Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie cale szczescie jakies powazniejsze kontuzje omijaja. Ale z racji tego ze biegam w butach bez amortyzacji tak jak ty do kostki ja przykladam wiecej wagi do stawu skokowego, łydek, achillesa. Staram sie biegac po nieutwardzanym ake nie zawsze sie da.

 

Jedynie mialem klopot z powiezia przy kosci piszczelowej , zmniejszalem trening, stosowalem masci, rozne zabiegi itd jak szur nie wierzac w fizjo. 

No i w koncu polazlem do dobrej fizjo sportowej i ja pierdole. Jak renko odjoł panie lekarz :reggie: Magic. Od tamtej pory absolutnie zero problemow z tym miejscem a bylo to ze 2 lata temu.

Odnośnik do komentarza

Ja biegam w ultralekkich startowkach kalenji. 250zl wiec ok.

Raczej za wszystkie podobne jakosciowo do pegazow buty czy to brooksy , asicsy czy inne flagowce topowych firm trzeba grubo bulic. Pamietam jak brooks ghost kupilem kiedys chyba za 550zl :obama: Toc to dwie pary i juz auto mozna kupic

Sa tez wlasnie modele kalenji do dluzszych dystansow ale osobiscie niepolecam . Zaraz sie cholewka rozdarla, oddychanie stopy tez do dupy, odparzenia na paluchach sie robily.Ogolnie bez porownania jakosciowo do modeli bardziej uznanych marek. Ale te startowki bez amorki fajne robia. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Z drogich biegowych fantów to cały czas mnie kusi jakiś garmin za 2 koła (nie żebym na serio bardzo potrzebował ale od dziecka mnie fascynowały takie zegarki komputery bo byly w Inspektor Gadżet i kiedyś muszę spełnić to marzenie :D) ale chyba poczekam aż wypuszczą w końcu model ze spotify, bo nie lubię biegać bez muzyki. :shieeet:

Odnośnik do komentarza

No fajny gadzet z multum funkcji, i to niektorych naprawde ciekawych. 

Ja mam od lat 735xt ale chyba z pol roku temu sie dowiedzialem ze ma np funkcje nawigowania trasy spowrotem ktora sie bieglo. W sensie ze ruszasz w las, robisz nawrot i zegarek cie automatycznie nawiguje do punktu startu. Dobre dla grzybiarzy chcacych badac nieznany bór.

 

Nie zamierzam zmieniac zegarka wiec nie wiem jak to wyglada aktualnie ale juz pare lat temu byly zegarki z pamiecia gdzie mozna bylo wgrywac sobie mp3. Sam o tym myslalem ale uznalem ze w sumie takie sciaganie z torrentow muzyczki i zgrywanie ich na zegarek to troche takie lata 2005 kiedy to odtwarzacze mp3 byly trendy. Za duzo pierdolenia dla mnie.  Narobie sie a zaraz mi sie ta muza znudzi i tak w kolo macieju. Tez wolalbym wlasnie jakas typowo platforme z muzyczką gdzie mozna sprawnie sobie playlisty ukladac. 

Odnośnik do komentarza
Cytat

Bieg Niepodległości w Poznaniu, co tam się wydarzyło? Do dramatycznej sytuacji doszło na ostatnich 30 m kiedy to zawodniczki musiały pokonać ostatnie metry przy zmianie nawierzchni, gdzie asfalt pokryty był wykładziną, ta w wyniku różnych wcześniejszych wydarzeń nieco się przykurczyła i powstały fałdy w wyniku czego prowadząca Monika Jackiewicz zaliczyła dotkliwy upadek, tym samym tracąc możliwość cieszenia się ze złotego medalu, ten przypadł biegnącej na drugiej pozycji Pauliny Kaczyńskiej której w wyniku niefortunnych wydarzeń przyszło cieszyć się ze zdobycia złotego medalu. Jak udało mi się ustalić Monika po za tym że jest dość mocno poobijana i ma krwiaki, to nic poważnego się nie stało i szybko będzie w stanie wejść w tok treningowy.  Na uwagę zasługuje też start multimedalisty na 800 i 1500 m Marcina Lewandowskiego, który po trzymiesięcznej przerwie powraca na biegowe tory, efektem był udział w ulicznym biegu Niepodległości na 10 km zajmując trzecie miejsce. 
wypowiedź. 

Moniki dla Głosu Wielkopolskiego;

"Jest mi przykro i chce mi się płakać. Każdy zresztą na moim miejscu reagowałby tak samo. Jeszcze 1 km przed metą ktoś krzyczał, że mam taką przewagę, że na pewno wygram. Czy mogłam odeprzeć atak Pauliny Kaczyńskiej? Nie byłam w stanie, bo meta była za blisko, a ja nie miałam tak dużej przewagi, żeby nie przejmować się upadkiem" - przyznała 28-letnia biegaczka.

Według niej to nie obuwie zadecydowało o przebiegu finiszowych metrów.

- " Ewidentnie dywan był źle ułożony. Nie wiem z czego to wynikało, może ktoś źle rozłożył dywan, a może był zamoczony i zrobiły się na nim fałdy. Nie winię organizatorów, ale na pewno przegrałam tytuł bardzo pechowo. Może jestem w Poznaniu skazana na to drugie miejsce, bo rok temu też wyjeżdżałam stąd bez złota"- dodała Jackiewicz

Podium 10. PZLA Mistrzostw Polski kobiet w biegu na 10 km:

1. Paulina Kaczyńska 33:24
2. Monika Jackiewicz 33:31
3. Sabina Jarząbek 33:41

 

To wymyślili smaczka na mecie xd

Odnośnik do komentarza

Orientuje się ktoś w bieżniach? Żona biega tylko na tym. Nie ma czasu żeby wyjść bo dzieciaki itp, na bieżni to i przy dzieciach może się poruszać. Jedna nam się zepsuła, nie do naprawy. Nie wiem co kupić. Byle gniota w cenie 2000-5000zł i jak się zepsuje to kolejną czy dołożyć do czegoś lepszego? Jakiś programów nie wiadomo jakich nie musi mieć, poza zmianą prędkości nic nie musi mieć. Ewentualnie żeby na panelu dało się tablet oprzeć.

Odnośnik do komentarza

https://www.amazon.pl/dp/B07VZZ3GW5/?coliid=IRTPXFNYIL7BB&colid=2GH26WYK6D9QZ&ref_=lv_ov_lig_dp_it&th=1

 

jezu jak mnie kusi ten seksowny skurczybyk :) 

 

orientuje się ktoś czy jest coś godnego uwagi pod kątem biegania od innych, tańszych firm? widziałem jakieś xiaomi, huaweie i inne koło 500-700zł ale nie wiem czy to cokolwiek warte

z drugiej strony nawet w tych garminach za 2k ludzie czasem narzekają na gps i pomiar hr :sapek: 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, krupek napisał:

No teraz już mam pewność, że nad morzem Garmin mi gorzej pracuje i pokazuje tempo o jakieś 30 s./km wolniej. Biegałem wczoraj u rodziców 100 km od Trójmiasta i o wiele lepiej trzymał tempo i pokazywał, a też biegałem w pobliżu drzew. No dziwna sprawa. Może jakiegoś resetu, albo kalibracji wymaga.

jaki model?

Odnośnik do komentarza

A biegacie w maskach antysmogowych?

Zachęcony recenzjami kupiłem Broyx 500, bo co raz więcej ostatnio biegam, ale raczej głównie z myślą o wiośnie i lecie i związanym z nimi pyleniem traw na które mam okropną alergię. Dziś próbowałem z tym biec, ale zdjąłem zanim wybiło 500m, bo kompletnie nie mogłem w tym oddychać.

 

 

Coś źle robię, czy te wszystkie spoko recenzje to podpłacony pic na wode? :/ 

 

BROYX-ALFA-NAVY-BLUE-X-MM500-NB_0002-100

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...