Skocz do zawartości

Champions League


Rekomendowane odpowiedzi

A co mam napisać? Korki w kostkę to nie jest jakaś bardzo nietypowa czerwona kartka, w Anglii czy w Nepalu. Było 2-0, Liverpool miał miażdżącą przewagę w tym meczu, nie mam specjalnie współczucia dla takich zagrywek które mogą kontuzjować zawodnika, z którym sobie nie radzisz. Nie wiem, czy zachowanie Felipe specjalnie wpłynęło na kolor kartonika.

 

Kartka Hummelsa bardziej niejednoznaczna. Zagranie było TROCHĘ niebezpieczne, bo jednak mocny wślizg z nogą ponad ziemią to coś, co sędziowie starają się karać. Ale raczej czerwona kartka to po prostu błąd, na który wpłynął też kąt widzenia (z tej strony sędziego wyglądało to na groźniejszy atak) i teatralna reakcja Antony'ego. Decyzja sędziego trudna do obrony, i nie bez powodu Dortmund protestuje, bo to był bardzo ważny mecz i bardzo zła dla nich decyzja.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 21,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 Tak, czerwo dla Hummelsa niezasłużone. Tymbardziej to dziwi, bo jest przecież VAR i mógł to cofnąć, albo przynajmniej zmienić na żółtko. Karny dla Dortmundu to też niejednoznaczna decyzja (nie "aż taki błąd" jak przy kartce) no tak jakby sędzia chciał im to wynagrodzić, że wyrzucił Hummelsa. Do końca nie wiem co mam o tym wszystkim sądzić, w najlepszym wypadku były to dwa błędy, ale żeby nie czerwona kartka to jest wielce prawdopodobne że Borussia wzięła by odwet, i Ajax by po prostu dostał w cymbał (bramka dla BVB wisiała w powietrzu od pierwszych minut). Jak by było, no nie wiadomo i oczywiście wolałbym żeby takie błędy sędziów się nie zdarzały (vide 2xczerwo dla Ajaxu rok temu vs Chelsea :whyyy:) i rozumiem, że kibice Borussi mogą czuć rozgoryczenie. Nie była to próba rewanżu na jaką zasłużyli, ale mecz się skończył, holendrzy awansowali i z tego się cieszę. Mam nadzieję, że w nast rundach karma nie upomni się o swoje, bo wydaje mi się że awans i tak by przyklepali, jak nie w tym to w którymś z nast meczy. 

Edytowane przez alb84
Odnośnik do komentarza

VAR w rozgrywkach UEFA ma polecenie bardzo rzadko odwracać decyzje sędziego. Tutaj nie doszło nawet do tzw. interwencji (przysiadówy z możliwością zmiany decyzji). Podejrzewam, że VAR zobaczył to ujęcie z boku raz i puścił to.

 

Sędziowie bardziej niż fani muszą patrzeć na to, jakie RYZYKO stwarzają ataki na przeciwnika (rzucanie się w ryzykowny sposób), ale też w przypadku rozdawania kartek nadal duże znaczenie ma faktyczny efekt na przeciwnika, trafienie go. Przykry błąd sędziego, na który pewnie wpłynęło też turlanie się Antony'ego po ziemi jakby postanowił speedurnować Dark Soulsy.

 

image.png.1abe3cac0bae4d0d43bf2890ad4f7546.png

Odnośnik do komentarza
3 hours ago, ogqozo said:

(...)

Przykry błąd sędziego, na który pewnie wpłynęło też turlanie się Antony'ego po ziemi jakby postanowił speedurnować Dark Soulsy.

 

 Prawda. Jak widać zaprocenowały powołania na kadrę i pewnie jakieś wskazówi od Neymara. Lubię gościa (Antonego), w systemie 4-3-3 dobrzy skrzydłowi to kluczowa pozycja, ale nie popieram takiego aktorstwa.

 

Dla wszystkiego wrzucę tylko dwa nieobiektywne i stronnicze cytaty. Komentarze z holenderskiej i niemieckiej prasy, prawda jak zwykle leży gdzieś po środku. 

 

Spoiler

De Volkskrant: „Antony uciekł od poważnej kontuzji”

Kolejni dziennikarze doceniają zwycięstwo Ajaksu, które było wynikiem cierpliwości i wykazania odpowiedniej jakości w decydującej, końcowej fazie meczu. Nie może jednak dziwić też fakt, że najbardziej komentowane są kontrowersyjne decyzje arbitra głównego.

„Antony zrobił sztuczkę, minął jednego rywala i został agresywnie zaatakowany przez Hummelsa. Brazylijczyk zaczął turlać się po murawie w dość zabawny sposób. Powtórki pokazały, że wejście było niebezpieczne i choć nie doszło do mocnego kontaktu, Antony szczęśliwie uciekł od poważnej kontuzji. VAR zdecydował, że decyzja Michaela Olivera nie była wielkim błędem i Mats Hummels wyleciał z boiska. Pod wątpliwość można dać także jedenastkę dla Dortmundu. Mazraoui delikatnie dotknął Bellinghama, co spowodowało upadek gracza Borussii. Jeżeli będziemy dyktować takie rzuty karne, będzie ich w każdym meczu aż za dużo. Oliver początkowo nie gwizdnął, ale dał się przekonać po dyskusji z VARem.”

 

Sport1: „Żart. Wielka walka, gorzki koniec”W niemieckich mediach zdecydowanie bardziej dosadnie ocenia się decyzję sędziego o pokazaniu czerwonej kartki Hummelsowi. BILD opisuje tę sytuację jako żart i skandal. Błędna decyzja miała poważne konsekwencje, pozostawiając Borussię w grze w osłabieniu przez 60 minut. Dortmund wyszedł na prowadzenie, ale w dziesiątkę nie był w stanie tego utrzymać. Kicker również przyznaje, że czerwona kartka kompletnie zmieniła przebieg spotkania, a gospodarze w końcu opadli z sił w końcówce, która okazała się decydująca. Sport1 ocenia decyzją jako przesadzoną. „Zemsta za historyczną porażkę w Amsterdamie nie powiodła się. Mecz był atrakcyjny, a widowisko w przeciwieństwie do tego sprzed dwóch tygodni nie było jednostronne.”

 

3 hours ago, ogqozo said:

VAR w rozgrywkach UEFA ma polecenie bardzo rzadko odwracać decyzje sędziego. 

(...)

 

 A to o tym nie wiedziałem, lub zwyczajnie już o tym fakcie zapomniałem. No to UEFA tymbardziej po fakcie nie przyzna się do ewentualnego błędu sędziego. W sytuacjach niejednoznacznych jak zwykle rozchodzi się o interpretację sędziego.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...