Skocz do zawartości

Tekken 8


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Z nudy trafiłem  w ten temat i momentalnie przypomniały mi się moje lata mucenia w tekkena 1-5 
Teraz nie potrafię na to patrzeć - za dużo napaćkane, światełka wybuchy   ,nie wiem - stary już jestem.
O...i muzyka....w starych tekkenach był dojebany soundtrack:
Np taka czwóreczka  miała  mega bangery:

 

Edytowane przez BieŃ
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ok wiadomo, że te ostatnie offtopowe wpisy w tym temacie nie mają sensu (włącznie z moim) bo i tak będą tu pisać głównie ludzie grający mecze w bijatyki a nie niedzielniacy, którzy z Tekkenem mieli do czynienia ostatni raz chyba w 2005 ale przyznam sam, że miło wspominam np takie Soul Calibur 3 z masą singlowego contentu czy właśnie Tekkena 5. Dalej te gry potrafię odpalić i z bananem na ryju załączyć jakieś Chronicles Of The Swords czy inne dziwadło :drakeyeah:

Oczywiście jestem w pełni świadomy, że technicznie to była bardzo niezbalansowana i niedorobiona gra (chyba pierwszy też przypadek kiedy tytuł od razu leciał na konsolę zamiast arcade), zasłaniająca się właściwie tym contentem ponieważ core gameplay leżał (hitboxy, nakładające się animacje, gdzie leżąca postać nagle klęczy blokując) i chyba dopiero późniejsza wersja na automaty naprawiała trzon.

Gry z contentem single nadal powstają. Można się z tego śmiać ale taki Granblue Fantasy Versus miał nawet jakiś tryb pseudo rpg z dialogami rodem z visual novelek. Smash ma content z odblokowywaniem nowych zawodników (o ile można tą grę klasyfikować jako bijatykę).

 

Wywalone mam na story ale będę się cieszył po prostu jeżeli takie gry jak Tekken nie skończą kiedyś tylko z trybem practice a niestety trochę tak to zaczyna wyglądać jak widzę jakieś story mode w Strive, gdzie w zasadzie mamy tylko dialogi, które nikogo:frog:

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Oglądałem na kompie i było lekkie meh, ale odpaliłem trailer na tv i podjarka lekka się zrobiła. Gdyby tylko dali w opcjach wyłączyć albo ograniczyć te błyski i bajery to by było super. Kto chce niech se z nimi gra, ale reszta by skorzystała a pewnie pro gracze by powyłączali, żeby mieć bardziej czysty obraz przy liczeniu klatek. Rage arty i inne śmieci pewnie zostaną bo jakieś efekciarstwo musi być według twórców bo to pewnie przyciąga dzieciarnię. 

Odnośnik do komentarza
Cytat

Gdyby tylko dali w opcjach wyłączyć albo ograniczyć te błyski i bajery to by było super. Kto chce niech se z nimi gra, ale reszta by skorzystała a pewnie pro gracze by powyłączali, żeby mieć bardziej czysty obraz przy liczeniu klatek.

 

efektów i rozbłysków nie może w ogóle nie być, bo pełnią one funkcję informacyjne, jak - blok, trafienie, counter hit, pushback itp. ale gdyby je przynajmniej stonowali, to byłoby spox.

mnie np. w virtua fighter zawsze brakowało jakiegoś choćby małego efektu przy trafieniu/bloku.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Kazub napisał:

 

efektów i rozbłysków nie może w ogóle nie być, bo pełnią one funkcję informacyjne, jak - blok, trafienie, counter hit, pushback itp. ale gdyby je przynajmniej stonowali, to byłoby spox.

mnie np. w virtua fighter zawsze brakowało jakiegoś choćby małego efektu przy trafieniu/bloku.

 

przecież masz rozbłyski przy trafieniach w ultimate showdown

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.09.2022 o 19:00, UberAdi napisał:

To forum mi przypomniało, że są ludzie grający w bijatyki dla fabuły xD

 

Tak przypominam że pierwsze Tekkeny miały fabułę, ale nie miały trybu online, więc nie zapominajmy gdzie są korzenie dla prawdziwych graczy starej szkoły :whistling:

 

Poza tym to nie chodzi tyle o fabułę, tylko o lore.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Observer napisał:

 

Tak przypominam że pierwsze Tekkeny miały fabułę, ale nie miały trybu online, więc nie zapominajmy gdzie są korzenie dla prawdziwych graczy starej szkoły :whistling:

 

Poza tym to nie chodzi tyle o fabułę, tylko o lore.

No ale nowe tekkeny też mają fabułę i lore xdddd Dzisiaj masz nawet filmy animowane i CGI, więc jest nawet lepiej niż te 27 lat temu. Online nie było, bo ówczesne konsole jeszcze nie miały takiej technologii więc grało się kanapowo duh.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Observer napisał:

 

Tak przypominam że pierwsze Tekkeny miały fabułę, ale nie miały trybu online, więc nie zapominajmy gdzie są korzenie dla prawdziwych graczy starej szkoły :whistling:

 

Poza tym to nie chodzi tyle o fabułę, tylko o lore.

Mi nie chodzi nawet o online, fabuła w bijatykach to najczęściej są jakieś naciągane bzdury (może z wyjątkiem GG gdzie przedstawienie fabuły można znaleźć na youtube i trwa chyba 5h xd). Przypominam, że w takim Tekkenie wiele postaci powinno już nie żyć jeśli chcemy się trzymać fabuły.

Bijatyki zawsze były robione z myślą o multiplayerze. Wiem, że z perspektywy dzieciaka żyjącego w Polsce to mogło tak nie wyglądać bo nie mieliśmy tak ugruntowanej "kultury automatowej" i ten gatunek znamy głównie ze starych konsol.

Odnośnik do komentarza

Ja akurat się wychowałem na automatach więc właśnie dlatego nie lubie online, co za radocha sklepać kogoś kogo nie widzisz, trzeba czekać na mecz (co niweluje sens kupowania konsoli z SSD jak i tak musisz czekać kilka minut na znalezienie walki), może się rozłączyć w każdej chwili, większość graczy to spamerstwo, a po przegranej poślą wiązankę jaka przy automatach by się skończyła aferą. Już nie mówiąc o średniej wieku w tym online, jak się tłuczesz i przez hs słyszysz że jako 40 letni koń się właśnie bawisz w zapasy z nieznajomych 12latkiem, no trochę jednak dziwne, ale co kto lubi. Dla mnie liczy się tylko multi ze znajomymi.

Edytowane przez Observer
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, Observer napisał:

Ja akurat się wychowałem na automatach więc właśnie dlatego nie lubie online, co za radocha sklepać kogoś kogo nie widzisz, trzeba czekać na mecz (co niweluje sens kupowania konsoli z SSD jak i tak musisz czekać kilka minut na znalezienie walki), może się rozłączyć w każdej chwili, większość graczy to spamerstwo, a po przegranej poślą wiązankę jaka przy automatach by się skończyła aferą. Już nie mówiąc o średniej wieku w tym online, jak się tłuczesz i przez hs słyszysz że jako 40 letni koń się właśnie bawisz w zapasy z nieznajomych 12latkiem, no trochę jednak dziwne, ale co kto lubi. Dla mnie liczy się tylko multi ze znajomymi.

Nie no ja się w pełni zgadzam z tym, że zawsze lokalny multiplayer > online, szczególnie w przypadku bijatyk. Nie wiem tylko co ma z tym wspólnego fabuła w tych grach.

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, BRY@N napisał:

Mogli by też poprawić lokalnego coop żeby przy wybraniu opcji rematch nie było tego długiego loadingu za każdym razem. 

Wlasnie to to. Wczoraj w T7 gralem walki rankingowr z gosciem. Caly czas rowne walki i rewanze ale te loadingi to katorga. Wystarczy zeby sie statystyki wysylaly w locie a rematche od razu. W sumie net kodu tez nie maja wiec jest szansa na poprawe :ohboy:

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Observer napisał:

kilka minut na znalezienie walki), może się rozłączyć w każdej chwili, większość graczy to spamerstwo, a po przegranej poślą wiązankę jaka przy automatach by się skończyła aferą. Już nie mówiąc o średniej wieku w tym online, jak się tłuczesz i przez hs słyszysz że jako 40 letni koń się właśnie bawisz w zapasy z nieznajomych 12latkiem, no trochę jednak dziwne, ale co kto lubi. Dla mnie liczy się tylko multi ze znajomymi.

W Tekkena 7 gram od końca ubiegłego roku, nabiłem 800 godzin, dobrze się bawię grając online, zarówno w pokojach jak i z losowymi graczami. Fakt zdarzały się przypadki chamstwa, ale to mniejszość.

Obecnie średnia wieku weterana serii to około 40-stki.Moim życzeniem także jest wywalenie tych wszystkich ,,pokemonów,, od części 6 typu Larsy, Boby, Lucky, Alissy itp

Edytowane przez bartez85
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...