Skocz do zawartości

Resident Evil 4


konsola

Rekomendowane odpowiedzi

to jeszcze sporo gry przede mną, świetnie. Spoko chłopaki z tymi spoilerami, mimo wszystko grałem za dzieciaka i co nieco pamiętam, poza tym aż tak mi nie zależy żeby wszystkiego nie wiedzieć, więc luz :lapka:

 

na razie mój ulubiony gameplayowo moment to chyba walka z dwoma garradorami, aj, niesamowite to było. A to sterowanie jest kur.wa wspaniałe i stanowi ogromną część zaje.bistości tej gry, zakochałem się w nim.

 

teraz oczekuję większej ilości bossów bo w końcu z tymi niemilcami trzeba się rozprawić

 

aha, je.błem ze śmiechu jak zobaczyłem

 

 

w jednej lokacji w zamku czerwonego kultystę z tym osłanianym, stacjonarnym karabinem maszynowym i trzeba było latać dookoła żeby go zabić, a on nas cały czas ostrzeliwał xD

 

 

śmieszne to było w kontekście Evil Within i narzekań na

 

 

zombie z takim samym karabinem w 12 rozdziale, że niby cały klimat popsuło xd

 

 

ogólnie teraz jeszcze więcej podobieństw i nawiązań do RE4 widzę w TEW i bardziej doceniam Mikamiego


PS Verdugo zabiłem jak lamus rocket launcherem wcześniej znalezionym w zamku :(

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Generalnie ludzie rzucali mięsem w stronę RE4 właśnie za te elementy i ogólnie większą dozę akcji. Niektórzy już chyba zapomnieli jak część fanbase gnoiła tą odsłonę przeokrutnie.

Tak naprawdę w swoim czasie RE4 hejtowali ci pseudo-yutuber, którzy nie kupili jej na premierę i czekali do wersji PC albo PS2. Każdy pokochał tą grę.

 

Ja grałem premierowo na GaCku i wierzcie mi, że przez bite 3 miesiące nie zmieniałem płytki w konsolce.

Odnośnik do komentarza

No ja też kojarzę, że jakiś podział był. Było bardzo dużo absolutnie zachwyconych, ale byli też marudzący. Tak duży zwrot w kierunku rozwoju serii raczej nie może przypasować absolutnie wszystkim. Tylko dawno to było i inne czasy dla mnie, więc pamięć może płatać figle.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Do RE4 przyczepiali się Ci, którzy woleli stagnację i koncept giereczki jak w trzech poprzednich częściach - statyczne tła, zombie i puzzle (akurat tych ostatnich szkoda)

 

Nie. Narzekaliśmy my, którzy chcieliśmy survival horror, a nie grę akcji. I jako takie RE 4 było i jest wybitne, ale to nie jest RE w gatunku i duchu.

Odnośnik do komentarza

 

Do RE4 przyczepiali się Ci, którzy woleli stagnację i koncept giereczki jak w trzech poprzednich częściach - statyczne tła, zombie i puzzle (akurat tych ostatnich szkoda)

 

Nie. Narzekaliśmy my, którzy chcieliśmy survival horror, a nie grę akcji. I jako takie RE 4 było i jest wybitne, ale to nie jest RE w gatunku i duchu.

 

Na początku też marudziłem, ale później mi przeszło. W zasadzie "odbraziłem" się na Capcom dopiero po przejściu REmake.

Odnośnik do komentarza

aha, je.błem ze śmiechu jak zobaczyłem

 

 

w jednej lokacji w zamku czerwonego kultystę z tym osłanianym, stacjonarnym karabinem maszynowym i trzeba było latać dookoła żeby go zabić, a on nas cały czas ostrzeliwał xD

 

 

 

Da się go zdjąć zanim dobiegnie do tej lokacji.

 

Darmowego broken butterfly zgarnąłeś?

 

 

 

Warto zaliczać strzelnice, za komplet figurek dostajesz odpowiednio 15 000, 25 000, 35 000 i 50 000 peso.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Zależy trochę co lubisz, na ile cię obchodzi HD/celowanko/60 klatek. Powiedzmy, że współczesne wersje na PS4/PC wypadają bardzo prawilnie i nie zabierają specjalnie uroków oryginalnej gry. Celowanko na Wii wiadomo, super, trochę inna gra niż oryginał, no gra była pisana z myślą o sterowaniu gdzie celowanie jest trochę wymagające (zaznaczmy że RE4 trzeba przejść całe na normalu, żeby w ogóle odblokować hard), ale można powiedzieć, że gra się przyjemniej, no i przynajmniej ma 16:9. A wersja GaCkowa to jednak oryginał, i w pewnym sensie wygląda najlepiej, choć wspomnianych udogodnień nie ma - jednak ogranie jej na pewno też powinno być wspaniałe, jeśli ktoś ma sprzęt pod ręką.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jakieś protipy przed Pro? Zwracać na coś uwagę? Może jakiś inny zestaw broni? Normala kończyłem z UMP, Redem 9 (nie używałem chyba od połowy zamku), Riot Gunem, magnumem i snajperką.

 

I czy skończyć teraz misję Ady? Przydaje się ten kostium dla Ashley?

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...