Skocz do zawartości

Dual Shock 3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam nosze się z zamiarem zakupu PS3 i mam mały problem. Niestety ale ds3 jest dla mnie za mały, niewygodny. Czy są tu osoby które posiadają i używają pada http://allegro.pl/gamepad-mad-catz-call-of-duty-black-ops-do-ps3-b-i1423294391.html ? Jeżeli tak czy wielkością można go porównać do pada microsoftu? Kolejne pytanie czy ten pad jest znośnej jakości i nie zepsuje się po roku czasu?

Odnośnik do komentarza

Kolega ma problem z padem, nie wazne czy pad ma dzialac bez kabla czy jest podlaczony po usb, gdy sie go uruchomi to tylko non stop migaja wszystkie czerwone diody. Wyglada to tak jakby nie mozna bylo przypisac pada do konsolki! I pytanko, wina pada czy konsoli? Czy reset do ustawien fabrycznych przytrzymaniem przycisku Power pomoze? Konsolka fat model 80GB. Nie ma jak sprawdzic drugiego pada a wybiera sie do mnie w niedziele. Co o tym sadzicie?

 

pzd.

Odnośnik do komentarza

I pytanko, wina pada czy konsoli? . Co o tym sadzicie?

 

 

Wystarczy zresetować pada! z tyłu obudowy dualshock'a jest malutki otwór, włóż np. wykałaczkę i kliknij raz, i będzie już dobrze :thumbsup:

 

heh pomoglo... nie spodziewalem sie ze tego nie sprawdzil... czasami czlowiek mysli ze na taka prosta rzecz czlowiek sam powinien wpasc... dzieki!

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Moj ds3 od pewnego czasu wariuje i w sumie zaczyna z czasem coraz bardziej.

Podczas uzywania lewego analoga (najczesciej podczas wciskania) same wciskaja sie przyciski po lewej stronie pada (d-pad, l1, ostatnio zauwazylem jeszcze ze zaczyna reagowac l2).

Wiecie co to moze byc? I czy jest mozliwosc bym sam sie tym zajal nic nie pogarszajac (biorac pod uwage posiadania dwoch lewych lap jesli chodzi o takie zabiegi;) )?

Odnośnik do komentarza

gdzie znajde najtaniej oryginalnego dualshocka? nowke oczywiscie.

Promocje w marketach albo naprawdę sprawdzony sprzedawca na alledrogo.

 

 

Swoja drogą, jest jakaś metoda na odróżnienie oryginału od podróby ? Za czasów ps2 wiem że po wielkości dwójki przy napisie dualshock2 można było rozróżnić. Jak to wygląda teraz to nie mam pojęcia a chetnie sie dowiem :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Moj ds3 od pewnego czasu wariuje i w sumie zaczyna z czasem coraz bardziej. Podczas uzywania lewego analoga (najczesciej podczas wciskania) same wciskaja sie przyciski po lewej stronie pada (d-pad, l1, ostatnio zauwazylem jeszcze ze zaczyna reagowac l2).Wiecie co to moze byc?

 

Zebrałem sie i otworzylem pada, nic nie znalazlem poza tym co jest na zdjeciu ktore tutaj dodaje, chyba przepalona sciezka :/ Daloby rade jakby to zaniosl gdzies do jakiegos elektronika. Czy oplacalne by to w ogole bylo?

 

 

dscn0449e.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza

gdzie znajde najtaniej oryginalnego dualshocka? nowke oczywiscie.

Promocje w marketach albo naprawdę sprawdzony sprzedawca na alledrogo.

 

 

Swoja drogą, jest jakaś metoda na odróżnienie oryginału od podróby ? Za czasów ps2 wiem że po wielkości dwójki przy napisie dualshock2 można było rozróżnić. Jak to wygląda teraz to nie mam pojęcia a chetnie sie dowiem :)

Zasada jest prosta, poniżej 100 zł oryginalnej nówki nie kupisz :]

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Sony życzy sobie stanowczo za dużą cenę w stosunku do jakości swoich kontrolerów. Nie dość, że analog szybko się ściera to jeszcze ten plastik jest mizernej jakości. Akurat tutaj należy pochwalić M$ za świetnie zaprojektowane pady do X360.

 

A i tak dla mnie najlepszym padem w historii pozostanie pad od GCN zaprojektowany przez samego Miyamoto.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z tym ścieraniem to co proszę ? Mój pad jest intensywnie używany od 2,5 roku i analog wygląda praktycznie identyko jak w nowo zakupionym.

Pewnie masz ten rzadki egzemplarz powlekany tytanem... :rolleyes:

Powszechnie znanym zjawiskiem jest zużycie się lewej gałki analoga - przy każdym maksymalnym wychyleniu i zatoczeniu koła/półkola/ćwiartki, gałka się przyciera (widoczne ślady w postaci pierścienia), mój pad od PS2 ma już tak głębokie wyżłobienie, że niedługo pęknie. Bardzo często dochodzi także do "wyrobienia" się mechanizmu lewego analog'a, "grzybek" chodzi luźno, nie wraca do pozycji wyjściowej. Są to normalne zjawiska, wszak mamy do czynienia z plastikiem. Nie mów mi zatem, że katowany 2,5 roku dual, chodzi Ci jak nowy bo w to po prostu nie uwierzę... :P

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Czyli masz na myśli klasyczne zużycie analoga ;). U mnie też chodzi luźniej, ale wraca na standardową pozycję (precyzja praktycznie ciągle ta sama). Jedynie przy N4S mam problemy z padem o czym pisałem już jakiś czas temu czyli gra wykrywa jakiś minimalny odchył gałki podczas buszowania w menu.

Odnośnik do komentarza

Miałem SisAxis'a 3 letniego (poszedł razem z Fatem na alle) i mam Duala 2,5 letniego - gały nie są w ogóle starte - nadmienię że na dualu ostro grałem w SSHD :) Z nową konsolą dostałem nowego pada - różnica taka że gały w tym nowym hmm ciężej chodzą - w tym przechodzonym po prostu są luźniejsze ale zero jakichkolwiek przetarć bądź śladów zużycia i normalnie wracają do prawidłowej pozycji.

Odnośnik do komentarza

To ci zazdroszczę. Bo u mnie pierwsze symptomy przetarcia i częściowego zużycia lewej gałki zaczęły się objawiać mniej więcej po 1,5 roku. Np. w takim Bad Company 2 postać powoli porusza się samoczynnie do przodu. Oczywiście da się to zatrzymać ale mnie ten fakt strasznie wkurza a szkoda mi teraz wywalać prawie 200 zeta za nowe DS3.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...