Skocz do zawartości

PSX Extreme 304


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.01.2023 o 15:34, Roger napisał:

Konsolite spłycił rozmowę w tym temacie do #nikogo, które rzucone było pewnie w formie żartu, bo temat jest dużo bardziej złożony i nie dotyczy tu tylko samego PPE. 

 

Osobiście posrednio kupuję magazyn dla tematów #nikogo, co jest dobrą odmianą vs. serwisy internetowe które zamykają nas w bańkach naszych zainteresowań. Ale - zwięźle! 2 strony powinny iść na mega ważne tematy. Np. artykuł o Avatarze -- 1 strona. Sugerowałbym zmniejszyć ilość słabych grafik (Bob z Messiah w 304 WTF?), zagęścić tekst, potencjalnie zmniejszyć ilość stron i obniżyć cenę. Nie jestem żadnym autorytetem w temacie, po prostu rzucam pomysły.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy zauważyliście ten napis na okładce: JEDYNY W POLSCE MAGAZYN TYLKO O KONSOLACH.

Jak będę chciał poczytać o filmach i serialach to podejrzewam, że kupię/odwiedzę coś innego.

Stąd też popieram: chcecie robić artykuły o bzdurach to niech to nie zajmuje pół numeru (czy też 6 stron jak przy Avatarze i netflixowym Wieśku), niezależnie ile ktoś się napracował przy zbieraniu materiałów (bo nie po to kupuję tę gazetę).

 

  • Plusik 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, sph! napisał:

Nie wiem czy zauważyliście ten napis na okładce: JEDYNY W POLSCE MAGAZYN TYLKO O KONSOLACH.

Jak będę chciał poczytać o filmach i serialach to podejrzewam, że kupię/odwiedzę coś innego.

Stąd też popieram: chcecie robić artykuły o bzdurach to niech to nie zajmuje pół numeru (czy też 6 stron jak przy Avatarze i netflixowym Wieśku), niezależnie ile ktoś się napracował przy zbieraniu materiałów (bo nie po to kupuję tę gazetę).

 

Akurat w Avatarze było też o grach. Generalnie popkultura obecnie łączy się na wielu płaszczyznach - filmy, seriale, gry, komiks, literatura - tutaj jest ogromne pole do działania. Ja od zawsze staram się wychodzić poza ramy gier by poszerzać przy różnych okazjach wiedzę na temat danego zagadnienia, by PSX był nie tylko o grach, ale też obudować to tematami pokrewnymi. Staram się tworzyć magazyn, jaki sam bym chciał czytać. Oczywiście nie można przesadzić (przyznaje, czasami  trochę przesadzałem choć staram się zawsze to racjonalizować), ale nawet pisząc o reżyserach filmowych czy artystach można w ciekawy sposób pokazać ich wpływ na branżę gier wideo. 

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Otrzymałem swój numer dosyć późno, więc dopiero teraz dorzucę swoje trzy grosze. Jeszcze nie przeczytałem wszystkiego (tekst o Wiedzminie zostawiłem sobie na później). Po pierwszym obwąchaniu stwierdziłem, że mało jest contentu dla mnie i że pewnie będę cierpiał katusze czytając długie teksty o niebieskich kotach, czy o Conanie. Jak sie okazało było zupełnie inaczej, bo oba teksty były bardzo dobre i w ogóle to Adamus skradł show w tym numerze. Dobre teksty, recenzja kozy. przytyki w stronę Piechoty i oko puszczane forumce, no ogólnie git.

 

- Welcome to Pandora. Nie interesuje mnie ten świat, filmy widziałem, w gry nie grałem. Liczby jednak robią wrażenie i faktycznie czytając to dotarło do mnie że Avatar nie jest jakoś mocno monetyzowany. Nie ma seriali, pobocznych historyjek, masy gier, komiksów, ten świat istnieje tylko w trakcie premiery nowego filmu. Dziwne, niby taka kasa, nagrody, technologie i nic więcej z tego nie wynika.

 

- Conan. Zanim zacząłem czytać to bałem się tego tekstu. Nic nie wiem o Conanie, oprócz tego że wcielał się w niego Arnold lata temu. Okazało sie, że to najlepszy tekst numeru, łyknąłem bez popity. Dobry wstęp, dowiedziałem sie ciekawych rzeczy o twórcy Conana, a potem już zostałem zbombardowany boomerskimi żartami i klocuchizmami. Dla mnie bomba :D Czytając o Domanie to już w ogóle przypomniał mi się dowcip, który usłyszałem (albo przeczytałem w jakimś Kaczorze Donaldzie) jako dzieciak. "Przychodzi baba do lekarza i mówi -Panie doktorze, jestem skonana; A lekarz na to -A ja z Gwiezdnych Wojen". Śmieszyło mnie to wtedy, bo mimo że nie widziałem żadnego filmu, nie czytałem komiksu ani żadnej książki o Conanie, a i tak wiedziałem kim jest Conan. Siły popkultury.

 

- Tekst o extreme party. Tak jak napisane to tak było. Czekam na kolejną edycję. Od siebie dodam jedną ciekawostkę. Złapałem Ścierę na samym początku imprezy i poprosiłem o podpis markerem w środku szmatławca. Ściera szybko podpisał i zamknął pośpiesznie magazyn, ja byłem zbyt zaaferowany sytuacją żeby go przed tym powstrzymać i odczekać jak podpis chociaż trochę przeschnie. Więc podpis ładnie skleił karteczki i po rozklejeniu wyszedł z tego nieczytelny bohomaz. Wiedziałem że tak będzie XD Ale przynajmniej mam podpis jedyny w swoim rodzaju.

 

- Recenzja Tactics Ogre od Kaliego. Kurna no grałbym, Kali potrafi zachęcić. Tylko ten brak zapisu w trakcie bitew...

 

- The Callisto Protocol. Nie tylko recenzja, ale też tekst od Mazziego. Sama recenzja git, ale Walkiewicz w trzech groszach podsumował idealnie tę grę. W kilku zdaniach dowiedziałem się wszystkiego co chciałem wiedzieć. Wcześniej obejrzałem trailer, jakiś czas potem przeczytałem te trzy grosze, a na koniec tekst Mazziego i jestem praktycznie przekonany że to jest Dead Space + gore. Raczej nie kupie. Btw tekst o cenzurze w Japonii trochę mnie zaskoczył. Rozumiem, że cenzurują Fallouty, ale że gore w gierkach? Kiedy gore to u nich norma w mangach, anime i filmach?

 

- Piechota jak zawsze spoko. Bardzo lubię jak w teksty wrzucasz przykłady gier/filmów, które na Tobie zrobiły wrażenie, bo przypominasz mi nie raz, że jest jakiś tytuł wart uwagi, o którym zapomniałem. W tym numerze wspomniałeś o Inscryption, które akurat rozpracowuję. W poprzednim numerze była Soma, którą z braku czasu porzuciłem. Teraz wiem, że muszę do tej gry wrócić ;)

 

- Marcellus. Ech, ja nie mam nic do polityki w szmatławcu, warto rozmawiać i w ogóle, ale żeby to chociaż o gierkach było.

 

- HIV zasługuje na kuksańca. Kiedyś uwielbiałem czytać listy i odpowiedzi na nie. Nawet rodzyny mi nie przeszkadzały. Ale to że teraz jest miejsce na jakiegoś jednego rozciągniętego rodzyna, a nie ma miejsca na forumek to już jakaś prowokacja. Od dawna HIV nie ma dobrej prasy no forum, ale żeby nic nie wrzucić, kiedy ma do wyboru po 10 stron tutaj na temat każdego numeru. Że na złość chce zrobić czy co XD Recenzje też kiedyś potrafił lepiej pisać. Zmęczenie materiału może. Need for Speed zachwalany, ale jakoś tego nie czuję.

 

- Roger, trzymaj się tam na tym tłiterku. Jak tak wszystkim w internecie nie pasuje niegrzeczny extrim, to niech czytają te swoje inne, grzeczne magazyny o konsolach. A nie, zaraz...XD

 

 

Edytowane przez Damian14
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 9.01.2023 o 18:48, Damian14 napisał:

- Piechota jak zawsze spoko. Bardzo lubię jak w teksty wrzucasz przykłady gier/filmów, które na Tobie zrobiły wrażenie, bo przypominasz mi nie raz, że jest jakiś tytuł wart uwagi, o którym zapomniałem. W tym numerze wspomniałeś o Inscryption, które akurat rozpracowuję. W poprzednim numerze była Soma, którą z braku czasu porzuciłem. Teraz wiem, że muszę do tej gry wrócić ;)

 


Kocham intertekstualność, więc cieszę się, że wplatanie polecajek trafia do Czytelników. Dzięki! W 305 numerze będzie trochę więcej moich materiałów. W sumie dużo więcej!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...