Skocz do zawartości

Jak należy grać w gry (by nie wystawić się na śmieszność).


Kmiot

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to kompletnie inaczej widzę - gry nie będące sztosami w skali forumkowej powinny być piętnowane, a użytkownicy, którzy je posiadają powinni być intensywnie zachęcani przez userów znanych z najlepszego gustu do jak najszybszej ich sprzedaży z drugiej ręki. Jak nie będą chcieli się takiego tytułu pozbywać no to perm. Dzięki temu te leniwe c0rwy developerzy zastanowiliby się dwa razy zanim wypuszczą paździerz :)

 

Natomiast jeśli gra jest Perłą Generacji, Absolutnym Mesjaszem aka GOAT i ktoś z forumka jawnie sprzedaje ją na PT od razu po weekendzie zamiast poczekać ze dwa lata co by taki dev został jak najlepiej nagrodzony, no to yebać go w buzie i perm bez gadania.

Odnośnik do komentarza

Osiągnięcie CALAKA albo PLATYNY to znak, że Gracz jest oddany sprawie, traktuje swoje hobby poważnie i wyciska z gry wszystkie soki, delektując się nią. Zazwyczaj oznacza to też, że nie jest graczykiem-wyścigowcem, który myśli wyłącznie o tym, by grę przejść jak najszybciej i sprzedać. To bardzo ważna cecha u Gracza z krwi i kości, zwykle ignorowana przez graczyków właśnie. Kończenie gier wyłącznie poprzez osiągniecie Platyny/Calaka powinno zostać wpisane w Zasady Grania w Gry.

Nie należy Platyniarzy/Calakowców piętnować.

To wzory do naśladowania, zasługujące na hołd.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Czyli co mamy na ten moment?

 

- granie tylko na hard (czasami normal)

- horrory tylko wieczorem/w nocy 

- tylko na TV klasy Oled 

- tylko olbrzymia kanapa z TV (oled ofc) 100 cali

- nie można przechodzić szybko gier

- trzeba zrobić platynę aby zacząć nową pozycję

- Automata min 3 ukończenia

- Wiedźmin tylko PL  i po przeczytaniu książek, tak jak AW2 grany tylko po AW, QB i Control, które ofc muszą być splatynowane. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, balon napisał:

Czyli co mamy na ten moment?

 

- granie tylko na hard (czasami normal)

- horrory tylko wieczorem/w nocy 

- tylko na TV klasy Oled 

- tylko olbrzymia kanapa z TV (oled ofc) 100 cali

- nie można przechodzić szybko gier

- trzeba zrobić platynę aby zacząć nową pozycję

- Automata min 3 ukończenia

- Wiedźmin tylko PL  i po przeczytaniu książek, tak jak AW2 grany tylko po AW, QB i Control, które ofc muszą być splatynowane. 

- nie można lubić gier, które nie są kanonem (np. Twin Snakes) 

Odnośnik do komentarza

Dorzucam jeszcze kwestię języka w grze. Wiadomo, że tylko po angielsku, ewentualnie po japońsku, bo jak konsole to Japonia. Włączenie języka polskiego robi z ciebie pizdę i nie możesz nazywać się tru graczem. Najlepiej jak interfejs też nie będzie po polsku, bo wiadomo, że różne lore można przeoczyć zgubione w tłumaczeniu. 

Odnośnik do komentarza

mówicie o ludziach, którzy jednak coś tam próbują grać a co powiecie o tych, którzy modnie narzekają, że...
,,gierki to już nie to samo co kiedyś jak się wracało ze szkoły i grało w Most Wanted i San Andreas :frog:''

a mój kuzyn pod butem baby? Nie mogę grać bo Agniesia ma na rano do pracy a ona ma lekki sen i będzie się wkurzać :niki:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Agniesia to moje nemezis, czego byśmy nie wymyślili to zjawia się Agniesia i wszystko jak krew w piach. Z Agniesią to kieliszka nie wypijesz, w góry nie pójdziesz, w gierki nie pograsz. Agniesia to zło a ja nie wiem jakim żywiołem można ją pokonać. :kratoswoke:

Edytowane przez Krzysztof93
Odnośnik do komentarza

Czyli że co, jak latam w World Tour w SF6 w wymaksowanym stroju Blanki, w FarCry6 z ciuchami do szybkiego biegania że nic mnie nie może dopaść albo na legendarnym poziomie w Skyrim ze zbroją z exploitem restoration loopa to znaczy że gram jak lamus? A wyjebongo w to, wydaje mi się że każdy gra jak chce, według własnych ustawień. Jak się jest nieogarem w granie na hardzie w niektóre gierki to nie ma się co na siłę męczyć, bo każdy gra dla siebie, dla własnej przyjemności a nie by innym udowadniać jakąś wyimaginowaną wartość. Jak zechcę sobie pograć w coś trudnego to odpalę Ark Survival Evolved na Ragnaroku albo Everybody's Golf na jakiejś trudnej mapie typu Akigase Keikoku :teehee:

Jedyne czego każdy się powinien trzymać każdy gracz to nie cheatować w oficjalnych rozgrywkach ani nie skamleć o kasę w gierkach online i nie oszukiwać w trakcie handlu. Cała reszta jest umowna, jak ktoś sobie wyznacza jakieś milestony, standardy to robi to tylko dla siebie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 5.11.2023 o 17:26, Bzduras napisał:

A czym są gry, jeśli nie rozrywką i zabawką? Co powinien napisać taki 40-letni zagrajmer, "wyśmienicie kontempluję owy tytuł"? 

 

Nie powinien wcale tego robic. Gry sa dla dzieci. Jak ma sie 40 lat to sie wraca z roboty, je obiad, oglada dziennik i idzie spac. Bo jutro do roboty. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...