Skocz do zawartości

Kierownice


Rekomendowane odpowiedzi

Ale żeby zrobić jakiś byle jaki ale jednak solidny stolik pod kierownice wystarczy śrubokręt, wkręty, cztery solidne drewniane nogi i blat. Możesz to za grosze kupić w Leroy Merlin. No i jeszcze miarka do zmierzenia wysokości na której skręcisz sobie blat. 

 

Chodzi mi o skręcenie czegoś takiego

0255333_PE399451_S5.JPG

 

Prosta konstrukcja wystarczy zmierzyć na jakiej wysokości będziesz miał blat z przykręconą kierownicą, uciąć nogi, przykręcić wkrętami i Gotowe. 

Odnośnik do komentarza

Faktycznie w Leroy kupując taki drewniany element można go pociąć na równe kawałki, a śrubokręt gwiazdka wystarczy żeby wkręcić śruby. No ale jak nie masz czasu i ochoty to pozostaje poszukać jakiegoś stołu w domu/mieszkaniu który by się nadawał. 

 

To jest chyba najtańsza alternatywa dla tego co ja sam zrobiłem. 

 

 

 

 

Te rurki i kolanka i trójniki oraz klej montażowy można kupić w Leroy Merlin. Całość skleja się w ciągu minuty.

 5197381256_0876499a5b_b.jpg

 

 

Ewentualnie wejdź na OLX w swoim mieście i tam wyszukaj może ktoś za darmo chce oddać jakiś stolik to musiałbyś znaleźć pasujący.

 

Polecam też w google wpisać Racing Rig DIY i popatrzeć jakie ludzie konstruują trony pod swoje kierownice to żaden Play Seat za 1500 zł nie podskoczy. 

Edytowane przez u55r
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pojechałem na 18'tkę PSX Extreme do Wawy specjalnie po to żeby przetestować ten PlaySeat. I rzeczywiście mnie nie zachwycił. Nie jest wart swojej ceny. 

 

Z odrobiną chęci i własnej inwencji twórczej można zrobić sobie coś o wiele tańszego i lepiej przystosowanego do potrzeb. Albo nawet zwyczajnie skopiować jakiś RIG z internetu. 

Odnośnik do komentarza

RIG to oczywiście super opcja, ale nie każdy ma tyle miejsca w domu żeby taka konstrukcja stała na środku pokoju cały czas, a transportowanie się z tym raczej odpada. Ja zainwestowałem w WSP i jestem ukontentowany. Wiem, że mogłem pospawać stary rower, ale takowego nie posiadam. Poza tym nie mam żadnej spawarki itp. No i umiejętności w takim kierunku też by się przydały. Pewnie gdybym sam miał takie coś zmontować to trwałoby wieki i wyszło nie tak jak trzeba, o estetyce nie wspominając ;)

Edytowane przez Luqat
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Korzysta ktoś z GIMX (http://blog.gimx.fr/) do podłączenia starej kierownicy Logitecha do PS4? Znalazłem to wczoraj i wygląda na to, że nareszcie jest rozwiązanie dzięki któremu kierownice w pełni działają, łącznie z FFB, a nie tylko udają pada. Dla konsoli są widoczne jako G29 :D

 

Nie jest to zbyt user-friendly, bo trzeba samemu zmontować adapter USB i potrzebny jest komp ale i tak spróbuję jak niewielkim kosztem uda się "ożywić" moje G27 :)

 

Inna sprawa, że jeszcze raz pokazuje to, że Logitech/Sony to złamasy i tylko z powodu kasy nie dali wsparcia dla starych kierownic :angry:

 

Odnośnik do komentarza

Z całego serca życzę powodzenia podczas prac przy tym projekcie. Ja bawiłem się tylko CronusMAX'em Ale stwierdziłem że to nie tędy droga i postanowiłem kupić kierownicę Thrustmastera, która wówczas była oficjalną kierownicą. No i w międzyczasie gdy odkładałem kasę bo miałem też inne wydatki w tym samym okresie jak grom z jasnego nieba gruchnęła wiadomość o zaawansowanych testach kierownicy Logitecha G29. Więc już wówczas wiedziałem którą kierownicę kupić. 

20141023_115715.jpg

 

Z tego co wiem to dziś jest kilka ciekawych projektów umożliwiających korzystanie z G25 i G27 na PS4 i XboxOne, więc trzeba tylko poszukać najbardziej odpowiedniego dla siebie. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam !

 Będę miał zamiar jak zresztą większość fanów rajdów zakupić DIRT RALLY na PS4.

 Chciałbym kupić sobie kierownicę  ( mam na oku  Thrustmaster T150 )

 

Jestem trochę zielony w temacie kierownic dotychczasowo grałem tylko na padzie :/ i sporadycznie na kierownicy u kumpli.

Mam też pytanie do bardziej obytych w temacie;

 - czy ww. kierownica będzie działać z tą grą ( oczywiscie pisze ze do PS4 ale czy np będzie działać z grą DriveClub, Project Cars i przyszłościowo z Gran Turismo Sport ?  Bezsensowny byłoby zakup kiery która nie działała by z którąś z  gier .

A więc kierownica miała by działać z ww tytułami  a przedział cenowy do 900 zł max.

 

Będę wdzięczny za Jakiekolwiek sugestie :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

I jeszcze jedno: Jeśli bierzesz kierę Thrustmaster'a to koniecznie bierz ze sklepu który ma umowę hurtownią Veracomp która jest  oficjalnym dystrybutorem TM w Polsce. Na 100% jest nim X-KOM - kiedyś właśnie dzwoniłem do nich z takim pytaniem.

 

Piszesz że będziesz pierwszy raz dłużej grał na kierze i startujesz w chyba najtrudniejszej grze jak dotąd ;) Mając nówkę ze sklepu zawsze możesz bez problemu ją sprzedać

 

Jeśli chcesz kupić używkę to musiałaby być ona znacznie tańsza i mieć jeszcze gwarancję.

Edytowane przez Krizz
Odnośnik do komentarza

Mi się udało wyrwać nową G29 za 1200pln. Co prawda z tych "powystawowych", ale pojechałem osobiście. Dobrze trafiłem, nietknięta i 6 miesięcy gwarancji. Wczoraj pierwszy raz odpaliłem na niej Project Cars. To jest niesamowite ile oni dali ustawień do samego FF i ogólnie całej kiery. Można nawet ustawić oddziaływanie przeciążeń ciała kierowcy (we wszystkich kierunkach!), które mają wpływ na naszą kierownicę. Co do tej gry, to dużo zmian mamy w opcjach konfiguracji pojazdu. Zabawa z ustawieniami na kilka godzin.

Dlatego moim zdaniem, jak masz czas na zabawę z kółkiem i kochasz samochody, to może te kilka stówek warto dołożyć. Naczytałem się o T150, choć na żywo nie widziałem. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po fotach w HD jakościowo bardzo mi ona przypomina Logitech  DFP/GT na PS3, tak więc szału nie ma za tę cenę.

Odnośnik do komentarza

Kierownica dla osoby, która lubi się pościgać, ale nie jest jakimś maniakiem? Docelowo do Dirt Rally bo gierka bardzo przypadła mi do gustu. Dla laika będzie duża różnica pomiędzy kółkami za 500-700zl a tymi za 1500? Zastanawiam się czy iść w stronę takiego thrustmastera tx czy bardziej t100. Ewentualnie jakieś inne alternatywy, platforma PC

Odnośnik do komentarza

DFGT --> Thrustmaster T150 --> G29 

 

ja bym wybierał pomiędzy tymi, w zależności od głębokości portfela, albo ostatnią możliwością jest używany Logitech G27, myślę, że też bym przegrzebał allegro i olx w poszukiwaniu jakiejś fajnej sztuki

 

Za 700 zł to znajdzie nawet nie zajechanego G27 i to były najlepszy wybór pod względem jakości do ceny. 

 

Natomiast pod względem technologicznym jest to przestarzała kierownica, ale bardzo bardzo bardzo Trwała. 

 

Thrustmaster T150, nowocześniejsza kierownica, ale ma pewne minusy, brak sprzęgła i lewarka zmiany biegów, ale za to otwarta struktura która pozwala łączyć peryferia Thrustmastera. Więc z tą kierownicą jeśli uznasz że jednak przydało by się sprzęgło i lewarek zmiany biegów to można dokupić. 

 

Polecam stronę główną Thustmaster.com tam są możliwości złożenia sobie z odpowiednich komponentów kierownicy ale cena nie będzie niska. 

Odnośnik do komentarza

Kierownica dla osoby, która lubi się pościgać, ale nie jest jakimś maniakiem? Docelowo do Dirt Rally bo gierka bardzo przypadła mi do gustu. 

Jeżeli dopiero zaczynasz zabawę z kierownicami, to tak naprawdę na sam początek wystarczy DFGT, tym bardziej do Dirta. Gdy się poszpera to za i 320 zł lub mniej można coś wyrwać.

Jedynie co przemawia za G27 w stosunku do DFGT, to lepsze geje i wajcha do trybu H, ( baza natomiast to niemal identyczna jest ) oczywiście jak trafi się dobra sztuka G27, która cenowo nie będzie zabijać to jak najbardziej można polecić. 

T150 to dobra baza ale trzeba zainwestować w inne geje, te standardowe nadają się tylko do kosza. 

 

 

Dla laika będzie duża różnica pomiędzy kółkami za 500-700zl a tymi za 1500? Zastanawiam się czy iść w stronę takiego thrustmastera tx czy bardziej t100. Ewentualnie jakieś inne alternatywy, platforma PC

Różnica oczywiście w sprzęcie jest w przedziale od 500 do 1500, ale skoro dopiero zaczynasz, to raczej sensu nie widzę tyle wydawać ( chociaż zrobisz jak chcesz )

Większość początkowych simracerów zaczyna od niskiego pułapu, nabierają doświadczenia i obycia ze sprzętem, kiedy zaczyna Cię ograniczać sprzęt, to wtedy się zmienia na coś lepszego. 

Sam tak zaczynałem od niskiego pułapu, a skończyłem gdzie odwrotu już nie ma, wszystko zależy od tego czy się wciągniesz czy nie. 

Jak masz głownie grać w ścigałki gdzie sprzęgło i skrzynia typu H nie jest zbytnio potrzebna ,to takie DFGT na początek jest świetna, bo cenowo niszczy wszystko inne ;)

Natomiast jeśli się wciągniesz, to od razu mierz w jakieś T300 lub T500 Thrustmastera, od razu odczujesz jakie są różnice pomiędzy pasów Thusta a klekoczących zębatków Logitecha.

Jedynie w wypadku T300 to trzeba się liczyć też ze zmianą geji na lepsze ( te tak samo nadają się tylko do kosza ) i mieć szczęście że się nie rozklekota jak lubi mieć w zwyczaju. 

Mam nadzieję że przynajmniej trochę Ci zobrazowałem jak to wygląda, to hobby jest bardzo drogie i nie dla każdego ;).

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza

Kaper nie przesadzaj że te pedały nadają się tylko do kosza. Są znacznie lepsze od tych w dfgt.

 

Chodziło mi o to, że pedały w stosunku do fenomenalnych baz są po prostu zabawkowe, całkowicie nie pasujące do ogółu. W bazach takich jak Tx, czy T300 ( co jednak już trochę kosztują ) powinny być przynajmniej te podstawowe T3PA ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...