Skocz do zawartości

Lody


Desser

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 6 miesięcy temu...

Polecam ten smak, dla mnie nr2 tej marki, bo i tak najbardziej lubię waniliowe, chętnie spróbowałbym jeszcze pistacjowych, ale tu w Irlandii ich nie widziałem:

 

Spoiler

spacer.png

 

A tak poza tym polecam słynne, tradycyjne lody nowotarskie, tłuste ze świeżych, sezonowych owoców, ale i tak najbardziej lubię śmietankowe, nie do podrobienia są:

 

http://www.dejavue.pl/nowotarskie-lody-tradycyjne

 

Pozdrawiam :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mam słabość do tych "tańszych" lodów pudełkowych, ale zdecydowanym królem w tej kategorii dla mnie są Marletto Biała Czekolada z Maliną dostępne w Biedronce. Fajne, delikatne, orzeźwiające i nie za drogie jak na dzisiejsze czasy.

 

Za to kilka tygodni temu przy okazji jakiejś promocji kupiłem lidlowe Gelatelli  Premium litrowe, które dotychczas uważałem za całkiem niezłe i prawdę mówiąc się zraziłem mocno. Oba smaki jakie wziąłem były strasznie sztuczne, niezbyt przyjemne, wręcz żrące w gardło. Do tego stopnia, że chyba nie powtórzę zakupu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
17 godzin temu, _Red_ napisał:

Marletto 500ml/400g: sernik z sycylijską cytryną

Dla mnie odświeżające sztosiwo. Kontrast między 30% dawką śmietanki, białą czekoladą, mascarpone a kwaśnym sosem z cytryny. Wchodziło jak woda.

 

Lody i sorbety: замовляйте доставку онлайн з Sklep ...

zaryzykowalem, mimo tego, ze nie lubie cytrynowych lodow, dobre

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Bardzo złe opinie zbierają lody - wszystkie smaki - od Grycana, ponoć dawniej były dużo lepsze. Ja uwielbiam Haagen-Dazsa o smaku waniliowym i masła orzechowego, są nie do podrobienia, ale niestety pistacjowych w Irlandii nie ma, a tym bardziej nie dostanę ich w Polsce, bo coś mi się obiło o uszy, że z rodzimego rynku ta marka została wycofana ;(

 

Ale nie poddaję się w końcu je ustrzelę, bo poluję na nie :)

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
W dniu 13.07.2023 o 13:01, zdrowywariat napisał:

Najlepsze lody pistacjowe? To moje ulubione orzechy, więc chciałbym spróbować lodów w tym konkretnym smaku, najlepszych jakie są? Ktoś poleci? :)

 

Jak kochasz pistacje to zrób lody sam ekolego

 

https://aniagotuje.pl/przepis/lody-pistacjowe

 

Daj znać jak poszło. Zajebisty przepis. :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.07.2023 o 00:37, Adam GlapJńskJ napisał:

 

Jak kochasz pistacje to zrób lody sam ekolego

 

https://aniagotuje.pl/przepis/lody-pistacjowe

 

Daj znać jak poszło. Zajebisty przepis. :)


IMG-0394.jpg
 

Zajebiste są, dzięki! Zrobiliśmy dziś z chrześniakiem według przepisu, tylko nie dodawaliśmy barwnika. Spróbujemy też według tego przepisu zrobić z innymi orzechami, może z nerkowcami? Chrześniak chce z Kinder Bueno :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
W dniu 1.07.2023 o 20:54, _Red_ napisał:

Marletto 500ml/400g: sernik z sycylijską cytryną

Dla mnie odświeżające sztosiwo. Kontrast między 30% dawką śmietanki, białą czekoladą, mascarpone a kwaśnym sosem z cytryny. Wchodziło jak woda.

 

Lody i sorbety: замовляйте доставку онлайн з Sklep ...

 

Cytryna mi tak średnio podeszła, ale sernik truskawkowy super. Jest obecnie mała promocja w biedrze na te lody 500ml, to wziąłem na spróbowanie jeszcze słony karmel i też niczego sobie.

 

I kolejny raz głupi przejechałem się na lidlowych Bon Gelati litrowych, "bo w promocji, to wezmę". Strasznie sztuczne i przesadnie słodkie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...