Skocz do zawartości

PSX Extreme 303


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie o tym samym dzisiaj pomyślałem. Jak bardzo to niesprawiedliwe?

Obszerna, pełna spektakularnych starć (i chwil na zadumę dla równowagi) gierka, pękająca w szwach od zawartości, opcjonalnych atrakcji, pięknie wyglądająca, brzmiąca i ruszająca się, a jej jedyną "wadą" jest fakt, że to kontynuacja i "więcej tego samego" (w dodatku to ledwie druga część, a nie piąta czy szósta jak u Ubisoftu).

Ale przy TLoU Remake to już nie wada, choć to nawet nie "więcej tego samego", a wręcz to samo, tylko ładniej więc: 10/10.

 

Obie gry ocenione według wskazań serca, ale u Butchera wyraźnie zabrakło tej nutki krytycyzmu.

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

10/10 powinno być przyznawane mw. tak jak dawniej:

-min. 2 redaktorów postuluje za 10/10

-żaden redaktor nie ocenia danej gry na mniej niż 8/10

Ewentualnie zgrentgen (czy jak to się nazywało) przy kontrowersyjnych ocenach i bardziej znanych grach miesiąc później z opiniami, dyskusjami i ocenami większej ilości osób. Bo przed premierą trudno będzie ograć dany tytuł nawet 3em osobom.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

System Famitsu jest swietny. Tyle że jest jeszcze kwestia ogrania tylu tytułów przez większą czterokrotnie liczbę osob ;) ciężko pomnożyć każdą grę na x godzin razy 4. Mamy też "prawdziwą" pracę.

 

A recenzja jednak to wypadkowa wrażliwości i kulturowej percepcji konkretnego autora. Gadałem z Adamem i kn gowa uważa za bardzo dobra, solidną grę. A 8+ to bardzo dobra, solidna ocena. Sam zresztą nie ukończyłem, mam 25h i... dałbym podobnie :)(moze koncowka to zmieni)

 

inna sprawa, że tlou remake pewnie w życiu bym dychy nie dał (ale nie gralem, wiec nie kozacze)

 

Zresztą już mówiłem że oceny liczbowe to jednak sliski temat, lepsza byłaby wyeksponowana 3 zdaniowa notka.

 

Sorki za błędy i edycję... dochodze do siebie po EP

Edytowane przez K.Adamus
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kurde, też to pamiętam z tym CTR xd

Tym bardziej, że wtedy byłem fanem Speed Freaksów, w których zagrywaliśmy się z kolegami na splitscreenie i CTR wydawał nam się... ślamazarny.

 

Generalnie ocenę od Piechoty da się w zupełności wybronić, choć jest surowa, szczególnie w porównaniu ze stojącą obok recenzją Bayonetty 3, która to gra ma wiele przywar, a jednak 9- dostała :reggie:

 

Kompletnie niewymierne te cyfry. Może lepiej byłoby wprowadzić werdykty w rodzaju "Warto/nie warto/warto przy przecenie".

 

 

 

Odnośnik do komentarza

No jak ktoś zna autora jak stali czytelnicy to moze sobie to przefiltrować (o, wiem ze fan serii to zawyzyl/ o, ten jest surowy to pewnie ja bym dal oczko wyzej itp.)

 

Gorzej jak ktoś nie zna (bo nie musi) autora i widzi indyka na 9 i wielkie hajpowane AAA na 8 (choc w moim mniemaniu takie porownania niczemu nie sluza).

 

No ale w sumie co nas to... ;P (zart)

 

 

Edytowane przez K.Adamus
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, grzybiarz napisał:

Nieee, już takcmial chyba pixel czy cda niedawno i powrócili do ocen. Bez ocen byśmy nie dyskutowali na forum :)

Pixel w ogóle nie miał ocen na początku, ale oni zawsze mieli takie chujowe recenzje, że <wzruszam ramionami>

Potem wprowadzili oceny procentowe w rodzaju 66 i 87, tak jakby komuś robiło różnicę 74 a 76. A recenzje nadal chujowe.

 

CDA to nie wiem, chyba dawno temu coś musieli kombinować, więc nie za mojej kadencji jako czytelnik.

 

Ale rozumiem, że oceny muszą zostać, bo czytelnicy nie potrafią wyciągnąć własnych wniosków z treści recenzji i o niej nie da się dyskutować bez cyferki.

 :balon:

Odnośnik do komentarza

No wlasnie sama tresc recenzji juz powinna powiedziec, czy gra sie nam spodoba czy nie. Ocenka to niestety taka próba uchwycenia w systemowe ramy czegoś, co ciężko tak uchwycić (bo o ile plynnosc jest mierzalna, to juz artyzm czy jakosc fabuly mniej). Niech juz będą jak muszą, ale w sumie po przeczytaniu recki mi wsio czy jest 7 czy 8.

 

A zresztą IMO recenzja GoW Adama jest dobrze napisana i w sumie to czytam recki ostatnio głównie dla przyjemności z czytania, bo przy dużych tytułach z reguły wiem, czy moje kręgi zainteresowan czy nie. A jak już  coś mnie frapuje, to i tak z tresci wywnioskuję. Ocenki to tak, żeby sobie obgadać na forumku i gdzieś tam do szufladek w głowie powkładać gry grupami :]

Odnośnik do komentarza

Ja to mam przede wszystkim taki zarzut, że trochę sporo w niej spoilerów (szczególnie z punktu widzenia kogoś, kto ogranicza do maksimum materiały dotyczące gier, w które zamierza zagrać), i to w sumie bez ostrzeżenia.

 

Druga sprawa to niestety stające się już standardem w PE walnięcie do recki arta z innej gry (w tym przypadku GoW z 2018), weźcie ogarnijcie tam grafika bo to serio nie przystoi, pachnie klimatem pism typu Play czy Click we wczesnych latach 2000.

 

A sama recka jak najbardziej na dobrym poziomie, ocena mnie nie rusza, ba, spodziewam się, że pewnie wystawię podobną, bo prequel też oceniłem na mocne 8. Słusznie, że w zalewie "dziesiątek" i tytułów GOTY, udziela się głosu komuś, kto podchodzi do tego z trochę większym dystansem. Nie widzę za bardzo powodu do "kontrowersji", na tym etapie życia PE chyba większość czytelników wczytuje się w treść recki, ba, kojarzy konkretnych autorów i ich podejście do gejmingu, a nie rzuca okiem na cyferkę (może się mylę?), więc dla mnie nie ma w ogóle problemu z tym, że jeden zgred ocenę zawyży (casus TLoU), drugi może oceni gierkę bardziej "surowo", niż by się tego spodziewał nahajpowany ogół graczy (GoW: R?). Zresztą tak po ludzku zazwyczaj bardziej ciekawią mnie te mniej standardowe głosy w dyskusji.

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Plusik 4
  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Kmiot napisał:

Dokładnie o tym samym dzisiaj pomyślałem. Jak bardzo to niesprawiedliwe?

Obszerna, pełna spektakularnych starć (i chwil na zadumę dla równowagi) gierka, pękająca w szwach od zawartości, opcjonalnych atrakcji, pięknie wyglądająca, brzmiąca i ruszająca się, a jej jedyną "wadą" jest fakt, że to kontynuacja i "więcej tego samego" (w dodatku to ledwie druga część, a nie piąta czy szósta jak u Ubisoftu).

Ale przy TLoU Remake to już nie wada, choć to nawet nie "więcej tego samego", a wręcz to samo, tylko ładniej więc: 10/10.

 

Obie gry ocenione według wskazań serca, ale u Butchera wyraźnie zabrakło tej nutki krytycyzmu.

 

 

Nikt normalny nie bierze ocen Butchera na powaznie. Miałem nadzieje, że po tym jak oddał fotel prezesa, już nie będzie recek pisać. Wystarczy sprawdzić jakie oceny wystawiał wszystkim pifpafom czy star wars.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, grzybiarz napisał:

Ale Kaliego tez się czepialiscie ze wystawiał jakimś dziwnym bijatykom 2D 9+? Jak ktoś jest maniakiem w pew tych seriach to ocenia wysoko. Może nawet za wysoko. 

Kali to głównie jakies niszowe gierki oceniał, w ktore i tak pozniej nikt nie grał. Bijatyki 2D, jakieś smieszne strategie i te wszystkie dynasty warriors.

Tutaj masz gry po które sięga prawie kazdy, wiec sie nie dziw, że jest reakcja.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

HIV w recenzji Ghostbusters: Spirits Unleashed zapomniał o gierce z 2009 roku, która jest najlepszą grą z uniwersum i obiektywnie bardzo dobrą grą :) I jeśli chodzi o scenariusz, to jakby Ghostbusters 3. Jak Ktoś nie grał, polecam. Jest nawet "remastered edition".

 

Edytowane przez [InSaNe]
  • This 1
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Pix napisał:

No niezły żart z tą oceną Ragnaroka. Piechota, Ty jednak lepiej wracaj do oceniania tych indyków na switcha :reggie:

Bez przesady, lepszy żart był z oceną TLOUP1.
Ocena GOWR Adama jest moim zdaniem adekwatna, poprawnie wykonana, duża, długa (nawet za długa), gra na kilkanaście a nawet kilkadziesiąt godzin w zależności od stylu/czasu gracza.
Po skończeniu uznałem że tylko bym "+" zabrał, bo sporo tego tam jest, jakiej jakości to inna sprawa, po zaliczeniu fabuły i robieniu resztki widać jak biedny jest GOWR pod względem rozgrywki, prostacki wręcz.
Po za tym przez całą grę nie pada "indeed":(  Z tym aktorem, po raz kolejny przegapiona okazja...
 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...