Skocz do zawartości

Trening


Nsp

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj powrot na szosowke po poltora miesiaca przerwy. Przez ten czas bylem skupiony na wydluzeniu biegow i budowie bazy tlenowej. Dwa dni w tyg silowni podzielonej na dół (ostry zapier.dol jak rocky) i gora (trening uzupelniajacy) bylo strzalem w dziesiatke. Zadnych spadkow a wzrost mocy w pedalach. Jedynie wiadomo troche anus sie odzwyczail od siodelka. Jest ok.

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Ja trening Hannibala wczoraj zrobilem, godzina mi zeszła a dzis zakwasy w cycach:reggie:

Ostatnio trening siłowy, 5-8 powtórzen w seriach, wiec to dla mnie była masakra

Pompki 30,29,28,27,26,25,24,23,22,21,20
Podciągnięcia nachwytem 10,9,8,7,6,5,5,5,5,5
Dipy (pompki na poręczach) 20,19,18,17,16,15,14,13,12,11,10
Podciągnięcia podchwytem 10,9,8,7,6,5,5,5,5,5

Optymalny czas na wykonanie 45min.

 

  • Plusik 2
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Spartakusy, dwa pytanka.

 

Jeśli trenuję na orbitreku prawie codziennie, załóżmy po 30 min dziennie w tygodniu i po 60 min w weekend, czy można powiedzieć, że jest to rozsądny plan, czy też bardziej efektywne byłyby jakieś dni przerwy i później zwiększenie intensywności na 1-2 dni? 

 

Na necie są kopy poradników na ćwiczenie brzucha, polecacie jakiś konkretny? Nie zależy mi na efektach w tydzień czy innych bzdurach, wolę poprawić sobie brzuch stopniowo, ale unikając urazów i bardziej długotrwale.

 

 

Odnośnik do komentarza

na brzuch najlepsze są wielostawowe ćwiczenia na wolnych ciężarach (przysiad, martwy ciąg, wiosłowania), gdzie brzuch musi sporo pracować przy stabilizacji. oprócz tego jeszcze wznosy kolan (albo jeśli jesteś dość silny to i całych nóg) w zwisie z drążka.

od siebie mogę polecić także ergometr, przy odpowiedniej technice bardzo dużo pracuje core i mięśnie brzucha :lapka: 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Czy dobra sylwetka moze powstac tylko na silowni? Tak twierdza szpece na sfd (chociaz nie zagladalem tam od lat, to raczej nic sie w tej kwestii nie zmienilo). Czy konsekwentny aktywny tryb zycia i zdrowe odzywianie sie dlugofalowo odbuduje sylwetke po wyniszczajacej redukcji? Eh srednio lubie silownie ale coraz bardziej rozwazam wrzucenie tego w grafik.

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.02.2020 o 13:06, Hela napisał:

Wyrzucili go z roboty też tak dla wisienki na torcie? 

 

5 godzin temu, Mustang napisał:

Spartakusy, dwa pytanka.

 

Jeśli trenuję na orbitreku prawie codziennie, załóżmy po 30 min dziennie w tygodniu i po 60 min w weekend, czy można powiedzieć, że jest to rozsądny plan, czy też bardziej efektywne byłyby jakieś dni przerwy i później zwiększenie intensywności na 1-2 dni? 

 

Na necie są kopy poradników na ćwiczenie brzucha, polecacie jakiś konkretny? Nie zależy mi na efektach w tydzień czy innych bzdurach, wolę poprawić sobie brzuch stopniowo, ale unikając urazów i bardziej długotrwale.

 

 

Dieta na brzuch ,przede wszystkim.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ogolnie "dobra sylwetka" to troche szerokie i subiektywne pojecie.

 

No ale zeby miec miesnie trzeba je jakos zmuszac do wysilku, to nie jest tak ze organizm je wytwarza dla ozdoby tylko dlatego ze obciazeniem treningowym zmuszamy organizm do tego zeby nastepnym razem przy ciezarkach mial latwiej. Innej drogi nie ma. 

Z tym ze jesli juz kiedys miales te miesnie to odbudowa zajmuje duzo mniej czasu niz budowa ze wzgledu na pamiec miesniowa.

 

 

Odnośnik do komentarza

No właśnie, budowanie muskulatury polega na tworzeniu mikrourazów w mięśniach na skutek ćwiczeń. Rezultatem wspominanym przez Kabiego jest właśnie ich wzrost i to aby organizm miał łatwiej przy tych samych obciążeniach. No i jeszcze kwestia tych obciażeń. Sam dla siebie preferuję jakieś 75-80% ale to chyba norma.

Jest jeszcze pytanie, czy trenującemu zależy na jakiejś dobrej definicji i docięciu czy po prostu chce wyglądać fit i mieć zbalansowaną sylwetkę.

Odnośnik do komentarza

Ważę 75 i chciałbym taka wagę utrzymać. Pytanie czy jak będę sukcesywnie na zerze kalorycznym to sylwetka będzie się powoli poprawiać czy to poprostu genetyka i poniżej pewnego % bf nie zejdziesz bez ostrej tyrki na siłowni. Pocę się dość mocno na swoich treningach 3x w tyg ale to buduje tylko siłę palców i trochę plecki. Zastanawiam się czy dorzucenie choćby paru ćwiczeń w tyg na brzuch i głupich pompeczek nie załatwi sprawy, bodziec niewielki ale z drugiej strony dla takiego inwalidy jak ja może być wystarczajacy

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Rillas napisał:

Ważę 75 i chciałbym taka wagę utrzymać. Pytanie czy jak będę sukcesywnie na zerze kalorycznym to sylwetka będzie się powoli poprawiać czy to poprostu genetyka i poniżej pewnego % bf nie zejdziesz bez ostrej tyrki na siłowni. Pocę się dość mocno na swoich treningach 3x w tyg ale to buduje tylko siłę palców i trochę plecki. Zastanawiam się czy dorzucenie choćby paru ćwiczeń w tyg na brzuch i głupich pompeczek nie załatwi sprawy, bodziec niewielki ale z drugiej strony dla takiego inwalidy jak ja może być wystarczajacy

Sprawdz to sie dowiesz ;) Moze wystarczyc a napewno nie zaszkodzi. Tylko nie jakies brzuszki jak na wfie tylko jakies spięcia brzucha, podciaganie kolan do klaty na drążku, unoszenie nog zwisajac na drazku.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Rillas napisał:

Ważę 75 i chciałbym taka wagę utrzymać. Pytanie czy jak będę sukcesywnie na zerze kalorycznym to sylwetka będzie się powoli poprawiać czy to poprostu genetyka i poniżej pewnego % bf nie zejdziesz bez ostrej tyrki na siłowni. Pocę się dość mocno na swoich treningach 3x w tyg ale to buduje tylko siłę palców i trochę plecki. Zastanawiam się czy dorzucenie choćby paru ćwiczeń w tyg na brzuch i głupich pompeczek nie załatwi sprawy, bodziec niewielki ale z drugiej strony dla takiego inwalidy jak ja może być wystarczajacy

Typie ale z szacunkiem do pompuś taknie!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...