Skocz do zawartości

PSX Extreme 304


Rekomendowane odpowiedzi

001okl_PSX304hhhhhhh.thumb.png.6cbbb0f6cd816f7cb4b371b9e4eec57d.png

Listopadowy numer dostępny - 16 grudnia (piątek)

Prenumerata - wysyłka 14 grudnia (środa)

Cena magazynu -  24,99 zł. (116 stron + kalendarz)


Poprzedni, 303 numer PSX Extreme trafił na rynek ze sporym opóźnieniem ze względu na stan zdrowia naszego wydawcy, który powoli wraca do pełni sił. Zmienił się więc tym samym harmonogram wydawniczy magazynu, którego od teraz będziecie mogli znaleźć w kioskach mniej więcej w połowie każdego kolejnego miesiąca. 304 numer z kalendarzem, którzy trzymacie właśnie w łapkach, jest tym samym ostatnim w tym roku. Roku, który zamknęła też pierwsza od 7 lat edycja Extreme Party. Frekwencja dopisała, czytelnicy dosłownie zalali klub goszczący naszą extrimową rodzinę, a obszerną relację z tego wydarzenia znajdziecie oczywiście w bieżącym numerze.  

 

Patronite PSX Extreme

 

Z racji tego, że mieliśmy trochę więcej czasu na przygotowanie kolejnego numeru, zebraliśmy w nim naprawdę solidny zbiór recenzji, wszak w listopadzie i grudniu wydawcy jeszcze nie zbijali bąków.  Pokémon Scarlet and Violet, Need for Speed Unbound, Call of Duty: Warzone 2, Tactics Ogre: Reborn, The Callisto Protocol, Marvel's Midnight Suns, Gungrave G.O.R.E, Sonic Frontiers to tylko część z recenzowanych w numerze tytułów. A jeśli wszystko pójdzie dobrze 304 numer pojawi się tuż przed premierą drugiego, kinowego Avatara, więc w temacie numeru prześwietlany dogłębnie to uniwersum dokopując się największych sekretów. Marka romansowała i dalej romansuje bardzo mocno z grami, więc wyszedł z tego arcyciekawy materiał idealny przed seansem w kinie. 

 

Przyglądamy się rezygnacji Henry’ego Cavilla z roli Geralta w netfliksowych Wiedźminie, bo sprawa ma drugie dno i zahacza również bezpośrednio o powieści Andrzeja Sapkowskiego jak i trylogię gier od CD Projekt RED. W artykule NiepoCONANy Barbarzyńca bierzemy z kolei na tapet uniwersum Conana, ciężkich początków, tragicznej śmierci autora jego przygód, w końcu renesansowi popularności w filmach i grach oraz całej masie klonów słynnego osiłka, które powstawały nawet w Polsce.  Zerkamy też na uroczą markę Pokemonów z innej, skandalicznej perspektywy. Wszak serię oskarżano choćby o rasizm czy promocje nazizmu, a niektóre z tych historii faktycznie nie były wyssane z palca. Sprawdzamy też ile kosztują i gdzie dorwać modele do składania. Nie chodzi jednak o repliki samolotów, czołgów i innych maszyn znanych z dzieciństwa, ale choćby odwzorowanego w najdrobniejszych szczegółach mecha z Metal Gear! 

 

Przy okazji premiery The Dark Pictures Anthology: The Devil in Me “odwiedzamy” nawiedzone hotele, których – tu bez zaskoczenia – najwięcej jest w USA. Choć niektóre historie faktycznie jeżą włos na głowie i mają racjonalne wyjaśnienie. Do retro zaś trafia gra, która swego czasu wzbudzała ogromne emocje, również te niezdrowe, trafiając na celownik organizacji katolickich – mianowicie Messiash. Miała być rewolucja, miała być wersja na konsole i miał być tytułowy mesjasz trójwymiarowych gier wideo. Co więc poszło nie tak? Zajrzyjcie z nami za kulisy produkcji. W 304 numerze testujemy tez i sprawdzamy kondycję Steam Decka rok [po jego premierze, przeprowadzamy obfity w ciekawe informacje wywiad z ojcem The Callisto Protocol, Glenem Schofieldem i przedstawiamy kolejny rozdział historii pinballi i maszyn arcade w Polsce, ale tym razem naszym rozmówcą jest… kobieta.

 

Pegasus Extreme na Allegro

 

Dziękujemy za wsparcie i życzymy miłej lektury. Zostaliśmy chyba ostatnim miesięcznikiem o grach na placu boju, co jest cholernie smutne. Dla mnie osobiście koniec Pixela to nieodwetowana strata, ale też strata dla rynku, kultury gier w Polsce i szeroko pojętego retro. Życzę kolegom z konkurencji zostawiających co miesiąc serducho na pachnących farba drukarskich stronach, aby koniec tego pięknego rozdziału w historii naszego drukowanego uniwersum był początkiem kolejnego i trzymam kciuki za rychły powrót. W tej czy innej formie. 

 

024-029_PSX304.thumb.jpg.7783298334ddf20de3d44cc80e78ad1e.jpg

 

 

030-035_PSX304.thumb.jpg.aa0e95f3b9e9deb12cb779fdff5d55ab.jpg

 

1421221278_088-093_PSX304.thumb.jpg.c0cf1e7e3a5d9649973fb79df4baeb16.jpg

 

1665731560_084-087_PSX304.thumb.jpg.ac852cf050741205400fa95926b96e7a.jpg

 

1992435813_080-083_PSX304.thumb.jpg.583b5eff8baa1193891784801c67f2fe.jpg

 

300509285_094-097_PSX304.thumb.jpg.930301983e5440122dd1fc7ddd31846d.jpg

 

1017570267_076-079_PSX304.thumb.jpg.8166ee8b310a6a57b059547ffcd7a7f6.jpg

 

 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMATY NUMERU

Coś się kończy, coś się zaczyna? 
Welcome to Pandora! 

 
CO NOWEGO

Extreme Party 2022 – w zadymionej atmosferze 
Wanted: Dead 
Bendy and the Dark Revival 
Project Zero: Mask of the Lunar Eclipse 
Panasonic LZ1000 – test telewizora 
Steam Deck po roku 
 

RECENZJE

Need for Speed: Unbound 
Pokémon Scarlet/Violet 
Marvel’s Midnight Suns 
Tactics Ogre Reborn 
The Callisto Protocol 
Call of Duty: Modern Warfare II - multiplayer 
The Beast Inside
Papetura 
Hello Neighbor 2 
Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr Ultimate Edition
Edengate: The Edge of Life
Pocket Mini Golf 2 
Front Mission 1st: Remake 
Evil West 
Football Manager 2023 
Soccer Story 
The Dark Pictures Anthology: The Devil in Me 
WRC Generations 
The Chant 
Sonic Frontiers 
Smerfy: Kart 
Railgrade 
Let’s Sing 2023
McPixel 3 
Pentiment
Knight Witch
Harvestella 
Star Ocean: The Divine Force 
Gungrave G.O.R.E. 
Signalis
Just Dance 2023 
Syberia: The World Before 
Mount & Blade II: Bannerlord 
Goat Simulator 3 
Commandos 3 HD Remaster
RWBY: Arrowfell!
Paper Cut Mansion 
Bloody Ties - DLC do Dying LIight 2 Stay Human 


HARDKOR

Wywiad z Glenem Schofieldem – reżyserem The Callisto Protocol 
Hotele, w których straszy 
Skandale rodem z Poké Balla 
Złóż sobie gadżecika 
Myszaq lubi 

 
RETRO

NiepoCONANy Barbarzyńca 
Messiah - fałszywy prorok 
Sea Wolf 4 AKA Młode wilki 2 

 
FELIETONY

Fabularna tawerna [Zax] 
Savepoint [Michał Walkiewicz] 
Dwóch zgryźliwych tetryków [Mielu / Marcellus] 
Na piechotę [Piechota] 
Od gracza dla graczy [Mazzi] 
Okiem maniaka [Roger] 

 
STAŁE RUBRYKI

Co nowego 
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Hyde Park
Headshot
Graczpospolita
Comix Zone
Region Filmowy
Listy
Patronite

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

PRENUMERATA zostanie wysłana - środa 14 grudnia. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie.

Informacje o najnowszym PE znajdziecie także na naszym profilu facebookowym

 

 

 

 

 

Edytowane przez Roger
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
56 minut temu, Homelander napisał:

Tematy okołogrowe w tym numerze to dla mnie stosik. I Avatara i Conana uwielbiam, a i resztę chętnie zobaczę. Super numer się zapowiada

Miło mi to słyszeć. Avatara bardzo lubię choć tekst wyszedł nieco krytyczny ;] cóż, najwidocznieh dziewczęta naszej młodości już mają zmarszczki a i my nieco przytyliśmy. Koniecznie daj znać co sądzisz po lekturze;]

 

A co do Conana to mam nadzieje, ze oddałem należyty szacunek osilkowi bo pisało mi się to ŚWIETNIE i nieskromnie dodam, że w mojej opinii dobry arcik z tego wyszedł  B)

 

Enjoy!

Odnośnik do komentarza
3 hours ago, K.Adamus said:

Miło mi to słyszeć. Avatara bardzo lubię choć tekst wyszedł nieco krytyczny ;] cóż, najwidocznieh dziewczęta naszej młodości już mają zmarszczki a i my nieco przytyliśmy. Koniecznie daj znać co sądzisz po lekturze;]

 

A co do Conana to mam nadzieje, ze oddałem należyty szacunek osilkowi bo pisało mi się to ŚWIETNIE i nieskromnie dodam, że w mojej opinii dobry arcik z tego wyszedł  B)

 

Enjoy!

Z Avatarem jestem na świeżo, ostatnio ogladałem może ze dwa tygodnie temu i nie dziwie się, że masz krytyczne uwagi, bo zdecydowanie jest sporo rzeczy do których można się przyczepić. Jednakże wizualna magia (techniczna to techniczna, ale design to po prostu coś niesamowitego) i generalnie klimat opowieści rekompensuje wszystkie niedociagnięcia.

 

Conan to klasa sama w sobie, ja szczególnie lubię Godzinę Smoka (tytuł nie oddaje absolutnie nic), jedyna powieść o Conanie oryginalnego autora. Wiadomo, nie ma tam głębi Władcy Pierścieni, ale jest dynamizm, akcja i jest Conan :) Tak więc nie mogę się doczekać lektury, mam nadzieję, że pdf będzie 14go.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Homelander napisał:

Z Avatarem jestem na świeżo, ostatnio ogladałem może ze dwa tygodnie temu i nie dziwie się, że masz krytyczne uwagi, bo zdecydowanie jest sporo rzeczy do których można się przyczepić. Jednakże wizualna magia (techniczna to techniczna, ale design to po prostu coś niesamowitego) i generalnie klimat opowieści rekompensuje wszystkie niedociagnięcia.

Avatar gdyby byla u mnie mozliwosc to by był pierwszy film po dlugiej przerwie na ktorym bym poszedł do kina.
Wszystkie Marvelciatka mnie wkurwiają i ja juz wyroslem z takiego chłamu po prostu.

Sa krytycy pierwszego, ale po prostu nie rozumieja, ze tu oprocz grafiki komputerowej jest tez ten "bajkowy" przekaz o naszej naturze. I to naszej niszczycielskiej i dazenia do "iindustrializacji" wszystkiego jak leci. Plus to tez jest ukryta tesknota za tym co bylo, gdy to natura byla na 1 miejscu a my musielismy sie dostosowac do niej, niz ona do nas.

Odnośnik do komentarza

Ten przekaz to raczej wbijany jest z delikatnościa i subtelnościa młota pneumatycznego :) Ja tego przekazu nie traktuje jako przekaz, bo przekaz powinien być jakoś zakamuflowany, podświadomy, czy ukryty. Tutaj to raczej oś fabuły niż przekaz. I rozumiem krytykę takiego podejścia, bo jednak powinno być to bardziej subtelne i mniej jednowymiarowe. A tak mamy klasyczny podział dobrzy-źli bez żadnej refleksji. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.