Skocz do zawartości

PSX Extreme 303


Rekomendowane odpowiedzi

Numer powoli kończę i poza wydarzeniami związanymi z jego premierą, to opisałbym go tak, że jest chyba najmocniej "nie gejmingowym" numerem od dawna, ze względy na artykuły, no właśnie, poza growe. Nie powiem, czytało się je ze względu na pióro autorów i raczej ciekawą tematykę całkiem dobrze, ale całościowo jest to dosyć osobliwe. Nad oprawą nie będę się już pastwił, tym bardziej, że powstał w tym celu nawet osobny temat na forum xD. Wyróżnię natomiast tekst o Grze Extreme, spoko napisany (pomijając boomerskie, wycięte momentami wrzutki xD) i przede wszystkim interesujący ze względu na tło przedsięwzięcia, o którym sporo swego czasu się czytało, również na FPE, a które w rezultacie nie wypaliło i jak dobrze pamiętam, wówczas nie było to jakoś mocniej wyjaśniane. Udzielił mi się klimat czasów, kiedy człowiek potrafił się w coś wkręcić na maksa z czystej pasji, poświęcając swój czas "po godzinach", gdzie jedyną zapłatą była satysfakcja.

Fajnie czytało się też kontynuację "wątku" Powrotu Do Przyszłości, raz, że uwielbiam trylogię, dwa, że tekst nie skupiał się stricte na automatach i pinballach.

Małe wyróżnienie za art o Zodiaku, uzmysłowił mi, że mimo seansu filmu Finchera parę lat wstecz, w zasadzie nic nie pamiętałem na temat tych wydarzeń i zachęcił do powtórki.

 

Nagroda "odklejenia miesiąca" przypada Marcellusowi, ale z góry mówię, że tak jak w przypadku Zooltara, wolę czytać nawet najbardziej kuriozalne poglądy, niż pozbawiać kogoś rubryki, bo drażni nimi ludzi, no także niech to sobie trwa, zawsze to jakiś koloryt. Oczywiście niech to działa w "obie" strony.

 

 

W dniu 21.11.2022 o 16:21, Piechota napisał:

tymczasem spoilery - te, na które się zdecydowałem w recenzji, są moim zdaniem potrzebne (bo nie są tak naprawdę spoilerami). Bardzo nie lubię tego we współczesnej branży, że spoiler koniecznie jest ZŁY. Trzymalem się podpisanego embargo, możecie być spokojni :) 

 

Jasne, że spoiler spoilerowi nierówny, bo zdradzenie zakończenia, kilku plot twistów czy informacja o pojawieniu się bohaterów, których obecność miała być niespodzianką (pozdro HIV) to co innego, niż nakreślenie punktu wyjścia historii, która będzie trwać kilkadziesiąt godzin. Dlatego też post ten piszę bardziej dla "sportu", nie jako wielce poszkodowany, który już ze względu na zepsucie prologu, nie sięgnie po Ragnarok xD.

 

Generalnie cały motyw spoilerów to w dużej mierze kwestia osobistej "wrażliwości", dla mnie choćby info o tym, że

Spoiler

Thor wpada do nas z Odinem i proponują jakąś sztamę

to już lekki bo lekki, ale jednak spoiler, abstrahuję od opisania zakończenia jedynki, bo "na chłopski rozum" jak ktoś nie grał w GoW 2018, to raczej nie powinien sięgać po reckę dwójki (z drugiej strony, czy w istocie tak powinno być? dla mnie recka to zawsze była bardziej opinia o danym tytule, niż opisanie jej elementów, stąd też nieraz wynikają kwasy w różnych tematach na forach czy grupach dyskusyjnych, no bo jeden gra od premiery i rzuca opisami kolejnych miejscówek, a drugi chce po prostu poczytać, czy gra spełniła oczekiwania, jak wygląda, ile trwa etc.) I z tego co obserwuję, jest sporo osób, które nawet nie oglądają trailerów najbardziej oczekiwanych tytułów. Wiadomo, można sobie na ten temat dyskutować czy nawet kpić, że to przesada i robienie z giereczek "serious business" (są obszary w necie, gdzie spoilery rzuca się bez mrugnięcia okiem, a oburzenie wyśmiewa), ale koniec końców jestem zdania, że złotym środkiem jest po prostu rzucić to wyświechtane hasło "wrażliwi na spoilery mogą ominąć ten akapit" i elo.

 

 

 

 

 

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Również wrażenie na mnie zrobił tekst o Grze Extreme. W tamtych czasach nie zaglądałem jeszcze na forum, więc zupełnie mnie ten temat ominął, a historia jest przeciekawa. Świetnie się czyta o ludziach z pasją i ich napedzanych pasja doswiadczeniach- trochę wpisywałby się ten tekst w klimat artykułów jubileuszowych w numerze 300.

Aha i ciekaw jestem tych powycinanych fragmentów, bo jak już "cenzura" wjechała w Szmatlawcu to faktycznie musiało być grubo. :yao:

Odnośnik do komentarza

W sumie opisywanie zakończenia poprzednika też niepotrzebne, jeśli już, to lepiej podać ogólne info, że dzieje się kilka lat później, i jest forma przypomnienia w menu i tyle. Takie zdradzeni np. broni, to niby nic wielkiego w porównaniu do fabuły, ale jednak, czy ktoś chciałby wiedzieć, że w nordyckiej jedynce były

Spoiler

ostrza chaosu?

Tutaj miałem wiedzę, że jest 

Spoiler

trzecia broń, ale znając greckie odsłony myślałem, że może to będzie młot

okazało się inaczej, więc w sumie też było jakieś tam zaskoczenie. Tak naprawdę, to nie jest jakaś wielka sztuka, żeby treści przekazać tak, żeby nikogo nie wkurwić, ale potrzeba trochę dobrej woli. Jak są rozkminy, czysto o fabule, to nie ma wyjścia, ale recenzje można spokojnie robić bez dokładnego opisywania, że ten i ten robi to i to.  Zwykły zarys wystarczy.

Co do Odklejusa, to "godnie" zastąpił Tadzika, tak dobrze, że nawet nie czuć, że tamtego już nie ma. Miesiąc w miesiąc walczy z ważkimi problemami tego świata.

Odnośnik do komentarza

@Kmiot jak zwykle na wysokości zadania :hi:

Nie powiem, czekałem :>

a co do komiksow... ciekawe, pilowalem trochę Rogera o Asteriksa, z tego co mi sie wydaje Adam tez, Thorgal byl chwile na tapecie...

 

Popiłuje się dalej, w końcu się zlamie. Konsolka i Piechota potwierdza, że jestem komunikatorowym spamerem, więc będę mu słał dziesiatki wiadomości w wigilię, w końcu luba kaze mu sie zgodzic, zeby tylko ten dziwny typ dal spokój ich  rodzinie XD

  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

A to ci news z rana. Spodziewałem się tego, że wydawnictwo prędzej czy później będzie rezygnowało z jednego tytułu, ale obawiałem się, że raczej to będzie Szmatławiec, skoro Pixel to było ich dziecko. Dobrze, że w kalkulacjach wygrał rozsądek. :D 

Ale faktycznie musi być fatalnie z tymi kosztami, skoro nawet nie spróbowali tego scenariusza, co CDA, żeby wydawać rzadziej, tylko od razu do piachu. 

Odnośnik do komentarza

Nikt nie żartował z tymi ciężkimi czasami dla prasy. Sygnałem alarmowym było to, że ostatni PSX ostatecznie został wydany, a PIXEL nie.

Łapusz musiał mieć dużo stresów ostatnio, i będzie miał w najbliższym czasie. Zdrowia i siły@lapusz .

To mnie jeszcze bardziej motywuje do dawania kasy na PSX Extreme. Nie ma już wyboru.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Numer praktycznie cały przeczytany i jedna uwaga: Talasofobia -  trochę za krótki tekst no i bardzo brakuje wspomnienia tytułu który idealnie pasuje do tematu a mianowicie Tomb Raider 2, duża część gry to lokacje znajdujące się pod wodą a początek 40 Fathoms zapisał mi się w pamięci na lata @Piechota jeśli nie grałeś to koniecznie nadrób ten tytuł.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.