Skocz do zawartości

Silent Hill 2 Remake


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Co do zamkniętych drzwi w aucie to może być czepianie się na siłę, ale kurde takie szczegóły są moim zdaniem zajebiście ważne. SH2 jest pełen symboli i wskazówek co do stanu psychiki głównego bohatera. Można tłumaczyć, że James ich nie zamknął, bo trafił na wygnajewo gdzie nikogo nie ma i się o furę się nie martwi, ale to naturalny nawyk, nad którym kierowca się specjalnie nie zastanawia. W tamtym czasie James żył w zajebistym wyparciu i silnie postępującej depresji, dlatego tłumaczę to sobie i zapewne nie tylko ja, że taka czynność jak zamknięcie drzwi kompletnie nie przyszła mu do głowy, bo była nieważna i niepotrzebna.

No, ale to tak jak mówię, to są takie smaczki co dają pole do dyskusji i lubię takie elementy.

 

 

EDIT: No, ale muszę oddać, że w scenie jak patrzy się w lustro, widać na jego serdecznym palcu jebitny odcisk obrączki, którą musiał niedawno zdjąć. To się ceni :D

Edytowane przez Bartolinsky
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, oFi napisał:

dla mnie james sh2 na ps2 był troche taki kiczowaty, troche jak duzo zagubione dziecko. Miało to swój urok, bo nawet jego kwestie dialogowe są wypowiadane z łamiącym się głosem. 

 

Mam ogromny sentyment do oryginalnego voice-actingu. Aktorzy może i nie byli wybitni, momentami wręcz wiało amatorszczyzną, ale paradoksalnie... spinało się to z dziwną, mocno abstrakcyjną atmosferą gry i mocno budowało klimat. No i same głosy były perfekcyjnie dobrane do postaci: James brzmiał dokładnie jak powinien brzmieć lekko zaspany,  zdezorientowany gość wrzucony w sam środek piekła, u Angeli od razu dało się wyczuć że ma za sobą niezły bagaż przykrych doświadczeń, a Eddy od początku sprawiał wrażenie buraka, który coś ukrywa. A Maria i jej kwestia w szpitalu, kiedy James o niej zapomniał? Słodki Jezu, nie do podrobienia :banderas:

 

Dlatego każdemu zawsze i wszędzie odradzam edycję HD ze zmienionymi aktorami. Niby tam już mamy znane nazwisko i full profeskę, ale właśnie przez to v-a brzmi sztucznie i niepasująco do całości

 

 

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, smoo napisał:

Odnosnie samochodu na początku, ciekawe czy będzie można przez tylną szybę dojrzeć

  Pokaż ukrytą zawartość

ciało Marii

 

A to przypadkiem nie

Spoiler

teoria, że w bagażniku jest?

 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Josh napisał:

 

Mam ogromny sentyment do oryginalnego voice-actingu. Aktorzy może i nie byli wybitni, momentami wręcz wiało amatorszczyzną, ale paradoksalnie... spinało się to z dziwną, mocno abstrakcyjną atmosferą gry i mocno budowało klimat. No i same głosy były perfekcyjnie dobrane do postaci: James brzmiał dokładnie jak powinien brzmieć lekko zaspany,  zdezorientowany gość wrzucony w sam środek piekła, u Angeli od razu dało się wyczuć że ma za sobą niezły bagaż przykrych doświadczeń, a Eddy od początku sprawiał wrażenie buraka, który coś ukrywa. A Maria i jej kwestia w szpitalu, kiedy James o niej zapomniał? Słodki Jezu, nie do podrobienia :banderas:

 

Dlatego każdemu zawsze i wszędzie odradzam edycję HD ze zmienionymi aktorami. Niby tam już mamy znane nazwisko i full profeskę, ale właśnie przez to v-a brzmi sztucznie i niepasująco do całości

 

 

 

 

+100, zawsze mnie rozwalali ludzie, którzy mówili że VA w SH2 jest ciulowy. Tam każdy jeden bohater jest chory psychicznie (no z wyjątkiem Laury), wszyscy zachowują się tak jak zachowywali by się tacy chorzy ludzie znajdując się w tak poyebanym miejscu, nie będąc pewnym czy to co się dzieje to prawda czy sen. Głosy były nagrywane pod okiem TS i brzmią tak jak powinny, szczególnie dobrze robi Angela, totalna schiza spowodowana traumą. Podobnie Mary, która zdaje sobie podświadomie sprawę że nie jest prawdziwą istotą ludzką.

 

5 minut temu, Bzduras napisał:

A to przypadkiem nie

  Pokaż ukrytą zawartość

teoria, że w bagażniku jest?

 

 

Dokładnie jest to teoria, bardzo prawdopodobna z uwagi na fakt że James przyjechał tam na dobrą sprawę bezpośrednio ze szpitala po wiadomo czym.

 

edit: o, nawet nie widziałem tego tweeta potwierdzjącego od Ito :banderas:

Edytowane przez smoo
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Bartolinsky napisał:

Ale taki zabieg na tylnym siedzeniu, że na przykład

  Pokaż ukrytą zawartość

jest "coś" sporego leżące pod kocem i James kompletnie tego nie komentuje byłby zajebisty xd

 

To by było dobre :whatuh:

 

17 minut temu, Rtooj napisał:

dzięki Josh

Jeżeli sprzedałem Ci spoiler to przepraszam, nie zdążyłem w porę zedytować :notlikethis:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...