May 27May 27 Popular Post Czerwcowy numer dostępny od 3 czerwca (środa)Prenumerata pocztowa wysyłka 1 czerwca (poniedziałek)Patronite i prenumeraty InPost wysyłka 2 czerwca (wtorek)Cena magazynu - 24,99 zł (116 stron) Roger: Tegoroczna majówka w grach wideo upłynęła zaskakująco spokojnie. Nawet jeśli pogoda nie zawsze dopisywała, to trudno było oprzeć się wrażeniu, że branża złapała głęboki oddech. Mimo że na horyzoncie majaczą kolejne zapowiedzi, które zobaczymy podczas Summer Game Fest, to prawdziwa lawina dopiero nadciąga. Od sierpnia aż do końca roku rynek zaleją głośne premiery, a ich zwieńczeniem ma być długo wyczekiwany debiut GTAVI – o ile oczywiście znów nie przesunie się na później, bo różne rzeczy na mieście mówią. Tematem numeru tym razem zostaje ikona popkultury, która od dekad nie traci klasy. James Bond to postać, której nie trzeba przedstawiać, ale warto przyjrzeć się jej na nowo. Bo choć widzieliśmy go już w najróżniejszych odsłonach – od eleganckiego dżentelmena po luzaka w hawajskiej koszuli – jedno pozostaje niezmienne: styl. Wszystko to z okazji recenzji gry 007 First Light, która stawia przed sobą ambitne zadanie pokazania Bonda jako nieopierzonego młodziaka. Czy się udało? W dziale Hardkor spacerujemy ulicami Gotham City, próbując zrozumieć, jak narodziło się jedno z najbardziej zepsutych miast popkultury. Gotham to bowiem nie tylko Batman i jego galeria przeciwników – to też historia miejsca, które zawsze było skazane na moralny rozkład. Pretekstem jest premiera LEGO Batman: Dziedzictwo Mrocznego Rycerza, ale temat sięga znacznie głębiej. Patrzymy też w niebo – i jeszcze dalej. Nowy wyścig na Księżyc nabiera tempa, a jego stawką jest coś więcej niż prestiż. W tym kontekście przyglądamy się dwóm produkcjom: Aphelionowi oraz Directive 8020. Mimo że opowiadają różne historie, łączy je jedno – ambicja sięgania tam, gdzie człowiek zawsze chciał dotrzeć.Nie zabrakło również tematów bardziej… przyziemnych. A właściwie czworonożnych. Bo kto z nas, widząc w grze bezpańskiego psa, nie próbował go pogłaskać? Analizujemy, skąd bierze się ta potrzeba i dlaczego brak takiej interakcji potrafi zepsuć odbiór nawet najlepszej produkcji. Na warsztat bierzemy też Crimson Desert – tytuł, który od lat balansował między obietnicą hitu a widmem rozczarowania. Czy to faktycznie ambitne RPG, czy tylko fatamorgana? Zdania w redakcji są podzielone, co zresztą wyrażamy bardzo dosadnie w Zgrentgenie. Zastanawiamy się również nad tym, dlaczego zawsze ciągnęło nas do band, drużyn i fikcyjnych ekip, które kształtowały nasze dzieciństwo. Od Żółwi Ninja po Drużynę A – te historie były czymś więcej niż rozrywką. Budowały naszą tożsamość i sposób patrzenia na świat. Łobuz kocha bardziej? Sprawdzamy. Nie zabrakło też analizy mniej oczywistej strony branży. W tekście „Echo w kodzie” przyglądamy się muzycznym inspiracjom – i zapożyczeniom – w grach wideo. Bo granica między hołdem a plagiatem bywa zaskakująco cienka.W dziale Retro tymczasem wracamy do tematu ekranizacji Street Fightera, zastanawiając się, czy tym razem coś może pójść dobrze. Przypominamy też Lost Odyssey – grę, która mimo upływu lat pozostaje doświadczeniem niezwykle osobistym i ponadczasowym. Oprócz tego czekają na Was playtesty takich tytułów jak The Sinking City 2 czy Heroes of Might and Magic: Olden Era, relacja ze spotkania z twórcami filmu „Mortal Kombat II” (w tym rozmowy z aktorami i Edem Boonem), a także niemal 30 recenzji – od Forza Horizon 6, przez Mixtape, aż po Yoshi and the Mysterious Book i Zero Parades.No i jest jeszcze nowy dział, ale o tym najlepiej się przekonać samemu, kartkując kolejne strony. Miłej lektury. zamów numer w sklepie PSX Extremezamów numer na AllegroTEMAT NUMERUJames Bond – życie wieczne jak diamentyHARDKOREcho w kodzie, czyli gdzie kończy się inspiracja, a zaczyna kradzież?Łobuz kocha bardziejGłaskanie zero-jedynkowego psaGotham City – siedlisko nieprawościWyścig na Księżyc 2.0Zgrentgen – Crimson Desert„Mortal Kombat”, na którego czekaliśmy?RETRORetrocenzja – Wiedźmin„Street Fighter” – do trzech razy sztuka?Lost Odyssey – gra wiecznie żywaFELIETONYSuper Pisario [Michał Pisarski]Wynurzenia Cymbała [HIV]Fabularna tawerna [Zax]Savepoint [Michał Walkiewicz]Dwóch zgryźliwych tetryków [Mielu / Norby]Story Mode [Adamus]Od gracza dla graczy [Mazzi]Okiem maniaka [Roger]STAŁE RUBRYKIPrenumerata Co nowego Ohayo NipponDobre, bo polskieHyde ParkHeadshotReplayMyszaq lubiRegion FilmowyComix ZoneBardzo Ambitny Kącik AnimeGraczpospolitaGłos LuduPatroniteListyGRY / CO NOWEGOHela: of Mice & MagicRoad KingsThe Expanse: Osiris RebornGRY / PLAYTESTHeroes of Might and Magic: Olden EraThe Sinking City 2GRY / RECENZJE007 First LightAphelionAtomic OwlConstanceDirective 8020Forza Horizon 6Guilty Gear -Strive- 2.0 HollowbodyinKONBINI: One Store. Many Stories Invincible VSKIBORGKilnLEGO Batman: Dziedzictwo Mrocznego RycerzaMina the HollowerMixtapeMotoGP 26MotorsliceMuminek: Ciepło zimyOutboundPsyvariar 3RoadOutR-Type Dimensions IIITales of Arise: Beyond the Dawn EditionThe Caribou Trail Vampire Crawlers: The Turbo Wildcard from Vampire SurvivorsWarhammer 40,000: Mechanicus IIWILL: Follow the LightYoshi and the Mysterious BookZero Parades W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą prenumerat, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na sklep@psxextreme.pl lub posty w tym temacie.Informacje o najnowszym PE znajdziecie także na: Facebooku, Instagramie i X/Twitterze.
May 27May 27 Okładka nic specjalnego akurat, ale zawartość smakowita jak zawsze. Spałaszuje się cały numer na długim weekendzie.
May 27May 27 Zamiast czerwonych akcentów dać ten złoty kolor z napisu „007” i mamy naprawdę udany cover
May 28May 28 Art na okładce najsłabszy odkąd pamietam. Strasznie generyczny kadr, oświetlenie postaci do kitu. No marnie to wygląda. Aczkolwiek lektura zapowiada sie ciekawie, jak zawsze.
May 28May 28 Tym razem okładka średnia, szkoda że zatrudnili jakiegoś randoma. Zawartość widzę jak zwykle na bogato. Bardzo jestem ciekaw tekstów o Bondzie, recki Mixtape, wynurzeń Cymbała i Zgrentgena. Fajnie że Hiv pisze feletony.
May 28May 28 2 godziny temu, aux napisał(a):Fajnie że Hiv pisze feletony.Na to czekaliśmy. I jeszcze ściera niech w końcu ten hyde park napisze. Bo myśle ze można porównać nasze przywiązanie do starych zgredów vs dzisiejsze dzieciaki do jutuberow. No i tak sobie „subowalismy” w 1999 PE, poznaliśmy tych śmiesznych zgredów i nagle ci starzy nie piszą, albo wychodzą na (pipipi) jak Gamera czy Shiva. To jest szok porównywalny jakby Blowek czy inny znany gówniarz usunął kanał o Minecraft! :/PS okładka szajs bo na niej stoi zwykły chłop, który nie wyglada jak postać z gry. Nie pasuje do gazetki o grach.
May 28May 28 Też lubiłem starą ekipę, ale szczerze mówiąc nie czuję jakiejś wielkiej potrzeby, żeby dostawać od nich jakieś apdejty. Zwłaszcza, że większość z nich już dawno porzuciła giereczki dla dzieci i ruszyła dalej ze swoim życiem.Czasem lepiej zostawić przeszłość we wspomnieniach. Bo potem wychodzi, jak z Shivą ;d
May 28May 28 17 godzin temu, Mejm napisał(a):Bardzo nijaki art na okladce tego numeru.Przynajmniej nie dało sie tego zjebac. Ale i tak wersja myszy lepsza.
May 28May 28 Widać zielone tło pod oceną, więc na pewno będzie więcej. Chyba że chodzi o tą w niebieskim.
May 29May 29 Mam nadzieję że Mixtape będzie porządne zjechane a nie kupiona recenzja jak na IGN, Gamespot i u popularnych youtuberów jak np.. Shill up (ten to w ogóle się skompromitował piernicząc o nostalgii gdy sam jest Australijczykiem).
May 29May 29 Chciałem jakoś skomentować powyższy post, nie obniżając poziomu swojego i forum i powiem tak: idę o zakład, że Mixtape będzie bohaterem jakiegoś felietonu w tym, albo w kolejnym numerze, bo takiej burzy to chyba dawno nie było.
May 29May 29 3 godziny temu, bastek66 napisał(a):Mam nadzieję że Mixtape będzie porządne zjechane a nie kupiona recenzja jak na IGN, Gamespot i u popularnych youtuberów jak np.. Shill up (ten to w ogóle się skompromitował piernicząc o nostalgii gdy sam jest Australijczykiem).W sensie masz nadzieję, że to jednak bardzo zła gra?
May 30May 30 7 godzin temu, tannerpl napisał(a):W sensie masz nadzieję, że to jednak bardzo zła gra?Skoro można ją przejść na youtubie to nawet nie jest gra.
May 30May 30 Jak Wiedźmin 1 dostanie więcej niż 6/10 to znaczy że recka kupiona xdO, chopie. Kupiłem sobie za to Ferrari. Edited May 30May 30 by Nemesis
May 30May 30 11 minut temu, Nemesis napisał(a):O, chopie. Kupiłem sobie za to Ferrari.Można było się tego spodziewać po fanie Rascala
May 30May 30 Nie czytam forum poza tematami o kolejnych nrach, ale tu też zesranko o Mixtape? Rozumiem, że ekipa krytykantów uaktywnia się za każdym razem, kiedy premierę ma gra z niższą interaktywnością niż odgórnie ustalona przez międzynarodową radę ds gamingu norma dla „prawdziwej gry”? Edited May 30May 30 by twilitekid
May 30May 30 2 godziny temu, twilitekid napisał(a):Nie czytam forum poza tematami o kolejnych nrach, ale tu też zesranko o Mixtape? Rozumiem, że ekipa krytykantów uaktywnia się za każdym razem, kiedy premierę ma gra z niższą interaktywnością niż odgórnie ustalona przez międzynarodową radę ds gamingu norma dla „prawdziwej gry”?Tak, zerknij w temat o grze w Multiplatformach.
Sunday at 01:32 PM5 days Author Nowy numer wjechał i jutro wyjeżdża prenumeraty InPostprenumeraty pocztowewydanie Patronite z Extreme PlusPDF myślę, że nawet jutro, tylko późnym wieczorem (po 22.00). Dzięki jak zawsze za Wasze wsparcie :)
Sunday at 03:12 PM5 days Okładka słaba. Czekam jednak na artykuł o lost odyssey bo to jeden z moich ulubionych jrpgów poza serią final fantasy.
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.