Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, krupek napisał:

Ten dzieciok przypomina mi harpaganów z podstawówki, którzy mieli wrodzoną sportowość i wydolność, biegali jakby 3 płuca mieli. Jeździli na jakieś wojewódzkie przełaje, a potem na apelach szkolnych zbierali laury.

No ta ale to biegi byly przewaznie na 1km nie 10 km ;)

 

Oczywiscie nie wiadomo jak potoczy sie rozwoj fizyczny takiego lebka, jak bedzie dorastal moze stracic warunki. Ale jesli chodzi o pluca i przeplyw tlenu to jakies zlote rozdanie na loterii genowej  :obama:

Odnośnik do komentarza

Jak będzie dorastał, to nie straci warunków, chyba że wpadnie pod samochód. Wręcz przeciwnie, szczyt tężyzny fizycznej przypada mniej więcej na 20 rok życia (jeśli idzie o włókna szybkokurczliwe, czyli siłę) spada wyraźnie dopiero po trzydziestce, natomiast włókna wolnokurczliwe nie spadają wyraźnie po trzydziestce. Więc wydaje się, że może być tylko lepiej, jeśli będzie mądrze trenował.

 

Inna sprawa, że dzieciaki w jego wieku mają optymalną naturalną technikę biegu i niską wagę, a to już może się zmienić z wiekiem, jak będzie ekspozycja na dwie największe choroby cywilizacyjne: siedzenie i obżeranie się guwnem.

Edytowane przez tomasz_sromasz
Odnośnik do komentarza

Nie wiadomo jest milion czynnikow w okresie dorastania ktore moga wplynac negatywnie na jego sylwetke i rozwoj fizyczny niekoniecznie sprzyjajacy bieganiu dlugodystansowemu. Ale jesli chodzi o predyspozycje wlokien, natlenienia organizmu, pluc itd to moze byc tylko lepiej. Wlasnie wazne jest umiejetne poprowadzenie takiego dzieciaka.

2 godziny temu, krupek napisał:

No gdzie, u mnie przełaje to były dystanse 5, 10 km. 1 km to się na stadionie biegało.

Serio? W podstawowce/gimbazie? No to nawet nie wiedzialem u nas raczej czy stadion czy przelaje to 1-3km

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Może się komuś przyda

https://www.dobreprogramy.pl/djfoxer/Migracja-danych-z-Endomondo-do-Garmin-Connect-ale-nie-tylko,111716.html

 

Under Armor sprzedał całą usługę myfitnespal z ponad 200 mln kont za 345 mln $ firmię Francisco Partners. 

Co to oznacza? Nie wiem. Endomondo ma niby przestać istnieć  do końca roku. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dzisiejsze wygranko dedykuję Wielkiej Polsce i rodakom na emigracji.

Trasa w opór trudna. 11 klocków z czego większość to strome góry, siodła, piachy, gliny i piaszczyste wzniesienia, ale warto było dla Boga, Honoru i Ojczyzny. W sumie nigdy wcześniej nie startowałem takich crossów z prawdziwego zdarzenia, a chyba powinienem, bo biega mi się to bardzo dobrze. No i tego typu biegi są ciekawsze.

 

Były momenty, gdzie pilotujący czołówkę rowerzyści nie dawali rady na górkach i musieli nas potem gonić. Później to już biegłem sam xD

jarr.jpg

.

jarr2.jpg

124170224_2813129415672889_1469612503103

PS proszę o niespruwanie się na psach, bo wyścig był półlegalny a la żołnierze wyklęci :obama:

Edytowane przez tomasz_sromasz
  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

Problem w tym, że można kupić albo w miarę tanie rajstopy w dekatlonie przez które szczecina na nodze przeziera, a po sezonie rozciągania hamstringów porwą się pod jądrami, albo przepłacić na asicsy czy najki, które są spoiste i nawet gdy rozciągać w nich swe balerony do granic wytrzymałości raczej nie (pipi)ną w najbardziej wrażliwych na chłód jesienny miejscach intymnych. W niezłej rozterce się znalazłeś. Nie zazdroszczę.

Odnośnik do komentarza

Kalenji tez ma kilka klas swoich produktow. Idacych w parze z cena. 

Jak wezmiemy z tych najtanszych to wiadomo ze to jakosc wysylanych ciuchow do tanzanii z unicefu. Ale biorac cos nie z samego spodu cenowego mozna wyhaczyc fajny ciuch za przystepna cene. Kurła spodnie dresikowe ktore kupilem na zime chyba dwa lata temu za 69zł do tej pory legancko sie sprawuja. Jeden z moich najlepszych zakupow obok mercedesa

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, tomasz_sromasz napisał:

Możesz biegać spokojnie wolniej, bo 5:30 to na pewno nie twoje bc1. 5:30 to tak naprawdę relatywnie szybko jak na easy run. W takim tempie bc1 biegają często amatorzy kręcący się w okolicach nawet 3h w maratonie.

Wiem, wiem, ale mając puszczone dobra muzyczkę, jak poczułem adrenalinke po pierwszych metrach to nie sposób było zwolnić, zawsze tak mam po dłuższych przerwach :rayos:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...