Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego napisalem "chyba", normalny gosc by zwrocil uwage i wytlumaczyl gdzie sie myle ale nie, musi byc typowy maciucha

 

-Jak sie nie znasz to nie pier.dol trzy po trzy

-Ale dlaczego? Wyjasnij

-A CO JA WOLONTARIAT AUEBUEBBEBEBEBEBBNSBSJKDKXJ

 

 

I jedynym bucem w tym dziale to jestes ty, bo jak nie umiesz nawet butow dobrych do biegania kupic to szukasz odpowiedzi i nikt nie odpisuje ci tekstem typu "a co ja prowadze wolontariat"

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, maciucha napisał:

No jest różnica między moją odpowiedzią i moim pytaniem, a twoją standardową bucerką w sytuacji kiedy ktoś ci zwraca uwagę, albo się z tobą nie zgadza.

No jest roznica pomiedzy napisaniem ze ktos nie ma racji a wyjechaniem z buraka w twoim stylu ze ktos pier.doli trzy po trzy i nie ma pojecia. Tak chyba wyglada dyskusja w console wars, tutaj z tego co zauwazylem jak ktos komus zwraca uwage to pisze dlaczego. Ale masz racje koronografia to musi byc bardzo skomplikowany zabieg i zachowaj swoja tajemna naukowa wiedze dla siebie. 

 

16 godzin temu, kanabis napisał:

Chyba koronografia sprawdza droznosc zyl

Koronarografia jest radiologicznym zabiegiem diagnostycznym pozwalającym ocenić drożność naczyń zaopatrujących mięsień sercowy. To inaczej angiografia tętnic wieńcowych, czyli dosłownie ich prześwietlenie.

 

Ja cie krence żyły z tetnicami pomylilem. 

 

Odnośnik do komentarza

No kogo by obchodziła różnica miedzy żyłami i tętnicami :yao: 

 

Ale to nawet nie o to chodzi. W tym zabiegu wchodzisz przez tetnice obwodową, najczęściej udową 'drucianym' prowadnikiem do serca. Czaisz? Masz taki długi giętki drut w sercu i wpuszczasz tam kontrast, żeby móc zrobić co najmniej kilka kilkunastosekudnowych naświetlań RTG (promieniowanie X jak wiadomo działa prozdrowotnie) żeby uwidocznić tętnice wieńcowe. Mocno inwazyjny zabieg, mnóstwo rzeczy może pójść nie tak, nerki muszą wyfiltrować kontrast, możesz dziabnąć coś 'drutem' i rozwalić tętnice albo np. przedsionek w sercu, dostajesz sporą dawkę promieniowania., no ale jako ekspert sklepikarz z City Ostrołęka będziesz pyerdolił że należy je robić młodym. bezobjawowym sportowcom bo tak ci się wydaje a w tej głupiej Polsce to "tylko dla dziadków z miażdżycą" :dafuq: 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No i widzisz, chcesz to potrafisz. 

Dobrze czyli koronografia jest bardzo inwazyjnym badaniem, nie wiedzialem ze az tak. Pytanie czy jednak lepiej zrobic taki zabieg i wykryc jakis potencjalnie grozny skrzep czy jednak umrzec jak skolimowska albo dostac udaru. Chyba ze koronografia tego nie wykryje. Skoro jestes ekspert to moze podpowiedz czy jest jakies badanie wykrywajace takie niebzpieczne skrzepy. No chyba ze juz nie jestesmy kolegami i zyczysz mi smierci

Odnośnik do komentarza

Więcej ludzi miałoby powikłania po takich zabiegach, niż dałoby radę ewentualnie uratować, więc z medycznego punktu widzenia się to zupełnie nie kalkuluje.

 

A jeśli chodzi o 'wykrywanie skrzepów' to nie ma chyba żadnego screeningu w tym kierunku, liczy się aktywny tryb życia, kontrola układu krzepnięcia (np. dla kobiet zabójcze pod tym względem jest połączenie antykoncepcji hormonalnej i palenia fajek). Pewnie można sobie prywatnie robić np USG tętnic szyjnych czy żył w łydkach i udach, albo MRI głowy, ale to jak szukanie igły w stogu siania.

Edytowane przez maciucha
Odnośnik do komentarza

Zdążyłem niedzielne wybieganko w lesie wcisnąć przed burzą. 20 klocków bc1 i sikor pokazał średnie tempo 4:31 na km. na dziewiątym konsumowałem żela biegnąc po 4:25 na luzaku :obama:

Więc baza tlenowa jakaś tam jest, apetyt na bieganie też. Myślę, że od czerwca będzie można zacząć konkretniejszy trening pod jesień z założeniem, że coś się odbędzie. Jak nie, to też dobrze, przyda się w przyszłości.
EQj4n0d.png

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Słyszałem w radiu ostatnio, że Maraton Warszawski ma być ograniczony do 150 osób. Ciekawe jak to rozwiążą. Pewnie wezmą samą elitę, bo robić losowanie pośród wszystkich zapisanych to trochę bez sensu, gdzie przecież dużo się zapisuje ludków z apple watchami, którzy idą od 20 kilometra. Tymczasem organizatorzy MŚ w półmaratonie w Gdyni nadal twardą stoją przy tym, że zawody się odbędą w normalnej formule.

Edytowane przez krupek
Odnośnik do komentarza

Koronawirus wymusił też ciekawe rozwiązania, np na Ironmanie:

 

Cytat
Tegoroczna edycja wyjątkowo nie będzie okraszona ani powitalną, ani pożegnalną uroczystością - organizator rezygnuje z Welcome Banquetu i After Party. Zawodnicy otrzymają jednak coś w zamian. W każdym pakiecie startowym znajdą się dwie specjalne monety, które będzie można wymienić na posiłek ze specjalnego menu w wybranych restauracjach na terenie Gdyni.


Czytaj więcej na:
https://rowery.trojmiasto.pl/Zmiany-w-organizacji-Enea-IRONMAN-70-3-Gdynia-w-dobie-koronawirusa-n146676.html#tri

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ruszyłem z jakimś konkretniejszym treningiem. Rower, kosz, siatkówka idą już w odstawkę. Zwiększam liczba treningów w tygodniu i rośnie stopniowo kilometraż, w tym tygodniu ok. 90 km. Więcej też różnorodnych akcentów: to skipy, to przedłużone rytmy 200 m, to 400-800 na stadionie, długie drugie zakresy i tysiące na ulicy. Za to przyhamowuję z tempem easy runów. Nie biegam ich szybciej niż 5:00, czasem nawet 5:30, bo to ma być baza tlenowa + aktywna regeneracja pomiędzy cięższymi jednostkami. Jak się biega codziennie, to nie ma sensu cisnąć też w easy days, bo to krótka droga do przeciążeń albo ciężkich nóg na kluczowych treningach.

 

Wagę też zbiłem z pandemicznego 70 do treningowego 67. Na starty (i tylko wtedy) planowane 65. Dla mnie to już nieprzyjemna w utrzymywaniu waga na dłuższą metę. W roztrenowaniu i na zimę ważę z reguły 70-71.

 

Najważniejsze, że nic nie dolega. Czasem tylko pogoda dopi.erdoli i trzeba w biegu modyfikować trening jak jest patelnia + duchota.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...