Skocz do zawartości

Silent Hill 2 Remake


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, smoo napisał:

Chodziło mi właśnie o dobór studia i to trafne porównanie do Mona Lisy.

 

A on maluje? Hobbystycznie czy zadowowo? Jak nie to chuyowo się przyrównał :usmiech: Już pomijam, że musiał wziąć za przykład absolutną legendę w malarstwie i nie tylko, jako skrajny wyznacznik.

 

 

Nie wiem jakie w wewnątrz gamedevu chodzą opinie o Konami na temat pracy u nich czy dla nich, ale kur.wa xd Ostani duży SH był robiony od nołnejmów  z Czech, potem beka z pachinko i następnie żenujące MGSV, by niedługo potem zakończyć na skandalu z Kojimą i PT. A no i jeszcze ten Survive :kekw:

Ja tu widzę japońskiego Janusz-sana, a nie kogoś z kim można zawrzeć współpracę, mając już samemu wieloletnie doświadczenie i świetne gry.

Więc zgłosiło się do nich dość małe ambitne studio z Polski co klepie horrory, nic wybitnego ale miejsce w tym gatunku sobie wyrobili i doświadczenie posiadają. Pomyśleli, że może się udać, zwłaszcza teraz kiedy Capcom wskrzesza stare RES'y jak nafukany i im to wychodzi. Wystarczyło jeszcze zatrudnić do projektu kilku wyjadaczy z Team Silent, nałożyć tą wspomnianą smycz i jedziemy z projektem. Bierzecie pod uwagę to, że Konami ma w uju opinię na ich temat w świecie growym, bo zarabiają od wielu lat w innym stabilnym miejscu. Mają silne stare marki i dlatego często o nich się mówi, bo sentyment robi swoje. Dla Bloobera z kolei to duża szansa by się wbić na salony. Oczywiście ryzykują, bo hejt będzie ogromny jak się okaże kicha, ale kto nie ryzykuje, szampana nie pije :cool:

  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Bartolinsky napisał:

 

A on maluje? Hobbystycznie czy zadowowo? Jak nie to chuyowo się przyrównał :usmiech: Już pomijam, że musiał wziąć za przykład absolutną legendę w malarstwie i nie tylko, jako skrajny wyznacznik.

 

 

Ale on nie mówił o sobie, tylko porównał Bloobera (kogoś przeciętnego kto chce zrobić remake Mony Lisy bo jest fanem tego dzieła) do Team Silent (Da Vinci, który stworzył oryginał).

Odnośnik do komentarza

Walka w SH też jakoś przesadnie ambitna nie była. Po sceptycyzmie w ostatnich tygodniach teraz kibicuję im mocno, niech pociągną ciężar legendy i wybijają się w górę - może dzięki temu dostaniemy pierwszego od lat Silenta, który nie jest średniaczkiem :banderas:

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Nemesis napisał:

Za samo Silent Hill 2 w tytule należy się mocna siódemka:sonkassie:

Kierwa oby nie był to twór który nic nie psuje, ale nic specjalnie nie dokłada. Żeby po miesiącu nie powiedzieć o nim tyle że jest. 

Przychodzi mi do głowy Remake pierwszej Mafii, no spoko gierka ale brak tej iskry bożej. 

 

I wogóle nie rozumiem tej gadki że w oryginale walka była dretwa to tu też się specjalnie nie trzeba wysilać. Kurwa jest 2022r. Dlaczego nie można zrobić soczystego strzelania jak RE2Remake, trochę gore. 

Jak już się wzięli za to, to niech to zrobią porządnie 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Szermac napisał:

Straciłem rachube już ile razy ten trailer widziałem, ale za każdym razem ciary w kilku momentach i chyba nie przestane. To tak wjeżdża Day One, że kurna nic tak nie wjeżdża day one jak to.

 

Też się naoglądałem. Moim ulubionym momentem jest wyjście z kibla:

silent-hill-2-remake-screen-1.jpeg
 

Fantastyczna kolorystyka, już bym tam spacerował. 
 

Mam za to niewielki zarzut do zbyt ciepłej kolorystyki we wnętrzach. Zamglone ulice wyglądają świetnie, ale korytarze i pomieszczenia z żółtym światłem tworzą zbyt komfortową atmosferę. Przykłady poniżej:

Spoiler

Silent-Hill-2-Remake-2.jpeg
62988.5.jpg


Ale już to wygląda bosko :fsg:

Spoiler

36db4b688426bf68c6b74e31ca48f839488ee3d5

 

Odnośnik do komentarza

Zgodzę się, moment wyjścia z kibla to jeden z tych momentów. No i Maria w altance w Rosewater Park. Tam w tych wnętrzach sielanka, ogień w kominku xD W ogóle widać, że James z postępami historii na twarzy wygląda, że coraz bardziej cierpi i bagaż na plecach i wyrzuty i wyparcie postępuje.

Edytowane przez Szermac
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, drozdu7 napisał:

Kierwa oby nie był to twór który nic nie psuje, ale nic specjalnie nie dokłada. Żeby po miesiącu nie powiedzieć o nim tyle że jest. 

Przychodzi mi do głowy Remake pierwszej Mafii, no spoko gierka ale brak tej iskry bożej. 

 

I wogóle nie rozumiem tej gadki że w oryginale walka była dretwa to tu też się specjalnie nie trzeba wysilać. Kurwa jest 2022r. Dlaczego nie można zrobić soczystego strzelania jak RE2Remake, trochę gore. 

Jak już się wzięli za to, to niech to zrobią porządnie 

 

bo RE od zawsze byl przeladowany pukawkami i amunicja, wlasciwie to byl action-survival horror

 

sh2 to thriller psychologiczny ze sporym meatfestem.

Edytowane przez Najtmer
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Szermac napisał:

Zgodzę się, moment wyjścia z kibla to jeden z tych momentów. No i Maria w altance w Rosewater Park. Tam w tych wnętrzach sielanka, ogień w kominku xD W ogóle widać, że James z postępami historii na twarzy wygląda, że coraz bardziej cierpi i bagaż na plecach i wyrzuty i wyparcie postępuje.

 

szkoda ze ocierajac sie nonstop o jakies flaki, brud, kurz kurteczke ma ładnie wypraną. może podczas robienia save james pierze ubranko.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...