Skocz do zawartości

Anbernic RG35XX - retro konsola


Assassins_78

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym, że lepszych wydajnościowo konsol od Anbernica i nie tylko jest mnóstwo już teraz, nie jeden RG35XX. Wydaje mi się, że gdybyś zrobił rozeznanie, to na pewno już teraz byś dla siebie coś znalazł.

 

Wszystko rozbija się moim zdaniem o cenę. Popularność RG35XX wynika właśnie z jego dostępności/przystępności (i też co za tym idzie, wsparciem społeczności i prostoty obsługi). Nowy model musi również być niedrogi, w przeciwnym wypadku nie wyróżni się spośród reszty. Jeśli zaś poprawa bebechów wiązać się będzie z wyższą ceną, to nie wiem, na ile zmiana będzie opłacalna.

 

I tak jak pisałem wcześniej, to na pewno będzie na nowym OS, więc nie ominie Cię zabawa z przygotowaniem karty. :) 

 

Oczywiście co kto woli. Ja sprzęt kupiłem tylko ze względu na niską cenę do zabawy w pierdoły. Jeśli nie będę miał powtórki ze zdychającą baterią, to wystarczy mi to, co oferuje już teraz. Natomiast do emulacji bardziej wymagających gierek pozostaje Steam Deck.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Nyu napisał:

Anbernic zamówiony XD

 

Mam w sumie tylko jedno pytanko. Czy można odpalać gry w 60fpsach z PSX i innych 3D konsol z tego okresu?

 

A jak już wpadłem, to przypminam, że na Anbernica jest port AM2R, co uważam za definitywną formą grania w Metroida <3

PSX w granicach 60 jest osiągalne w przeważnie każdej grze. O innych konsolach z 3D raczej możesz pomarzyć (chodzi o płynność)

Odnośnik do komentarza
5 hours ago, Nyu said:

Anbernic zamówiony XD

 

Mam w sumie tylko jedno pytanko. Czy można odpalać gry w 60fpsach z PSX i innych 3D konsol z tego okresu?

 

A jak już wpadłem, to przypminam, że na Anbernica jest port AM2R, co uważam za definitywną formą grania w Metroida <3

Gry z PSX działają w pełnej prędkość w natywnej rozdzielczości. Jeśli masz na myśli podkręcenie CPU PSX w emulatorze do 200% to nie ma szans na to.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, friedrich napisał:

Ogarnąłem gry wielodyskowe: po prostu wcześniej nie łapałem ze przy 3 dyskach i 6 plikach (bin i cue) należy przełączać 1, 3, 5 :)

 

Ale mam pytanie: grał ktoś na 35XX w Silent Hill? U mnie mgła i otoczenie ma elementy kolorowe - jest źle wyświetlana. Da to się skorygować?

Wieczorem moge sprawdzic jak to u mnie wyglada, bo mam na konsoli.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, friedrich napisał:

Ogarnąłem gry wielodyskowe: po prostu wcześniej nie łapałem ze przy 3 dyskach i 6 plikach (bin i cue) należy przełączać 1, 3, 5 :)

 

Ale mam pytanie: grał ktoś na 35XX w Silent Hill? U mnie mgła i otoczenie ma elementy kolorowe - jest źle wyświetlana. Da to się skorygować?

Pobaw sie ustawieniami w Retroarchu :)

 Tak to teraz wygląda u mnie. A wcześniej był efekt o którym pisałeś.

ncRrKtU.pngM3wISmE.png

 

EFvnWJF.jpg

 

 

 

  

W dniu 13.06.2023 o 12:42, Suavek napisał:

No to "ruszaj się do gry" trochę razi. Chyba miało być coś w stylu "bierz się do gry/zabawy".

 

Lepiej ?? :)

 

mNGRFqI.png

Edytowane przez Assassins_78
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dziś wgrałem Garlica na większą kartę i zrobiłem to w parę minut, nie wiem dlaczego niektórzy mają z tym takie problemy. Skopiowałem CFW, savestates i Romy z poprzedniej karty i działa wszystko od razu, nawet recent games się wyświetlają tak jak były :) Teraz trzeba dorzucić kilkadziesiąt kolejnych gier z PSX do kolekcji.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 8.06.2023 o 10:51, Czoperrr napisał:

Eh no szkoda ale można się było tego spodziewać skoro Anbernic co miesiąc wypuszcza nowe modele. Lepszy procesor niewiele da bo bez analoga i tak nie pogra się w gry z N64 czy Dreamcasta odpowiednio komfortowo. Za to lepsza bateria i wifi to dobry upgrade.


A co w klimacie RG35 z analogiem jest i warte kasy?

Odnośnik do komentarza

Zakup tego Anbernica za 200 PLN to po prostu deal żyćka :obama: w cenie praktycznie żadnej taki milutki gemboj. Przetestowałem konsolkę tak jak należy i zabrałem ją na 10 dni wakacji i sprawdziła się znakomicie.
Wyszedłem z wody na plażę CYK, czekam wieczorem aż moja kobieta skończy prysznic CYK, lecę samolotem CYK, jadę busikiem na wycieczkę CYK. Wziąłem też Switcha i odpaliłem go jeden raz a tego małego świra miałem cały czas przy sobie, najczęściej w plecaku a czasem w tylnej kieszeni spodenek. Nigdy w życiu nawet przez ułamek promila nanosekundy nie myślałem żeby kupić Steam Decka bo jest wielki jak cholera, trzeba mieć etui, miejsce w bagażu i szkoda by było go tak zrzucić z ręcznika na kamienie wybrzeża Adriatyku i tak samo jak Switcha uruchomiłbym bym go jeden raz albo i wcale.
Wspaniały powrót do czasów gdy gówniakiem byłem i grałem sobie w Super Mario Land na GBC. Najwięcej podczas urlopu grałem w hack Pokemon Perfect Emerald i czułem się z tym wspaniale. Za 200 zeta? Masakra jakie to jest aż niedorzeczne.

  • Plusik 7
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...