcze nie wychodziły a te 2 strony w SS to było stanowczo za mało.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...