Skocz do zawartości

Super Mario Bros. Wonder


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, pykał już ktoś? Gierka miodna, w końcu znowu bawię się świetnie przy mario 2d (ostatnio dobre marianki 2d były na ds i 3ds). Ktoś masterował już poziomy? Na niektórych skończonych planszach mam niby poziom na 100%, kwiatki, flaga itp ale na niektórych planszach w tle jest takie zielone kółko z "ptaszkiem", na innej tego nie mam.  O co kaman?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, S_600 napisał:

Panowie, pykał już ktoś? Gierka miodna, w końcu znowu bawię się świetnie przy mario 2d (ostatnio dobre marianki 2d były na ds i 3ds). Ktoś masterował już poziomy? Na niektórych skończonych planszach mam niby poziom na 100%, kwiatki, flaga itp ale na niektórych planszach w tle jest takie zielone kółko z "ptaszkiem", na innej tego nie mam.  O co kaman?


Strzelam, że sekretne wyjścia z planszy. W drugim levelu widać na suficie rurę do której wchodzi roślina. Pewnie jak się zdobędzie odpowiedniego badga będzie można się wrócić i tam wejść.

EDIT: tak, chodzi o sekretne wyjścia, ale nie trzeba do nich specjalnych badgy, przynajmniej do tego w drugim levelu.

Edytowane przez Dahaka
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Kończę pierwsza faktyczną krainę po prologowych trzech levelach.

 

Jest fantastycznie, gierka na oledziku wygląda genialnie, animowane to wszystko jest również rewelacyjnie. Nowy design trafił u mnie w sedno, no cudownie w to się gra i ogląda

 

Motyw badge świetnie rozbudowuje gameplay, zwariowane momenty po zebraniu nasionka rządzą.

 

Jestem też zdziwiony na plus jak wielu nowych przeciwników jest w tej części

 

Minus? Już widać ze wzorem wszystkiego co na switchu od Nintendo w segmencie platformerow - wyzwania tu raczej nie będzie żadnego. Monety sypią się zewsząd, ceny w sklepach też niskie więc w mig można zbudować sobie bazę dziesiątek życia. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Daffy napisał:

Kończę pierwsza faktyczną krainę po prologowych trzech levelach.

 

Jest fantastycznie, gierka na oledziku wygląda genialnie, animowane to wszystko jest również rewelacyjnie. Nowy design trafił u mnie w sedno, no cudownie w to się gra i ogląda

 

Motyw badge świetnie rozbudowuje gameplay, zwariowane momenty po zebraniu nasionka rządzą.

 

Jestem też zdziwiony na plus jak wielu nowych przeciwników jest w tej części

 

Minus? Już widać ze wzorem wszystkiego co na switchu od Nintendo w segmencie platformerow - wyzwania tu raczej nie będzie żadnego. Monety sypią się zewsząd, ceny w sklepach też niskie więc w mig można zbudować sobie bazę dziesiątek życia. 

 

I dobrze po co się frustrować. Poszukiwaczom wyzwań polecam Sunshine minigry bez "psikacza" :P

Odnośnik do komentarza

Ja dopiero w poniedziałek odbieram swoją kopię. Jaranko, mam poczucie, może i głupie/naiwne, nie podparte niczym poza ogólnymi wrażeniami z materiałów od N, że Wonder to takie Super Mario World naszych czasów. Taki z jednej strony powiew świeżości, z drugiej pomysłowe rozbudowanie znanej, sprawdzonej formuły. Taka kwintesencja easy to learn (/finish), hard to master (/100%complete), no ale zobaczę jak już zagram czy cokolwiek z tego co napisałem ma sens xD

Brakowało mi ostatnio tego typu rozrywki po wszystkich dlugich głównie RPGach które ogrywalem w tym roku. 2023 to swietny rok dla N, brakuje mi jedynie jakiegos hidden gema żebym mógł zaliczyć go do najlepszych od premiery Swicha. 

Odnośnik do komentarza

Pierwsza zasadnicza sprawa: drużyna Toadette.

Dwa światy za mną.

Pół dnia straciłem, szukając drugiej monety w swamp pipe crawl.

wrażenia?

Co mnie najbardziej cieszy, to sposób w jaki schowane są pokoje bonusowe. Kojarzy mi się to z bonusami w DKC; tu trzeba spaść w przepaść, tam trzeba wylecieć poza planszę.

Gierka zachęca do eksploracji, niby proste plansze, idziesz w prawo i przesuwa się tło, ale jest tam to coś czego nie ma gdzieś indziej.

to jest crème de la crème, dla mnie.

poza tym co tu pisać kazden kto widział ten zobaczył gra jest gargantuicznych proporcji, tyle o tym

 

A jak gram to nie idę do następnej planszy, póki nie robię na 100 bieżącej, tak myślałem, ale teraz patrzę że na liście poziomów, w dwóch brakuje mi zielonych znaczków akceptacji.

nie wiem o co chodzi ale wracam tam

 

kto zrobił tę gierke mam nadzieje, że do końca życia będzie pływał w luksusie

:thanks:

 

 


e dobra. Znalazłem wszystko.

 

58E5C8BF-F619-4F43-8687-DFDCC3DABED8.thumb.jpeg.45200f2e47a8add72cba2e7b7846e712.jpeg

 

nawet kosmos

 

Edytowane przez Ken Adams
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Myślicie, że Wonder będzie teraz "bazą" na kolejne lata tak jak swego czasu NSMB? I czeka nas kilka części w tej konwencji?

1 minutę temu, Daffy napisał:

Jak to utrzyma taki poziom do końca to prawdopodobnie najlepszy platformer 2d wszechczasów

 

 

Wow, ludzie to mają wyobraźnię. Gram, jestem w trzecim świecie i jest super, naprawdę super, ale niektórzy próbują zrobić z tego mesjasza chyba na siłę. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale czemu nie mesjasz? Tu już się nie da w platformerach 2d wymyśleć czegoś zupełnie rewolucyjnego, a wonder w wręcz niesamowity sposób co level serwuje nowy pomysł, przeciwników, rozwiązania, levele zaprojektowane świetnie, oprawa top.

 

Co konkurencyjnego do wonder obok hmm raymanow legends/origins wyszło w ostatnich latach?

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Nyu napisał:

Myślicie, że Wonder będzie teraz "bazą" na kolejne lata tak jak swego czasu NSMB? I czeka nas kilka części w tej konwencji?

 


Na dwoje babka wróżyła.

Należy zauważyć, że podstawowa zmiana mechanik rozgrywki, czyli odznaki, są przypisane do księcia Floriana. To on zakłada odznaki, nie Mario.

tak samo jak był Cappy, Fludd, to teraz jest Florian.

Nintendo wiedzą co robią.

Zamiast pisać scenariusz na lata, zostawiają furtkę, a nawet drzwi obrotowe.

Jedno jest pewne nie będzie kolejnej części z odznakami bez Floriana.

Prawdziwe pytanie brzmi, czy zrobią z tego super mario maker 3…

zawsze myślałem, że trójka wkroczy w świat 3D.

Odnośnik do komentarza

Specjalnie dla tej gry skusiłem się na NS lite - używka w idealnym stanie (zakup październik 2022), z ładowarką i grą za 530 zł - warto?
 

Potem kupię Kirbiego i Mario w 3d - co do przygód wąsatego hydraulika z podtytułem odyssey - nie podoba się mi na gamepleach klimat miasta i dinozaurów. Czy sporo się tego pojawia w grze?

Edytowane przez Arikos
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Ken Adams napisał:


Na dwoje babka wróżyła.

Należy zauważyć, że podstawowa zmiana mechanik rozgrywki, czyli odznaki, są przypisane do księcia Floriana. To on zakłada odznaki, nie Mario.

tak samo jak był Cappy, Fludd, to teraz jest Florian.

Nintendo wiedzą co robią.

Zamiast pisać scenariusz na lata, zostawiają furtkę, a nawet drzwi obrotowe.

Jedno jest pewne nie będzie kolejnej części z odznakami bez Floriana.

Prawdziwe pytanie brzmi, czy zrobią z tego super mario maker 3…

zawsze myślałem, że trójka wkroczy w świat 3D.

Mario Maker 2 jest tak kompletne (dodatkowo po post patchu dającym możliwość robienia światów/pełnych gier a nie tylko pojedynczych leveli) że chyba jednak marnotrawstwem byłoby ominięcie 3d w trójce

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...