Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, kanabis napisał:

Moze przez te alergie i astmy gorzej znosisz sporo mniejsza zawartosc tlenu w powietrzu. Szkoda bo tez to mam a kiedys chcialbym sobie sprawdzic jak to wyglada ten trening wysokosciowy. No ale moze zamiast Iten lepiej zaczac od Szklarskiej Poreby :nosacz3:

Moze być, tez o tym myślałem. Następnym razem lepiej sie przygotuje.

 

Odnośnik do komentarza

No tak ale przy tak kosmicznym poziomie i predkosciach na wynik ma bardzo wiele czynnikow, obstawiam ze przy mega korzystnych warunkach np wietrznych te 26 sekund mogloby byc i w druga strone. To jednak nie biegi w hali. Jezeli zagra wszystko tip top, wierze ze bedzie zlamane 2h

Odnośnik do komentarza

Co za roznica, nikt tego nie zrobil nawet w laboratoryjnych warunkach. 

Moim zdaniem fajna opcja. Najszybsza trasa maratonska jest berlin. Proby juz bylo i zabraklo 100 sekund ktore raczej ciezko uciac na tym poziomie nawet przy ultra sprzyjajacych warunkach, proba nike bedzie zapewne na ultra plaskim torze wyscigowym

Odnośnik do komentarza

Jak to zrobi to będzie to tylko traktowane jako ciekawostka po pewnym czasie. Coś w stylu jak np. powinno się traktować tempo treningowe na bieżni mechanicznej.. 

A boję się i chyba są ku temu powody że go poprostu zajada tymi próbami. Dużo prób na maratony poniżej 2:03 mu raczej nie zostalo w karierze. Cały ten reżim treningowy i sam maraton na tym poziomie jest mega obciazajacy, nie tylko fizycznie, zupełnie inny poziom wyniszenia niż dyszki po 27 minut :)

no ale rozumiem aspekt finansowy takiego przedsięwzięcia i ogólna chęć zapisania się w historii. Mówię tylko z perspektywy kibica który chcialby widzieć deklasacje rywali w wyścigu bark w bark

Odnośnik do komentarza

Wiadomo, że to nie będzie traktowane jako rekord świata. Ciekawostką też bym tego jednak nie nazwał. To ogromny wyczyn, na granicy niemożliwego bez względu na to w jaki sposób się to odbywa.

Według mnie pobiec poniżej 2h w oficjalnym biegu jest nie możliwe. Rekord to 2:02:57. Tam już nie ma idealnej trasy, idealnej pogody, idealnego terminu i peacemakerów którzy regularnie się wymieniają nadając tempo i robiąc osłonę przed nawet minimalnym ruchem powietrza. Bez wątpienia ten rekord zostanie pobity, ale nawet na zbliżenie się do 2h w oficjalnym biegu nie ma szans.

Kim by musiał być taki zawodnik? Przecież taki Kipchoke to już jest ewenement i klasa obsolutnie światowa. Ta poprzeczka złamania 2h w biegu oficjalnym jest chyba za wysoko ustawiona. Choć chciałbym się mylić. Może gdzieś tam teraz w Kenii biega jakiś chłopiec w dziurawych butach, który to zrobi. 

 

Po co to robi Kipchoke? Wiadomo zapisać się w historii no i dla kasy. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale za złamanie 2h była chyba bańka dolców. Za rekord świata też dobra sumka.

 

Mam nadzieje, że się uda. Byloby to wielkie wydarzenie w całym sporcie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale jego rekord to 02:01:39 z Berlina 2018 :P i właśnie myślę że byłby w stanie ogarnąć poniżej 2h, tylko nie może tracić siły na eksperymentowanie z Nike.

 

Kwestia czy dałby radę czy nie to już można dyskutować bez końca, ja jednak trzymam się pięknego no human is limited 

 

Edytowane przez Carles
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem rowniez nie ma w tej chwili zawodnika ktory mialby jakiekolwiek szanse zlamac 2h w berlinie na oficjalnej trasie. To niemozliwe.

 

Napewno kiedys zostanie to zlamane ale to musi zrobic ktos pokroju Bolta na 100m. Ktos urodzony tylko po to zeby wyprzedzic aktualne mozliwosci sportowe zawodnikow o 100lat. Bolt byl z innej planety. Musi sie ktos taki urodzic w kenii lub etiopii i tez dokona niemozliwego w biegach dlugodystansowych

Odnośnik do komentarza

Myślę, że dwie godziny w maratonie pękną szybciej niż nam się zdaje. Dla przypomnienia, Kipchoge w Berlinie biegnąc na 2:01:39, stracił zająca w połowie dystansu, na mecie wyglądał na niezajechanego, uśmiechy podskoki radości itp IMO miał jeszcze zapas. Nike wymyśli mu jakąś kosmiczną technologie w butach i urwie te 100 sekund.

Odnośnik do komentarza

Ale fajnie akurat mam koncowe dwa tygodnie calego cyklu czyli ostatni szlif formy a od 3 dni nakur.wia mnie gardlo, nie moge mowic i mam kaszel palacza. Piekna sprawa. 

Zaczelo sie pier.dolic cos po tym jak dzien po dniu mialem 3 zakres treningu biegowego i nazajutrz 3 zakres kolarstwa. Jeszcze sie dobilem lodami 

Odnośnik do komentarza

To przybij piątkę:lapka:

Po starcie na 10km mocno bolała mnie kostka i dwójki w prawej nodze. Było to w niedzielę, a we wtorek jak debil poszedlem na 2x4km po 3:59/km. Teraz napie.rdala mnie w prawej nodze cała długość od kostki do samej dupy. Na prawej nodze cieżko mi oprzeć cały ciężar ciała i tak już pauzuje kilka dni:usmiech:  a tu starty za pasem 

Odnośnik do komentarza

Niesamowity chłop, jeszcze sroga przewaga nad drugim zawodnikiem. Jest mocny, skubaniec.

 

Ja dziś start na 10 km, nowa życiówka 41:43. Trasa niezbyt latwa, kilka podbiegów, do tego pierwsza połowa przy oberwaniu chmury, burzy i biegu przez zalane ulice, ale jakoś to nie przeszkadzało i jakiś taki niedosyt jest. Liczył na lepszy czas, a złamanie 42 minit uznałem jako minimum. Mam większy apetyt na szybsze bieganie, więc trzeba mocniej pracować.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...