Skocz do zawartości

Wydania specjalne - temat ogólny


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, sph! napisał:

Zróbcie opis jak od zera postawić system na A1200 na dysku z tymi wszystkimi bibliotekami(?), driverami(?), żeby to obsługiwało cały dysk (a nie tylko 8GB) i Blizzarda, to będę zadowolony :)

Ja to bym poczytał jak poprawnie zemulowac Amigę na PC bo jej nigdy nie miałem i nie czaję o co chodzi w kickstarterach i jaki format do gier mam szukać. Bo sa obrazy dyskietek, a są też jakieś inne rozszerzenia. 

Odnośnik do komentarza

Franko, Moonstone, Settlers wyszly tez na pc. Mozecie dac Glooma albo Cytadele :leo:

 

7 godzin temu, Perez napisał:

Wiesz, nawet nie o to chodzi, że liczymy, aby ktoś kupił wszystkie. Bardziej kwestia, że wybrać jakąś jedną grę przy tylu opcjach no to ciężary. Stąd powiedzmy ze 4 okładki bardziej ze względu na to, że można wybrać. Na tyle co ogarniam, to przy np. numerach pisma z kilkoma okładkami to naprawdę pojedyncze osoby brały kilka sztuk, jednak najczęściej wybierana jest jedna. 

Ale czemu musi byc gra na okladce? Mi bardziej przy numerach specjalnych pasuje art ktory jest "unisex", a konkretna gra to tak zalatuje troche obecnymi czasami. Walnalbym nie wiem, te kratkowana kulke, sama konsole z logiem albo moze okienko OSa gdzie zamiast ikon sa wlasnie loga/screeny gierek. Bo tak to zawsze jest numer specjalny gdzie specjalem z okladki nie jest dany sprzet tylko jakas gierka.

 

Dla przykladu numer specalny na chyba 25 lecie gdzie na okladce byly geby zgredow vs numer 100 gdzie byl king kong :reggie:

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, grzybiarz napisał:

Ja to bym poczytał jak poprawnie zemulowac Amigę na PC bo jej nigdy nie miałem i nie czaję o co chodzi w kickstarterach i jaki format do gier mam szukać. Bo sa obrazy dyskietek, a są też jakieś inne rozszerzenia. 

Jeszcze bym to rozbudował o robienie z wersji dyskietkowej wersji odpalaną z dysku. Bo jak na razie to mam gotowy dysk z allegro, a dobrze byłoby samemu też to ogarnąć (na razie powiem szczerze jeszcze mi się nie chciało tego zgłębiać na własną rękę, stąd jeśli mamy gazetę w temacie, która dopiero powstanie, to jest okazja).

I właśnie używając emulatora można sobie przygotować rzeczywisty dysk do Amigi, obchodząc np. ten limit 8GB (a przynajmniej wydaje mi się, że gdzieś widziałem jakiś sterownik, który to ogarnia).

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.03.2024 o 18:32, Perez napisał:

Czas nieco ożywić temat, bo jest plan podziałać z tymi specjalami nieco konkretniej i bardziej terminowo, tj. nawet w formie kwartalników. 

 

Pytanie zasadnicze - jakie wydanie specjalne chcielibyście zobaczyć w najbliższym czasie? 

 

Nintendo 64 lub SNES, ze wskazaniem na ten pierwszy sprzęt :) Jeśli chodzi o Amigę, to skupcie się proszę na grach, a nie znowu na technikaliach, historii komputera itd., bo temat został już przerobiony wielokrotnie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Książkę już mam o Amidze, ale numer kupię. 

Trochę nie pasuję do PSX Extreme, bo magazyn ruszył z konsolą PlayStation, ale też wtedy sporo osób miało Amigę. 

Pamiętam do dzisiaj swoją sztukę przyjaciółki pięćset- kto dyskietki nie podmieniał w trakcie Fatality, to życia nie zna :leo:

 

Numer będą pod konkretne konsole? PSP I Vita połączone czy dwa osobne numery? To samo seria NDS- aż do NEW 3DS/2d. Tu chyba nie ma sensu osobno rozdzielać. GB od pierwszego do colora/micro?  Jakoś tak. 

Odnośnik do komentarza

Jak wiadomo okladki to wazna sprawa wiec moze by tak slynna forumowa ankieta? Tzn wiadomoze decyzja 100% nalezy do rekacji ALE jak by np Top 1 czy tam pierwsze 2 miejsca uhonorowac?

 

E: oczywiscie chodzi mi o tytul gry ktora ma byc temat ktorejs wersji okladki a nie samo glosowanie na projektach. To byloby juz duzo trudniejsze.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Jontek80 napisał:

Slyszalem ze bedzie amiga extreme w czerwcu. Perez wyslecie mi to do anglii? Bo z Lapuszem ciezki kontalkt byl. Na pytanie od dreamcasta nie dostalem odpowiedzi od miesiaca.


Damy rade :). Prenumeraty wysylamy na caly swiat, to i specjala do Anglii da rade :). 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, pawelgr5 napisał:

Jak wiadomo okladki to wazna sprawa wiec moze by tak slynna forumowa ankieta? Tzn wiadomoze decyzja 100% nalezy do rekacji ALE jak by np Top 1 czy tam pierwsze 2 miejsca uhonorowac?

 

E: oczywiscie chodzi mi o tytul gry ktora ma byc temat ktorejs wersji okladki a nie samo glosowanie na projektach. To byloby juz duzo trudniejsze.


Szybciej chyba wlasnie juz by byly projekty, bo sama gra jedno, a jakis fajny material graficzny (w sensie art) to drugie. Tak ze moze wygrac gra X, a potem wyjdzie, ze ciezko okladke wyrzezbic. Natomiast juz nie przy tym numerze. Tu z racji troche wiekszego tempa nie bardzo jest kiedy. Przy kolejnych mozna pomyslec, bo nastepne wydanie to 20 wrzesnia, a teraz duzo szybciej to idzie z racji tego, kiedy cala alcja ze zmiana wydawcy miala miejsce. 
 

Wstepnie celujemy w 5 okladek - jeden specjal sprzetowy i cztery gamingowe z roznych gatunkow, czyli cos z wyscigow, ze sportu, cos przygotowo-zrecznosciowego i żaba :). W weekend dopniemy temat i po weekendzie odpalamy przedsprzedaz. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, pawelgr5 napisał:

Jak nie bedzie z Sensible Soccer to tez biore Zabe.

 

Jakby Ci to powiedzieć... Od 35 lat gram w piłkę, kiedyś nawet podobno nieźle (ale wiadomo - tak pół kraju mówi :D), więc z racji, że jakiś tam nieduży wpływ mam, to jednak chyba tego Sensible spróbuję przeforsować ;). 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Shen napisał:

Nareszcie snes?

 

Nie ma jeszcze decyzji, będziemy rozkminiać, ale jak najbardziej SNES się przewijał. W zasadzie to odpalę ankietę z ciekawości i zobaczymy, co tam poklikacie. Tylko muszę mądrzejszych ode mnie podpytać, co wrzucić, żeby ta lista jakaś sensowna była, a nie wygra opcja Inne :). 

Odnośnik do komentarza

Ja jestem team SNES, bo wyjątkowo jak na nasze polskie realia grałem zarówno na Mega Drivie (miałem swój egzemplarz, wymieniałem się na kartidże na tyłach warszawskiego MegaSamu), jak i SNESie (pożyczony), a kumpel miał nawet Power Pegasusa. Więc akurat 16-bitowa era jest mi bliska. 

 

Ale wiadomo nie będzie to tak rentowny projekt jak Amiga, Pegasus czy PS2. Pewnie bliżej Saturna, który na ostatniej prostej dopiero wyszedł lekko na plus. 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Roger napisał:

Ale wiadomo nie będzie to tak rentowny projekt jak Amiga, Pegasus czy PS2. Pewnie bliżej Saturna, który na ostatniej prostej dopiero wyszedł lekko na plus. 

Aż tak źle to chyba nie będzie. Sama konsola nie wiem, jak bardzo była w PL popularna/dostępna swego czasu, ale już wiele razy było pisane, że dużo graczy poznało ten sprzęt, a raczej gry, za sprawą emulacji na PC. Patrząc na średni rocznik forumowiczów, to chyba wiele osób potwierdzi, że właśnie w ten sposób ograła mnóstwo klasyków.

 

U mnie zaczęło się pewnie od Dragon Ball Hyper Dimension, Gundam Wing Endless Duel i pokrewnych, a potem wszelkie Harvest Moony, Chrono Triggery itp. poszły lawinowo. Tyle tego było, że nie wiem, czy jeden numer by wystarczył. :D

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Suavek napisał:

 już wiele razy było pisane, że dużo graczy poznało ten sprzęt, a raczej gry, za sprawą emulacji na PC. Patrząc na średni rocznik forumowiczów, to chyba wiele osób potwierdzi, że właśnie w ten sposób ograła mnóstwo klasyków.

To i duzo portów na inne sprzety, moze konsola nie byla mega popularna, ale gry sa znane. Najwieksze hity square np trafily na szaraka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...