Skocz do zawartości

Mortal Kombat


ornit

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, devilbot napisał:

Można też dodać do postu powyżej, że ta generacja jest pierwszą w historii gdy całe top 3 najlepiej sprzedających się serii bijatyk nie jest rodem z Japonii, a zestawienie wygląda tak:

 

1. Mortal Kombat

2. Killer Instinct

3. Injustice

 

a poprzednie generacje wyglądały tak:

 

 

4th gen (in terms of sales/popularity) it was:
 

  1. Street Fighter
  2. Mortal Kombat
  3. Killer Instinct

5th gen it was:
 

  1. Tekken
  2. Mortal Kombat
  3. Virtua Fighter

6th gen it was:
 

  1. Tekken
  2. Mortal Kombat
  3. Soul Calibur

7th gen it was:
 

  1. Street Fighter
  2. Mortal Kombat
  3. Tekken

 

Kto ustalal to top3? Wysoka sprzedaz = dobra gra?

Tekken i Dragon Ball mialy bardzo wysoka sprzedaz, nie chce mi sie wierzyc, ze drewniane Injustice lepiej sie sprzedalo

Edytowane przez Shen
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, gekon napisał:

Kupiłem, gram, gra jest zayeeeeebysta. Nigdy nie byłem fanem MK. Skilowałem Tekkena, Soul Calibura, VF. Do DoA mi nie po drodze, bo  nie jestem stulejarzem. SF lubię, ale za trudne. Jakby te powyższe były zrobione chociaż  z odrobiną zaangażowania jak ten nowy MK to byłbym w 7-niebie. Mamy akurat odrodzenie bijatyk a chińczyki wciskają nam grafikę z ps3, kocie uszy i majtki dla 14-latek jako dodatki, rzygam już tym. Skiluję dalej SC  i T7, ale to nowy MK pokazał, jak powinno się robić bijatyki. Kiedyś wyznaczały standardy graficzne, a od T7 (mimo, że to super część lepsza od T6) mamy festiwal zażenowania i wyciskanie kasy z teksturami rodem z PSP. 

 

Gram od 2 dni i bawię się super. Może nie będę skilował przez 1000 godzin jednej postaci jak w Tekken 3-5 i SC2, ale gra się tak koorewsko miło, tak że chyba spędzę z nią łącznie więcej godzin. Gra jest tak prosta, widowiskowa i fajna. Niech Namco się uczy - może Tekken 8 będzie lepszy? Bo dla SC już za późno. 

 

W KM11 są rzeczy do poprawy i rak, ale pokazali chociaż, jak się robi bijatykę naszej generacji. 

Tekken i Soul Calibur nie gorsze jeśli chodzi o "stulejarstwo" :) DOA bardzo fajna seria, no ale jak ktoś tylko cycki/ciuszki za spore $$$ tam widzi...

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, SlimShady napisał:

Tym bardziej szkoda, bo z tego, co sobie poczytałem, gra jest fajna, tylko jest popsuta poprzez wydawnicze(?) praktyki, a może to jednak developer zapragnął swojego GTA Online...

Niesamowicie mnie to irytuje, to jest tytuł AAA(chyba jedyna prawdziwie wysokobudżetowa bijatyka), a w praktyce ma w sobie mechanizmy rodem z mobilek czy innych F2P.

Mam nadzieję, że zostaną za to skarceni w recenzjach i przede wszystkim przez (nie)głosowanie portfelem.

Dokładnie, to jedna z nielicznych wysokobudżetowych bijatyk. Niestety, ale mało prawdopodobne że za takie "praktyki" zostaną skarceni. W PE z pewnością będą co niektórzy piać z zachwytu. Zresztą dla niektórych recenzentów liczą się tylko 2 tryby; trening i online, a reszta to "żałosne każualstwo" :D 

Odnośnik do komentarza

Sprzedaż gier to zawsze sprawa dyskusyjna. Firmy nie podają ile, jak podają to tylko jak się chwalą, dokładne dane jak są to z kilku krajów i nie dotyczą cyfrowek albo niewiadomo czy dotyczą czy nie. 

To że Japonia została w tyle ze sprzedażą bijatyk nie znaczy że to koniec np SoulCalibura. Oni wiedzą że to gry niszowe. Poprostu NRS sprzedaje chore ilości jak np 11 mln MKX.

 

Snk np przeżywa drugą młodość. Wg wywiadu sprzedaż kofaxiv ich zadowoliła, rozbili bank grą Snk heroines i sprzedażą około 300tyś sztuk. Wskrzeszają samsho i niedawno były wycieki o Garou 2.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, devilbot napisał:

Injustice 2 pewnie sprzedało się lepiej niż db i Tekken razem.

Czy ja wiem. Tekken 7 w trzy miesiące osiągnął ponad 2 miliony. DB Fighterz do października sprzedał 3,5 miliona. Jak masz liczby o Injustice to zapodaj.

Mortal Kombat X z tego co się dzielili ostatnio poszedł w 11 milionach od premiery w 2015.

Co do Killer Instinct to tutaj chyba ciężko o wiarygodne liczby, bo to chyba było sprzedawane w bundlach z innymi grami.

Odnośnik do komentarza

Ale żałować nie będziesz, więc nie bój nic :) Nie pamiętam już kiedy jakaś bijatyka zrobiła na mnie podobne wrażenie, serio. Ogrywam tego dużo, ale tutaj podjarka jest niesamowita, zakochałem się w tym tytule z miejsca. Na chwilę obecną wiem też, że bez wahania zainwestuję w każde (sensowne) DLC jakie się pojawi. Wspaniała gra.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja kupiłem cyfrę na premierę za 289, kiedy nowe pudełka chodzą po 200zł i też nie żałuję. Gra jest niesamowita. Świetny klimat robią areny oraz soundtrack. Nowy MK wygląda obłędnie. Nie wiem jak oni to zrobili ale chce się grać każdą postacią. W 10tce było o wiele gorzej i grałem tylko scorpionem albo sub zero.

 

Nie popełniłem błędu i kupiłem tym razem na ps4 a wiec będzie można za jakiś czas zrobić jakiś turniej

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, PlastikowySmalec napisał:

W zasadzie największa wada to roster, jakieś gejasy, kolektory, cetriony, co to kurła ma być? a gdzie cyrax, sektor

Przecież ta gra jest idealna:yao:

 

osobiscie czekam na Reptile ale nie pojawi się w tej części. Rozmawiałem z Boonem

 

Mała rada: Jak w krypcie zakładacie opaskę Kenshiego żeby "zobaczyć" niewidoczne skrzynie, ubywa Wam "zielonej" waluty/dusz czy jak to się nazywa.

Rada #2 W każdej walce warto robić fatala albo lepiej (bo szybciej) brutala. DOstajemy za to "czerwoną" walutę, która otwiera skrzynie. Każda taka skrzynia kosztuje 250 "krwinek" więc wesołej farmy życzę :yao:

 

edit: Powinna być opcja skipowania fatali i przyspieszania fatal blows. 

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, PlastikowySmalec napisał:

W zasadzie największa wada to roster, jakieś gejasy, kolektory, cetriony, co to kurła ma być? a gdzie cyrax, sektor


Póki co robią za element tła :/

0mET18u.jpg

 

3 godziny temu, Kolos28 napisał:

Będą w DLC - oby!


Też mi się tak wydaje. Szczególnie, że (o czym na poprzedniej stronie wspominałem) występują oni w trybie fabularnym i to nie tylko w scenach przerywnikowych, ale także podczas walk.


QBWWsRs.jpg



Zatem modele, animacje, wszytko jest gotowe do zaimplementowania. Ed zapewne teraz tylko się zatanawia, czy za 4$ postać sprzedać, czy zażyczyć sobie więcej :bluber:
Jeżeli chodzi o mnie, to z przyjemnością przywitałbym kombo Cyrax/Sektor. :good2: Od czasów pamiętnej trójki lubię ten duet. Dodatkowo w jedenastce kozacko się prezentują.
Nie ma jednak tak dobrze, że każdego się zadowoli.

Każdy ma jakiegoś ulubieńca, choć, jak tak spojrzysz na to co w sieci się wypisuje, to ludzie najczęściej upominają się o: Mileene, Reptile, czy wspomnianego Sektora.
Tacy zawodnicy, jak Darrius, Hotaru już dawno zostali zapomniani - że o Hsu Hao nie wspomnę :gsr:

Niemniej nowe postacie są potrzebne, ponieważ jakoś serię trzeba rozwijać. Takeda i Kung Jin nie przyjęli się w MK X na tyle dobrze, by zaliczyć występ w kolejnej odsłonie.
Ta sztuka udała się takim postaciom, jak Kotal Kahn czy Erron Blac. Ja cieszę się, że drugi raz z rzędu można kierować poczynaniami D'Vorah. Jak dla mnie - rewelacja. :yahoo:

W każdym razie o postaciach można pisać i pisać. Każdy ma swoje typu. Jestem pewny, że niejeden gracz ucieszyłby się z powrotu takich wojowników, jak Kenshi tudzież Havik.

To jednak nie postrzegam za problem. Gra ma tylu wojowników, że jest w czym wybierać, a przecież dojdą kolejni.
Bardziej przeszkadza mi fakt, że po ponad dwudziestu godzinach gry odblokowałem zaledwie dwa dodatkowe stroje z niemal setki dostępnych :pechowiec::unknown:

Ed, dobrze wiem, że jako gość zaglądasz na forumek. Wiedz, że stworzyliście świetne mordobicie, najpiękniejsze na tej generacji sprzętu. Chcesz po premierze dorobić oferując nam Sindel, czy Terminatora - to jeszcze przejdzie. Ale żebym stoczył 104 walki swoim Sub Zero i nie odblokował żadnej animacji prezentującej jego rozpoczęcie oraz zakończenie walki, żebym za te godziny spędzone w grze, żadnego stroju dla swojej postaci nie zdobył, a jedyne co odkryłem to całe 4 maski i topór w innej wersji, to :mage:
 
  • Plusik 2
  • Haha 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Observer napisał:
4 godziny temu, ornit napisał:

edit: Powinna być opcja skipowania fatali i przyspieszania fatal blows. 

 

Pff xd

 

Widze ze farma ładnie wjechala. 

A ja tam się nie dziwię takiej prośbie. Po rozegraniu kilkunastu meczy w becie już miałem dość na widok kolejnego fatal blow i to nie z powodu brutalności. Co do Fatality to bardziej zaawansowani gracze nie robią więcej niż jednej podczas kilku meczy z danym przeciwnikiem, także to chyba mniej męczy.

Odnośnik do komentarza

Online każdy robi fatala żeby zarobić "krew/serce/czerwoną walutę" za krwawe zakończenie więc napatrzymy się do woli na te same animacje aż zaczniemy liczyć klatki w 30 fpsach:yao: (Archon gada, że na tyle przeskakuje gra na czas tychże animacji). Spotkamy się też z zatrważającą ilością teabaggingu kiedy przeciwnik nas pokona i zapragnie upokorzyć przed wykonaniem fatala :shieeet:

 

Osobiście nie mogę się doczekać turniejów i tego co prosi wymyślą oraz jakie zasady przyjmą organizatorzy zawodów. Raczej standardem będą dwie wariacje ale czas pokaże.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Square napisał:

A to nie wiedziałem, że prowadzili taki badziew. W MK9 tego nie było :lapka:

To dodatkowa waluta, którą płacimy w krypcie za odblokowanie niektórych skrzyń. Każda taka skrzynia "kosztuje" 250 serc. Za każdego fatala i brutality dostajesz po jednym serduchu:oh_you: Serca możesz też zdobyć przechodząc wieże zdobywając odpowiednią ilość punktów.

 

edit: pierwszy MK11 na PT:dynia:

Edytowane przez ornit
  • Plusik 1
  • Haha 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...