Skocz do zawartości

Mortal Kombat


ornit

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, wodny1988 napisał:

Ile problemów z portem na PC. Jak dobrze, że nie zrobiłem pre-ordera.


U mnie wystąpił jeno problem z popsutą obsługą bezprzewodowych padów. Podpinając pada z Xboksa One S po bluetooth gra nie rozpoznaje go jako pada od Xboksa i takoż popsute jest przypisanie klawiszy - co innego robią, co innego stoi w opcjach, ręczne przypisywanie nic nie daje bo zaraz się resetuje :dunno:A wciśnięcie przycisku A gra uparcie czyta jako kombinację X+Y, czyli chwyt :kaz:
Na szczęście żeby to naprawić wystarczy zmienić jedną linijkę w pliku .ini i zrobić go read only.

Pod kątem wydajności i optymalizacji jest u mnie sztosik. Niebo a ziemia w porównaniu do tego, co było na premierę MKX

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Frantik napisał:

Pod kątem wydajności i optymalizacji jest u mnie sztosik. Niebo a ziemia w porównaniu do tego, co było na premierę MKX

Ale gra wygląda dużo gorzej niż na konsoli, porównałem sobie screeny stąd z tymi z PC i wersja na komputery wygląda naprawdę niekorzystnie. Dziwne kolory, problemy z teksturami, AA i tak dalej.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, zdrowywariat napisał:

Trochę mnie zniechęcili tym grindem i mikropłatnościami. Miałem brać day1, ale nie chcę głosować portfelem na takie coś. Zobaczę jak się sytuacja rozwinie, czy twórcy zareagują jakimś paczem po ocenach userów na mecie.

 

Już jest zapowiedziany patch. Chociaż nie ma się czym przejmować. Ten cały "grind" jest problemem tylko dla tych, którzy chcieliby odblokować w grze wszystko na 100% w ciągu tygodnia.
Mam nadzieje, że jak przyśpieszą ten progres to nie na tyle, żeby zepsuć grę tym, którzy chcieli by się pobawić z nią dłużej.

Odnośnik do komentarza

Mi krypta w Mk XL zajela z trzy tygodnie, zobacze ile zajmie tu, ale wyglada jakby szla szybciej, bo po godzince - dwoch otwieram kilkadziesiat nagrod a nie kilkanascie jak tam. Wyglada na to ze ten problem to kolejny przyklad internetowego myślenia stadnego bo ja tu wiekszego grindu niz poprzednio jak na razie nie widze.

 

Fakt ja gram w wieze czasu a tam co chwile wpadaja dodatkowe nagrody za cele (wczoraj np za wieze bogactwa bylo 150k zlota za ukonczenie, a przeszedlem ja w pól godziny) rozumiem że jak ktoś gra online i zgarnia tylko te podstawowe drobne za walke i żadnych nagrod to może mu się dluzyc.

Odnośnik do komentarza

UWAGA! AI SAMO przechodzi wieże czasowe nawet na hardzie!!! Zawodnik sterowany wyłącznie przez konsolę przeszedł mi cały zestaw wież pojawiających się w dolnym prawym rogu i pokonał ostatnią wieżę z przeciwnikiem na poziomie trudności HARD!

 

Dostajemy oczywiście EXP, levelowanie gearu, kasę, waluty i wszystkie nagrody! AI za każdym razem kończy mecz brutalem lub fatalem! Do harda trzeba wyekwipować naszegoz awodnika w jakieś sensowne dopałki!

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Observer napisał:

Ogolnie zgadzam sie z tym co napisał Sylvan, z tym że ja po jednym (pierwszym) wieczorze z grą mam 11 skórek i kilka fatali, brutali i dwie animacje przed/po walce. Wiec nie jest tak zle jak piszą. Kluczem jest robic wieze za ktore powyzsze rzeczy są nagrodą, zamiast skupiac sie na farmieniu kasy i liczeniu że kupi sie je w krypcie - takie moje spostrzeżenie po pierwszej sesji, więc może z czasem życie to zweryfikuje. Akurat mialem fart że była dziś wieża z itemami do Johnego Cage więc zdobyłem ciuszki i akcesoria które chciałem praktycznie zaraz po odpaleniu gry wiec mogę go w spokoju mainować jak planowalem bez cisnien że coś co chciałem schowali mi za grindwallem, bo w tym defaultowym stroju z kamizelką wędkarza by było słabo.


Naprawdę cieszy mnie fakt, że imperator Zaświatów, być może nawet sama Kronika hojniej podarował ci nagrody w krypcie. :drinks:
Tylko zauważ proszę, że ja sobie nie marudzę ot tak dla zasady, ani problemu nie wyolbrzymiam celowo. Zgodzę się z tym co napisałeś stronę wcześniej. Mnie również nie insertuje zdobycie każdego wariantu kolorystycznego dla Cassie, czy Kolektora. Masz rację z tym, że kiedyś kustomizacji nie było w ogóle, postaci miały po dwa stroje (ja pamiętam czasy, gdzie był jeden, a drugi to inny kolor :dance2:), ale kiedyś też nie grało się przez sieć (jak ja miło wspominam kanapowe kooperacje, czy VS w mordobiciach ramie w ramie :yahoo:), a teraz tak i skoro ona jest dostępna, to ma działać dobrze, a skoro twórcy Mortala chwalili się tymi strojami, to jako klient tez mam swoje oczekiwania - i nie chodzi mi o to bym sobie w 4 dni wszytko odblokował.

By nie być gołosłownym, właśnie włączyłem grę i sprawdzam co tam mam po trzydziestu (!!!!) godzinach gry zdobyte.

- każda postać ma dziewięćdziesiąt sztuk wyposażenia. Nikim nie mam więcej jak 14 sztuk (połową postaci mam raptem kilka egzemplarzy).
- każda postać ma sześćdziesiąt skórek. Nikim nie mam więcej jak osiem zdobytych sztuk;
- jeżeli chodzi o wejścia oraz pozy zwycięskie, to każdym mam 1/4. NIC nie zdobyłem/odkryłem jeszcze;
- postacie mają dwa FATALITY, tu przyznam jest lepiej, choć szalu nie ma. Sub-Zero, Sonya, Kotal Kahn, KItana, Jade, Frost, Centrion, Cassie, Baraka. Czyli nawet połowa nie zdobywa, a wg mnie fatale to ikona tej gry. :mage:

Oczywiście, żeby nie było. Podczas bodaj drugiej wizycie w krypcie odblokowałem aż dwa fatale z rzędu (Baraka i Frost). Żeby było ciekawiej w zwykłych, drewnianych skrzyniach były.
Stwierdziłem, że szybko pójdzie. Kolejne 4 godziny grania i nic. Przy następnej kilkugodzinnej sesji jeden. Licho, bardzo licho.

Rzecz jasna po to wydaje się pieniądze na grę, by w nią grać, odkrywać jej sekrety. Nie śpieszyć się z tym. Niemniej uważam, że MK X miał to znacznie lepiej rozwiązane, bowiem po kilkunastu godzinach gry miałeś dobre 40% rzeczy odblokowane i co ważne, jak chciałeś pójść na skróty, to w sieci zobaczyłeś co, gdzie jest i fatale, stroje miałeś niemal na dzień dobry.
A tu pełna losowość. Przecież te  lut boksy całe miały już w ubiegłym roku wyparować, a tu wychodzi taki Mortal - piękny, grywalny, dopracowany i jeżeli chodzi o szacunek do czasu gracza i oczekiwań, to pokazują nam środkowy palec.

I to nie jest mój wymysł, bo coś musi być na rzeczy, skoro już takie oświadczenia się pojawiają - i mam nadzieję, że uwiną się z tym odpowiednio szybko i sprawnie zarazem.
 

12 godzin temu, ornit napisał:

(....)
 

@Sylvan Wielki Są wyzwania tygodniowe odnośnie "wież czasowych". Jeśli zmieścisz się z wynikiem w 99% grających osób zdobywasz 50000 koinów. Jak będziesz z wynikiem w 2% wtedy dostajesz skórkę :dynia:  Jeśli ktoś ma problemy z wieżami czasowymi może farmić jedną najprostszą. Liczy się wynik nie ilość wież. Wspaniały model gry NRS!:banderas:

 

Tak jak kilka dni temu napisałem. Gra jest super dla kogoś kto lubi grać online ale jak ktoś się nastawia na "offline" i kolekcjonerstwo to będzie miał prze(pipi)ane:yao:


Pięćdziesiąt tys. monet za wyzwanie tygodniowe.:obama: Ed "Szczodry" Boon zwany Wspaniałomyślnym, pierwszy tego imienia.
Wyzwanie tygodniowe pozwoli mi na wykup dostępu do wieży postaci dla aż dwóch zawodników. Oj chyba w ramach podziękowania wydam 169zł na przepustkę i drugie 169zł na kryształy. :yao:
Mam nadzieję, że po tym paczu dadzą z 400 tys. za to, a nie jakieś drobniaki.

Idę grać dalej, chłopaki. Kręcę nosem na formę zdobywania poszczególnych elementów, ale nie można odmówić grze kilku rzeczy - obłędnie wygląda (wg najlepiej prezentujące się mordobicie bieżącej generacji). Nie jestem sobie na chwile obecna wyobrazić następnej odsłony na nadciągające konsole. Gra się wprost fanatycznie. Czekam na jakieś turnieje i co pokaże taki Sonic Fox z resztą ekipy. To będzie poezja. Naprawdę świetna gra, której spokojnie mocne 8/10, czy nawet 9/10 można dać. Mikropłatności mogli sobie darować. Na miłość boską, to gra za ponad dwieście zł, a nie darmowa mobilka i takie coś powinno być piętnowane, a nie tłumaczone zdaniem "nie chcesz, nie płać". :dunno:
Nagrody mogą zostać takie jak są, ale skrzynie nie powinny być losowe, albo niechaj sobie będą, ale nie z nagrodami rzędu kilku(nastu tysięcy) - bądź pięćdziesięciu za tygodniowe :kaz:tylko z miejsca godne 40 tys. za podstawową, albo za te dłuższe z 160 tys. To spowodowałoby, że gracz za szybko nie odkryje bonusów gry i będzie cieszył się z przyznawanych nagród i nie dojdzie do sytuacji, że po kilku godzinach gry odkryje kilka ikonek, dwie maski i brązową skórkę dla panny Cage. :down:

P.S. @Amer wszytko zależy od miejsc na Avengersy. W każdym razie masz moje słowo, że najpóźniej jutro postaram się wrzucić coś ciekawego.
Bo co by o samej grze nie napisać, areny ma nieprawdopodobne. Najlepsze jakie widziałem od lat - kombo kapitalna stylistyka + fantastyczne wykonanie. :good2:

 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

w jedno popołudnie pękło story. Budżet i rozmawach wręcz wylewają się z ekranu, jak to już ktoś wcześniej napisał :obama: Przyjemność oglądać

 

Gameplayowo jest dla mnie duuużo lepiej niż w MKX. Ktoś pisał, że bardziej drewnianie  - no nie zgadzam się ani trochę. Miód leje się szerokim strumieniem i nie sposób się oderwać :banderas: Potwierdzam, że całościowo to najlepsza mordoklepka tej generacji. Chińczyki mogą się uczyć :kaz:

Cała ta rozbuchana kustomizacja mnie ani ziębi, ani grzeje. Już tak mam, że nadmiar opcji w gierkach wprawia mnie w pewien rodzaj zakłopotania. Wariacje fajterów do wyboru już w poprzedniej odsłonie mi nie leżały, a tu jeszcze można je sobie modyfikować... no cóż, jak wyżej

Pograłem trochę online i  to jeszcze ten czas, że można coś ugrać, tak więc znikam kontynuować batalie :D

Odnośnik do komentarza

Na Kombat Kaście wyraźnie powiedzieli, że nie mieli żadnych intencji, żeby zrobić gierkę która zmuszałaby do wydawania forsy (właściwie nie można było jej użyć do przyśpieszenia progresu), i że wszystko będzie naprawiane. Na pewno będzie więcej waluty, żeby przyśpieszyć wszystko + zmniejszyli poziom trudności Wież Czasu (obniżenie hp bossów i zmniejszenie częstotliwości w których występują utrudniacze).

 

Będzie ok.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

  Ostatni MK z jakim miałem styczność to 9, grałem chwilowo. Postanowiłem zakupić 11 na PC i kurde ale to jest mocne. Dawno się tak dobrze nie bawiłem w bijatykach. Co do optymalizacji nie zauważyłem problemów na PC prócz Krypty, która autentycznie chodzi chyba w 15-20 fpsach, nie mam pojęcia od czego to zależne. Mimo bycia noobem, trafiają mi się online przeciwnicy z którymi można nawiązać walkę więc śmiało każdy może próbować swoich sił i szlifować umiejętności :)

 Jedyne co mi przeszkadza to te kolejne postacie w DLC ale to chyba już było stosowane w poprzednich odsłonach :/ 

Czas wracać i grindować do upadłego rzeczy do Skorpiona :dynia:

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, MaZZeo napisał:

To chyba nie ma co robić wież dopóki nie wypuszczą patcha, w międzyczasie cwiczyć online i samouczki.

 

Wieże zawsze się opłaca robić, bo z nich masz ubranka, których nie dorwiesz w krypcie. Wskazują, że problem jest nie z wieżami, ale z tym że za mało pieniążków (serduszek najbardziej) się dostaje, które można wydać w krypcie.

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Figaro napisał:

+Podobno gra sprzedaje się dobrze, a najbardziej zaskakujący faktem jest, że wersja Switchowa ma się bardzo dobrze pod względem sprzedaży.


Podobno zaliczyła najlepszy start w historii smoczej serii :mage:MK X sprzedano łącznie ponad dziesięć milionów, zobaczymy jak jedenastce się powiedzie.
Oby. Piękna, świetna, więc na to liczę.


Co do wież, jest tak, jak napisał Drantzell - zawsze opłaca się je robić. Problem jest tego typu, że te z najlepszymi nagrodami są płatne na dzień dobry.
Wczoraj jedną zaliczyłem, a po przejściu okazało się, że nagrody godne:

ZiTC4zq.jpg

Problem jest taki, że po jej ukończeniu wskoczyła na jej miejsce nowa, z nagrodami tego samego typu, ale .... dwukrotnie droższa. :ermm:
Czyli zakładam, że lekka ręką będzie trzeba ok. 14 mln. nań wydać, a ja po 40 godzinach gry miałem niecałe 960 tys....

W każdym razie pisałem, że Boon czyta forumek. Wszedłem wczoraj do krypty i pierwsza skrzynia to:

JGAEZOr.jpg
 

W dniu 24.04.2019 o 09:28, Amer napisał:

(....)

Design aren i postaci to absolutne mistrzostwo. Z małymi wyjątkami oczywiście, ale jednak... Dużo tu wyczucia i pięknych smaczków. @Sylvan Wielki, wrzuć jeszcze kilka screenów na poparcie moich słów :)



Wiadomo. Są lepsze, gorsze, ale od lat w mordobiciach tak kapitalnie zaprojektowanych, różnorodnych aren zmagań nie widziałem. W moim sercu dalej numero uno to Moonlit Wilderness z piątego Tekkeńca - kombo klimat, wykonanie, oprawa muzyczna, miło też port Cervadesa z genialnego Soul Blade wspominam, ale to głównie przez utwór  Bravely Folk Song.

Niemniej plansze w MK - cudo. Wrzucę kilka tylko, reszta jej na poprzednich stronach, ale jakby komuś było ciężko stronę przewróci.


iKVzzWX.jpg

Ruiny wyspy Shang Tsunga. Ogrom detali, wspaniała prezentacja, ten klimat i smaczki. Fajnie byłoby, gdyby w dodatku ukazano ją dzięki mocy Kroniki w glorii i chwale.

6EB1RDv.jpg

Utracone gniazdo Kytinn. D' Vorah to jedna z moich ulubionych postaci. Gniazdo Tej Istoty przyprawia o ciarki, wyjęte rodem z horrorów, a w głębi potężne owady zerkają na odbywającą się walkę.

TXGKdoZ.jpg

Plansza nazwana po prostu "Turniej". Tej nie wrzucałem na forumek, ale wspominałem o niej. Kapitalna. W tle na kilku automatach rozgrywają się pojedynki z kilku odsłon serii.

bq0Ja1J.jpg

Grota Goro. Fantastyczna sprawa. Klimat, otoczka, detale. Dodatkowo na bazie kontrastu ją zaprojektowano. Barwy w centrum są chłodne, całość jest stonowana, a wystarczy zrobić kilka kroków w jedną, bądź drugą stronę i i przywitają nas ciepłe kolory czerwieni od płonących świeczek i pochodni.

S6uLQw4.jpg

Loch pułapek Shaolin imponuje grą świateł i cieni.

V16rKRg.jpg

Nie przepadam jakoś specjalnie za industrialnymi pomieszczeniami w tego typu produkcjach, niemniej fabryka cyber Lin Kuei robi przysłowiową robotę - fatal Frost jest z nią związany, taki smaczek.

P55aCPZ.jpg

I znowu ogrom detali w kwaterze sił specjalnych. W tle zawsze coś się dzieje.

:obama:może wystarczy, bo wieże same się nie zrobią. :potter:

Dodam tylko, że na zdjęciach przedstawiłem dodatkowe skórki (wiem, że Obserwer poluje na ludzką Kitanę), które zdobyłem. U Skorpiona już mam dwa dodatkowe stroje :yahoo:

Na koniec napiszę jeszcze, że tłukłem w to do 4tej nad ranem, ale nie zaprzątałem sobie głowy skórkami (no dobrze, może trochę, ponieważ chcę te dla D'Vorah zdobyć), czyli tak jak chłopaki tu napisali i bawiłem się rewelacyjnie. Jak dla mnie ten Mortal po 40 godzinach gry to bite 9/10. Niechaj podniosą znacząco zdobywaną gotówkę, obniżą poziom na niektórych wieżach (istne szaleństwo), a będzie jeszcze lepiej.

Miłej gry życzę wszystkim.:lapka: Bzduras :touche:

P.S. Przynajmniej ta Centrion nie jest zapięta pod samą szyję :headbanger:


a5LXLwK.jpg


 

  • Plusik 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...