Skocz do zawartości

Silent Hill 2 Remake


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Nic dodać, nic ująć, jestem tego samego zdania (oprócz fragmentów o archaizmie, bo to akurat nie przeszkoda dla kogoś, kto chciałby takie właśnie odświeżenie i te fanowskie prace mają właśnie taką grupę docelową), ale plusy mi się skończyły.

 

Bottom line - jak kogoś w Bluberze nie poniesie za bardzo fantazja z dodawaniem jakichś niespójnych z SH2 rzeczy (nie wiem, pielęgniarka jako minion Jamesa czy piramidogłowy sprzedający upgrejdy do deski i baterie do radia) to mam wrażenie, że są na dobrej drodze do stworzenia bardzo dobrego remaku oryginału.

 

nowa strona, więc wy już wiecie co

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, Pupcio napisał:

Dlatego rimejk medievila to taki kasztan. 20 lat temu taki gameplay i lokacje dawały radę ale teraz już nie bardzo i tak naprawdę ten rimejk był ostatnim gwoździem do trumny szkieletora. Gdyby było w tym trochę postaranka to może by odżył na chwile jak crash od acti. Dlatego jeśli silenta coś wskrzesi to będzie to ta nowa część w chińskich klimatach. Bo w dwójke zagracie, powiecie pod wąsem "kiedyś to było" i tyle. Z drugiej strony nie sądzę żeby bloober uciągnął rimejk na wzór takiego re2r, nie ten poziom

 

Ale proszę nie pluć na grę mojego dzieciństwa, taknieok?

Odnośnik do komentarza

Mi się o wiele przyjemniej grało w remake medievila niż te odnowione crashe.
Nawet w truposzu mam platynę bo świetna gierka.
Natomiast crashy choć kiedyś masterowalem na psx to teraz nawet nie przeszedłem.
Najlepszy i tak CTR!

Planuję sobię odświeżyć któraś część SH(na pewno nie 2) i może film obejrzę.
Ciekawe czy ten shatered memories już jest dobrze emulowany bo bym ograł chętnie.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka



  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Ja sobie też odpaliłem Mediuma po raz drugi z myślą, że dobije kilka ostatnich pucharków. No ale to się nie wydarzy xD

Już sobie przypomniałem co zniszczyło tę grę dla mnie. Jak James będzie co chwile komentował pod nosem wszystko jak Marianna w Medium to jprdl :balon:

 

Screenshot_20221022-095217_Twitter.jpg

Edytowane przez Szermac
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Najtmer napisał:

zastanawiam sie dlaczego ludzie reaguja tak emocjonalnie na posty, ze musza wciskac smutne emotki.

 

to tylko posty. te reakcje nie zmienia faktu czy ktos ma racje, lub po prostu wlasna opinie. 

To też jakaś forma wyrażania opinii. Po to są fora dyskusyjne. Nie zawsze jest sens zaśmiecać tematu postami. Inna sprawa, że czasami trzeba się domyślać co autor miał na myśli.

Odnośnik do komentarza

Akurat ten motyw z blokowaniem piły nożem w RE4make mnie wywalił z kanapy:dynia:

W Silencie najważniejsze żeby muzyka i klimat był dostarczony. Siedząc przy SH 1-4 z każdą kolejną godziną człowiek czuł się coraz bardziej przytłoczony klimatem i autentycznie strachem. Nie, że „ brzydki potwór” z szafy wyskakuje tylko po prostu ta atmosfera męczy (w dobrym tego słowa znaczeniu) a te mega słabe linie dialogowe (bo nie oszukujmy się gra aktorska była okropna i może tak właśnie miało być?) postaci tylko potęgowały odczucia, że coś z tym miastem jest nie tak.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Dr.Czekolada napisał:

Nie, że „ brzydki potwór” z szafy wyskakuje tylko po prostu ta atmosfera męczy (w dobrym tego słowa znaczeniu) a te mega słabe linie dialogowe (bo nie oszukujmy się gra aktorska była okropna i może tak właśnie miało być?)

 

No ja dwójki za linię dialogowe czy ich przedstawienie bym specjalnie nie karcił. TS inspirował się atmosferą z Twin Peaks i wydaję mi się, że to w SH2 chcieli najbardziej ją oddać przez to co w niej poruszają. Jak Bloober to udźwignie to duży sukces.

Edytowane przez Bartolinsky
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...