Skocz do zawartości

W co teraz grasz?


pack

Rekomendowane odpowiedzi

Ni no Kuni - wreszcie znalazłem dobre 'final fantasy' na ps3. Czuję się jak za starych dobrych czasów, gdy jRPG rządziły i dzieliły. Przepiękna grafika, MAPA ŚWIATA PO KTÓREJ MOŻNA CHODZIĆ!! :P, ciekawy system (zbieranie pokemonów i ich upgradeowanie), przyjemna historyjka. No mega po prostu! Klimat bijący od tej gry mnie urzeka i nie pozwala oderwać się od pada. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mass Effect 3. Mam mieszane odczucia do tej gry. Ukazanie akcji zza pleców Sheparda zrobiło z tej gry strzelankę TPP. Na pewno nie jest to juz ten sam ME co dawniej. Mniej mocy do wykorzystania, ale więcej broni do zebrania:( Całe menu zrobiło się nieporęczne, z ogromnymi przyciskami, chyba dla niedowidzących (ala Windows 8?). Nie podoba mi się to, że gra nie instaluje się na HDD, a ciągle doczytuje z płyty. Ładowanie kolejnych poziomów jest zbyt długie i irytujące. Głupawe decyzje podejmowane za nas w odniesieniu do poprzednich części. Dokonałem innego wyboru, muszę zaś męczyć się Kaidanem:)

 

Grafika poszła znacznie do przodu, wreszcie można zobaczyć z bliska keepera:) Mnóstwo nawiązań do poprzednich części, dużo "smaczków". Granie bez znajomości całej historii jest jednak bez sensu:(

Zagrać można, szału nie ma:(

Odnośnik do komentarza

Persona 3 FES - Wiem, że gra wyszła na ps2, ale od momentu pojawienia się na PSN to mam okazję ogrywać ten zacny tytuł. Dawnoooo żadna gra mnie tak niewciągnięcia. Kapitalny system walki, "persony", świetna fabuła i jedne z najlepszych postaci, z jakimi miałem do czynienia w grach jrpg. A no i jest bardzooo długa jak na dzisiejsze standardy - Mam już na liczniku ponad 75 godzin, a do końca chyba jeszcze trochę zostało ( dzień 12/2). A i na dokładkę dodatkowa kampania z Aigis, która jeśli dobrze czytałem zajmie gdzieś z dodatkowych godzin. 

Wszystkim fanom jrpg którzy nie mieli jeszcze styczności z tą grą POLECAM PRZEOGROMNIE !!!

Odnośnik do komentarza

 

Beyond: Two Souls. Mimo duzej krytyki jaka na ta gre splynela, podoba mi sie. Jeszcze lepszy poziom graficzny od Heavy Rain i zdecydowanie lepsza mimika. Twarze wygladaja wrecz miazdzaco!

 

Giera ponoć jest bardzo dobra jak grasz na dwie osoby. Brachol gra Aidenem a jego żona tą laską i sobie chwalą.

 

To prawda. 2 podejscie przeszedlem z lokatorem. On gral Jodie, a ja gralem Aidenem. Spoko sprawa.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio z doskoku sobie pykam w Uncharted 2. Przyzwyczajając się do specyficznej wymiany ognia (która i tak jest ulepszona względem jedynki), stwierdzam, że gra jest naprawdę supcio. Na początku było trochę nudnawo, ale wyjście z dżungli zrobiło dobrze, grafika jest fenomenalna, ciągle się coś dzieje i jest po prostu przyjemnie. Mam nadzieję, że takie pozytywne wrażenia utrzymają się do końca.

 

Próbowałem też wrócić do Diablo 3, ale po spróbowaniu wersji pecetowej z loot 2.0 po prostu nie mogę wrócić, wszystko mi się troszkę gorsze wydaje. No i jakoś tak lepiej mi się na myszce gra, szkoda mi pada męczyć tym nieustannym mashowaniem przycisków.

 

Przymierzam się też do powrotu do Demon's Souls ;).

Odnośnik do komentarza

Plusowe Brothers: A Tale of Two Sons. Myślałem, że tylko sprawdzę w trakcie ściągania Tomb Raidera, a wsiąknąłem na całego i skończyłem w jeden wieczór.

 

Piękny, dopracowany tytuł z klimatem i gameplayem godnym ICO. Wielki plus za brak przestojów i masę fajnych patentów- w ciągu tych paru godzin nie nudziłem się ani przez minutkę. Większość pudełkowych gier może tylko oblać się rumieńcem wstydu.

Odnośnik do komentarza
Ogólnie jestem tak trochę w zawieszeniu, bo po platynie w Dark Souls nie bardzo wiedziałem, za co się następnie zebrać (zawsze tak mam po zcalakowaniu jakiegoś długo ogrywanego tytułu), zwłaszcza że do premiery Dark Souls II zostało już tylko 5 dni i nie bardzo chciałem napoczynać coś konkretnego.

Chwyciłem jednak za zakurzone pudełeczko z napisem Darksiders - od zawsze nosiłem się z zamiarem dania drugiej (a nawet już chyba trzeciej) szansy temu tytułowi, ale jakoś nie było okazji, żeby to uczynić.

W końcu ten dzień nadszedł i nie mogę wyjść z podziwu dla własnej głupoty - jakim cudem coś tam mi wcześniej nie odpowiadało??? Ta gierka jest absolutnie genialna. Owszem, graficznie może nie robi jakiegoś super wrażenia (np średni projekt głównego bohatera czy ząbki na krawędziach), ale design miejscówek to coś pięknego - mroczna, post apokaliptyczna wizja naszego świata, doprawiona mocno gotyckimi motywami w sosie walki sił piekielnych z niebiańskimi - to robi wrażenie.

Muzycznie to jedna z najlepszych gier, w jakie miałem okazję kiedykolwiek zagrać - soundtrack jest pompatyczny niczym utwory w God of War, czy Castlevanii i momentalnie wrzuca ciary na plecy. Zresztą całe udźwiękowienie ryje beret aż miło - kino domowe dawno nie działało u mnie z taką mocą - wszystkie odgłosy, wybuchy, wycie wiatru - konkret.

Sam tytuł to konkurencja dla wymienionych powyżej tytułów i jak dla mnie jest ciekawszy od każdego z nich. Z tym że w przypadku GoW mam na myśli jedynie ostatnią część, bo jednak wcześniejsze były spoko. Jednak Castlevanię (tę pierwszą - super, hiper, the best Lords of Shadow!) jak dla mnie Darksiders przebija. Bawię się dużo lepiej, być może ze względu na swobodną kamerę, którą mogę dowolnie obracać - w Castlevanii ten "residentowy" zabieg ze sztywno umiejscowionym "oczkiem" strasznie mnie drażnił. Wiem, że seria GoW ma tak samo, ale chyba jednak wykonane z większym wyczuciem (oprócz Ascension, ale tam wiele rzeczy nie zagrało). Drugą sprawą są świetne, rozbudowane miejscówki, z masą poukrywanych przejść, sekretów i łamigłówek - to kolejny plus, bo w Castlevanii drażniły mnie te niewidzialne ściany w wielu lokacjach - czułem się strasznie ograniczany.

System walki w Darksiders jest raczej prostacki, ale dzięki temu świetnie się bawię, bo nie sprawia mi on większych problemów - jest intuicyjnie jak cholera i o to chodzi. Masa fajnych rozwiązań, zróżnicowany gameplay, ciekawe walki z bossami, fajne i satysfakcjonujące łamigłówki oraz niesamowity klimat, potęgowany przez genialną ścieżkę dźwiękową - gram w najprawdziwszego hiciora, którego tyle lat olewałem i cały czas zachodzę w głowę, jak to możliwe...

Mam nadzieję, że z ukończeniem wyrobię się do piątku, bo kiedy nadejdzie Dark Souls II nie będzie zmiłuj - wszystko pójdzie w odstawkę, z żoną włącznie  :P

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Batman: Arkham City [GOTY] już jakiś czas temu ukończony - wpadła kolejna :platinum: [100%].

Teraz masteruje Castlevania: Lords Of Shadow - muszę przyznać, że na początku gra mnie odpychała szczególnie przez niestabilny frame rate (występuje nawet w lokacjach bardziej ubogich w szczegóły :blink:) i dość krótkie levele (głównie początkowe, na szczęście jest ich tutaj sporo), ale z czasem wraz z odblokowywaniem nowych skilli zaczęła ona nabierać rumieńców. Nowo zdobyte relikwie pozwalają dostać się we wcześniej niedostępne miejsca i tu pojawia się miodność serii Castlevania, czyli dobrze zakorzeniony backtracking. Mimo, ze niektóre levele są małe i można je dośc szybko ukończyć to już ze znalezieniem wszystkich gemów nie zawsze idzie tak łatwo :D Ogólnie rzecz biorąc bardzo dobry tytuł, aż chce się wbić platynę - mam nadzieję, że w Castlevania: Lords Of Shadow 2 usprawnili niedociągnięcia poprzedniczki (martwią mnie jedynie te lokacje bardziej futurystyczne) - czas pokaże.

Edytowane przez Raziel81
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...