Skocz do zawartości

Wydania specjalne - temat ogólny


Rekomendowane odpowiedzi

Chodziło mi po głowie coś w stylu "Retro Extreme", bez podziału na platformy, po prostu gierki retro. Taki polski Retro Gamer. Nie byłoby wtedy problemu wydań o niszowych sprzętach, bo jakieś pojedyńcze recki mogłyby się pojawiać tu i ówdzie. Do tego ewentualnie typowe usterki i naprawa, czy testy nowych akcesoriów pokroju ODE czy Memcard Pro. Jakieś poradniki i tips and tricks też chętnie bym znowu zobaczył, bo jednak wersja papierowa dla mnie jest trochę wygodniejsza.

Odnośnik do komentarza

Wszystkie propozycje jakie tu padły są wspaniałe. Jednak w pierwszej kolejności chciałbym coś różnorodnego:

1. Nintendo - Tego jeszcze nie grano, a więc N64 lub SNES. 

2. Reedycja drugiego numeru i później kolejnych

3. Konsola przenośna - PSP wydaje się łatwiejsze do ogarnięcia niż temat GameBoyów.

4. Numer poświęcony serii gier - tu może być problem, bo uznanych marek jest sporo i to bardziej już temat na książki niż na gry. Ale rzucę propozycję: wychodzi Silent Hill 2 remake, jedna z najlepszych gier w historii z pewnością zasłużyłaby na numer podsumowujący całą markę. Artykułów na temat tej serii było sporo, często różnych analiz, więc pismo można by spłodzić o bardzo szerokiej tematyce. 

5. Gatunek gry. Tu też temat jest niesamowicie szeroki, za szeroki. Ale ja widziałbym tu oczywiście horrory. Specjalne wydanie Halloween Extreme. 

6. Trochę głupia propozycja, ale myślę, że miałaby sens - Kojima Extreme. Gość jest niesamowicie popularny. Chyba jedyny twórca gier, który jak machnie ręką, to serwisy robią z tego newsy. Żywa legenda. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Adolfo napisał:

3. Konsola przenośna - PSP wydaje się łatwiejsze do ogarnięcia niż temat GameBoyów.

 

Czy ja wiem, poza kilkoma rpg to gry na gameboya są bardzo krótkie, chyba, że masz co innego na myśli?

Teraz, Roger napisał:

SNES lub MegaDrive <3 

sega była ostatnio:sapek:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Shen napisał:

Czy ja wiem, poza kilkoma rpg to gry na gameboya są bardzo krótkie, chyba, że masz co innego na myśli?

Po prostu PSP jest "nowsze", ciągle w sprzedaży (z drugiej ręki ofc). Gdy na PSP znajdziemy wciąż na półkach sklepów. Pamięć o konsoli się tak nie zatarła. No i Ściera wywróżył jej powstanie, nie możemy o tym zapomnieć. GameBoye z pewnością wymagałyby większego researchu. 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Adolfo napisał:

Po prostu PSP jest "nowsze", ciągle w sprzedaży (z drugiej ręki ofc). Gdy na PSP znajdziemy wciąż na półkach sklepów. Pamięć o konsoli się tak nie zatarła. No i Ściera wywróżył jej powstanie, nie możemy o tym zapomnieć. GameBoye z pewnością wymagałyby większego researchu. 

To może ja mam dziwne podejście, że chce czytać o retro i sobie powspominać, a nie wałkować psp czy ps3 na których grałem jeszcze niedawno. :boomer:

Odnośnik do komentarza

Numery poświęcone konkretnym gatunkom, czy seriom jakoś średnio do mnie przemawiają w takiej formie, bo jak zostało wyżej zauważone, to już bardziej podchodzi pod książki niż gazetkę dla małych dzieci, a wychodzi tego sporo. Jakieś doomy, mortale itd.

Na razie, póki co, skupiłbym się na poszczególnych sprzętach, generacjach, i też nie do końca zajeżdżałbym temat jakąś wielką regularnością, to musi być forma święta, żeby się nie przejadło. No i też lepiej, żeby jakość była przed ilością, a z tym bywało różnie. Lepiej zrobić mniej, a dobrze, niż dużo na odpierdol.

Na ten moment zamknąłbym 5 generację N64, albo 4 SNES vs GENESIS(lub oba oddzielnie), ewentualnie wydanie zbiorcze Master/Mega(lud oba oddzielnie), w zależności ile będziecie mieć ciekawych tematów poza reckami, bo tymi najłatwiej zapchać numer. Jak dana konsola obfituje w ogromną ilość sztosów można rozważyć kolejne części, ale poza PS2 nie widzę tutaj pola do popisu.

Edytowane przez SlimShady
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Shen napisał:

Amiga? Coś zaleciało boomerami z pixela. Tam przeruchali temat amigi z każdej strony, a kupowałem pismo z 1,5 roku moze

https://allegro.pl/oferta/historia-amigi-piksel-po-pikselu-chris-wilkins-gratis-15102979250

Jebać pixela. Forumowicze chyba za bardzo nie czytali tej gazetki. Po za tym, wolałbym aby pisali o tym zgredzi (tu liczył bym na konsolkę). Uważam, że Amiga Extreme i C64 Extreme by się przyjęły, chociażby z tego względu że w PL były to najpopularniejsze platformy obok Pegasusa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, mitra napisał:

Jebać pixela. Forumowicze chyba za bardzo nie czytali tej gazetki. Po za tym, wolałbym aby pisali o tym zgredzi (tu liczył bym na konsolkę). Uważam, że Amiga Extreme i C64 Extreme by się przyjęły, chociażby z tego względu że w PL były to najpopularniejsze platformy obok Pegasusa.

To masz juz dwie zajebiste publikacje o tych platformach wydane w Polsce, nie wiem po co to dublowac, kto sie tym jara juz dawno zamowil. Chyba, ze pozniej, jak sie prawdziwe konsole skoncza, to z braku tematow wezma sie za komputerki dla dziadów. Ciekawe czemu pixel padł, skoro taki nośny temat:niki:

https://allegro.pl/oferta/historia-commodore-64-piksel-po-pikselu-gratis-13511924231

https://allegro.pl/oferta/historia-amigi-piksel-po-pikselu-chris-wilkins-gratis-15102979250

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, mitra napisał:

Forumowicze chyba za bardzo nie czytali tej gazetki. Po za tym, wolałbym aby pisali o tym zgredzi (tu liczył bym na konsolkę). Uważam, że Amiga Extreme i C64 Extreme by się przyjęły

lol, nie przyjęłyby się. i sam sobie odpowiedziałeś na początku tego zdania dlaczego nie, ponieważ forumowicze i ogólnie czytelnicy psxe mają wywalone na stare komputerki, dlatego też nie sięgali po pixela

Edytowane przez number_nine
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W takim razie po co w ogóle pisać cokolwiek?  Po za tym gazetka za 25 a książka za ponad 100 ziko to trochę różnica, no i podejście zgredów zupełnie inne, ale ok. Każdy ma swoje zdanie. Ja np. nie widzę sensu żeby robić game boy Extreme, bo sam nie miałem i założę się że i 90% growego społeczeństwa z tamtych lat w Polsce też nie posiadała. Czyli takie pisanie w stylu sztuka dla sztuki.

Edytowane przez mitra
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, mitra napisał:

Ja np. nie widzę sensu żeby robić gamę boy Extreme, bo sam nie miałem i założę się że i 90% gotowe społeczeństwa z tamtych lat w Polsce też nie posiadała. Czyli takie pisanie w stylu sztuka dla sztuki.

 

Ja właśnie jestem ciekaw jak to się sprzeda, bo specjale o PlejStejszyn czy Pegazusie to samograje, mega popularne sprzęty, które zna każdy entuzjasta gierek, więc i rynek na gazetkę spory. Saturn czy DC już ominąłem więc parcie na te pisma miałem średniawe  Saturna kupiłem ale DC już nie. Z tymi pozostałymi deepcutami tez się raczej zastanowię czy wezmę bo jednak tak sobie czyta się o sprzęcie z którym się nie miało do czynienia.

 

Dlatego wydaje mi się że żeby maksymalnie poszerzyć grono zainteresowanych warto do tych tematów podchodzić jakoś szerzej, przekrojowo.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, LeifErikson napisał:

 

Ja właśnie jestem ciekaw jak to się sprzeda

Rogera mozna zawsze zapytac jak Saturn wypadl na tle innych numerow. Czytalem temat i osoby które mialy saturna to pewnie mozna policzyc na palcach jednej reki. Z drugiej strony temat na forum miał wiekszy ruch niz ten o NES, ktory mial pewnie kazdy.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, SlimShady napisał:

Osobiście nie zwracam uwagi, czy coś miałem, czy znam, czy nie. W zasadzie nawet lepiej dowiedzieć się czegoś nowego, niż zobaczyć potwierdzenie tego, co już wiesz.

Plus tanie, chińskie przenośniaki to idealna opcja do nadrobienia jakiejs nieznanej perełki.

Odnośnik do komentarza

Pany, tak jak mówiłem, ja docelowo planuję zrobić ze specjali regularny dodatek, ale max kwartalnik, bo też nie ma co przesadzać. Samych tych haseł, które wrzuciliście tutaj od wczoraj (bardzo dziękuję!) to już jest na 2 lata :D. Tak że będziemy sobie z tym działać, nawet widać faworytów takich na ten rok. 

 

Szczegóły w drugiej połowie kwietnia, bo teraz kończy się Dreamcast, nie chcemy tu już mieszać i nagle wchodzić z info, że nowy specjal się szykuje. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Perez napisał:

Pany, tak jak mówiłem, ja docelowo planuję zrobić ze specjali regularny dodatek, ale max kwartalnik, bo też nie ma co przesadzać. Samych tych haseł, które wrzuciliście tutaj od wczoraj (bardzo dziękuję!) to już jest na 2 lata :D. Tak że będziemy sobie z tym działać, nawet widać faworytów takich na ten rok. 

 

Szczegóły w drugiej połowie kwietnia, bo teraz kończy się Dreamcast, nie chcemy tu już mieszać i nagle wchodzić z info, że nowy specjal się szykuje. 

A co z ewentualnymi remasterami starych numerów gdybys sie zdecydowal?

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, LeifErikson napisał:

Dlatego wydaje mi się że żeby maksymalnie poszerzyć grono zainteresowanych warto do tych tematów podchodzić jakoś szerzej, przekrojowo.

Właśnie dla tego non-stop spamuje o zrobieniu numerów skupionych na danym roku w gierkach bo wtedy bez względu na to czy miałeś dany sprzęt czy nie, masz info o najważniejszych wydarzeniach, premierach sprzętowych, recki najlepszych gierek/hidden gemów i GOTY w danym roku bez względu na platformę. Bo przy specialach poświęconych danej platformie gdzie trzeba upchać 5 lat są zawarte gry przełomowe które niestety mocno się zestarzały a które w roku wydania mocno kosiły (np. VF1).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Propozycji i opcji mnogo ;-)

Można brać różne kryteria kolejności kolejnych specjali:

- popularnością danego sprzętu w Polsce (jakieś sensowne dane są?) ; co ciekawe - Sega dostała więcej specjali ;)

- chronologicznie - akurat to już zostało zaburzone, ale można się wrócić i potem pominąć te już przerobione

- stacjonarne i handheldy

itd. itp.

 

Trzeba by też brać pod uwagę możliwości przerobowe w redakcji, bo można rzucać specjalem na kwartał, ale w praktyce się sam nie zrobi. Lepiej mniej, ale lepiej dopracować.

 

Ja tam chętnie przyjmę coś od Nintendo, bo jak słusznie już zauważono - nie miało jeszcze swojego numeru. Na starych klamotach jeszcze grywamy, z telewizorem crt włącznie. Snes? Bardzo chętnie :)

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, sph! napisał:

1. SNES

2. PlayStation

3. N64

4. MegaDrive/Genesis + SMS

5. PSP

6. GameCube

7. Xbox Classic

8. GB/GBA

9. Wii/Wii U

10. PS3

11. X360

12. VITA

13. DS/3DS

Tak wracając do tej listy, jako preferowane na początek to chyba jednak Xbox, SNES i GameCube. Potem ewentualnie N64, PSP i MD/G+SMS. Potem reszta.

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, Shen napisał:

A co z ewentualnymi remasterami starych numerów gdybys sie zdecydowal?

Ponowne wydania staroci to super temat. Choć mam w skanach bardzo dużo numerów PE i drugie tyle na półkach to chętnie bym nadrobił pierwszą setkę na papierze, w odświeżonym wydaniu - z poprawkami literówek, itd. W ostatnim numerze Retro od CD-A był poruszany ten temat przy okazji wywiadu z Retronics, którzy poza książkami odrestaurowują też magazyny growe i komputerowe.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Shen napisał:

A co z ewentualnymi remasterami starych numerów gdybys sie zdecydowal?

 

To nie ode mnie do końca zależy :). Znaczy chęci są, ale to w dużej mierze zależne m.in. od Fenixa, stąd planuję się złapać z nim w pierwszej połowie kwietnia i pogadać jak się sprawy mają :). 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...