Skocz do zawartości

Jak należy grać w gry (by nie wystawić się na śmieszność).


Kmiot

Rekomendowane odpowiedzi

@czeskimaster sam po latach grania na konsoli, jak gram na na lapku to podpinam pada. Ale to dlatego że jest mi wygodniej. Na konsoli z tym celowaniem nie mam problemu, choć wiadomo że trzeba ustawić czułość, bo z tym jest różnie.

Od czasów Titanfall2 oraz GTAO (czyli jeszcze PS4) zero grałem w multi, a wtedy mogłoby się okazać że mój skill jest żałosny. 

Odnośnik do komentarza
Teraz, KJL napisał:

 

A to nie są rimejki podzielone na pięć czy ileś części tej starej 7? 

No tak średnio bym powiedział xD. To jest dosyć skomplikowane. 

 

Można zacząć i pewnie większość tak gra Remake/Rebirth/ i ta ostatnia część, ale więcej wyciągniesz jak ograsz/poznasz, co było w grze z 1997, jak znasz grę Crisis Core, oglądałeś Advent Children itp.

 

Są zmiany i 

Spoiler

Równolegle wymiary

 

Odnośnik do komentarza

Nawet nie wiedziałem, myślałem, że to jest to samo co FF VII. Według mnie największa zmiana na minus to odejście od systemu turowego, dlatego nie gram w takie gry, w sensie jrpg, o Finalach wiem obecnie tyle, że jakieś wychodzą, ale wyglądają jak slashery. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, KJL napisał:

Nawet nie wiedziałem, myślałem, że to jest to samo co FF VII. Według mnie największa zmiana na minus to odejście od systemu turowego, dlatego nie gram w takie gry, w sensie jrpg, o Finalach wiem obecnie tyle, że jakieś wychodzą, ale wyglądają jak slashery. 

XVI, nowe siódemki to są systemy walki z aktywną pauzą, hybrydowe i mocno taktyczne. 

 

 

Spokojnie możesz zacząć od FFVII Remake, ale to tak naprawdę jest co najmniej sequel oryginalnego FFVII, do którego jest spinoff Crisis Core (całkiem ładnie odświeżony nie tak dawno na nowe sprzęty) xD. 

 

Screenshot_20240411_145924_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza

A ja jestem ciekaw jak ktos na świeżo zrobi FF7 Remake/Rebirth/trójkę, a po wszystkim dopiero oryginał z 1997, to jaki będzie odbiór.

 

Śwagra próbowałem namówić na trylogie, pograł godzine w Remake i odłożył, bo "niefajne". Ja przez pierwszą godzinę to patrzylem na modele Barreta i Clouda pod każdym kątem, jak zeskakiwali z pociągu w reaktorze i zostawiałem to z moimi wspomnieniami z siódemki OG:dog:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, _Red_ napisał:

A ja jestem ciekaw jak ktos na świeżo zrobi FF7 Remake/Rebirth/trójkę, a po wszystkim dopiero oryginał z 1997, to jaki będzie odbiór.

 

Wiesz co, mi sie wydaje, że jak ktoś nie grał na PSX-ie lub PC w gry i nie jest przyzwyczajony do takiej grafiki, to po prostu wyłączy po 5 minutach i powie, że jest za brzydkie i zbyt skomplikowane. To nie mówię tylko o FFVII, ale ogólnie mam wrażenie, że jest takie ogólne podejście. Chociaż jak mówi kolega Krychu, Finale nadal są rozbudowane i taktyczne i tego przeskoku by nie było, nie wiem, bo nie znam się na grach jrpg i w nie nie gram, oprócz dosłownie kilku wyjątków, w które kiedyś grałem. 

Edytowane przez KJL
Odnośnik do komentarza

Siódemka była super, dziewiatka też ale za to od fajnala ósemki odbiłem się trzy razy bo tyle razy próbowałem. Nie pasowało mi granie metroseksualnym ciotaskiem w przydługawej nogawce, ogólnie setting z postaciami w długich powłóczystych strojach nie pasował mi ani trochę. Tak postrzegałem to wtedy  te naście lat temu. Obecnie pewnie bym grał bez problemów bo jednak akceptację na indywidua i różnorodności mam większą. Jedyne co mi się wtedy podobało w grze to mapa świata w trakcie poruszania się między lokacjami. Nie podszedł mi tej FinalVIII chyba jako jedyny z ogrywanych na PSX. Pozostałe wraz z Tactics to było na tamte czasy mistrzostwo świata.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak byś grał w remaster ze wszystkimi wspomagaczami to pewnie by Ci podszedł a bez tego FF VIII to jest najgorszy crap pod względem systemu rozwoju postaci a co za tym idzie walki, tylu źle przemyślanych decyzji nie spotkałem w żadnej innej grze. A ta 10tka od Stara w PSX Extreme to największy scam w historii pisma (Shadow of Mordor to przy tym rozsądna recenzja).

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ósemeczka? Proste ziomeczku, biorę ten Junction z miejsca - nie ma to jak popsuć grę dobrym podłączeniem magii, a jeszcze do tego levelowanie postaci z GFami dającymi +1 do statów przy każdym levelu :banderas: Nic nie ma podejścia, power trip przez całą grę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...