Skocz do zawartości

Mortal Kombat


ornit

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.09.2023 o 21:23, wet_willy napisał:

Ja sie staram ale tej gry sie nawet nie da ogladac przez ta gowniata animacje... Kiedys na promo 75% kupie dla "Story" I jak kazdego MK wyjebie z dysku.

co marudzisz stara marudo?:turned:

 

 

Pograłem trochę u kumpla i całe to moje marudzenie od początku oczywiście się potwierdziło. Gra od tessera wyglądała jak gooowniana mobilka wzorowana na MK11 i tym dokładnie jest MK1. Od początku woleli wciskać gowniane koszulki z MK dojąc markę niż dopracować tytuł 

Produkt w każdym aspekcie gorszy od poprzednika i yebany skok na kasę. Już przed premierą pisałem, że Boon robił Injustice 3, ale wydawca ich naciskali, żeby męczyć najbardziej znane marki. Zapewne bez ładu i składu zrobili szybki reskin i to widać. 

 

+Na plus może kolorki i czasem areny

+Wreszcie mamy pełnowymiarowe postacie z pełnym wachlarzem ciosów, nie trzeba pałować się z jakimiś wariantami, bo to było debilne 

 

-Downgrad wszystkiego w porównaniu z MK11

-Ryje i animacje to era ps3

-DLC z postaciami (oczywiście gooowanianymi), które miały trafić do Injustice a nie do MK, to sprzedawali i zapowiedzieli jeszcze przed ogłoszeniem daty premiery gry xd

-System jest dziwny i zbugowany 

-Kameo to niepasująca zapchajdziura, która po 2 walkach irytuje 

-Brak krypty i trybów

-Mobilkowość w grze za 3 stówki xD Dali chyba z 5 walut w grze xD

 

 

Nie uważam tego za pełnoprawną grę. Wielka szkoda, bo poprzednik był rewelacyjny. To może kupię na promce za 2 lata. Albo zaraz będa rozdawać darmo na epicu lub zrobią Free toPlay, bo liczba graczy spada jak średnia ocen Strafielda xd

 

 

Tak samo źle zapowiada się Tekken8. Obym się tu jednak mylił, bo zostaniemy tylko z jedna dobrą bijatyką - SF6, w którego akurat nie umiem grać;]

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wogole nie kumam fenomenu gościnnych postaci w dlc do mortala przy tak w sumie bogatym uniwersum. Nie podoba mi się to, jeszcze w mkx próbowali dawać pasujących do koncepcji jak np predator, a tutaj serio injustice 3 robią z tego. No ale najwidoczniej exel musi się zgadzać przy takich zagrywkach, a od lat w tej serii żadnej nowej postaci, którą fani polubili i goscilaby na dłużej nie stworzyli.

Odnośnik do komentarza

Wiesz, to samo można w innych grach zaobserwować (CoD, Fortnite). Oczywiście ja chętniej widziałbym tu klasyki jak Kabal (przykładowo), ewentualnie bardziej pasowałby mi taki Pinhead (Hellraiser), ale co zrobisz.:dunno: Nadciąga drugi sezon Invicibles oraz kolejny The Boys, zatem :hype:
Tak jak sam zaznaczyłeś - excel musi się zgadzać.

Mam nabite nieco ponad 30 godz. Może coś skrobnę niebawem, ale Observer dobrze wypunktował grę - serio, co oni z tym pomarańczem dla postaci i to absolutnie każdej. :notlikethis: U mnie pomarańczowy już wszyscy: Baraka, Geras, Sub-Zero, Reptile, Havik...

Odnośnik do komentarza

Obczaiłem East Coast Throwdown na żywo i nie było warto. Nie kumam tych zasad, Ninjakilla przegrywa z Sonicfoxem, wpada do loosers bracket, wygrywa z Xombatem i wpada tym samym do grand final z Sonic Foxem, ale musi wygrać trzy sety żeby zdobyć puchar, a Sonicfox wystarczy że wygra jeden set, bo te z poprzedniej ich walki dalej się liczą, wtf. Nie oglądam tych turniejów ale jak tak zawsze jest to jest jakieś antyklimatyczne, albo jestem zbyt śpiący żeby zobaczyć tu sens. Oczywiście Sonicfox wygrał, ale wielki finał wygrany kucający jabem zawsze to taki niesmak pozostawia, po pół miliona to powinno to się powinno chociaż brutality na koniec jebnąć.;) I jeszcze tym Rainem grał, ale on to zawsze jakiegoś randoma weźmie i pokaże że można nim wszystkich rozjebać. 

 

Co do Sonicfoxa to typ ma niesamowity ten movement. Patrząc na to tempo aż się chce pograć w MK1 na poważnie, bo moje walki to przy tym wyglądają jak jakieś slow motion. 

 

Edytowane przez Observer
Odnośnik do komentarza

Double Elimination polega na tym, że masz dwie drabinki: wygranych i przegranych. Wszyscy startują w pierwszej, a jeśli ktoś w tej drabince przegra, trafia do drabinki przegranych. Osoba przegrywająca w drabince przegranych odpada z turnieju.

 

W wielkim finale spotykają się dwie najlepsze osoby z drabinek. Ten, kto awansował tam z drabinki wygranych, musi wygrać jednego seta, a z przegranych - dwa (nie trzy), niezależnie od tego, z kim wcześniej przegrał.

 

Standardowa drabinka, tj. Single Elimination, wyłania tylko najlepszego gracza. Wyobraź sobie, że - abstrahując od seedów - w pierwszej parze trafiają na siebie dwie najlepsze osoby. Wówczas jedna z nich od razu odpada. Tymczasem w DE może dojść do finału, zajmując jedno z 2 czołowych miejsc.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Inwestycja w "Mortal Kombat 1" w wersji ,,extra" na Ps5, czy kupienie "Mortal Kombat 11" w wersji na Ps5 (te gry w opcji pudełkowej) - co lepsze; jak sądzicie? 

 

W przypadku "MK 11" istotna jest pewna zagwozdka: sam nie wiem, czy to prawda, ale ziombel z mojej strony powiedział mi, że wystarczy kupić podstawkę np. pudełkową ,,11" na Ps4 (może być Ultimate), zainstalować na konsoli, po czym wyświetli się opcja możliwości ,,zaktualizowania gry do wersji nextgenowej, Ps5". To samo w sobie przemawia na korzyść kupienia ,,11" zamiast "MK 1" - ogarnie się używkę na Ps4 z jakiegoś OLXa czy Vinted za te 60 zł i gra gitarka: aktualka na Ps5 i po sprawie. Ale... istnieje możliwość kupna "MK 11 Ultimate" z polskimi napisami za około 90zł, i to jako nową grę, w pudełku, co jest kuszące: wszystko za jednym zamachem. Patrząc się na to ile kosztują dopakowane opcje "MK 1" na Ps5, (na początku było to nawet 500zł xD), chyba zostanę przy pewniejszej decyzji: ogarnę sobie tą tańszą alternatywę, chyba że "MK 1" jest szalenie dobra i wybitna, maks wciąga i jest świetnie wykończona graficznie na Ps5, ale z tego co słyszałem... meh, raczej tak nie jest. 

 

 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Observer napisał:

ale musi wygrać trzy sety żeby zdobyć puchar

Dla mnie to podnosi atrakcyjnosc samego finalu zwlaszcza jesli przegrany wyzeruje licznik. A co do samego DE to odkad siegne pamiecia zawsze grano w tym systemie. Pamietam, ze czytalem o nim jeszcze jak mashter pisal w kaciku bijatyk w pe a ryan heart niszczyl kazdego w t5, wiec no dosyc dawno temu. Na forumei tez sie chyba spierano czy to ok system czy nie jak organizowali tekken tej tournamenty czy inne.

 

Ostatnio tylko w sf6 spotykam sie z czyms jak costam-robin (na gamers8 u arabow to grali), co wyglada chyba na mecz i rewanz, ale to jak najpierw sa grupy. Potem w finalach chyba grali juz krotkie DE.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, JaskinieTerrigenoweMarvela napisał:

Inwestycja w "Mortal Kombat 1" w wersji ,,extra" na Ps5, czy kupienie "Mortal Kombat 11" w wersji na Ps5 (te gry w opcji pudełkowej) - co lepsze; jak sądzicie? 

 

W przypadku "MK 11" istotna jest pewna zagwozdka: sam nie wiem, czy to prawda, ale ziombel z mojej strony powiedział mi, że wystarczy kupić podstawkę np. pudełkową ,,11" na Ps4 (może być Ultimate), zainstalować na konsoli, po czym wyświetli się opcja możliwości ,,zaktualizowania gry do wersji nextgenowej, Ps5". To samo w sobie przemawia na korzyść kupienia ,,11" zamiast "MK 1" - ogarnie się używkę na Ps4 z jakiegoś OLXa czy Vinted za te 60 zł i gra gitarka: aktualka na Ps5 i po sprawie. Ale... istnieje możliwość kupna "MK 11 Ultimate" z polskimi napisami za około 90zł, i to jako nową grę, w pudełku, co jest kuszące: wszystko za jednym zamachem. Patrząc się na to ile kosztują dopakowane opcje "MK 1" na Ps5, (na początku było to nawet 500zł xD), chyba zostanę przy pewniejszej decyzji: ogarnę sobie tą tańszą alternatywę, chyba że "MK 1" jest szalenie dobra i wybitna, maks wciąga i jest świetnie wykończona graficznie na Ps5, ale z tego co słyszałem... meh, raczej tak nie jest. 

 

 

zdecydowanie mk11 w wersji ultimate, raz, że o niebo lepsza od mk1 to jeszcze o wiele bardziej wypchana zawartościa. + kosztuje grosze.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, JaskinieTerrigenoweMarvela napisał:

Inwestycja w "Mortal Kombat 1" w wersji ,,extra" na Ps5, czy kupienie "Mortal Kombat 11" w wersji na Ps5 (te gry w opcji pudełkowej) - co lepsze; jak sądzicie? 

 

W przypadku "MK 11" istotna jest pewna zagwozdka: sam nie wiem, czy to prawda, ale ziombel z mojej strony powiedział mi, że wystarczy kupić podstawkę np. pudełkową ,,11" na Ps4 (może być Ultimate), zainstalować na konsoli, po czym wyświetli się opcja możliwości ,,zaktualizowania gry do wersji nextgenowej, Ps5". To samo w sobie przemawia na korzyść kupienia ,,11" zamiast "MK 1" - ogarnie się używkę na Ps4 z jakiegoś OLXa czy Vinted za te 60 zł i gra gitarka: aktualka na Ps5 i po sprawie. Ale... istnieje możliwość kupna "MK 11 Ultimate" z polskimi napisami za około 90zł, i to jako nową grę, w pudełku, co jest kuszące: wszystko za jednym zamachem. Patrząc się na to ile kosztują dopakowane opcje "MK 1" na Ps5, (na początku było to nawet 500zł xD), chyba zostanę przy pewniejszej decyzji: ogarnę sobie tą tańszą alternatywę, chyba że "MK 1" jest szalenie dobra i wybitna, maks wciąga i jest świetnie wykończona graficznie na Ps5, ale z tego co słyszałem... meh, raczej tak nie jest. 

 

 

Tak nie jest;]

Bierz 11, pod każdym względem gra lepsza, a za grosze masz wersje ostateczną. Ostatnio kupiłem tę drugi raz, bo wersja ultimate ze wszystkimi dodatkami była tańsza (23 zł xd) niż jeden dodatek osobno xd 

 

A sądząc po poziomie mk1 i spadającej liczbie graczy to jak poczekasz z pól roku to też będzie tyle kosztować. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, gekon napisał:

Tak nie jest;]

Bierz 11, pod każdym względem gra lepsza, a za grosze masz wersje ostateczną. Ostatnio kupiłem tę drugi raz, bo wersja ultimate ze wszystkimi dodatkami była tańsza (23 zł xd) niż jeden dodatek osobno xd 

 

A sądząc po poziomie mk1 i spadającej liczbie graczy to jak poczekasz z pól roku to też będzie tyle kosztować. 

 

My tu ,,gadu gadu" o MK, a za rogiem czai się premiera "Tekken 8", do którego to Uniwersum mam delikatny sentyment, i które sprawia że ogranie MK 11 (bo na 90% na wersję Ultmate, na Ps5 się zdecyduję) może zejść na dalszy plan, powiedzmy przesunąć się trochę w czasie. Kupienie Mortal Kombat 11 i wgranie się w świat tej gry, to będzie tylko kwestia dni, może tygodni. Kusi cały Świat, przerywniki filmowe w fabule, ujęcia filmowe fatality, no i mechanika gry - jak zwykle na dość dobrym poziomie w ,,grach bijatykowych" - plus cały ten Ultimate Pack oraz niewymieniona reszta. xD. Platyna? Na PS może być to wyzwanie, ale nad 100% ograniem MK 11 będę myślał w trakcie przechodzenia gry i ogólnego ,,vibe'u", który myślę, że załapię, gdy się geek wczuje w tytuł i myślami powróci do korzeni Uniwersum.

 

P.S. marzenie ściętej głowy: wszystkie gry Uniwersum MK oprócz trzech ostatnich, w wersji zremasterowanej i pudełkowej, wydanej na Ps4 i na Ps5 - coś a'la ,,Anniversary collection pack"... Bo jak się patrzy na to słynne ,,Enough!" Raidena z filmowego MK z 1995 roku, to aż nostalgia sama prosi o takie gry na płycie, na konsole PS. :headbanger:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Słupek napisał:

a imo najlepszy mkortal z tych nowożytnych to mk9. wszystko zagrało, reebot doskonały aż ostatnio nabrałem ochoty żeby kupić na xsx we wstecznej

Ja też największy sentyment mam do mk9 z ery nowożytnej, fajny tryb fabularny będący nowością w gatunku, wielki rooster, walki 2vs2, tona zawartości

 

Masorz ma jednak rację że X systemowo był najlepszy

Edytowane przez Daffy
  • This 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...