Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Nie masz jakis tabletek czy cos? Ja ostatnio psikalem otrivin allergy bylo calkiem ok. Kiedys tez mialem zaje,biste tabsy, zero alergii po nich. Ale nie pamietam nazwy a jak szukalem i sprawdzalem to zadne je,bane nie dzialaja procz tamtych.

 

Przeje,bane. Oczy czerwone, jak bylem nad stawem to potrafilem je.bnac combo hitx5 kichania jak poje,b. 

W zime zatoki w lato alergia (pipi) za co? Najgorzej ze jak tak jest to nie chce ci sie grac ani ogladac nic bo oczy sie nie nadaja. Ja mam mocna alergie na pylki jak mi za dzieciaka sprawdzali na lapie to te bable byly jeden na drugim.

 

Teraz zauwazylem ze chlor tez chu.jowo dziala, musi podrazniac blone sluzowa bo po plywaniu mam kichawe, swedzenie i gile

Odnośnik do komentarza

U mnie allegra tez wcale nie pomaga. Mysle ze to indywidualnie jednak od osoby zalezy jaka substancja na niego dziala. 

Ostatnio wlasnie wybralem ten otrivin aerozol do nosa bo jakby nie bylo tam tego chu.jostwa sie zbiera najwiecej i calkiem spoko bylo. W sensie ze znosnie.

 

Najgorzej jak cie swedza oczy, potarlbys ale wiesz ze bedzie gorzej, opierasz sie i je,b nie wytrzymujesz i trzesz. Potem jak wszedlem do lazienki to az sie orzestraszylem jakie oko mialem czerwone xD

Odnośnik do komentarza

Normalnie od kwietnia do września biorę Loratan i na normalne życie styka i w sumie ledwo co kichnę raz na 2 dni, ale jak tylko pójdę biegać to masakra następne 3 dni :/

Allegre próbowałem ale miałem przeyebane skutki uboczne. Zyx jeszcze na mnie spoko działał, ale też nie na tyle żeby pozwolić na komfortowe bieganie.

 

Żeby chociaż jakiś deszczyk spadł żeby trochę spłukać to wszystko z powietrza, ale niestety susza od miesiąca :sapek: 

 

Edytowane przez maciucha
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale czemu nie pojdziecie do  alergologa? Tylko jakies (pipi) z apteki bez recepty.

ja biore telfexo genialne tabletki zero zamuly i zero allergii.

Dodatkowo mam astme w okresie pylenia i bez inhalatora sie nie da, no ale mam dodatkowy mnoznik przy bieganiu przynajmniej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, MichAelis napisał:

Ale czemu nie pojdziecie do  alergologa? Tylko jakies (pipi) z apteki bez recepty.

ja biore telfexo genialne tabletki zero zamuly i zero allergii.

Dodatkowo mam astme w okresie pylenia i bez inhalatora sie nie da, no ale mam dodatkowy mnoznik przy bieganiu przynajmniej.

telfexo ma tę samą substancję aktywną co allegra, więc poza inhalatorem to nie masz zbytnio po co chodzić do alergologa :kaz: 

próbowałem wielu leków, w sumie najlepsza była właśnie allegra z feksofenadyną, ale miałem popie.rdolone koszmary po niej, zanim się kapnąłem że to od tego to już prawie do psychiatry się umówiłem :lapka: 

no i sporo też zależy od stopnia i rozległości uczulenia, jak ktoś jest uczulony tylko na brzozę to będzie miał mniejsze dolegliwości niż ktoś uczulony tak jak ja na brzozę, olchy, topolę i trawy 

Odnośnik do komentarza

Kur.wa ja juz 25 lat temu bylem u allergologa, jakies zastrzyki nawet odczulajace mialem przez iles lat. Zyrtec wtedy bralem, chu.ja w sumie dawalo i tak po charataniu w gale na dzialce zawsze oczy jak po marihuanen. Ja po allegrze bylem taki zmulony ze na nic sily nie mialem. Je,bac. Ale chyba przejde sie do alergologa znowu, moze cos nowego wymyslili. 

 

Ja jestem uczulony na wszystkie pylki. Trawy, drzewa wszystkie. Jedne mniej drugie wiecej ale wszystkie. Ja nie wiem czy juz alergii pierwszych symptomow nie odczuwalem juz w polowie lutego xd nawet nie wiedzialem ze cos oyli juz o tej porze

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, kanabis napisał:

Kur.wa ja juz 25 lat temu bylem u allergologa, jakies zastrzyki nawet odczulajace mialem przez iles lat. Zyrtec wtedy bralem, chu.ja w sumie dawalo i tak po charataniu w gale na dzialce zawsze oczy jak po marihuanen. Ja po allegrze bylem taki zmulony ze na nic sily nie mialem. Je,bac. Ale chyba przejde sie do alergologa znowu, moze cos nowego wymyslili. 

 

Ja jestem uczulony na wszystkie pylki. Trawy, drzewa wszystkie. Jedne mniej drugie wiecej ale wszystkie. Ja nie wiem czy juz alergii pierwszych symptomow nie odczuwalem juz w polowie lutego xd nawet nie wiedzialem ze cos oyli juz o tej porze

no pyli pyli, są takie fajne kalendarze w necie, można sprawdzić co, kiedy i gdzie

za rok pamiętaj żeby zacząć brać leki już miesiąc przed 1 okresem pylenia który cię dotyczy, trochę lżej się potem znosi ten właściwy okres pylenia

Edytowane przez maciucha
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, maciekww28 napisał:

Dobra cena za pegasus 35

 

https://teamsports.pl/nike-air-zoom-pegasus-35-002.html

 

 

 

 

A to legitna stronka? Ktos cos zamawial od nich? Od 2 miechow sie czaje na te pegasusy ale tutaj przyyebali lepsza promke niz na sklepiebiegacza i niby opinie dobre ale nieufny jestem :notsure:

 

edit; chuy klikam, prawie 50k lajkow na fb nie moze klamac xd

Edytowane przez schabek
Odnośnik do komentarza

Co do alergii, to teraz podobno te pyły z Sahary też swoje robią. 

 

47 minut temu, kanabis napisał:

Kur.wa ja juz 25 lat temu bylem u allergologa, jakies zastrzyki nawet odczulajace mialem przez iles lat.

 

Też byłem w wieku ~10 lat i z tych testów na skórze wyszło, że na nic nie jestem uczulony, ale kilka razy w roku w losowe dni (np wczoraj) mam taki "atak", że cały dzień chodzę spuchnięty, kicham 1000 razy i zużywam rolkę papieru na smarkanie (a na drugi dzień przechodzi, więc raczej nie są to takie standardowe objawy). Nie mówiąc o tym, co się dzieje, jak robię jakieś większe sprzątanie. Także kur.wa no chyba mnie oszukali lekko. Zbieram się na powtórną wizytę od lat, ale wygrywa lenistwo, bo w sumie nie mam z tym aż takiego problemu. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Panowie, a miał ktoś z was problem z paznokciem od palucha po bieganiu?

Miałem ostatnio ciut dłuższy paznokieć niż zawsze i po bieganku palec spuchł, a przy nasadzie widać mały krwiaczek, a od tygodnia cała płytka sciemniała, ale nic nie śmierdzi, czucie mam więc chyba nie odpadnie cały palec :potter: 

Czekać aż pazokieć sam zejdzie, czy lepiej przyspieszyć proces? No bo zdaje mi się że generalnie jest on luźniejszy niż ten w drugim paluchu, ale nie zanosi się na to żeby sam miał odpaść :sapek: 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...