Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że tu już doświadczeni biegacze to może ktoś coś podrzuci na początek przygody z bieganiem :)

Ogólnie od pół roku codziennie od pn do pt robię rano przed pracą po 8km rowerem plus w weekendy dłuższe trasy. Jednak ostatnio stwierdził że jazda to za mało i chciałem zacząć biegać. 

Dziś poszedłem rano na pierwszą przebieżkę i w sumie przebiegłem może z 1 km po parku a ledwo dychalem. 

Jednak bieganie to inna bajka niż jazda rowerem. 

Odnośnik do komentarza

Na początek przeplataj bieg z marszem, i stopniowo dochodź do samego biegu, znajdź jakiś plan treningowy dla początkujących, ja np korzystałem z  https://www.biegaj40minut.pl/ 

I nie narzucaj sobie zbyt mocnego tempa, na szybkość przyjdzie czas jak już będziesz mógł swobodnie przebiec te 8-10 km

powodzenia

Edytowane przez snejk04
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ok dzięki za podpowiedzi :thumbsup:

W sumie dziś tak to wyglądało trochę biegu a później marsz bo inaczej się nie dało z tym że nie były to jakieś regularne odstępy. 

Ogólnie sport nie jest mi obcy tylko takie granie raz w tygodniu w kosza po 1,5h to było dla mnie za mało. Dlatego siadłem na rower a że po tych 8 km rano nie ma już takiego zmęczenia jak na początku to chcę spróbować z bieganiem :D

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Żalosne. 90% tych PROFITOW pakietowych sa na kazdym biegu ale sa tak oczywiste ze tylko w regulaminie mozna o nich przeczytac. 

 

To w ostrolece byl runmageddon ostatnio i pakiet kosztowal 119zl.

Z tym ze bylo darmowe zarcie fajnych kasz i owsianek z melvitu, chyba z 5 browarow free jakies probki naturalnych zelow pod prysznic, bandana, probki bialek i carbo. No i koszulka firmy pittbull wiec tez nie jakas szmata.

No i gdzie zwykly bieg do biegu z przeszkodami jesli chodzi o "atrakcje" na trasie

Chyba ze medal jest ze srebra to ok

Odnośnik do komentarza

Wpadło dziś leganckie przegranko charytatywne. Ale nie jestem mad, bo zrobiłem życiówkę na dychę w crossie po puszczy xd Pewnie dlatego, że nie pamiętam, kiedy ostatnio startowałem na ulicy. Wynik: 35:37 (3:33 na km)

https://wyniki.b4sport.pl/x-bieg-trzezwosci-bieg-10-km/e3263.html

xbt.jpg

Edytowane przez tomasz_sromasz
  • Plusik 3
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

No przecież tomasz napisał, że nie są.

 

W dniu 11.09.2021 o 12:13, tomasz_sromasz napisał:

(...)

Ten stack height XD Butki za 1100, które są przeznaczone chyba s p e c j a l n i e do wygrywania wiejskich gównobiegów. Nie mają w związku z tym też "pro" jak inne laczki z karbonowymi płytkami w nazwie a to z tego względu, że dopuszczalna wysokość podeszwy wg IAAF to 40 mm, a tu mamy 50 mm.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...