Skocz do zawartości

SONY PSP - temat ogólny


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Używa ktoś nakładki na analoga, albo jakiegoś zamiennika? Pełno ich jest w internecie, ale może ktoś ma i poleci coś dobrego, wygodnego. Gorzej niż na oryginalnym analogowym zdzieraczu skóry i tak nie bedzie mi sie gralo :mellow:

 

 

chodzi o cos takiego http://www.play-asia.com/paOS-13-71-bh-49-en-70-31pi.html

Edytowane przez scuff
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jest w stanie ktoś polecić jakiegoś dobrego, będącego w sprzedaży "gripa" do PSP? Dokładnie do wersji 2000 (Slim).

 

Konsolka kilka lat już ma, w związku z czym klapki od baterii i umd nie są w pełni sztywne i czasami czuć, że delikatnie się przesuwają podczas trzymania. Co więcej, ta od UMD nie zawsze kontaktuje i muszę kilkukrotnie ją domykać, aby poprawnie załapała i nie przerywała wczytywania danych z płyty przy byle ruchu. W końcu, gram głównie w domu, ale po jakimś czasie kciuk mi cierpnie, co nie jest szczególnie wygodne. Tym samym wpadłem na pomysł zainwestowania w jakąś osłonkę lub gripa do PSP, co bym nie musiał się martwić, że byle ruch palcami spowoduje poruszenie się którejś klapki, a sam bym miał przy tym większą wygodę w graniu. Istnieje coś takiego, w miarę wygodnego i nie uszkadzającego fizycznie w żadnym stopniu konsolki? Czytałem, że te poliwęglanowe osłonki PSP mają zwyczaj rysować ekran (nic dziwnego, minimalnie to się one ruszać będą zawsze), ale akurat mnie zależy na czymś co ochroni głównie tylną część konsoli, a mnie pozwoli na lepsze chwycenie dziadostwa. Po prostu aby ewentualne zatrzaski gripa/osłonki nie rozwaliły plastiku konsoli.

 

Wiem, że pełno tego na Allegro, nawet z dodatkowymi bateriami, ale mnie zależy na jakiejś konkretnej opinii bądź komentarzu odnośnie faktycznego zastosowania i ergonomii takich akcesoriów, nie tym co napisze sobie sprzedawca. Będę wdzięczny za sugestie.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Używa ktoś nakładki na analoga, albo jakiegoś zamiennika? Pełno ich jest w internecie, ale może ktoś ma i poleci coś dobrego, wygodnego. Gorzej niż na oryginalnym analogowym zdzieraczu skóry i tak nie bedzie mi sie gralo :mellow:

 

 

chodzi o cos takiego http://www.play-asia.com/paOS-13-71-bh-49-en-70-31pi.html

 

 

dobra, sam sobie odpowiem. mam nakladke na analogu juz jakis czas i nie wybrazam sobie grania bez.

+100% do wygody

+102% do precyzji

nie meczy kciuka, nie zdziera skorki po kilku godzinach, mozna w koncu wygodnie oprzec kciuk... polecam!

 

 

btw. to sa nakladki a nie zamienniki czy naklejki, nieco wieksze od standardowego analoga. Mocno trzymają, nie ma mowy o puszczeniu w trakcie gry =] Wlaczylem pierwszy raz monster huntera z nakladka i prawie sie spuscilem z wygody.

 

 

 

@up co do tego gripa, to miałem kilka lat temu do fata, taki z baterią. Strasznie mi ciążył, jak podpialem kabelek do psp to nie mozna go bylo wygodnie zlapac bo wtyczka przeszkadzala.

 

Teraz mam zwykly plastikowy noname ze sklepu do psp 3k i musze przyznac, ze przy dluzszym graniu jest wygodniej. Przede wszystkim latwiej uzywac L i R korzystajac z analoga w tym samym czasie.

Nie zauwazylem zeby cos zlego sie dzialo z obudowa przy zakladaniu/zdejmowaniu gripa, psp z niego nie wypada przy rzucaniu przez caly pokoj na lozko :potter:

Edytowane przez scuff
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

PSP jest z nami już tyle lat i z okazji zbliżającej się premiery Vity postanowiłem sobie zrobić TOP 50 gier na PSP. Jest to takie luźne typowanie bo ciężko perfekcyjnie wybrać 50 gier. Z wieloma pozycjami możecie się nie zgodzić ale każdy ma swoje zdanie :) Podczas robienia tego filmiku utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że jednak jest w co grać na naszej konsolce. Pozdrawiam!

 

http://www.youtube.com/watch?v=Mm_FBJxaiIw

Edytowane przez EvilGucio
Odnośnik do komentarza

Dobra, mam takie pytanko.

 

Otóż mam sobie PSP, ale nie ma na nim żadnych fajnych gier. Poza Jeanne D'Arc. Jako wielki fan gatunku tRPG łyknę wszystko, nawet po raz setny to samo, jak w przypadku produkcji Level-5.

 

Możecie mi coś polecić z PSP jeszcze? Wiem, że są jakieś rzeczy, ale niżej oceniane. Jeśli remake'i, to dajcie znać, czy jest w nich cokolwiek nowego, wartego pogrania osobn, bo że wyszły FFT, Tactics Ogre itp., to wiem.

Odnośnik do komentarza

Polecam wspomniane FFT. Lista zmian jest długa (zakładam że znasz angielski ;) )

 

  • A new translation, which includes a few additions to help it link to other games in the Ivalice Alliance, such as using the term Auracite to refer to the Zodiac Stones. The spelling and pronunciation of many names have been changed and, while they sound more correct in English, the pronunciation no longer matches the names' katakana.
  • Several job classes and many skills were renamed, and some skills had their JP costs tweaked; for instance, while the original "Hamedo" cost 1,200 JP, "First Strike" costs 1,300, and Cloud's Limit Cherry Blossom cost 1,200 JP in the original version, they now each cost 2,500 JP. Another note is that the JP glitch in the original PS1 version no longer works.
  • A notable change in the translation quality is the changing of the spelling of six Lucavi's names and titles to match their counterparts in the Ivalice Alliance games and to match the actual spelling of the real world mythological references.
    • "Altima, the Bloody Angel" is now "Ultima, the High Seraph" but still called "Angel of Blood" at times.
    • "Hashmalum the Regulator" is now "Hashmal, Bringer of Order,"
    • "Queklain the Impure King" is now "Cúchulainn the Impure".
    • "Velius the Warlock" is now "Belias the Gigas".
    • "Adramelk the Ghost of Fury" is now "Adrammelech the Wroth".
    • While his name does not change, Zalera's original title of "Angel of Death" is now "the Death Seraph"

    [*]Two new generic jobs: Onion Knight and Dark Knight.

    [*]Cel-shaded cutscenes instead of using the in-game engine. These cut-scenes did not contain voice acting in the Japanese version, but voice acting was added to the English translation.

    [*]Remastered soundtrack.

    [*]16:9 display.

    [*]Final Fantasy XII's Balthier and Final Fantasy Tactics A2: Grimoire of the Rift's Luso as playable characters.

    [*]Wireless Multiplayer

    [*]Additional battles and events.

    [*]More space for characters in the party roster. Whilst the player could only have 16 characters at one time in the original, it is now expanded to 24.

    [*]Not a major change, but the spelling of "Magic" is now "Magick" to match the more recent Ivalice games (even "Gariland Magic City" is now "Magick City of Gariland").

    [*]One noticeable change is when skills and monster attacks are performed the game slows down to to 15 frames per second (at full speed the game runs at 30 frames per second) and the lack of the software that optimizes the sound effects giving some of the sound effects different from the PSone version.

 

 

Na PSN bodajże za 36zł jest do kupienia więc jak nie masz w co grać to naprawde polecam.

Odnośnik do komentarza

Na PSN bodajże za 36zł jest do kupienia więc jak nie masz w co grać to naprawde polecam.

 

No podejrzewam że tak to będzie wyglądać na razie: Jeanne i remake'i FFT oraz Disgaei. Pograłem trochę ostatnio w Jeanne i gra jest jedną wielką kalką wszystkiego, co lepiej zrobiono już dziesiątki razy, ale... gram. Uwielbiam te taktyczne RPG-i, no non stop mogę w nie grać, i nabrałem ochoty na powtórzenie sobie wspomnianych staroci.

 

Mimo wszystko nadal ciekawią mnie gry ekskluzywne PSP, bo zastanawiam się, czy nie przegapiłem jakiejś perełki. Na liście do obczajenia kiedyś mam Tales of Heroes, Ys czy Gurumin.

Odnośnik do komentarza

W Valkyria Chronicles grałeś? Jedynka na PS3 bardzo mi się podobała, dwójka też jest podobno niezła, mimo tego, że z kontynuacji zrobili chyba dość typowe "dzieciaki bawią się na wojnie"...

 

No oczywiście, jeśli nie przeszkadza Ci, że to połączenie tRPG ze strzelanką (jak w RE4 - osobno poruszanie się, osobno celowanie)...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Po jaka cholerę Sony postanowiło wywalić opcje kopiowania zainstalowanych gier z PS One do PSP?? Zawsze ściągałem sobie na dysk PS3, instalowałem i potem kopiowałem na PSP. Teraz moge sobie wywalic to co grzecznie po instalce czekało na miejsce na karcie w PSP :( Żeby chociaż zostawili opcję instalki gier na PSP ale nie, po co... jeszcze by gracze nie mieli na co narzekać....

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...