Skocz do zawartości

Super Mario Bros. Wonder


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Skończone, jestem totalnie zachwycony, kapitalny tytuł. Piękny, responzywny i pomysł goni pomysł, poszaleli totalnie. Chyba jedynie zabrakło mi większej ilości długich leveli i lepszych starć z bossami (mały Bowser i końcówki statków słabe, za to final fight super)

 

Czas na post game, gdzie szukać bonusowej krainy? Mam też kilka nieodkrytych etapów w niektórych krainach, szukać ich na mapce czy ukrytych wyjść z leveli w trakcie leveli?

Edytowane przez Daffy
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Daffy napisał:

Skończone, jestem totalnie zachwycony, kapitalny tytuł. Piękny, responzywny i pomysł goni pomysł, poszaleli totalnie. Chyba jedynie zabrakło mi większej ilości długich leveli i lepszych starć z bossami (mały Bowser i końcówki statków słabe, za to final fight super)

 

Czas na post game, gdzie szukać bonusowej krainy? Mam też kilka nieodkrytych etapów w niektórych krainach, szukać ich na mapce czy ukrytych wyjść z leveli w trakcie leveli?

 

Do mnie jutro przyjdzie gra. Jak w Twoich oczach Wonder wypada w porównaniu z Galaxy, World3D i Odyssey?

Odnośnik do komentarza

Nie wypada, Mariany 2d to zupełnie coś innego niż 3d, nie porównuje bo to zupełnie inne gry w gruncie rzeczy. Podobnie mam z metroidami 2d i 3d.

 

Od siebie mogę porównać Mario 3d jakie skończyłem:

1. Galaxy 2

2. Galaxy=Odyssey (zawsze chyba będę mieć dylemat co lepsze więc niech będą tu razem)

.

.

.

3. 3d world 

Odnośnik do komentarza

A ja porównam, jestem jakoś w połowie gry. Dla mnie najlepsze Mario od czasu Galaxy 2. Gejzer kreatywności, poziom trudności w sam raz, śliczna grafika. Nie mam się do czego przyczepić. Mnie osobiście Odyssey rozczarował poziomem trudności, częstym brakiem polotu w levelach i fillerami, tutaj jest powrót do tego co lubię w Mario, czyli lekkie wyzwanie i pomysł za pomysłem, zero zamuły, zero przeciągania.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Dahaka napisał:

A ja porównam, jestem jakoś w połowie gry. Dla mnie najlepsze Mario od czasu Galaxy 2. Gejzer kreatywności, poziom trudności w sam raz, śliczna grafika. Nie mam się do czego przyczepić. Mnie osobiście Odyssey rozczarował poziomem trudności, częstym brakiem polotu w levelach i fillerami, tutaj jest powrót do tego co lubię w Mario, czyli lekkie wyzwanie i pomysł za pomysłem, zero zamuły, zero przeciągania.

 

Odysseya mam zamiar niebawem też kupić i stąd pytanie co do poziomu trudności. Napisałeś, że jesteś rozczarowany, dlaczego? Zbyt łatwo, czy frustrująco?

Odnośnik do komentarza

Ja mogę porównać platformery 2d Nintendo jakie ukończyłem na switchu czyli:

 

Wonder, Mario Maker2, NSMU, Tropical Freeze, Kirby Dream Land, Yoshi Crafted World

 

To Wonder wygrywa ze wszystkimi. ciut za nim stawiam Maker2 bo o ile część "fabularna" odstaje od Wonder to community potrafiło wyczyniać cuda ale szukanie dobrych leveli czy światów (po patchu dało się robić praktycznie całe gry) wśród setek tysięcy było irytujące

 

 

Odnośnik do komentarza

Daffy

 

Wejścia do specjalnego świata istnieją w każdej z regularnych krain. Musisz odkryć je wszystkie. Najłatwiej jest sprawdzać na liście plansz. Poziom ukończony to taki, na którym widnieje zielony znaczek. Istnieją ukryte wyjścia i są zaj*biście przemyślane.

 

Troche szkoda Bowsera na końcu co?

 

u mnie już zaliczona stówka…

Ostatnie zadanie razem z smbw zagraliśmy uczciwie… gra oszukiwała, ja oszukiwalem (a także zaplułem ekran) i w końcu, po jakichś 2-3 godzinach, kiedy udało mi się odkryć pewien trik, zaliczyłem.

 

jeśli ktoś będzie się równie męczył to załączam w spoilerze lek na niewidzialne zło:

 

Spoiler

35963EAA-167F-48DA-9920-28505225BD1E.thumb.jpeg.f53404c2e2dac9751b51376b77b528ad.jpeg

 

 

Na szybko plusiki:

+ gierka ma flow, ciężko to opisać, ale platformówka musi mieć swój flow, zabawa musi odbywać się płynnie i bez przystanków

+ odznaki pozwalają wykreować swój własny styl podróżowania po etapach, jest na bogato

+ nowi wrogowie oraz sposób przedstawienia całej tej bandy, zachowania, animacje etc.

+ kto wie o co chodzi w mario maker musi pokochać serię plansz search party

+ poziom trudnośni na końcu, to poezja, o to chodzi w grach telewizyjnych i wideo

+ piosenki i rytm

 

Minusy tylko trzy ale dla mnie b. istotne:

- jeden zapis gry na profil

- konieczność zbierania purpurowych pieniędzy

- jedna z odznak rujnuje kluczowy moment w gierce

 

Dzisiaj wypróbuję tryb online.

Fajnie się grało polecam wszystkim fanom Mario, tyle o tym

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Dahaka napisał:

A ja porównam, jestem jakoś w połowie gry. Dla mnie najlepsze Mario od czasu Galaxy 2. Gejzer kreatywności, poziom trudności w sam raz, śliczna grafika. Nie mam się do czego przyczepić. Mnie osobiście Odyssey rozczarował poziomem trudności, częstym brakiem polotu w levelach i fillerami, tutaj jest powrót do tego co lubię w Mario, czyli lekkie wyzwanie i pomysł za pomysłem, zero zamuły, zero przeciągania.

A ja też porównam, bo dopiero co ukończyłem Odyssey, którego geniusza nie pojmuje, tutaj od razu czułem się jak w krainie czarów, wszystko takie dopieszczone i każdy level lepszy od poprzedniego. Platformówka chyba idealna. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Arikos napisał:

czyli że trudno? 


Moim zdaniem jest uczciwie.

Podstawka jest łatwa.

Świat specjalny to już wymagające plansze ale!

Nie ma rozległych poziomów. Krótka piłka. Dobra dynamika i od razu w dłoniach chęć powtarzania bo wszystko dzieje się błyskawicznie.

Stracilem 70+ żyć ale było zajebiście.

Na deser wlatuje ostatnia plansza… typowa ostatnia plansza w grach z Mario… niech wyp… :) Tyle powiem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Arikos napisał:

+ poziom trudnośni na końcu, to poezja, o to chodzi w grach telewizyjnych i wideo

 

@Ken Adams czyli że trudno? 

chwilę temu odkryłem ta bonus krainę i już pierwszy level w niej sprawił że chwilowo robię przerwę na post na forumku by odreagować xd

 

Wonder jest najbardziej kreatywną platformówką 2d w jaką w życiu grałem, zdecydowanie zajmuje miejsce w top5 najlepszych gier jakie ogralem na switchu i na koniec roku, tego kurwa yebanego 2023 przepełnionego totalnie wypasionymi cudownymi grami, będę miał jeszcze większy zgryz co uznać za moje goty

Odnośnik do komentarza

Ogólnie, dodam jeszcze że jeśli ktoś się obawia że gierka będzie trudna, to niech przestanie się obawiać. Nawet gdyby, w co wątpie, ale nawet gdyby, te specjalne światy okazały się zbyt dużym wyzwaniem, to sama podstawowa ścieżka fabularna daje tyle frajdy, rozwiązań, eksploracji, że grzechem nie spróbować.

Ja np. nigdy nie skończyłem do końca mario Odyssey albo mario 3D World bo to nie na moje nerwy, ale obie przeszedłem kilkukrotnie, bo tak trzeba

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Arikos napisał:

 

Odysseya mam zamiar niebawem też kupić i stąd pytanie co do poziomu trudności. Napisałeś, że jesteś rozczarowany, dlaczego? Zbyt łatwo, czy frustrująco?


Zbyt łatwo zdecydowanie. Post game ma nieco trudniejszych wyzwań, ale to jest może 20% całego post game'u, bo reszta to po prostu zapychacze jak z gierek ubi.

Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza

Zacząłem grać w Wonder ... zupełnie inny Mario. Jestem dopiero na początku, ale odnoszę wrażenie, że to "szalony" Mario, odbiegający od tego co było kiedyś.

 

Kupiłem switch lite i grając w tę grę odnoszę wrażenie, że postacie są trochę małe. Podobne zastrzeżenia mam co do wielkości czcionki. Jakieś wszystko wydaje się mi mikroskopijne. Już na 3ds xl grało się bardziej komfortowo. Coś muszę zmienić w ustawieniach, czy to taki urok konsoli?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Arikos napisał:

Zacząłem grać w Wonder ... zupełnie inny Mario. Jestem dopiero na początku, ale odnoszę wrażenie, że to "szalony" Mario, odbiegający od tego co było kiedyś.

 

Kupiłem switch lite i grając w tę grę odnoszę wrażenie, że postacie są trochę małe. Podobne zastrzeżenia mam co do wielkości czcionki. Jakieś wszystko wydaje się mi mikroskopijne. Już na 3ds xl grało się bardziej komfortowo. Coś muszę zmienić w ustawieniach, czy to taki urok konsoli?


Taki urok budżetowej wersji konsoli. Na OLEDziku jest wszystko ślicznie i elegancko.

  • Lubię! 1
  • This 2
Odnośnik do komentarza

Z moich obserwacji nie, ważniejsze są alternatywne wyjścia z leveli bo tylko dzięki nim odkryjesz bonusowe etapy i bonusowa krainę.

 

Jeśli pod L1 mimo zebrania wszystkich nasion, złotej flagi i trzech fioletowych 10coins dalej nie masz stempla na etapie to bankowo ma alternatywną drogę wewnątrz 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

No raczej jest to, czego się można spodziewać, tyle. Special World to tym razem technicznie nie postgame, tak. Zostaje jeden etap za zebranie wszystkiego (w tym special world), i 6 medali widocznych obok save'a do cyknięcia na 100%. Za zaliczenie tego superetapu jest ostatnia odznaka, kilka innych odznak jest do kupienia wcześniej po zobaczeniu zakończenia. 

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj ukończyłem na 100%. Całość zajęła mi 16h.

 

Spoiler

F9nupLXbkAA_Sxk.thumb.jpeg.3a47b09c4e0da763f4a9a7154eb52dac.jpeg

 

Bardzo lekkie i przyjemne było to maksowanie, a to za sprawą trybu online i duchów innych graczy, a także pozostawionych przez nich standees w miejscach wartych uwagi.

Jedynie ostatni sekretny trial napsuł mi trochę krwi, straciłem 53 życia xd próbując go przejść.

Levele co chwilę zaskakują efektem wonder seeda. Nie ma znużenia jak w tej gównianej serii NEW Super Mario.

Nie spodziewałem się, że tryb online będzie tak dobry. Naprawdę warto go włączyć od razu. Świetne wdrożenie multi z serii souls do mario.

Sound design jak dla mnie najlepszy w całej historii mario. Sam ost to głównie wariacje znanych i lubianych utworów.

Postacie mają zajebiste momentum niczym klasyczne soniki dlatego sterowanie nimi to przyjemność.

Zajebista gra. Grać chuje.

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Lekkie pewnie ze względu na online, bo bez podpowiedzi gra potrafi dac w kość a i czasami dłużej czegoś poszukać trzeba.

Ja wypadłem z wprawy, jeżeli chodzi o platformówki- na Floating High Jump 5* straciłem już z 40 żyć i nadal nie ukończyłem kursu.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...