Skocz do zawartości

Wydania specjalne - temat ogólny


Rekomendowane odpowiedzi

SNES na pewno. Większość z nas jest zdaje się tego pokolenia, że jeśli pamiętamy i wspominamy PEGASUSa, to i na emulatorze SNES również dużo graliśmy. Gier dużo, mnóstwo hitów i klasyków. Materiału może nawet na więcej, niż jeden numer.

 

GameBoy. Można rozważyć od razu całą rodzinkę GB, GBC i GBA w jednym.

 

Arcade? No chodziło się do salonów gier przecież za młodu. Może to powspominać i opisać? Może też co nieco o flipperach?

 

PSP / NDS - czysto subiektywne, bo konsolki zacne, ale to pewnie będzie dalszy plan.

 

 

Pojawił się kiedyś też pomysł numerów tematycznych o serii gier, nie samych konsolach. Coś jak CDA i numery o HoMM i Gothic. Może Metal Gear Solid na przykład?

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, Shen napisał:

Snes, gameboy, ps2 chyba najwieksi nieobecni.

Remasterek numeru drugiego PE.

 

PS2? Na biurku akurat u mnie leży. Czy coś jeszcze innego masz na myśli, bo jest jeszcze plan na drugą część, bo jednak zmieszczenie się na 124 stronach niemożliwe. 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Perez napisał:

 

PS2? Na biurku akurat u mnie leży. Czy coś jeszcze innego masz na myśli, bo jest jeszcze plan na drugą część, bo jednak zmieszczenie się na 124 stronach niemożliwe. 

Ta, dlatego dałem na końcu.

Jak był Nes, saturn, szarak, to czemu brak snesa? Tam jest tyle perełek z roznych gatunków, legendy jrpg jak chrono trigger czy FF6.

Odnośnik do komentarza

Gameboye chętnie przytulę :wub: albo jakieś mocne retro z ery 2D. Może SNES to dobry pomysł, dawno nie było czegoś od Nintendo. Może Xbox 360? 

 

Wydania specjalne tematyczne tylko o jednej grze to nie wiem czy jest to dobry pomysł na Polski rynek. Można spróbować i zobaczyć co z tego wyjdzie. Przypadek CDA jest trochę inny bo oni biorą na tapet gry kultowe w Polsce jak Gothic, Heroes. W kolejce pewnie seria AoE, Twierdza, Wormsy, NFS,  może tematyczny o jakimś MMORPG jak Tibia albo WoW i też im się skończą bardzo tematyczne numery. Ludzie się nie rzucą na numer o Half-Life 2 albo Doom. Ale już tematyczny numer ogólnie o RTS, FPS, MMO, RPG, wyścigach już tak. CDA ma też cykliczny numer ogólnie o retro w postaci CD-Action Retro i pewnie co jakiś czas będą wydawać nowy numer. 

 

Może kiedyś Wiedźmin ale to zbyt młoda seria i pewnie CDA będzie szybsze ;p Taki MGS, SH, Tekken to ja nie wiem czy to się dobrze sprzeda w Polsce. Może numer poświęcony ogólnie Mario miałby sens xd 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Shen napisał:

Ta, dlatego dałem na końcu.

Jak był Nes, saturn, szarak, to czemu brak snesa? Tam jest tyle perełek z roznych gatunków, legendy jrpg jak chrono trigger czy FF6.

 

Specjali to na razie było stosunkowo niewiele, więc pole do działania szerokie i stąd też podpytuję :). Jak dobrze liczę to był "zerowy", który tak w zasadzie trochę poza tematyką, więc w zasadzie PS2, Pegasus, Saturn i teraz Dreamcast.

Odnośnik do komentarza

To Ty @Shen chcesz snesa czy ps2?

co do pytania to pewnie każde wydanie kupią fani, a casuale nie zobaczą tych wydań w salonikach prasowych. 
I chyba nie ma sensu teraz dawać jakiegoś top pewniaka, by na końcu dać coś słabego typu Jaguar Extreme np:)

ale faktycznie snes extreme by pasował, bo te gry odpalimy na androidach, anbernicach i innych przerobionych konsolach. No i ta grafa 2D wygląda dziś równie fajnie.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, grzybiarz napisał:

To Ty @Shen chcesz snesa czy ps2?

co do pytania to pewnie każde wydanie kupią fani, a casuale nie zobaczą tych wydań w salonikach prasowych. 
I chyba nie ma sensu teraz dawać jakiegoś top pewniaka, by na końcu dać coś słabego typu Jaguar Extreme np:)

ale faktycznie snes extreme by pasował, bo te gry odpalimy na androidach, anbernicach i innych przerobionych konsolach. No i ta grafa 2D wygląda dziś równie fajnie.

Najpierw snes, potem gameboy, kiedys by sie przydał part2 ps2

Odnośnik do komentarza

SNES wspaniała konsola, zasługuje na specjalny numer. Nintendo póki co mocno zaniedbywane w tych specjałach (Pegasus to odrębny fenomen). 

Albo jakiś numer poświęcony GameBoyom (GB/GBC/GBA)? Łączony, bo rozdzielać tego chyba się nie kalkuluje?

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Kmiot napisał:

SNES wspaniała konsola, zasługuje na specjalny numer. Nintendo póki co mocno zaniedbywane w tych specjałach (Pegasus to odrębny fenomen). 

Albo jakiś numer poświęcony GameBoyom (GB/GBC/GBA)? Łączony, bo rozdzielać tego chyba się nie kalkuluje?

GB/GBC to na pewno razem i na pewno by się uzbierało materiałów i gier na osobny numer i bez GBA.

 

Jak wystarczyło materiałów na te książke i o kazdej grze jest tylko strona, to i na gazetke wystarczy. A jak ktoś ma sentyment do GB jak ja, to polecam z całego serca te publikacje.

Przechwytywanie.JPG.6a5dcc811dcdc5f217e8b126288c8442.JPG

Odnośnik do komentarza

Najbardziej popularne dla ogółu to by były pewnie: PSP i X360 ale ja bym wolał żeby najpierw były takie pominięte w PE czyli:

1. Amiga
2. N64

3. SNES

4. MegaDrive/Genesis + SMS

5. Ogólnie handheldy przed erą GBA (GBC, Wonder Swan, Neo Geo Pocket, Game Gear)

 

Dobrze by było jak by część tekstów napisały osoby które miały styczność z tymi sprzętami w latach ich świetności, np. Ściera, Norbi, Hiv odnośnie Amigi a Konsolite mógł by się zabrać za Magnavox Odyssey

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, łom napisał:

1. Amiga

Ooooo! Popieram!

Ale... z rozbudowaną częścią dotyczącą sprzętu i systemu.

Mam swojego potwora A1200 z 50 MHz prockiem, koprocesorem i 32 MB RAM, ale z faktu, że w tamtych czasach miałem C64, a potem od razu PC, nie wszystko wiem i czeka to sobie na swój czas. Mam tam obecnie dysk chyba 60GB (może mniejszy, nie pamiętam), z którego Amiga wykorzystuje obecnie chyba 8GB. I wiem, że da się więcej. Tylko na razie nie ruszam, żeby nie popsuć tego jest. Więc jak się pojawi gazetka i ktoś (kto miał Amigę i czuje klimat) ładnie rozpisze, jak się za takie mądre rzeczy zabrać, to długo nie będę czekać z zamówieniem.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to:

1) GameBoye (ile tam było dobra przecież!). Chłopaki mówią, żeby nie rozdzielać, chociaż nie wiem, czy wtedy nie wyjdzie numer głównie o grach na GBA + Pokemonach na GB/C :P Ostatecznie trzebaby zobaczyć jak to się rozkłada i co ekipa zmontuje.

2) SNES - tam też było mnóstwo wspaniałych gier, ale warto by było też zrobić to mając w zamyśle/pamięci (zależy co wyjdzie pierwsze) teksty o GBA, bo z tego co pamiętam to przecież na GBA było sporo portów ze SNESa.

3) N64 - konsola-enigma dla mnie. Grałem na niej po raz pierwszy na ostatnim Extreme Party, wcześniej jakoś nie miałem okazji. Niemniej, jako dzieciak marzyłem o tej wersji z Pikachu do wygrania z Chipikao, a recenzje i opisy gier pochłaniałem równie dobrze jak te z PSXa.

4) PSP - nie miałem tej konsoli, a zawsze chciałem. No i siedziałem nałogowo na skizo.org

5) NDS - grałem jak szalony, ogrywałem praktycznie wszystkie premiery dzięki SuperCardowi, ogromna nostalgia.

 

Ukukuki dobrze chyba kombinuje z tymi numerami poświęconymi danemu gatunkowi - możnaby przecież tam zrobić też teksty przekrojowe najfajniejszych serii.

Edytowane przez Szwed
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...