Skocz do zawartości

PSX Extreme 303


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Mazzi napisał:

Wyjaśnię, że pomysł na ten dział urodził się w zamierzchłej przeszłości, kiedy w PSX Extreme debiutowały strony “Hardkoru”. W zamierzeniu miała to być tabloidowa rubryka, gdzie znajdzie się miszmasz wiadomości na temat szeroko pojętego gamingu w tym ilustrowania przejawów kreatywnej inspiracji grami, poprzez naukowe odloty, po bardziej mroczne aspekty gier wideo, jak związane z nim sprawy kryminalne.

No właśnie... ile to lat temu debiutowało? 20? Czasy się zmieniają, kąciki z Extrima wybywają - te x lat może ten dział wydawał się ciekawszy. Pamiętam że to miał być taki "pudelek branżowy", z niusami typu Hideo Kojima widziany był z konsolą Nintendo". A czy dzisiaj taki dział jest potrzebny?

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Mazzi napisał:

[Doktorat na temat tego, że ludzie piszą doktoraty inspirowane Graczpospolitą]

Ok, mnie przekonałeś, Graczpospolita jest spoko. Jeśli tylko mogę o coś prosić, to mniej newsów z kategorii "naukowcy dowiedli, że gry...". Bo mam wrażenie, że są zapętlone i co kilka(naście) miesięcy czytam o tym samym.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
W dniu 3.12.2022 o 23:57, Kmiot napisał:

DC Wciśnij reset - wartość merytoryczną pominę, ale uczepię się mojej pierwszej myśli na widok artykułu. A brzmiała ona "znowu DC/Marvel". Tak jakby świat komiksów kończył się tylko na tych dwóch uniwersach. Może jakieś drobne wypady poza mainstream? Bo DC/Marvel to już chyba obrobione z każdej strony. Może coś o Thorgalu? Sin City? Asterix i Obelix? Nawet kurwa Kajko i Kokosz czy Tytus, Romek i Atomek byliby odświeżeniem. No nie wiem, przykłady prosto z czapy, ale przecież jest w tym taki potencjał, bo nawet w obrębie DC/Marvela można pogrzebać głębiej i pokluczyć. Punisher może? Po co się ograniczać do głównych nurtów przeruchanych na tysiąc sposobów?

W Extreme Plus było "mangowo" oraz materiał o Moon Knight, niby Marvel ale taki nieco inny ;)
 

 

W dniu 3.12.2022 o 23:57, Kmiot napisał:

Hyde park - Piechota pięknie o forumku, chyba ma na nas ochotę. Adam, nie przejmuj się przerwą w udzielaniu, bo ta jest wliczona w forumowe życie. Każdemu się zdarzało, nikt się nie obraża. o ma być przyjemność, nie obowiązek. Kali niech zdrowieje, a w zasadzie mam nadzieję, że już wyzdrowiał, bo trochę czasu minęło. Konsolite zalicza wyzwanie dotyczące napisania optymistycznego HP. Da się odnotować odrobinę goryczy, ale ogólny wydźwięk pozytywny, no i rzuca nieco światła na marudność autora. Może teraz niektórzy dostrzegą w niej pozytywy. Ze swojej strony życzę Konsolite aby jeszcze w tym roku mógł coś skonsumować z "wywieszonym jęzorem", bo nic tak nie podsyca ognia pasji. 

Nieco szkoda, że Headshot Konsolite nie pokrywa pełni sprawy (mowa o aferze z głosem Bayonetty), bo domyślam się, że to kwestia terminów nie pozwoliła poruszyć wątków, które wypłynęły po czasie (w skrócie: aktorce wcale nie zaproponowano tak obraźliwie niskiej stawki jak sugerowała, a wręcz przeciwnie - wynagrodzenie jak na kilkanaście godzin pracy przy mikrofonie było całkiem sowite). Może będzie kontynuacja tematu, hehe.

Jak napisałem, wyzwanie przyjęte ;) 
Co do czegoś z wywieszonym jęzorem, to w grudniowym numerze jest jedna gra którą oceniłem chyba pozytywnie i bawiłem się przy niej fantastycznie, mimo kilku problemów. Najnowsze PoGRAduszki zawierają bonus wizualny, zresztą fotka (jeśli Romek wrzucił) także ;)
Jeśli chodzi o HeadShot, to w momencie oddania tekstu wyciekły kolejne informacje, jednak moim celem było raczej zwrócenie uwagi że tego typu zachowania i sytuacje to nic nowego, natomiast wynagrodzenia są "umowne". Ciąg dalszy nie nastąpi, choć nie ukrywam że korciło mnie napisać o płaczach JuTuberów co na początku afery wypolerowali swe zbroje i namawiali do bojkotu, po czym przepraszali i narzekali na negatywne komentarze pod ich filmikami ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

A czasem duch Pixela nie wszedł do PE w momencie, gdy publicystyki (czasem za bardzo odbiegającej od gier) zaczęło się robić niemal tyle co recenzji? W sumie, jak kilka stron poświęcą grom retro to ja nie mam nic przeciwko, o ile to nie będą gry PC, bo w końcu PE jest magazynem konsolowym. O PC to niech sobie raz na trzy miesiące pisze CDA.

  • This 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 8.11.2022 o 16:34, Roger napisał:

Niestety, na razie mam smutną i dobrą informację. Z Robertem dalej nie ma kontaktu, ale udało się ogarnąć razem z żoną drukarnię - numer wjechał na maszyny właśnie, ale będzie mocno opóźniony, więc premiera odbędzie się w środę. też terminy w listopadzie, jak nasz przeskoczył, były dość mocno już poukładane na druk. Tym samym numer z kalendarzem również pojawi się później, w okolicach połowy grudnia.

 

Odnośnik do komentarza

"Część dziennikarzy "Pixela" ma dołączyć do redakcji miesięcznika "PSX Extreme" (...)
transfer dziennikarzy będzie oznaczał, że w "PSX Extreme" pojawią się teksty poświęcone historii gier wideo oraz aktualnej sytuacji branży."

 

Ciekawe czy Extrim spuchnie na stałe do 148?
gotowi na takiego grubasa jak nr 300 co miesiąc? :)

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, tajmeniczy czyletnik napisał:

"Część dziennikarzy "Pixela" ma dołączyć do redakcji miesięcznika "PSX Extreme" (...)
transfer dziennikarzy będzie oznaczał, że w "PSX Extreme" pojawią się teksty poświęcone historii gier wideo oraz aktualnej sytuacji branży."

 

Łapusza naprawdę trzeba ubezwłasnowolnić. W ekstrimie znajdzie się kilku fachowców, którzy znają się na takich tematach, po co brać na pokład ludzi którzy spuścili pixelka w przepaść?

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Damian14 napisał:

Łapusza naprawdę trzeba ubezwłasnowolnić. W ekstrimie znajdzie się kilku fachowców, którzy znają się na takich tematach, po co brać na pokład ludzi którzy spuścili pixelka w przepaść?

Keep calm. 

Moze Borek dolaczy i komiksy Sledzia. Jesli maja przyciac np Hiva i Konsolite to kiepsko. Ale jak maja rozszerzyc magazyn to czemu nie.

Otton tez tam ma jedna recenzje czy dwie na miesiac albo i rzadziej. 

Nie ma co panikowac za wczasu.

Jak bedzie o amidze znowu to super. Slyszalem ze w cd action bylo ostatnio o gry w kapsle.

Edytowane przez Jontek80
Odnośnik do komentarza

Czyli co, można spokojnie założyć, że LEPIEJ JUŻ BYŁO.

Ktoś czytał tego Pixela (ja jak wspomniałem, raz to kupiłem i już nawet nie pamiętam, ale pozytywnego wrażenia nie zrobiło, szczególnie przy cenie) i kojarzy na którym roku się towarzystwo zatrzymało?

Słyszeli, że wyszło PlayStation? ;)

Średnia wieku 60 czy lekko niższa? ;)

Tak, wiem, kiedyś to były czasy, teraz nie ma czasów. :D

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, sph! napisał:

Czyli co, można spokojnie założyć, że LEPIEJ JUŻ BYŁO.

Ktoś czytał tego Pixela (ja jak wspomniałem, raz to kupiłem i już nawet nie pamiętam, ale pozytywnego wrażenia nie zrobiło, szczególnie przy cenie) i kojarzy na którym roku się towarzystwo zatrzymało?

Słyszeli, że wyszło PlayStation? ;)

Średnia wieku 60 czy lekko niższa? ;)

Tak, wiem, kiedyś to były czasy, teraz nie ma czasów. :D

Zalezy z ktorego jestes wieku. Tam jest kilka nazwisk z historii. Kilka nazwisk z Top Secretu. Niestety czesto jak sie ich czyta wydaje sie ze wypadli z obiegu. Czasami to i niczym pisza. Ale komiks moglby wskoczyc do nas do psxa. 

Czasami kupilem jak bylo o czym mnie mogloby zainteresowac. Jak o castlevanii 2d czy final tactics. Troche jak cd action. Tam to chociaz listy lubilem czytac a tu ich nie mieli.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Jontek80 napisał:

Keep calm.

Nie ma co panikowac za wczasu.

 

Jeszcze nie panikuję, po prostu sam pomysł mi się nie podoba i wydaje się być zbędny. 

Jest w piłce takie powiedzenie, że jeśli chcesz żeby klub A grał jak klub B, to ściągasz do klubu A piłkarzy z klubu B. Ja tam nie chce żeby ekstrim stał się bardziej pixelowaty, bo jak widać pixelowi bycie pixelem na dobre nie wyszło. 

 

Jeszcze brakuje newsa, że Roger się będzie musiał dzielić władzą z eks redaktorem pixela :reggie:

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Damian14 napisał:

Jeszcze nie panikuję, po prostu sam pomysł mi się nie podoba i wydaje się być zbędny. 

Jest w piłce takie powiedzenie, że jeśli chcesz żeby klub A grał jak klub B, to ściągasz do klubu A piłkarzy z klubu B. Ja tam nie chce żeby ekstrim stał się bardziej pixelowaty, bo jak widać pixelowi bycie pixelem na dobre nie wyszło. 

 

Jeszcze brakuje newsa, że Roger się będzie musiał dzielić władzą z eks redaktorem pixela :reggie:

Wszystko w rekach wlasciciela. Zrobi jak uwaza. Watpie ze bedzie pytal nas o zdanie. Moze nie mianuje sam siebie naczelnym. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Easy, po zawirowaniach zawsze się wypłaszcza (w tym pozytywnym, nie neuromancerowym sensie ;> ) wiec nie ma co się martwić na zapas. Jeszcze będzie  spokojnie.

 

Jeśli numer 304 wyjdzie faktycznie 14 XII to idealnie na moje urodziny. Wolałem LEGO, no ale...

 

Jednak jak szef zrobi prezent... XD

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
On 12/6/2022 at 1:10 PM, K.Adamus said:

Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził. O ile rodzyny to zbiór losowych znaków, o tyle inne działy (czy Graczpospolita, czy komiksowe i filmowe) budują kontekst. Ze swojej perspektywy widze, ze nie da się pisać i rozmawiac o grach po prostu grając, trzeba też czytać, oglądać,  spotykać się z ludźmi, kto wie, kiedy wiedza, ze myszy szybciej sie mnożą po partyjce w DOOMa zmieni wasze postrzeganie danego tytulu/ mechanizmu społecznego/ medium jako całości. ;)

 

Napisałem wyżej ze szczegółami wyjaśnienie sensu rubryki, bo sądząc po komentarzach stwierdziłem, że może jest to jasne wyłącznie dla mnie. Uspokoiłeś mnie tym komentarzem i mogę bez stresu wrzucić newsa o wybuchających, mordujących graczy hełmach VR do kolejnego numeru :) 

 

On 12/6/2022 at 1:10 PM, K.Adamus said:

Jak tworzyłem artykul o koncept artystach to zdziwiłem się, bo zaskakująco dużo z nich podkreślało, jak wazne w poszukiwaniu referencji jest codzienne spacerowanie. Nie spędzanie czasu z poznawaniem coraz to nowych gier (choc i to często i gęsto robia).

 

Czasem ludzie znajdują inspiracje w najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach, ponieważ w takich momentach ich umysł jest szczególnie otwarty na nowe pomysły i rozwiązania. Człowiek jest stworzeniem kreatywnym i potrafi wymyślać nowe rzeczy w najmniej spodziewanych sytuacjach. Nigdy nie wiadomo jaki bodziec może pobudzać emocje i uczucia, które stanowią przecież bogate źródło inspiracji dla twórców. 

 

 

  • Plusik 2
  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.