Skocz do zawartości

PSX Extreme 304


Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, grzybiarz napisał:

szkoda że skasowałeś, myślę że takie dane mogłyby się znaleźć nawet w PE w jakimś artykule podsumowującym 2022 rok.

 

Nie wiem co tam się stało, jest tutaj:

 

https://mega.nz/file/4YQAjQTY#MV9x_KVDFgPhPXfSGSzSd4CmGwvFg0gmoqrLtwDAwHE

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 31.12.2022 o 21:48, Kmiot napisał:

Jak już kurz po pomiarach gramatury na wadze kuchennej opadł, to parę słów ode mnie na temat #304, bo ja nie zawodzę. Na dobry początek roku.

 

  • Hyde Park. Fascynujące zjawisko. Wszyscy piszą o Extreme Party. Wspominają. Zachwycają się. Chwalą zdjęciami. A Konsolite jebie plebiscyty The Game Awards równo z podłogą. A stronę obok GoWa depcze. Kontrast niesamowity. Może tutaj doczekamy się kilku słów komentarza co do zlotu? A może Darek nie chciał nikomu robić przykrości, więc przemilczał kwestię? To jak będzie?

Jeśli chodzi o HydePark to zasada jest taka że każdy może napisać w nim co mu się podoba/chce. Nie czułem potrzeby dodawania do tej strony kolejnych znaków o tym samym ("przewidziałem" że każdy napisze o EP ;) ), szczególnie że jest wątek na forum oraz relacja w magazynie. Ci co byli wiedzą jak było, o ile pamiętają ;) 
Dla mnie to była impreza z gatunku rzeczywistość kontra oczekiwania, z epilogiem na zasdzie "historii tego swetra i tak nie zrozumiesz". Najlepsze co było to ludzie, po prostu ludzie, nie jakieś atrakcje, panele które przypominały odgadywanie komunikatów na dworcu w latach 90tych, czy inne sytuacje jakie miały miejsce. Nie ma znaczenia moja opinia, tylko ludzi co byli.
Natomiast co do HeadShot`a to miałby ZgredGen, ale nie wiem czy będzie więc uznałem że mogę napisać swoje "3grosze", kontrast jest tylko niezamierzonym bonusem ;)

Odnośnik do komentarza
W dniu 31.12.2022 o 21:48, Kmiot napisał:
  • Złóż sobie gadżecika fajne, ale jestem pewien, że to tylko fragment góry lodowej. Na plus zdjęcia, aby nikt nie musiał sobie wyobrażać opisywanych gadżetów. Ale wiem, że to ślizganie się po powierzchni, więc czuję niedosyt.

Nawet nie fragment ;)
Gdybym chciał opisać całość to nie wiem ile pełnych numerów PSXE by na to poszło, dlatego wybrałem coś pomiędzy przeglądem, a ciekawostkami. Stąd te opisy przy modelach z ceną, co oferują i dla kogo, aby było wiadomo co wiąże się z zakupem.
Może regularny dział z opisem/recenzją i ciekawostką ?
Rozmawiałem z Rogerem by na PPE zrobić recenzję modelu Metal Gear`a z kompletem zdjęć od momentu wyjęcia pierwszej wypraski aż po ostateczny etap składania, ale podobno "nikogo"...
Kto wie? Niewykluczone że zrobię PoGRAduszki Extra o tym, Azi także lubi składać modele i może się wypowiedzieć o tym, niewątpliwie narzekając na brak dostępności modeli z Armored Core ;)

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, Konsolite napisał:

Rozmawiałem z Rogerem by na PPE zrobić

O boże O kurwa - Doge | Make a Meme

 

Konsolka, Ty wiesz, że ja do Ciebie zawsze z szacunkiem i grzecznie, ale czyś Ty się z kutasem na łby zamienił? Nie idź tą drogą. Kampania społeczna "PPE - not even once" nie wzięła się znikąd

  • Haha 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Na ppe to najpewniej rzeczywiście "nikogo", bo idea tego portalu gryzie się z szerszymi artykułami. Dyplomatycznie to ujmując.

Ale PE to trochę inna bajka i tam taki kącik gadżetowy mógłby mieć więcej sensu. Tutaj już nie uwierzę w argument "nikogo", skoro cztery strony dostaje wywiad z randomową córką byłego właściciela budy z automatami (a wcześniej tyle samo dostał wywiad z synem tego właściciela) i tam już nie istnieje obawa, że "nikogo".

 

Zawsze można tez na start wrzucić gadżety z Wiedźmina i cykliczny Temat numeru o uniwersum z głowy.

Będzie można napisać o tym na okładce, a kącik ma zapewniony ułatwiony start. :leo:

Odnośnik do komentarza

Na PPE są nie tylko clickbaitowe niusy ale tez są blogi ludzi czy inne pierdoly, które maja sporo komentarzy (czyli i wyświetleń),  np był typ co rozkładał gry z automatów na czynniki pierwsze, wyciągał wszystkie postacie, plansze, bronie i inne duperele w formie sprite’ów (nie był to tekst sklecony w 3 minuty). Więc w sumie jeśli miały by być fajne, duże fotki tego Metal Geara, to wolałbym to chyba na portalu niż w gazecie.

PS co do figurek, to jeszcze była firma, która robiła miniatury konsol do złożenia. Fajnie byłoby zebrać miniatury tych sprzeciwów, które się miało :/  
—-

szukam tego modelu psxa do złożenia i nie mogę znaleźć, ale wpadłem na to:

https://www.etsy.com/pl/shop/LeafRed?ref=simple-shop-header-name&listing_id=684443044

miniaturki konsol:)

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, Kmiot napisał:

skoro cztery strony dostaje wywiad z randomową córką byłego właściciela budy z automatami (a wcześniej tyle samo dostał wywiad z synem tego właściciela) i tam już nie istnieje obawa, że "nikogo".

 

Dla mnie te wywiady to jest największą zagadka współczesnego Szmatławca. Ktoś to czyta? Sam próbowałem któryś z tych automatowych wywiadów przeczytać, ale miałem wrażenie że to jakaś rubryka rodzinna, nisza w niszy w niszy. Jeden bym zrozumiał, bo być może są tam jacyś maniacy automatów, ale to już chyba cała seria była. 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, LeifErikson napisał:

 

Dla mnie te wywiady to jest największą zagadka współczesnego Szmatławca. Ktoś to czyta? Sam próbowałem któryś z tych automatowych wywiadów przeczytać, ale miałem wrażenie że to jakaś rubryka rodzinna, nisza w niszy w niszy. Jeden bym zrozumiał, bo być może są tam jacyś maniacy automatów, ale to już chyba cała seria była. 

 

Bardzo lubię te materiały. Ciekawa kronika czasów PRL. Sam też jako guvniak przygodę z grami zaczynałem w lokalnej budzie z automatami więc nostalgia potężna.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Kmiot napisał:

Na ppe to najpewniej rzeczywiście "nikogo", bo idea tego portalu gryzie się z szerszymi artykułami. Dyplomatycznie to ujmując.

Ale PE to trochę inna bajka i tam taki kącik gadżetowy mógłby mieć więcej sensu. Tutaj już nie uwierzę w argument "nikogo", skoro cztery strony dostaje wywiad z randomową córką byłego właściciela budy z automatami (a wcześniej tyle samo dostał wywiad z synem tego właściciela) i tam już nie istnieje obawa, że "nikogo".

 

Zawsze można tez na start wrzucić gadżety z Wiedźmina i cykliczny Temat numeru o uniwersum z głowy.

Będzie można napisać o tym na okładce, a kącik ma zapewniony ułatwiony start. :leo:

Nie wiem, nawet żartem, nie chcę przyłożyć ręki do kolejnego materiału związanego z wiedźminem...
 

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, grzybiarz napisał:

Na PPE są nie tylko clickbaitowe niusy ale tez są blogi ludzi czy inne pierdoly, które maja sporo komentarzy (czyli i wyświetleń),  np był typ co rozkładał gry z automatów na czynniki pierwsze, wyciągał wszystkie postacie, plansze, bronie i inne duperele w formie sprite’ów (nie był to tekst sklecony w 3 minuty). Więc w sumie jeśli miały by być fajne, duże fotki tego Metal Geara, to wolałbym to chyba na portalu niż w gazecie.

PS co do figurek, to jeszcze była firma, która robiła miniatury konsol do złożenia. Fajnie byłoby zebrać miniatury tych sprzeciwów, które się miało :/  
—-

szukam tego modelu psxa do złożenia i nie mogę znaleźć, ale wpadłem na to:

https://www.etsy.com/pl/shop/LeafRed?ref=simple-shop-header-name&listing_id=684443044

miniaturki konsol:)


Właśnie chodziło o to by tekst był z zdjęciami krok, po kroku w 4k, aby można było sobie kliknąć i zobaczyć detale, oraz jak model się zmienił po dodaniu detali itp.
Choć w magazynie nie ma problemu by zrobić odpowiedni DTP, nie takie rzeczy projektowałem ;)


O PSX`a musisz zapytać/napisać by zamówił
https://www.zincmecha.com/product/best-hit-chronicle-2-5-playstation-scph-1000/
w międzyczasie jest Zega ;)

https://www.zincmecha.com/product/best-hit-chronicle-2-5-sega-saturn-hst-3200/

Jak by co to mogę ci wydrukować minaturkę ;)
 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Bzduras napisał:

O boże O kurwa - Doge | Make a Meme

 

Konsolka, Ty wiesz, że ja do Ciebie zawsze z szacunkiem i grzecznie, ale czyś Ty się z kutasem na łby zamienił? Nie idź tą drogą. Kampania społeczna "PPE - not even once" nie wzięła się znikąd

Okey, nie było tematu, ktoś mi się włamał na konto, byłem młody, potrzebowałem pieniędzy, złapałem gumę, skończyła mi się benzyna, coś tam, coś tam Danger Zone ;)

  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Ja tylko dodam, że nie ma czegoś takiego jak tematy, które #nikogo. Opracowanie to 90% atrakcyjności tekstu. Można napisać o gościu, który z dyskietek wycina zwierzątka i wystawia to w muzeum założonym w pokoju u mamy w taki sposób, że ciężko się będzie oderwać. Masa doskonałych dokumentów jest o pozornie trywialnych sprawach ("film balkonowy"). Za każdym człowiekiem czy zjawiskowm idzie "jakas" historia, trzeba ją tylko wydobyć i ciekawie podać. Mi się paradoksalnie najciężej pisze te "nośne" tematy, gdzie przekopywać się trzeba przez mase powszechnie znanych informacji i ciężko znaleźć jakąś oś (choc sie staram) wokół ktorej dałoby się zbudować tekst. Najlepiej pisało mi się arty w stylu tego o Daigo czy napisany już do chyba 306 nr o pewnej bardzo ważnej dla mnie grze ery 16bitów ;> (Konsolka wie OCB bo gadalismy chyba ze 2 godz na ten temat). Zbite, skoncentrowane na jednym temacie.

 

I Miłego dnia w 3 Króli, mam nadzieję że macie wolne i mogliście się wyspać ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Teksty #nikogo w piśmie są w lepszej sytuacji, bo mało kto kupuje PE tylko po to, by przekartkować, więc motywacja do lektury jest większa. Taki Avatar to materiał z kategorii #niedlamnie, a i tak go przeczytałem. A na ppe czy ogólnie w sieci pewnie bym przewinął, nawet nie myśląc o tym, by kliknąć. 

 

Ale jak ppe ma "wyjść na ludzi", skoro propozycja rozbudowanego materiału, opracowanego sumiennie i starannie, okraszonego odpowiednimi zdjęciami natrafia na barierę #nikogo? To tylko pokazuje, że ściek ma pozostać ściekiem, a wlanie do niego butelki perfum jest równoznaczne z ich zmarnowaniem. To nie jest portal dla ambitnych inicjatyw i jest już spisany na straty.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Może trzeba wydać specjalny numer PE, utrzymany w estetyce obecnego ppe. Aż bym poczytał 100 stron wysrywów gruchy pełnych fraz "sytuacja jest interesująca". Do tego fotki całujących się kobiet i czarnoskórych aktorów, które jak wiadomo najmocniej nakręcają kliki i komentarze. I obowiązkowo dużo Top 10. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Kmiot napisał:

Teksty #nikogo w piśmie są w lepszej sytuacji, bo mało kto kupuje PE tylko po to, by przekartkować, więc motywacja do lektury jest większa. Taki Avatar to materiał z kategorii #niedlamnie, a i tak go przeczytałem. A na ppe czy ogólnie w sieci pewnie bym przewinął, nawet nie myśląc o tym, by kliknąć. 

 

Ale jak ppe ma "wyjść na ludzi", skoro propozycja rozbudowanego materiału, opracowanego sumiennie i starannie, okraszonego odpowiednimi zdjęciami natrafia na barierę #nikogo? To tylko pokazuje, że ściek ma pozostać ściekiem, a wlanie do niego butelki perfum jest równoznaczne z ich zmarnowaniem. To nie jest portal dla ambitnych inicjatyw i jest już spisany na straty.

Konsolite spłycił rozmowę w tym temacie do #nikogo, które rzucone było pewnie w formie żartu, bo temat jest dużo bardziej złożony i nie dotyczy tu tylko samego PPE. 

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...