Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem leczyć alergię ziołamami w postaci pokrzywy i czarnego bzu, naturalnymi sposobami typu czosnek i cytrusy, do tego Alergyl do nosa, olej z czarnuszki w kapsułkach rano i wieczorem i w ciągu tygodnia z męczarni oddehowej na treningach przeszedłem do robienia interwałów w tempie 3:40 na km. W tym tygodniu 40 km biegu, 80 km rowerowania, 3,5 km pływania, a dziś jeszcze zakładka.

 

A nie tam jakieś obsrane tabsy. Mam nadzieję, że podziała to długofalowo aż do zakonczenia okresu pylenia.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

https://eurosport.tvn24.pl/lekkoatletyka,128/wyznanie-rywalki-semenyi-grozono-mi-smiercia,932671.html 

 

30 z rzędu zwycięstwo na 800m. Na video widać z jaką przewagą wygrywa ten koń. 

to był ostatni start przed zmianą przepisów, od 8 maja już nie będzie mógł/mogła startować z takim poziomem teścia. Co ciekawe zapowiada, że nie ma zamiaru nic zbijać. Zapowiada kolejne odwołania. 

Odnośnik do komentarza

Kiedys analizowalem te 800m kobiet i beka w chu.j pierwsze top 10 czasow ever to 90% semenya i nasterydowane zawodniczki zwiazku radzieckiego i rumunii z lat 80 xD

 

Ten rekord Kratochwilowej mogliby tez wyje.bac bo jest zenujacy

Krotochwila3.jpg

To juz (pipi) Caster jest bardziej kobiecy xD

[\spoiler]

Odnośnik do komentarza

Ostatnio bylem w Kolumbii a ta ma stolice polozona blisko 3k na poziomem morza. Myslalem, ze sobie potrenuje jak czarnuchy w kenii, ale nabawilem sie jakies choroby wysokosciowej i ledwo tam zylem o bieganiu nie mowiac. Taki pech. Radzili zebym zjechal 1000km i wjechal ale na to czasu nie mialem. Zaluje, bo chcialem to sprawdzic.

Odnośnik do komentarza

wystartowałem dziś w biegu na 10km nie licząc na jakiś specjalny wynik, a tu życióweczka 39:22 i 1 miejsce open :notbad:  w dodatku trasa 60% las, 40% asfalt z czego 1 kilometr naprawdę ciężki (miękkie, nie równe podłoże, przeszkadzające gałęzie) pogoda ogólnie dobra, wiatr aż tak bardzo nie przeszkadzał bo większość trasy po lesie. Wszyscy mówią, że po maratonie dobrze biega się dychy, tylko ja miałem od razu przeziębienie i tydzień bez treningu dlatego trochę się obawiałem. W dodatku kolka od 8 km je.bała dosyć mocno. Może dlatego, że nie zjadłem tego co zawsze przed biegiem. 

 

 

poziom ogólnie słaby, frekwencja też, ale i termin nie najlepszy. Wings w Poznaniu, półmaraton w okolicy i majówka.  Od początku objąłem prowadzenie, zwiększając przewagę z każdym kilometrem. Nikt mnie nie naciskał, podium zamknął zawodnik chyba z czasem 43 czy 44min. Ogólnie druga za mną była jakaś mocna babka chyba około 41min. 

 

 

jak na złość nie było nagród pieniężnych, ale udało się obłowić w sprzęt agd i rtv 

Spoiler

65678a022f53abc5med.jpg

 

kamerka za klasyfikację open, blender za najszybszego w powiecie. Kamerka warta 300 zł, blender 200zł. Wiadomo lepsza kasa, ale i tak nagrody całkiem fajne :) Kamerkę mam to ta pójdzie na sprzedaż, a blender na pewno się przyda. 

 

nic tylko startować w takich ogórkowych zawodach i zgarniać nagrody xd oczywiście wcześniej przejrzeć dokładnie listę startową czy nie ma jakichś mocnych oponentów. 

 

cieszy życiówka w dodatku na nie łatwiej trasie. Są przesłanki do złamania 39 min w tym roku.  

 

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

Za(pipi)isty czas i fajne nagrody, szacuneczek. U mnie takie lokalne biegi są zawsze konkretnie obstawiane, jest kilka amatorskich klubów biegowych, więc fajnie, że u Ciebie można powalczyć o zwycięstwo, bo to fajna motywacja.

 

Ja startuję na 10 km za 2 tygodnie, ale to duży bieg na ponad 3k ludzi, kilku kenijczyków, marokanczyków, ukraińców i mocnych polaków. W 40 minut raczej jeszcze nie mogę celować, ale jakby się udało pobiec na 41 minut to byłoby super i pewnie bylbym w top 100, co już nieźle wygląda.

Odnośnik do komentarza

Kurła to musi byc fajne uczucie tak wbiegac na mete pierwszym. Ale przyznaj jak biegles pierwszy czules moc to wyobrazales sobie ze jestes czarnoskory? 

Dziwny bieg ogolnie podium zamyka typ z 43 a za to babka biegnie na 41 :notbad:

U nas nawet jak nie ma dwoch najlepszych prosow to przelaj wygrywa typ z czasem 36. Ale za to najlepsza laska okolo 50 min :nosacz3:

Wogole zauwazylem ostatnio ze chyba wraz z boomem na bieganie rosnie ilosc sponsorow i nagrod. Znajdujac odpowiednie biegi i reprezentujac zalozmy ten poziom ponizej 40min mozna ladnie dorobic do kieszonkowego. Fakt ze dabrowski zajal 8 miejsce ostatnio na MP na 10k wiec jest w miare dobry ale dwa tyg wygral byl 1 polakiem na jakims polmaratonie zgarnal 500, za tydzien jakas wiejska dyche obskoczyl 300 wpadlo. No kurde jak na dodatkowa kase to w miesiac idzie odlozyc do skarbonki fajny pieniadz. 

Biore sie za trening bede krolem za 10 lat kategorii m40. Bede kur.wa wygrywal pinionzki i inne mlynki do kawy

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, kanabis napisał:

Kurła to musi byc fajne uczucie tak wbiegac na mete pierwszym. Ale przyznaj jak biegles pierwszy czules moc to wyobrazales sobie ze jestes czarnoskory? 

no ku.rwa jak nie 

widzisz przed sobą tylko radiowóz, który prowadzi bieg, nie oglądasz pleców innych, czujesz się jak je.bany chempion jak pierd.olony Kipchoke. Mijasz kibiców, oni klaszczą, nie wiedzą, że jesteś ogórkiem, a prowadzisz tylko dlatego, że z tyłu są jeszcze większe ogórki. To się wtedy nie liczy dziarskim pewnym krokiem mijasz kolejne kilometry w myślach już się zastanawiasz za ile pogonisz kamerkę i z czego koktajl wypijesz. Jednak schodzisz na ziemię, koncentrujesz się na trzymaniu tempa bo gonią cię oponenci, nie zwalniasz, cały czas jesteś w ruchu. 

 

no jak ktoś biega takie 36-37min na dychę to po takich zawodach można sporo powygrywać. Czasem zrobi mocny trening czasem bieg w drugim zakresie i wygra mikser. 

 

Dąbrowski też był zapisany, widocznie przestraszył się tak zwanej ELITY. 

Nie no on to dziś by się nawet nie spocił xd 

 

 

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...