Skocz do zawartości

GTA IV


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki! :)
Niestety, to nie takie hop siup, zrobienie artworka zajmuje trochę czasu, więc nie wiem kiedy zrobię kolejnego. Ale jak chcesz, to mogę tego aktualnego ładnie przekonwertować do tej rozdzielczości, dorobić trochę tła to nie aż taki duży problem : )  
 

Edytowane przez łosion
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przechodziłem ostatnio DLC w pecetowej wersji GTA IV i jezu... dla mnie to nadal jest jedna z najlepszych gier generacji ale po ograniu piątki człowiek zdaje sobie sprawę jak zacofana jest już czwórka.

 

Sterowanie postacią jest ostro drewniane i mało płynne. Strzelanie nie jest w połowie nawet tak przyjemne jak w GTA V.

 

Grafika jest strasznie szaro-bura. Smutna, wyprana z kolorów.

 

Model jazdy to komedia. Nadal jest przyjemny ale jak sportowym wózkiem kołysze jak starym mercedesem klasy A to coś tu nie tak jest. SUVy to w ogóle się zachowują jak łodzie na wzburzonym morzu. Tragiczna podsterowność aut.

 

Policja to banda tłustych debili, poważnie, szkoda że w GTA IV nie ma snapmatica bo tym idiotom tylko fotki robić i album pełen beki można zapełnić. System gwiazdek też z dzisiejszej perspektywy jest durny - robię trzodę w APC, rozniosłem 30 radiowozów, wystarczy wyjechać z kółka i potem każdy ma mnie już w dup.ie.

 

AI w ogóle jest głupie i korzystanie z osłon nie jest tak potrzebne jak w GTA V. Piątka jest sporo trudniejsza jeśli chodzi o strzelaniny.

 

Misje również nie są tak ciekawe, a poboczne to sprowadzają się do kradzieży/strzelaniny.

 

Nie to żebym jechał po grze bo nie o to chodzi, dalej mnie rozwalała dialogami, postaciami i cutscenkami. Klimatem ogólnie też. Chodzi jednak o to że człowiek nie zdaje sobie sprawę z błędów gry póki nie wyjdzie sequel :)

 

ja tez ostatnio odpaliłem sobie IV pierwszy raz od premiery V i... byłem w szoku. W piątce dosłownie każdy element grafiki uległ poprawie przy dużo większym świecie. Mówię o kolorystyce jak i sprawach bardziej technicznych jak tekstury itd, V wygląda dużo lepiej, a na swoje czasy IV naprawdę robiła robotę. kolejną sprawą są elementy gameplayowe, uwielbiałem model jazdy z czwóreczki i na samym początku ten z nowej odsłony troszkę mi nie pasował, ale teraz po takim czasie spędzonym z piąteczką model jazdy z czwórki nie pasuje mi kompletnie, jest mozolny i męczący w porównaniu do nowej części. Sterowanie postacią to też level up, nie wspominając o strzelaniu, które jest 5 leveli wyżej jęsli chodzi o precyzję i przyjemność. Ogólnie GTAV to podniesienie poprzeczki w każdym aspekcie, mimo tego że IV na swoje czasy dawała radę i była dla mnie absolutnym numero uno. Mówię jak jest  - V to dla mnie najlepsze GTA ever, choć sentyment do III i SA zawsze pozostanie największy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dokładnie, piątka to jest ogromny krok naprzód w bardzo wielu kwestiach, a najbardziej to widać, kiedy się ją bezpośrednio porówna z i tak miażdżacą suty czwórką. Ogrom pracy jaki panowie z R* wkładają w tą serię jest naprawdę godny podziwu, bo zrobienie tak ogromnej, dopracowanej w szczegóły i bogatej w zawartość gry to nie jest zadanie dla każdego.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...

Po zakupie PS3 pierwszą grą jaką zapragnąłem dokupić było rzeczone GTA IV. Dlaczego? Dobre pytanie... Mimo iż Vice City jest dla mnie "the best" to jednak czwórkę uwielbiam za ten cholernie wielki skok niemal wszystkiego w stosunku do poprzedniczek. Do dziś pamiętam jak jeszcze na pececie potrafiłem zarywać nocki przy czwórce, tracąc połowę przeznaczonego czasu na "rozbijanie się" po mieście, pościgi czy przede wszystkim zabawę z fizyką gry. Tak bardzo polubiłem tą część właśnie za ten większy "realizm", czy może raczej zmniejszenie sztuczności rozgrywki, że do dziś uważam ją za jedną z lepszych a już na pewno jedną z bardziej przełomowych, pewnie gdzieś po GTA 3. Mimo iż już w "trójce" zimny klimat miasta średnio przypadł mi do gustu i zdecydowanie bardziej wolę promienne, kolorowe Vice, to jednak w IV nie jest wcale tak źle. Brud i zgnilizna miasta świetnie pasują do reszty i płynnie zgrywają się z fabułą. Według mnie jest to chyba pierwsza taka część, gdzie fabułę można zacząć taktować bardziej na poważnie, a poprzednie części wypadają przy niej jak scenariusze pisane do filmów o gangsterach a nie pisane przez życie. Tutaj można się bardziej wczuć, wszystko wydaje się dość realistyczne jak na swoje czasy a fabuła nie opowiada znów o losach jakichś podstarzałych gangsterów z nieciekawą przyszłością a raczej o człowieku, który miał znacznie inne plany, lecz życie je zweryfikowało. Naprawdę, osobiście zatapiam się kompletnie w klimacie gry, przywiązuję się do wielu postaci przewijających się w całym wątku fabularnym i czuję, że ta gra "żyje" nawet po zakończeniu głównego wątku. Może i nie ma tu tak rozbudowanego systemu rozwoju postaci jak w San Andreas, ale szczerze to nigdy jakoś mi tego nie brakowało. Tu skupiono się na ważniejszych aspektach i dopracowano je w wielu szczegółach. Skoro według wielu opinii "piątka" jest jeszcze kolejnym krokiem na przód w stosunku do IV to już zacieram ręce i powoli zaczynam polować na swój egzemplarz :)

 

Swoją drogą, ma ktoś swój ulubiony kawałek z soundtracku czwórki? Mój typ to stacja Vladivostok i ten kawałek:

Edytowane przez Quake96
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Pamiętam, że się strasznie odbiłem od czwartej części gwiazd rocka. Po latach mam chęć ograć czwóreczke razem z dodatkami. Teraz moje pytanie : czy czwórka rzeczywiście ma lepszy gameplay od piątki? Grałem w piątke i zmęczyła mnie monotonią. I czy ten filmik mówi prawdę o GTA IV i V :

 

 

W GTA IV odbiłem się na misji gdzie dopiero spotkałem michelle. Dużo ludzi mówi, że warto dać szanse czwóreczce bo ma niezły klimat jak fabuła na dobre się rozkręci.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Czwórka dostała update na PC:

  • Added error code “WTV270" to indicate a problem with connecting to Windows Live Sign in Assistant / Games for Windows Live Servers.
  • Added Windows 8, 8.1, and 10 to compatible OS check.
  • Added Display Controller image in Controller Configuration.
  • Fixed a bug which made completing “Out of Commission” mission impossible when frame rate exceeds 60fps.
  • Fixed a bug with the “Resource Usage” indicator on graphics cards with more than 2GB of VRAM.
  • Fixed a bug that restricted settings changes when using modern video cards.
  • Fixed a bug with the map crosshair on certain resolutions.
  • Fixed a bug with text scrolling in “Brief” Menu.
  • Fixed “drawlist overflow” crash.
  • Minor performance optimizations.

  :dunno:

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Niestety mody enb dobrze wyglądają tylko na screenach, w ruchu zawsze coś nie pasuje.

 

Lepiej zrobisz jak zainstalujesz paczkę aut GCU car pack - zamienia ona wszystkie auta na prawdziwe, ale na takie które pasują do gry więc vany czy ciężarówki mają naklejki pasujące do LC, burgershot, LCPD itp.

 

https://gta.com.ua/forum/index.php?showtopic=4200

 

Gram z tym i nie ma jakoś problemów tylko trzeba zainstalować fixa :

http://gtaforums.com/topic/744584-reliv-rilbudgeted-population-budget-adjustertaxi-bug-fix/

Aby spawnowały się wszystkie auta a nie tylko taksówki.

 

No i trzeba zdowgradować wersję gry na 1.0.7.0  aby działał asi loader. plik do update'u jest gdzieś na stronie R*

Edytowane przez Krizz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...