Skocz do zawartości

Silent Hill 2 Remake


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Rtooj napisał:

 

Ale skąd te obawy skoro każdą grę robi inne studio? W sensie, mogą to być gry które skończą na żółto, ale akurat co ma fakt ze robią 5 różnych produktów naraz. Bardziej mi to wygląda na zmasowaną reanimację marki, jakieś deskorolki, figurki, zaraz piżamy.

Chyba po prostu brakowało mi zapowiedzi jakiegoś dużego tytułu, który przywoływałby skojarzenia ze starymi grami. I najlepiej robionego przez Japończyków, bo nikt lepiej nie czuje tej serii. Po cichu liczyłem na coś pokroju prawdziwego Silent Hill 5, a dostałem koszyk pełen cukierków, po którym nie wiadomo właściwie czego się spodziewać. Jestem ciekaw co z tego wszystkiego wyjdzie, ale jednak moje nadzieje zostały trochę utemperowane. Rozdają serię na prawo i lewo zamiast dołożyć do pieca coś wielkiego. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, .:marioo:. napisał:

Nie podoba mi się też ekskluzywność na konsolę sony, tak walczą z M$ a sami podkupują gry third party, słabe to bo przecież poprzednie SH wychodziły normalnie na inne sprzęty, no ale sony zapłaciło to ma.

No biznes. Zapomniałeś jak MS kupował tomb raidera, BioShocka i mnóstwo innych gier?

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Wojtq napisał:

Chyba po prostu brakowało mi zapowiedzi jakiegoś dużego tytułu, który przywoływałby skojarzenia ze starymi grami. I najlepiej robionego przez Japończyków, bo nikt lepiej nie czuje tej serii. Po cichu liczyłem na coś pokroju prawdziwego Silent Hill 5, a dostałem koszyk pełen cukierków, po którym nie wiadomo właściwie czego się spodziewać. Jestem ciekaw co z tego wszystkiego wyjdzie, ale jednak moje nadzieje zostały trochę utemperowane. Rozdają serię na prawo i lewo zamiast dołożyć do pieca coś wielkiego. 


Wydaje mi się, że właśnie z pokazu został wycięty tytuł, który miał być dużym tytułem ziomeczki.
Zmyliło to SH Ascension z messengerowymi motywami. Chodzi o karteczki samoprzylepne.
Silent Hill: The Short Message
I to o tego potwora chodziło Masahiro, z którym chciałby stworzyć mega horror.


 

cbhcbchccbhbchcbbsjbjsdhjs21321.png

cxczxczxczxczcxzczcxcxz11.jpg

Edytowane przez Szermac
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, Szermac napisał:


Wydaje mi się, że właśnie z pokazu został wycięty tytuł, który miał być dużym tytułem ziomeczki.
Zmyliło to SH Ascension z messengerowymi motywami. Chodzi o karteczki samoprzylepne.
Silent Hill: The Short Message/ Sakura


 

cbhcbchccbhbchcbbsjbjsdhjs21321.png

cxczxczxczxczcxzczcxcxz11.jpg

No właśnie, może to będzie na PS Showcase/ Game Awards, albo po prostu jest w statusie cancelled...

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Szermac napisał:

Ale to właśnie tą grę rejestrowano ostatnio w Korei :hmm:
Czyżby po tym shitstormie o odwołaniu ShowCasea Sony przez sprawe z Microsoftem, gdzie niby właśnie miał być pokaz tych gier co widzieliśmy dzisiaj, czy nie wyrwali sobie tego Short Messaga do pokazania.

It’s waiting for you...

...in our special place.

 

 

PS Showcasie na 99%. 

 

Co do Konami: Suikoden wszedl, Silent też,  to teraz MGS i Castlevania poproszę xD.

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Wojtq napisał:

Generalnie stało się to czego się obawiałem. Po długiej nieobecności czeka nas inflacja marki. Zalano nas pier.dyliardem nowych tworów w uniwersum, (...)

I na co to komu? Aha, no tak, to z myślą o inwestorach, nie graczach.

Oczywiście, nie zapominaj że bez inwestorów nic nie będzie miało miejsca, co najwyżej dalsze czytanie plotek na Twitterze. Albo newsy z grafikami z anulowanych projektów.

 

Największym wygranym dzisiejszego pokazu są gracze, bo kto chce ten będzie mógł ograć, prędzej czy później, no i Bloober, bo całe giereczkowo na nich patrzy.

Życie bywa ironiczne, ich przygoda z horrorami zaczęła się po wtopie z Basement Crawl ( jedna z najgorzej ocenianych gier na PS4), a teraz - Silent Hill.

 

Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza

Udźwiękowienie tego trailera rimejku ogólnie czochra fest, ciary. Zakup PS5 się w końcu zwrócił, kupiłem dla exa od FromSoftware i dla Silent Hilli, opłaciło się :cool: Ta przechadzka Jamesa przez miasto z tymi liśćmi latającymi i mgłą, mega scena. No nic, trzeba czekać na gameplay :ohboy:

Edytowane przez Szermac
Odnośnik do komentarza

Dobrze, że cokolwiek się dzieje, ale widać, że to jest takie dopasowane do komercyjnego sukcesu całej marki, czyli bez szaleństw, a jedyna szansa na SH na pełnej została bezpowrotnie zmarnowana. No chyba, że to coś w chmurze takie będzie, ale nie sądzę, bo to raczej jakiś eksperymentalny odrzut z martwej stadii.

 

Remake wygląda zajebiście póki co. Dla nowych w temacie będzie rozpierdol jak nie pokpią pewnej subtelności oryginału, w moim przypadku sytuacja wygląda trochę tak w przypadku gry stawiającej najbardziej na fabułę:

Ciekawe, czy będzie też zawarte born from a wish z wersji reżyserskiej. Kupić trzeba musowo do kolekcji, może będzie później szansa na jedynkę, która bardziej tego potrzebuje. No i też fabularnie jest bardziej otwarte na grzebanie, tutaj za bardzo nie ma takiej potrzeby, można co najwyżej zaszkodzić.

 

- Townfall nawet nie śmierdzi SH, a te studio jakoś mnie nie przekonuje tym, co wcześniej zrobili, to nawet ciężko nazwać grami. Może zaskoczą, ale nie uwierzę póki nie zobaczę.

- Sileny Hill w crossoverze z The Last of Us zdecydowanie najciekawsze, ale znowu, jak się zobaczy, kto za tym stoi, to trzeba być mocno ostrożnym. Przynajmniej po stronie growej, bo nie znam tego od chińskich bajek.

Kto powiedział, że zamiast zamglonego miasteczka, nie możesz zrobić zamglonej wiochy w latach 60 w Japonii. Tutaj to kupuje, przyniesie świeżość marce pod każdym względem, tylko to raczej pieśń przyszłości.

- Film to tam chuj, ale fakt faktem, że jedynka w jego wykonaniu to jedna z najlepszych adaptacji gier i jedna z nielicznych dobrych.

- Tego Ascension nie rozumiem, śmierdzi jakimś marketingowym gównem, które bardziej ma służyć promocji poszczególnych gier niż być wartością samą w sobie, ale zobaczymy.

 

 Co do SH2, to nieporównywalne bardziej bym wolał, żeby za to wzięli się mistrzowie od rimejkowania unikalnych, japońskich klasyków jak Bluepoint, ale było wiadomo, że tak nie będzie(może innym razem).

Blubery mają ciężkie zadanie, na barkach opus mangum gatunku, a do tej pory poza 7.5 nie wyskoczyli, tylko zawsze może nadejść przełamanie. Ci od trylogii crasha też przed nim zajmowali się jakimiś obesranymi skylandersami jako przybudówką do zabawek, nikt im nie ufał, a na koniec nie dość, że dowieźli, to później wjechał  pakiet z Tonym i Diablo 2, więc w szybkim czasie z nołnejmów stali się ekspertami w temacie. Może nie zawiodą.

 

Jeszcze na koniec odnośnie rozczarowania, że to nie są Japończycy. A kto niby poza Panem Kojimą obdarowanym dolarami mógłby dostarczyć psychologiczny horror jakiego ludzie oczekują?

Ojciec jedynki - Toyama - z horrorów zrobił później trzy sireny(które też szału nie robią, a jedynka jest pojebana w złym tego słowa znaczeniu), teraz zajmuje się Splittehead, a cała reszta wypaliła się już po trójce, ewentualnie w czwórce, która i tak było mocno na siłę, a numerek i nazwę miała ze względów marketingowych.

Jedyne kto przychodzi do głowy to Capcom, ale oni nie nadają się do takich rzeczy, to jest bardziej prymitywny rodzaj horroru. Może gry dobre, ale fabularnie zawsze jak z filmów klasy Ł. Nie było wyjścia, jako mają kosę, z najlepszym do tego zadania, to musieli szukać po świecie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W trailerze 4k grafa jest next genowa, w dodatku w 60 fps. Teraz przypomnijmy sobie jak działał i wyglądał Medium - 30 klatek, ładna grafa, ale żaden to next gen. Wniosek, oni są za ciency żeby to tak wyglądało i działało w 60 klatkach. To za dobrze wygląda. Technicznie pewnie dadzą dupy jak reszta polskich przereklamowanych deweloperów, którzy mają programistów stażystów. Chodzi mi o technikalia.

Odnośnik do komentarza

Trailer Sh2 całkiem spoko, ale bez gameplayu więc.. A nie oszukujmy się, mierząc się z taką legendą bardzo łatwo się spierdolic z rowerka. 

Tak czy siak to najjaśniejszy punkt tej szopki. 

 

Nasrali gier, nie wiadomo po co i czym wogole będą. Ten Townfall to jakiś narrative bez gejmpleju, Ascension jakiś coop w stylu Dead by Deadlight, a SH f to wogóle jakiś dziwoląg (bardziej Fatal Frame). 

 

No wyszło to średnio, zdecydowanie lepiej by było dać dwie porządne gry i tyle. Ale zobaczymy co to dalej będzie 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, drozdu7 napisał:

Trailer Sh2 całkiem spoko, ale bez gameplayu więc.. A nie oszukujmy się, mierząc się z taką legendą bardzo łatwo się spierdolic z rowerka. 

Tak czy siak to najjaśniejszy punkt tej szopki. 

 

Nasrali gier, nie wiadomo po co i czym wogole będą. Ten Townfall to jakiś narrative bez gejmpleju, Ascension jakiś coop w stylu Dead by Deadlight, a SH f to wogóle jakiś dziwoląg (bardziej Fatal Frame). 

 

No wyszło to średnio, zdecydowanie lepiej by było dać dwie porządne gry i tyle. Ale zobaczymy co to dalej będzie 

Bez kitu, sam SH2R bardzo zajebiście, że będzie i mimo wszystko cieszę się, że blubery go robià (już pomijam fakt prestiżu, że Polacy dostali do rąk takà legendę), to po Medium mają mój kredyt zaufania. Widać, że ewoluują im te gierki.

Co do reszty to lepiej spuścić zasłonę milczenia . W ogóle to się czułem jakby to była marka Psi Patrol albo jakiś Minecraft, że tyle rożnego shitu i  miałkiego gadania. Jakaś rocznica się zbliża czy co?

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem wczoraj, miałem takie "no coś mi tu nie pasuje", przespałem się, obejrzałem dzisiaj i kurde nie wygląda to źle :notbad: Niezbyt wierzyłem w blubery, ale chyba czas zacząć trzymać za nich kciuki, bo jest szansa na dobry remake.

Odnośnik do komentarza

Rimejk ma u mnie pre-order. Wygląda świetnie i wierzę, że nasi dowiozą.

 

6 godzin temu, Szermac napisał:

Wydaje mi się, że właśnie z pokazu został wycięty tytuł, który miał być dużym tytułem ziomeczki.
Zmyliło to SH Ascension z messengerowymi motywami. Chodzi o karteczki samoprzylepne.
Silent Hill: The Short Message
I to o tego potwora chodziło Masahiro, z którym chciałby stworzyć mega horror.

 

Właśnie tego mi brakowało. Nie wydaje mi się, żeby gra miała być anulowana, skoro Konami daje pracować nad marką komu popadnie. Początkowo myślałem, że może ci od Annapurny to robią, ale na wyciekłych materiałach były japońskie napisy i podpisy Masahiro Ito, więc to się jednak nie klei.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Figuś napisał:

byle blubery ogarnęły 60FPS bo w medium średnio im wyszło :kekw:

Patrząc na wymagania PC to jakiś Insomniac musiał by im pomagać żeby to działało w 60 fps i rozdzielczości powyżej 900p. No chyba że te wymagania są mocno zawyżone, ale coś mi się zdaje że mgła nie jest specjalnie zoptymalizowana tylko korzysta z particli/wolumetryków UE5 i mocno zarzyna GPU (tak jak ogień w Plague Tale).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...